vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

317 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, cstavcr, manoslykos, grag, treloneritis

Twitter

Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 21, 2012, 02:22 »
Συμβαινει ομως το εξης εκπληκτικο σε ολους..
μετα απο λιγο καιρο απολαμβανεις το ατμισμα περισσοτερο απο οσο απολαμβανες το καπνισμα.. :yes:

 :thumpup:  :thumpup:  :thumpup:  :thumpup:

Aκριβώς έτσι συμβαίνει και με μένα. Το τσιγάρο ποτέ δεν θυμάμαι να μου προξένησε την ευχαρίστηση, την απόλαυση που έχω τώρα. Και δεν έχω κλείσει ακόμη μήνα..

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 22, 2012, 04:04 »
Αυτό με τον μήνα είναι ένα θέμα νομίζω... Κάτι γίνεται πάνω στον μήνα σε πολλούς και το παρατάνε, από ό,τι βλέπω. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα μια έρευνα για τον μέσο χρόνο χρήσης του η.τ. -μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο φόρουμ; Δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι τέτοιο. Πάντως νομίζω πως ο μήνας είναι ένα ορόσημο για το κόψιμο του τσιγάρου ούτως ή άλλως - άρα ίσως συσχετίζεται με αυτό; Εγώ πάντως πρέπει να πέρασα τις 40 μέρες (έχω κι ένα θεματάκι με τον χρόνο) και όσες φορές πήγα να καπνίσω (3) αηδίασα εντελώς. Μαράκι κάνε κουράγιο (και ίσως και κανένα τσιγάρο τις τρεις πρώτες μέρες, σε μένα αυτό δούλεψε) και θα στρώσει γρήγορα!

Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 22, 2012, 04:32 »
Οι πιο πολλοί το παρατάνε λόγω έλλειψης νικοτίνης,τους λείπει η χαλάρωση.
Τους συμβουλεύουν λάθος η κάνουν το σφάλμα να ατμίζουν με 0ική η ελάχιστη.

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:45 »
Καλημέρα..!!

Δεν ξέρω ο μήνας τι ρόλο βαράει, το έχω ακούσει κι εγώ αλλά προσωπικά δεν τραβάω κανένα ζόρι. Προφανώς έχει την σημασία του το πόσα κάπνιζα, αλλά από την άλλη, για μένα τουλάχιστον, πολύ σημαντικό ρόλο έπαιξαν και η απ' ότι φαίνεται σωστή επιλογή συσκευής και πρώτων υγρών.

Έτσι όπως με κόβω τώρα, το βλέπω να το συνεχίζω, μόνο και μόνο για τις γεύσεις και της μυρωδιές άσχετα με νικοτίνη.. Αυτό το μέλι της Atmos, τι στο καλό, κερήθρα έχουν στριμώξει στο μπουκαλάκι μέσα..!!!! :fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 22, 2012, 10:47 »
Είναι και ο ενθουσιασμός στην αρχή παιδιά μη το ξεχνάμε αυτό.... Οπότε μετά το μήνα για εμένα βγάζεις συμπεράσματα κατά πόσο είσαι αποφασισμένος να το κόψεις η όχι.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:15 »
Eίναι να έχεις και το γκατζετίστικο μέσα σου... Τρέχα φόρτιζε συνέχεια, καθάριζε, γέμιζε, αμα κάποιος έχει σταματήσει το τσιγάρο του σπάνε κατιτις παραπάνω τα νευρα... Εγώ πιστεύω πως έχω αντέξει τόσο καιρό επειδή τις γουστάρω και σα συσκευές. Αυτό με κράτησε και τώρα απολαμβάνω περισσότερο το άτμισμα (πάω για 5ο μήνα).

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:19 »
Ναι συμφωνώ συν του ότι δεν μας αφήνουν στην ησυχία μας και λίγο...Πάνω που βρίσκεις ενα τανκάκι, έναν ατμοποιητή και λές όπα εδώ είμαστε, τσούπ βγένει κάτι καινούργιο, αντέ να το πάρω να το δοκιμάσω. Δεν μάς αφήνουν να βαρεθούμε. Καλό είναι μέν αυτό, για τη φάση του ατμίσματος, κακό για την τσέπη μας.  :)

Αποσυνδεδεμένος dimopdin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 α2-t και provari
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:19 »
Οι περισσοτεροι, κατα τη γνωμη μου, σταματουν την προσπαθεια συνεχισης του η.τ. λογω βλαβων του ηλεκτρονικου που πρωταγορασαν. Συνηθως αυτο ειναι απο τα φτηνοτερα της αγορας και γρηγορααρχιζουν οι διαφορες αστοχιες !! Γι αυτο η συμβουλη μας πρεπει να ειναι ΑΡΧΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ !!!

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:21 »
Eίναι να έχεις και το γκατζετίστικο μέσα σου... Τρέχα φόρτιζε συνέχεια, καθάριζε, γέμιζε, αμα κάποιος έχει σταματήσει το τσιγάρο του σπάνε κατιτις παραπάνω τα νευρα... Εγώ πιστεύω πως έχω αντέξει τόσο καιρό επειδή τις γουστάρω και σα συσκευές. Αυτό με κράτησε και τώρα απολαμβάνω περισσότερο το άτμισμα (πάω για 5ο μήνα).

Να σου πω, εμένα πάλι οι συσκευές με αφήνουν αδιάφορο, τουλάχιστον προς το παρόν αν και δεν βλέπω κάποιο λόγο να υποτροπιάσω μετά..  :D Τα υγρά είναι αυτά που έχουν τραβήξει την όλη μου προσοχή και για να πω και την μαύρη μου αλήθεια και οι πίπες του Atmomixani. Είναι πιθανολογώ η μοναδική άλλη συσκευή που θα έπαιρνα, πέρα από αυτή που έχω τώρα και με καλύπτει απόλυτα στις ανάγκες μου.

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:31 »
Δεν ξερω εαν συμβαινει και σε αλλους αλλα απο 8 μηνες ατμισματος και ο κ.τ. και 4 με 0mg νικοτινη τωρα με ενοχλουν οι γλυκες γευσεις και γενικοτερα ολα τα αρωματα προσπαθησα βαση vg σκετη και αυτη γλυκεια την βρισκω με χαλαει λιγο αυτο. Αυτο να προσεχης μην σου συμβη και γυρισεις παλι στο κ.τ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:43 »
Δεν ξερω εαν συμβαινει και σε αλλους αλλα απο 8 μηνες ατμισματος και ο κ.τ. και 4 με 0mg νικοτινη τωρα με ενοχλουν οι γλυκες γευσεις και γενικοτερα ολα τα αρωματα προσπαθησα βαση vg σκετη και αυτη γλυκεια την βρισκω με χαλαει λιγο αυτο. Αυτο να προσεχης μην σου συμβη και γυρισεις παλι στο κ.τ. :bye:

Διαβάζω προσεκτικά όλες τις απόψεις σας, δεν ξέρω να απαντήσω βέβαια για μελλοντικές καταστάσεις αλλά σίγουρα αυτό που ξέρω είναι ότι και τα γούστα μερικές φορές αλλάζουν και ήθη και τα έθιμα..  :) Αλλά για να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο χλωμό το κόβω αν και μεγάλο λόγο ποτέ μη λες..

Αυτό που με στεναχώρησε πολύ σήμερα, είναι αυτό που συνέβη στο Μαράκι.. Έχω μια αμυδρή εντύπωση ότι ίσως, ξαναλέω ίσως να μην έκανε και την σωστότερη επιλογή συσκευής ή αξεσουάρ και τώρα το πληρώνει.. Και είναι κρίμα γιατί είναι η δεύτερη φορά που προσπαθεί.. Και ίσως και οι συμβουλές και οι γνώμες που της δώθηκαν για την συσκευή της να έπαιξαν ρόλο, όταν την αγόρασε.. Τι να πω, δεν το κατέχω κιόλας.. Κρίμα πάντως,,

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 22, 2012, 13:19 »
Η επιλογή στη συσκευή είναι 100% σωστή, μάλλον το λάθος είναι ότι έχει θέμα ο φορτιστής, το συγκεκριμένο η.τ το χειρίστηκα για πλάκα χωρίς να ξέρω σχεδόν τπτ, πανεύκολο και πολύ καλό. Δεν το πήρα απλά γιατί με κέρδισε ο ego-c. Την καταλαβαίνω από τη μία αλλά θα πρέπει να προσπαθήσει και λίγο από την άλλη

Πρέπει γενικά να προσπαθήσουμε λίιιιιγο παραπάνω για να σταματήσουμε το τσιγάρο....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 22, 2012, 14:30 »
Εγώ αυτό που βρίσκω σαν λάθος, είναι να ξεκινάει κάποιος με cigarette look ΗΤ.

Δεν ξεχνά ο εγκέφαλος την παραδοσιακή κίνηση έτσι. Τουλάχιστον αυτό συνέβη σε εμένα. Όταν πρωτοβγήκαν τα ΗΤ πήρα ένα τέτοιο και ούτε μισή μέρα δεν άντεξα.
Ενώ με το Ego στυλ, αλλάζεις κράτημα και κίνηση. Είναι σα να κρατάς ένα στυλό και πατάς ένα κουμπάκι. Άλλο πράμα. Κι άμα έχεις πάνω σε μια τέτοια μπαταρία έναν CE4+, καθάρισες!!!
Μπορεί να είναι μεγαλύτερο το σύνολο από ένα ΚΤ αλλά είναι το πλέον αξιόπιστο.

Έχω κολλήσει τσιρότα, έχω φάει τσίχλες, έχω ρουφήξει "ταμπονάκια" νικορετ, έχω κάνει και αυτή τη βλακεία που σου διεγείρουν με ηλεκτρισμό σημεία στα αυτιά και τη μύτη, τίποτα δεν κράτησε!!!
Μόνο το πολυαγαπημένο μου GIANT με έσωσε... Γκουμούτσα σε σχέση με το ΚΤ; Ε, γκουμούτσα! Και τι έγινε; Δε θέλει και βαλίτσα!

Σταματάω το κάπνισμα, πάνω απ όλα σημαίνει ΑΛΛΑΖΩ ΣΥΝΗΘΕΙΑ. Και αλλάζω συνήθεια δεν σημαίνει κρατάω το ψευτικο τσιγαρο ανάμεσα στα δάχτυλα κτλ. Πρέπει να αλλάξει ένα πακέτο κινήσεων.

 


Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 22, 2012, 15:36 »
Εγώ αυτό που βρίσκω σαν λάθος, είναι να ξεκινάει κάποιος με cigarette look ΗΤ..

..Σταματάω το κάπνισμα, πάνω απ όλα σημαίνει ΑΛΛΑΖΩ ΣΥΝΗΘΕΙΑ. Και αλλάζω συνήθεια δεν σημαίνει κρατάω το ψευτικο τσιγαρο ανάμεσα στα δάχτυλα κτλ. Πρέπει να αλλάξει ένα πακέτο κινήσεων.

Αυτό εννούσα όταν είπα ίσως για λάθος συσκευή. Στα δε υπόλοιπα, συμφωνώ 100% μαζί σου. Κι εγώ στην αρχή σκέφτηκα για κατι που να μοιάζει με τσιγάρο, και τι θα πουν οι άλλοι που θα με δουν και τα γνωστά. Μετά όμως είπα, καλά τι μ@#&κίες σκέφτομαι και χέστηκα τι θα πουν οι άλλοι, την υγεία μου να βελτιώσω και αν πρέπει να πάρω κανόνι να ατμίζω, ας το πάρω..

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός καινούργιου ατμιστή
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 22, 2012, 15:40 »
Υ.Γ επειδη δεν το καταλαβαίνω ΚΑΘΟΛΟΥ μου τη σπάει μερικές φορές να διαβάζω σχόλια οπου οι ατμιστές ΘΕΛΟΥΝ να αντιμετωπίζουν εαυτούς ως πρεζόνια, και το άτμισμα ως μια ατέρμονη προσπαθεια απαλλαγής απο τον "διάολο" του κτ.
Ειλικρινά ΔΕΝ το καταλαβαίνω!!!!!

Καλα κανουν και αντιμετωπιζουν τον εαυτό τους σαν "πρεζόνια".

Μη τρελαθουμε κιόλας η Νικοτινη δεν ειναι φυσικο συστατικό του ανθρωπινου οργανισμου, ουτε ωφέλιμο προς αυτον ειναι. Δηλαδη θα εβαζες ποτε τα παιδια σου να κανουν ΗΤ; Δε νομιζω, τοτε γιατι να το κανουμε αυτο στον εαυτο μας;

Και καλα αν υπηρχαν επαρκεις ερευνες, μα εμεις παμε στα τυφλα... Οι εταιρειες που παιρνουν κατι εκατονταδες χιλιαδες ευρω απο εμας δεν κανουν ουτε μια ερευνα. Γιατι αραγε;

Απο την αλλη διαβαζεις αυτο το φορουμ, που νομιζουν μερικοι οτι βρήκαν το Αγιο Δισκοποτηρο... 

Υπαρχει προβλημα με το ΗΤ και ειναι πλεον φανερο, οτι ειναι πολυ ευκολο να εθιστεις και σε αυτο. Θα ελεγα οτι ειναι ακομη πιο ευκολο απο το ΚΤ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146505 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet