vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

301 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, manoslykos, Mimhsdr, Jorge

Twitter

Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« στις: Αυγούστου 13, 2022, 19:19 »
Καλησπέρα σε όλους!!! Έχει δοκιμάσει κανένας την σειρά Non Filtrati από την Azhad’s Elixir; Λένε ότι είναι πιο φιλικό με τις αντιστάσεις και το βαμβάκι.
Μέχρι τώρα άτμιζα το Virginia από την black note. Πολύ καλό υγρό αλλά βαρέθηκα κάθε μέρα να αλλάζω βαμβάκι και κάθε δεύτερη μέρα αντίσταση.
Σκέφτομαι να πάρω το Paglia από αυτήν την σειρά. Το έχει δοκιμάσει κανένας;

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 14, 2022, 10:46 »
Με ενδιαφέρει κι εμένα κάποια απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 14, 2022, 11:27 »
Καλημέρα!!! Βασικά το πήρα εχτές το έφτιαξα και περιμένω να ωριμάσει. Το έχω κάνει 70/30 με 12mg 100ml. Θέλει κάμποσες μέρες και για αυτό ήθελα και από κάποιον άλλον την γνώμη.
Παλιότερα είχα πάρει ένα ακόμα υγρό από την μάρκα αυτήν αλλά δεν θυμάμαι πιο. Σίγουρα δεν ήταν από την "non filtrati" σειρά. Ήταν με ξηρό καρπό γεύση. Στις αντιστάσεις δεν ήταν και εκείνο τόσο χάλια.

Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 14, 2022, 17:18 »
Καλησπέρα φίλε, το Paglia δεν το έχω δοκιμάσει όχι, περιμένω εντυπώσεις. Από αυτή τη σειρά έχω δοκιμάσει το Il nostrano, δεν είναι τόσο βρώμικο για νετ 15 ml τα έβγαζα χαλαρά με το ίδιο βαμβάκι. Το καπνικο στοιχείο είναι καλό αλλά όχι πολύ έντονο ( Cavendish και burley έχει το συγκεκριμένο) αλλά τα φρούτα που έχει μέσα είναι και αυτά φυσικά αποστάγματα που το κάνουν εξαιρετικό υγρό. Καθαρά εντελώς είναι κάποια shake n vape 60ml της azhad's elixir, σα σκέτη βάση είναι στο χρώμα αλλά δεν τα έχω ακουμπήσει ακόμα λόγω τιμής  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 14, 2022, 18:58 »
Ναι ξέρω, και εγώ τα κοιτούσα αυτά αλλά 15 ευρώ + νικοτίνες (28 ευρώ σύνολο...) για 60μλ δεν θα έδινα εύκολα. Θα σου πω μόλις το ατμίσω.
Προς το παρόν μόνο το ανακατεύω και ανοίγω το καπάκι για να αναπνεύσει κάθε μέρα.... :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 14, 2022, 20:07 »
Δεν έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη σειρά του Azhad ακόμα, αλλα γενικά τα υγρά του είναι στο κατώτατο όριο των "βρώμικων" ΝΕΤ.  Δηλαδή δεν φτάνει στο επίπεδο βρωμίας της La Tabacheria, αλλα ούτε μπορεις να το πεις καθαρό όπως τα αποστάγματα που έχουν βγει (και όντως είναι σαν να κάνεις σκέτη βάση).


Αυτό που έχω διαπιστώσει με τα ελιξήρια του Azhad είναι πως θέλουν μεγάλο χρονικό διαστημα για ωρίμανση. Ενδεικτικά το Black Cavendish το είχα δοκιμάσει στις 2 και 3 εβδομάδες αντίστοιχα και ήταν τελείως αδιάφορο.  Όταν βρέθηκε σε εναν ατμοποιητή μου κάνα δίμηνο μετά, ήταν ένα εντελώς διαφορετικό υγρό, ολοκληρωμένο και εξαιρετικό.


Από την καθαρή σειρά έχω δοκιμάσει το Burley Extra Dry, το οποίο ήταν μέτριο.  Πεντακάθαρο και το άτμισα όλο, αλλα δεν θα το ξανατιμούσα.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 14, 2022, 21:49 »
Το κακό είναι ότι μου τελειώνει το Virginia από την black note που έχω και λογικά σε κάνα 2 μέρες θα αρχίσω να το ατμιζω. Εννοείται ότι θα είναι πολύ νωρίς αλλά δεν έχω άλλο υγρό. Είναι και τα black note τελείως χάλια με τις αντιστάσεις και το βαμβάκι. Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και τα shake n vape  που όπως αναφέρατε είναι καθαρά.
Με τις γεύσεις δεν ξέρω γιατί με τα φρούτα δεν τα πάω καλά σε Mtl. Σε ντριπερ είναι άλλο θέμα.... :) :)  Στον Valhalla v2 που έχω βάζω την αγαπημένη μου φράουλα.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 17, 2022, 12:50 »
Τελικά το δοκίμασες? Από την περιγραφή φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.


Επίσης, σε τι ποσότητα το έφτιαξες? Ο κατασκευαστής προτείνει 12%

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 17, 2022, 22:04 »
Όχι ακόμα... Λογικά από αύριο. Και εμένα η περιγραφή με τράβηξε.  Το έκανα 100 ml 70\30 με 12mg. Ελπίζω να βγάζει το γλυκό στην γεύση. Σε λογικά πλαίσια βέβαια. Υπομονετικά το ανακατεύω κάθε μέρα αν και θέλει πολύ περισσότερες μέρες για να βγάλει την γεύση του. Πιο σημαντικό για εμένα τώρα είναι να δω πως θα πάει με τις αντιστάσεις και το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 18, 2022, 00:52 »
Η σειρά αυτή δεν είναι πάντως και πολύ φιλική με τις αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 18, 2022, 07:55 »
Υποτίθεται ότι η "non filtrati" σειρά είναι πιο καθαρή. Θα δείξει η αυτοψία.  :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 18, 2022, 09:54 »
Σε περιμένουμε σαν reviewer εξ' ουρανού  :D

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 18, 2022, 18:21 »
Έβαλα το καινούργιο υγρό το Pagia. Να πω την αλήθεια κάτι έχει που με χαλάει... Βγάζει μια πολύ πικρή γεύση και καθόλου γλυκάδα. Λες και ατμίζω κάποιο πούρο η κάτι τέτοιο. Ίσως κάποια από τα φύλλα καπνού που έχει μέσα...
Το περίμενα τελείως διαφορετικά. Ίσως θέλει αρκετά περισσότερο ωρίμανση. Μπορεί και να μην βγάζει την γλυκάδα ο fev που έχω... Δεν ξέρω. Αύριο θα σας πω και για το βαμβάκι.
Και μερικές φωτογραφίες από το στήσιμο...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2022, 07:17 από Xameno_Skli »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 20, 2022, 08:46 »
Τελικά ήθελε αλλαγή το βαμβάκι μετά από 3 γεμίσματα (15ml περίπου). Βέβαια έπαιρνε λίγο ακόμα αλλά εντάξει. Η γεύση του υγρού αρχίζει να αλλάζει. Σήμερα είναι λιγότερο πικρό και αρχίζει σιγά σιγά να βγάζει και μια ευχάριστη γλυκιά γεύση, πολύ ελαφριά. Θέλει λογικά πάρα πολύ ωρίμανση. Πάντως έχει γίνει πολύ πιο ευχάριστο σε σχέση με εχτές το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Azhad’s Elixir Non Filtrati (Net)
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 22, 2022, 14:28 »
Θέλει σίγουρα περισσότερη ωρίμανση!


Το ίδιο είχα πάθει με το black cavendish.  Τον πρώτο μήνα ήταν ένας σκετος, σκουρος και πικρός καπνός.  Μετά αρχισε να βγάζει τις γλυκές νότες, καθώς και τα όξινα στοιχεία που έχει η Cavendish λόγω της ζύμωσης.  Δώστο χρόνο και όσο μπορείς άστο να ωριμάσει.


Αυτό με τα 15μλ είναι πολύ καλό για ΝΕΤ, πολύ θετικό!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515343 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530808 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801637 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet