vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 4 χρήστες
teo77, Parolos, Tem, anetost

Twitter

Yihi sx mini sl class v2

Yihi sx mini sl class v2
« στις: Μαρτίου 03, 2022, 22:50 »
Καινούριο mod από την κινεζική yihi.
Όμορφο κουτί ποιοτικό.
Τιμή 95 ευρώ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 03, 2022, 22:54 »
Έφτασε στα χέρια μου χθες το απόγευμα 2 Μαρτίου

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 03, 2022, 23:01 »
Πρώτη εντύπωση, ΠΟΛΥ βολικό στο χέρι και μικρό για 21700.
Επίσης πολύ ελαφριά αίσθηση στο χέρι


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 03, 2022, 23:08 »
Όσον αφορά την εμφάνιση, για μένα τουλάχιστον,  είναι 10 στα 10

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 03, 2022, 23:14 »
Τα λέμε αύριο

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 04, 2022, 09:16 »
Να το δούμε σιγά σιγά από πάνω προς τα κάτω.
Πόλος 510, η εταιρεία λέει για 27άρηδες ατμo max.
2 βίδες torx
Μου φαίνεται βαθύς. Ότι κι αν έβαλα πάνω δεν άφησε κενό. Προς το τέλος νιώθεις τα σπειρώματα λίγο "άγρια".

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 04, 2022, 09:28 »
Όμορφη λεπτομέρεια. Το tube της μπαταρίας μάλλον είναι πλαστικό, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω σίγουρα κάπου στο web.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 04, 2022, 09:47 »
To fire button είναι εξαιρετικά θετικό στο πάτημα, με μικρή διαδρομή, βολικό σχήμα, εμπνέει ποιότητα και το πρώτο που θα παρατηρήσετε είναι ότι θέλει δύναμη στο πάτημα. Αρκετή δύναμη θα έλεγα, τόσο που πολλές φορές νομίζεις ότι κάτι έγινε και δεν ατμοποιει αλλά στην πραγματικότητα δεν το έχεις πατήσει αρκετά δυνατά.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 04, 2022, 10:59 »
Η οθόνη είναι έγχρωμη, μεγάλη 0,96" και ρυθμίζεται ως προς τη φωτεινότητα.
Αρχίζοντας από πάνω βλέπουμε τη μπάρα της μπαταρίας. Όσο μειώνεται η ισχύς της μπαταρίας, τόσο μικραίνει προς τα αριστερά η μπάρα. Κάτω από την μπάρα δεξιά, βέβαια φαίνεται και σε ποσοστό επί τοις εκατό η ισχύς της μπαταρίας μας. Η ένδειξη NEU αριστερά σημαίνει ότι η ισχύς που θα δώσει πρόκειται να είναι η ίδια από την αρχή μέχρι το τέλος. Αυτό βέβαια παράμετροποιείται  από το μενού, και μπορούμε να φτιάξουμε την ισχύ της τζούρας μας σε διαστήματα του μισού δευτερολέπτου.Στη μέση από πάνω είναι  το puff counter. Η ένδειξη NORM είναι ένα από τα 5 preset για τον έλεγχο θερμοκρασίας τα οποία βέβαια μπορούμε να παραμετροποιήσουμε για να ορίσουμε εμείς την ισχύ ή τη θερμοκρασία του συγκεκριμένου preset. Είναι τα cold, cool,normal,warm και hot.
Από κάτω βλέπουμε την ωμική τιμή της αντίστασης μας,την ισχύ σε watt, το υλικό της αντίστασης μας, τα volt, και την ανώτατη θερμοκρασία που έχουμε ορίσει.
To be continued..

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 05, 2022, 15:34 »
1055 τζούρες. Έχει βγάλει κάλο ο δείκτης, από το fire button, αλλά ευτυχώς βολεύει και με τον αντίχειρα για όσους προτιμούν κι έτσι, και στη συνέχεια θα δοκιμάσω και τον μέσο. Βολεύει κι έτσι.
Μπορεί να ελαφρύνει.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 05, 2022, 16:49 »
Ωραίος και ωραίο!
Καλοάτμιστο. :)

Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 05, 2022, 22:29 »
1000 ευχαριστώ @Λοξίας και να πω τα αρνητικά μέχρι τώρα.
Fire button , πολύ σκληρό.
3-4 ώρες μετά που το πήρα με 160 puffs, όποτε πατούσα να ατμίσω, μου έβγαζε low battery. Δοκίμασα με 4 διαφορετικές μπαταρίες με επίπεδα φόρτισης από 75 μέχρι 99% δοκίμασα και 2-3 φορές factory reset, και διαφορετικούς άτομο, χωρίς αποτέλεσμα. Να πω επίσης ότι όση ώρα πατούσα το fire button άκουγα αρκετά δυνατά έναν υψισυχνο ηλεκτρονικό ήχο  Έβγαλα μπαταρία, το άφησα λίγες ώρες, και ξαναδοκίμασα σε λειτουργία watt από σιγά σιγά και άρχισε να λειτουργεί πάλι απροβλημάτιστα.
Είμαι στις 1130 τζούρες και λειτουργεί καλά.
2-3 φορές επίσης μου έχει δείξει αλλά ντάλλον στην οθόνη όπως πχ ένα μενού, κι άλλο ένα από πάνω.
Μέχρι τώρα δεν έχω βρει κάτι άλλο.
To be continued. .

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 07, 2022, 09:01 »
Και συνεχίζοντας προς τα κάτω συναντάμε αντί κουμπιών το καταπληκτικό joystick ,για το οποίο μόνο καλά έχω να πω. Όσοι έχουν yihi το ξέρουν ήδη, για μένα που είμαι πρώτη φορά κάτοχος, είναι μια ευχάριστη αλλαγή από τα κουμπιά και τους συνδιασμούς πατήματος κουμπιών άλλων πλακετών για λειτουργίες του μενού. Λειτουργεί ώς κουμπί, πατώντας το, και ώς joystick ️ Η λειτουργία του είναι θετικότατη, πολύ εύκολο στη χρήση σε συνδιασμό με το απλό μενού της yihi, άπαξ και μάθεις το μενού δεν υπάρχουν στιγμές που ψάχνεις το manual για να θυμηθείς διάφορους συνδυασμούς για κάποια λειτουργία. Είναι καλοφτιαγμένο, καλοσχεδιασμένο, σωστά τοποθετημένο σε εσοχή και ακριβές στις επιλογές του χρήστη.
Από κάτω ακριβώς η θύρα USB c για φόρτιση και τυχόν αναβάθμιση και δεν υποστηρίζει λειτουργία pass through, δηλαδή όταν φορτίζεις, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο, ούτε φυσικά να ατμίζεις.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 07, 2022, 12:56 »
Σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετώπισα εγώ, με το low battery, κάτι παρόμοιο έτυχε κι εδώ στον Ρουμάνο (νομίζω) reviewer, ολοκαίνουριο, αυτός δεν το πολυπαίδεψε, έβγαλε κατ'ευθείαν ένα άλλο απ' το κουτί και συνέχισε



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yihi sx mini sl class v2
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 08, 2022, 10:09 »
Σειρά έχει το καπάκι της μπαταρίας 21700, με τον αντάπτορα που έχει μέσα η συσκευασία, μπορούμε να βάλουμε και 18650. Δεν έχω κάτι το ιδιαίτερο να πω εδώ, έχει τρύπες διαφυγής αερίων, έχει ενχάραξη για να βιδώνει και να ξεβιδώνει πιο εύκολα, καμία άλλη παρατήρηση. Είμαι στις 1592 τζούρες.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135792 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476529 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos