vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Lost Vape Thelema Solo (21700)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Thelema Solo (21700)
« στις: Ιανουαρίου 13, 2022, 13:51 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την LOST VAPE)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Το ζητήσαμε; Το ζητήσαμε. Το έβγαλαν; Το έβγαλαν. Βγήκε καλό; Πάρα πολύ καλό.

Το Thelema Solo είναι το μικρό αδερφάκι του διμπάταρου Thelema Quest και διαθέτει και αυτό το Quest 2.0 τσιπ.
Είναι κατασκευασμένο από zinc alloy και έναν τύπο δέρματος στο πίσω μέρος στο πορτάκι.
Έχει διαστάσεις 39x28.5x97.5mm, ζυγίζει 150g και δουλεύει με μία 21700/18650 μπαταρία.
Μπορεί να παίξει από τα 5 μέχρι τα 100W,διαβάζει αντιστάσεις μέχρι 0.1Ω, διαθέτει έλεγχο θερμοκαρσίας,
φορτίζει μέσω μιας θύρας Type-C και διαθέτει έχρωμη οθόνη 0.96".

Ο εργοστασιακός ατμοποιητής που έρχεται ως κιτ με τη συσκευή είναι ο UB Pro pod tank.
Έχουμε μιλήσει αρκετά στο παρελθόν για αυτόν και μπορείτε να βρείτε την γνώμη μου σε παλιότερες παρουσιάσεις.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το Thelema Solo, τον UB Pro pod tank, έναν αντάπτορα για 18650
μπαταρίες, ένα καλώδιο Type-C, ανταλλακτικά όρινγκ και δύο αντιστάσεις.

Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι μία UB Pro P1 στα 0.15Ω και μία UB Pro P3 στα 0.30Ω.
Υπάρχει διαθέσιμη ξεχωριστά για αγορά και μία RBA κεφαλή.


Είναι διαθέσιμο στους παρακάτω οκτώ συνδιασμούς.



Το Thelema Solo θα γίνει το πιο χοτ προϊόν της Lost Vape, τουλάχιστον στη χώρα μας. Το μοναδικό πράγμα που ακούω να ζητάει ο κόσμος καθημερινά είναι ένα 21700 μοντάκι που να είναι ελαφρύ, να βολεύει στο χέρι, να είναι ευέλικτο, να αλλάζει εύκολα η μπαταρία, να έχει σωστά ρεύματα, καλή διαχείριση μπαταρίας και να είναι φυσικά όμορφο. Ε, όλα αυτά τα κάνει το Thelema Solo και συμφέρει.

Το μοντάκι μπορεί να πάρει βαριά βαριά ατμοποιητές μέρι 25μμ σε διάμετρο, οτιδήποτε έστω και λίγο παραπάνω θα αρχίσει να προεξέχει ο άτμοποιητής από το μοντ. Ο 510 πόλος είναι ελάχιστα πιο ψηλά οπότε όταν βιδώσεις τελείως έναν ατμοποιητή πάνω θα προσέξεις ότι υπάρχει ένα ανεπαίσθητο κενό γύρω γύρω το οποίο γενικά θα με ενοχλούσε αλλά εδώ βολέυει γιατό ο πόλος είναι μικρός οπότε με κάθε βίδωμα-ξεβίδωμα θα έμενε σημάδι από τον ατμοποιητή πάνω στο μοντ.

Ο σχεδιασμός για το πορτάκι της μπαταρίας όπως είχε γράψει και στη παρουσίαση του Thelema Quest και γενικά είναι κάτι που λέω συνέχεια, είναι τέλειος και βολεύει τοσο μα τόσο πολύ. Δεν χρειάζεται να βιδώνεις τίποτα, ούτε να κοιτάς και να προσέχεις, απλά το πιάνεις και το ανοίγεις. Δυνατοί μαγνήτες που το κρατάνε πολύ καλά στη θέση του, θέλει λίγο παραπάνω δύναμη όταν το ανοίγεις αλλά τίποτα το τρομερό. Το μοναδικό που δεν μου άρεσε είναι ότι αν πιάσεις το μοντάκι με το ένα χέρι και με το άλλο το καπάκι της μπαταρίας και το κουνήσεις πάνω-κάτω αυτό θα παίξει λίγο. Όχι κάτι τρομερό, ούτε θα κάτσεις να το πηγαίνεις πάνω-κάτω συνέχεια αλλά συμβαίνει. Λόγω σχεδιασμού μπορείς να το πιέσεις λίγο το πορτάκι και αυτό θα εφαρμόσει πολύ καλά και θα σταματήσει να παίζει αλλά έτσι δυσκολεύει όταν το προσπαθήσεις να το βγάλεις για να αλλάξεις μπαταρία. Οπότε εγώ απλά το άφησα όπως είναι και είμαι μια χαρά ευχαριστημένος.

Το κουμπί του fire ευτυχώς είναι ίδιο με αυτό του Thelema Quest και όχι όπως αυτό του Centaurus. Πολύ ποιοτικό, δεν παίζει καθόλου με καλή επαναφορά στο πάτημα αλλά κάνει λίγο παραπάνω αυτόν τον πλαστικουρέ θόρυβο από αυτό που θα ήθελα. Δεν ακούγεται τόσο οπότε δεν με ενοχλεί. Τα ίδια ισχύουν και στα τρία κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης με τη διαφορά ότι είναι πιο σκληρά στο πάτημα, πράγμα που μου αρέσει να συμβαίνει σε τόσο μικρά κουμπιά γιατί τα εμπιστεύομαι παραπάνω ότι θα αντέξουν για καιρό, όπως επίσης ότι κάνουν πιο έντονο κλικ ήχο στο πάτημα τους.

Η οθόνη όπως και το τσιπ της συσκευής είναι ίδια όπως και σε όλες τις τελευταίες συσκευές της εταιρείας. Θεωρώ ότι έχει όλα όσα μπορεί να ζητήσει ένας ατμιστής, από τον πιο νέο μέχρι τον πιο χομπίστα που παίζει με έλεγχο θερμοκρασίας. Δεν γνωρίζω πόσο καλό είναι στον έλεγχο θερμοκρασίας αλλά θα τους εμπιστευόμουν εύκολα νομίζω. Όλες οι πληροφορίες είναι διαθέσιμες στην οθόνη, μου αρέσει που έχει εκτός από το εικονίδιο με την μπαταρία και το ποσοστό αυτής όπως και η φωτεινότητα που μπορεί να πέσει αρκετά για εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά και να γίνει πολύ φωτεινή.

Για μένα, όσο πιο αντικειμενικά μπορώ να εκφέρω μια άποψη, είναι το καλύτερο 21700 μοντάκι που έχω πιάσει στα χέρια μου και ειδικά στην τιμή που κυκλοφορεί, ειδικά αν πάτε από κατάστημα να το πάρετε με μετρητά, είναι απλά ασυναγώνιστο. Τα έχω αρκετό καιρό στα χέρια μου και πραγματικά όλα τα υπόλοιπα μοντ έχουν πάει στην άκρη. Πέρα από αυτό το θεματάκι με το πορτάκι της μπαταρίας που λύνετε στο λεπτό αν το θες, δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο να του προσάψω. Το μόνο που μένει να δω είναι το πόσο αντέχει η βαφή σε πιο δύσκολες συνθήκες όμως επειδή πάντα προσέχω και ειδικά συσκευές που μου αρέσουν και δεν θέλω να χαλάσω ένα από τα μοντ μόνο και μόνο για να δω αν ξεβάφει ή γρατζουνιέται εύκολα κλπ, ίσως δεν καταφέρω ποτέ να εκφέρω άποψη σε αυτό το κομμάτι. Τέλος, αυτό θα είναι πλέον το μονομπάταρο με 21700 μπαταρία που θα προτείνω σε κόσμο απο δω και πέρα.

ΥΓ. Είμαι τόσο ενθουσιασμένος που τώρα θέλω να το βγάλουν και με DNA τσιπ.;D




Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 13, 2022, 23:02 »
Ωραία παρουσίαση, όπως πάντα! Μπράβο!

Και το μοντάκι φαίνεται πολύ καλό...δεν πιστεύω να τρέχει; :))

Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 13, 2022, 23:13 »
Πολύ όμορφο, δε μοιάζει λίγο με το mirage;
Αποκλείεται να μην το βγάλουν με 75c

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 13, 2022, 23:46 »
Ωραία παρουσίαση, όπως πάντα! Μπράβο!

Και το μοντάκι φαίνεται πολύ καλό...δεν πιστεύω να τρέχει; :))
Στα δικά σου χέρια ΣΙΓΟΥΡΑ θα καταφέρεις να τρέξει και αυτό.. :)) :)) :))

Πολύ όμορφο, δε μοιάζει λίγο με το mirage;
Αποκλείεται να μην το βγάλουν με 75c

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ήταν πιο στρογγυλεμένο εκείνο αν το θυμάμαι καλά. Αλλά πολύ προβληματικό το Mirage, θυμάμαι μου είχε σπάσει τα νεύρα.
Μακάρι να το βγάλουν και έχω στο μυαλό μου ήδη  με ποιον ατμοποιητή θα το ταιριάξω.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 14, 2022, 12:59 »
Δεν καταλαβαινω γιατι δεν του εβαλαν TCR. Εγω που παιζω σχεδον μονιμα με ss430 δεν μπορω να εχω TC  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 14, 2022, 15:46 »
Καλό mod αλλά θα ήταν καλύτερο αν ήταν πιο μικρό στο ύψος.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 14, 2022, 17:46 »
Και λίγο πιο ελαφρύ δεν θα με χάλαγε.

Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 02, 2022, 01:04 »
Σε σχεση με το drag x σε μεγεθος πως ειναι;μεγαλυτερο η το ιδιο;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 02, 2022, 17:46 »
Μάλλον θα εννοείς σε σχέση με το drag x plus που παίρνει και αυτό 21700 μπαταρία. Το Thelema είναι σαφώς μεγαλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 11, 2022, 14:17 »
Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να παρω το μοντακι μιας και το drag x plus που ειχα μεχρι προσφατα, παρεδωσε. Ναι το κρατησα 1 χρονο με κοπων και βασανων και σκεφτομαι να παρω το Thelema Solo. Τι λετε αξιζει η να κοιταξω για καποιο αλλο μονομπαταρο;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 11, 2022, 14:44 »
Είναι ένα καλό mod. Σαν επιλογή υπάρχει επίσης το Target 100 της Vaporesso, με περισσότερες λειτουργίες σε σχέση με το drag x plus (το απλό και το pro). Δεν έχει δοκιμαστεί βέβαια και αυτό σε βάθος χρόνου. Πιθανότατα το Thelema Solo, αν και μεγαλύτερο σε διαστάσεις, είναι καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 16, 2022, 20:31 »
Κάτοχος και εγώ από σήμερα, καταπληκτική κατασκευή, σου δίνει την αίσθηση ενός μοντ με πολλαπλάσια χρήματα 💰💰💰
Πολύ καλά ρεύματα, ερχόμενος από e-vic primo mini είδα αμέσως διαφορά σε Nautilus 3.
Θα το ήθελα λίγο πιο μικρό και ελαφρύ, αλλά είναι πανέμορφο..

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 17, 2022, 19:02 »
Και ΝΑΙ.......βγηκε και με DNA ΠΛΑΚΕΤΑ......... :yahoo: :blr: :cigar: :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 18, 2022, 06:05 »
Πολύ καλά ρεύματα, ερχόμενος από e-vic primo mini είδα αμέσως διαφορά σε Nautilus 3.


Τι διαφορά είδες; Τα ρεύματα του eVic Primo mini είναι εξαιρετικά σε επίπεδο μιας DNA πλακέτας.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Lost Vape Thelema Solo (21700)
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 18, 2022, 08:36 »
Καλημέρα, το evic το έχω σχεδόν 4 χρόνια, ίσως να έχει πέσει..
Την διαφορά την είδα στην επιλογή hard.
Μπορεί όμως να είναι απλά ο ενθουσιασμός του καινούργιου !!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110644 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159866 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515333 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146473 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303274 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530784 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801629 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet