vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

256 επισκέπτες, 8 χρήστες
Lazy Dog, Alexander20, maprix, manoslykos, tapantari, tibolaso, Giannis.B, camber

Twitter

INNOKIN ZENITH II

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
INNOKIN ZENITH II
« στις: Σεπτεμβρίου 20, 2021, 15:57 »
Συνατμιστές, μια πολύ σύντομη παρουσιάση του νέου Innokin Zenith II.
Μην περιμένετε φωτό και τα τοιαύτα...βαριέμαι! 8)
Εξ άλλου, αυτά τα αφήνω για τον [member=20476]zamploutos[/member], διότι εγώ είμαι zamφτωχος... :))
Ή για τον [member=14633]aragiannis[/member], που είναι κρυφοπλούσιος... :tongue_smilie:

Τον αγόρασα από ΕΔΩ στα 48 ευρώ
Σε σετ με το μοντ Innokin Coolfire Z80, για το οποίο κάνω μια, επίσης, σύντομη παρουσίαση ΕΔΩ

Παρατήρηση οικονομικής φύσεως:
8 στα 10 ατμομάγαζα έχουν το σετ στα 60 ευρώ (59.90 για την ακρίβεια).
Τα άλλα δύο το έχουν στα 48 ευρώ (47.79)
Δεν γνωρίζω τους λόγους που το έχουν 11 ευρώ φθηνότερα.
Πάντως ο έλεγχος γνησιότητας, έδειξε πως το σετ είναι αυθεντικό της Innokin.

Στα καθ' ημάς τώρα.

Συσκευασία (κουτάκι από 100% ανακυκλωμένο χαρτόνι -καλό αυτό)
Α) Περιέχεται η φορεμένη 0,8 MTL (15-18 watt) αντίσταση και η 0,3 RDL (30-40 watt).
Β) Ένα ανταλλακτικό τζαμάκι
Γ) 5 O-rings.
Δ) Δύο drip tip. Ένα ultem για MTL και ένα teflon για RDL. Το τελευταίο δεν είναι και τόσο RDL επιστόμιο.
Ε) Οδηγίες χρήσης, εγγύηση (κοινές με το μοντ) και στα Ελληνικά παρακαλώ.


Εμφάνιση
Οπτικά, ο ατμοποιητής είναι ομορφούλικος (υποκειμενικό) και τα 5.5ml που χωράει είναι στα συν του.
Μοιάζει περισσότερο στον Zlide παρά στον Zenith Pro.


Κατασκευή
Βρήκα την κατασκευή του να είναι τεχνικά λίγο καλύτερη και πιο προσεγμένη από αυτήν του προκατόχού του Zenith Pro (kαι εν μέρει του καθαρού MTL Zenith Zlide).

Τι εννοώ:

1. Η τρύπα αναπλήρωσης έχει μια προστατευτική μεμβράνη με μια σχισμή, που εμποδίζει το υγρό να υπερχειλίσει και να χυθεί έξω. Ε, αν το παρακάνεις στο γέμισμα δεν θα σε σώσει η μεμβράνη βέβαια!
[Μην πρσπαθήσετε να βγάλετε την μεμβράνη, νομίζοντας πως είναι της συσκευασίας]

2. Το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα, σου δίνει πλέον την επιλογή ολόκληρης της τεράστιας σχισμής για RDL, χωρίς να πρέπει να υπάρχουν και οι δύο μικρες οπές όπως συνέβαινε στον Zenith Pro.

3. Δεν παρατήρησα κάποια διαρροή από το δαχτυλίδι του αέρα που συνέβαινε συχνότατα στον Zenith Pro (προσωπική εμπειρία) και όχι και τόσο συχνά στον Zlide (από όσα έχω διαβάσει).
Μετά από κατανάλωση 4 τανκς, έλυσα την βάση και σκούπισα την ελάχιστη υγροποίηση στο εσωτερικό κέλυφος της βάσης.

Στα αρνητικά της κατασκευής τώρα, για το γέμισμα εξακολουθεί να χρειάζεται να αποσπάσεις το drip tip, αν γεμίζεις με μεγάλο-χοντρό μπουκαλάκι.

Επίσης, το teflon drip tip για RDL άτμισμα, θα μπορούσε να έχει μεγαλύτερη εσωτερική διάμετρο.
Το αντικατέστησα με ένα άλλο, ακριβώς όσο πρέπει και δίνει 10% καλύτερη τζούρα.

Δεν έχω ακόμα άποψη για την αντοχή μαύρου του χρώματος. Ίδωμεν εν καιρώ...

Χρήση
Παρ' όλο τον περισσότερο αέρα από το δαχτυλίδι, η 0,8 δεν μου έκανε για RDL, όσο και αν προσπάθησα για μια ολόκληρη ημέρα.
Οπότε έβαλα μια νέα Ζ 1,0 στα 20 watt. Τώρα μάλιστα! Αεράτη RDL για τα γούστα μου.
Μέχρι στιγμής έχω κάνει 6+ τανκς = 30-35 ml και η αντίσταση δεν έχει κουραστεί καθόλου.

Από όσα έχω διαβάσει, η Ζ 0,8 είναι πιο μεγάλης αντοχής και ακόμα και μετά από 100ml δουλεύει κανονικά.

Α, έχει και πολύ ικανοποιητικό χτύπημα. Ίδιο με αυτό του Zenith Pro. Οπότε εδώ είμαστε ΟΚ.


Γεύση
Επειδή χρησιμοποιώ σκέτη βάση (3mg νικοτίνης), όσον αφορά την γεύση μπορώ να μιλήσω μόνο για την γεύση της σκέτης βάσης.
Ε, αυτή μου "φάνηκε" λίγο καλύτερη σε σχέση με άλλους ατμοποιητές και ποντάκια που έχω.
Δύο συνάδελφοι, που πήραμε μαζί το σετ, λένε πως αποδίδει καλύτερα την γεύση στα φρουτένια υγρά που χρησιμοποιούν.

Κατανάλωση
Δεν έχει διαφορά από άλλους εργοστασιακούς ατμοποιητές ή/και ποντάκια που χρησιμοποιώ.
Με παρόμοια αντίσταση και ίδια watt, έτσι;
12 ml την ημέρα θέλω, έχοντάς το πιπίλα...

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2021, 20:59 »
Θα συμφωνήσω με την παρουσίαση απόλυτα. Στην κατοχή μου εδώ και 2 περίπου εβδομάδες.

Να πω πως οι 0.3 με απογοήτευσαν αρκετά στη διάρκεια ζωής που δε ξεπέρασε τα 20 ml με καθαρά υγρά και χρήση στα 28Watt. Υγρά 50/50 πάντα.

Η 0.8 άντεξε ένα γεμάτο 60μελο και είχε ακόμα λίγα κουράγια. Τώρα είμαι και εγώ με την 1Ω και πάει συμπαθητικά.

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 10:43 »
Εμφανισιακά θα έλεγα ότι μοιάζει περισσότερο στον Zenith κι όχι στον Zlide, άρα θα έλεγα ότι είναι κάτι μεταξύ Zenith/Pro και όχι Zlide/Pro. Επίσης, θα πρότεινα μεγάλη προσοχή σε όσους χρησιμοποιήσουν το καθρεφτίζον γυαλί του ατμοποιητή καθώς είναι πολύ εύκολο να κάψεις την αντίσταση επειδή δεν φαίνεται με την πλευρική όραση η στάθμη του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 14:15 »
@Olga68

Έχεις δίκιο διότι δεν διευκρίνησα πως η ομοιότητά του με τον Zlide αφορά το μέγεθος.
Φυσικά και είναι εξέλιξη του Pro, αλλά είναι αρκετά πιο κοντός, στο μέγεθος του Zlide.

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 14:48 »
Θα ήθελα την βοήθεια σας. Είμαι ανάμεσα στους zenith 2 - nautilus gt mini- nautilus 3. Να πω ότι ατμιζω σκέτη βάση και σπάνια να βάλω κάποιο άρωμα , και έχω βαρεθεί να πω την αλήθεια το στησιμο! Ποιόν από τούς 3 θα μου προτείνατε για μτλ και αντοχή αντιστάσεων! επίσης έχω δει πολλά παράπονα για τους nautilus ότι παρουσιάζουν διαρροές. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 16:29 »
Θα σου πω τη άποψή μου. Όποιον και να πάρεις από τους 3 θα το ευχαριστηθείς και με σκέτη βάση δε θα καταλάβεις μεγάλες διαφορές. Εμφανισιακά τώρα εμένα μου αρέσει ο nautilus gt (όχι ο μίνι) με το πρόσθετο τζάμι που έχει περιεκτικότητα 4 ml.Διαρροές δεν έχω δει ούτε σταγόνα. Στη 3η τρύπα του έχει την ιδανική για μένα τζούρα. Οι αντιστάσεις του για αρωματισμένα υγρά κρατάνε 30-40 ml. Φαντάζομαι με τη βάση θα κρατούν περισσότερο. (περίπου το ίδιο κρατάνε και οι z coils) . Η πιο καλή αντίσταση , για μένα πάντα, είναι η 0,7 (η απλή) στα 18 watt.

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 16:37 »
Κατατοπιστικός θα έλεγα ως προς το θέμα των διαρροών! Εμφανισιακά μου αρέσει περισσότερο ο gt  αλλά λόγω τών όσων είχα διαβάσει τον είχα τελευταίο σαν επιλογή. Με βλέπω να καταλήγω σε αυτον

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 19:53 »
Το αγόρασα σήμερα το kit σε μαύρο, επίσης στα 48€.Εχει στο πίσω μέρος leather ενώ το Ash grey διαφορετικό υλικό, ο υπάλληλος το περιέγραψε ως alcandar, μου έδειξε 1 ,modε αντίστοιχου υλικό και δεν μου άρεσε, είναι σαν σφουγγάρι, σίγουρα θα κρατάει βρωμιά και πιθανόν να φθείρεται, μπροστινό σρο leather φαίνεται φθηνό..Δεν υπήρχαν δείγματα, ανοίξαμε το μαύρο και αυτό αγόρασα.Ωραίο fire button σε αίσθηση, ούτε μαλακό, ούτε σκληρό, αθόρυβο.
Πιο πρίν, είδα και 2-3 αξιόλογα mods αλλά δεν μου άρεσαν τόσο σε εμφάνιση και το κόστος ανέβαινε και άλλο.
Το σύγκρινα με το innokin Kroma-R και είναι αρκετά πιο ελαφρύ, μπορώ να πω και πιο όμορφο, επίσης 5.5ml vs 4ml.
Ως αρχάριος, αφού πρώτα μύρισα υγρά(εκεί "κόλλησα" άλλα αντιστάθηκα) και απο τις 3 κατηγορίες, αποφάσισα να ξεκινήσω με 1 απλό καπνικό με νικοτίνη 6 συνολικά στα 60ml υγρό.Βάλαμε την 8Ω και το ρυθμίσαμε στις 3 τρύπες.Θα δοκιμάσω να ανοίξω λίγο ακόμα τον αέρα,  έχω κάνει μόνο λίγες τζούρες, κάπου 15-17 στα 15 watt και 4-5 στα 16 watt.
Μόλις κατάλαβα πως το σπείρωμα της αντίστασης είναι ευαίσθητο, αν και το βίδωσα προσεκτικά, μάλλον άρπαξε ελαφρώς στην αρχή, όμως το θετικό είναι πως απλά πετάς την αντίσταση αν χαλάσει, σε όλους τους ατμοποιητές έτσι είναι η υπάρχει σπείρωμα πάνω στον ατμοποιητή;Στα τελευταία κάπου 2 mm βιδώνει λίγο εφαρμοστά πιστεύω πως είναι επειδή έρχεται σε επαφή με τον πόλο γιατί το mod ενεργοποιείται, δηλαδή υπάρχει επαφή πρίν καν αρχίσει να εφαρμόζει η δεξαμενή.
Εμένα με ενδιαφέρει να αλλάζεται το κάτω μέρος στο οποίο που βιδώνει η αντίσταση, από ότι βλέπω έχει 4 γραμμές σε σχήμα σταυρού με βάθος μερικών δεκάτων του χιλιοστού, οπότε πιθανόν να αλλάζεται, αλλιώς θα είμαι με το άγχος.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 20:58 από Leon_GR »

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2021, 22:22 »
@Leon_GR

Αφού έχεις βάλει την αντίσταση 0,8 Ω, το προτεινόμενο εύρος είναι 15-18 watt.
Όπου σε βολέψει καλύτερα, αλλά μην ξεπεράσεις τα 18.

Τώρα και αν κατάλαβα καλά, βίδωσες κάπως άτσαλα τον ατμοποιητή πάνω στο μοντ; Έτσι είναι;
Αν ναι και αν χάλασε λίγο το σπείρωμα της αντίστασης, δεν είναι και κάτι το σοβαρό.
Απλώς πρόσεχε μην χαλάσεις το θηλυκό σπείρωμα του πόλου του μοντ.
Τον πόλο αυτόν, την πλάκα που έχει τις 4 γραμμές σε σχήμα σταυρού που γράφεις, δεν συμφέρει να τον χαλάσεις. Και είναι και λίγο δύσκολο να το κάνεις!

Δεν χρειάζεται να βιδώνεις σφιχτά τον ατμοποιητή πάνω στο μοντ.
Από την στιγμή που κάνει επαφή, μια στροφή ακόμα και θα είσαι εντάξει.


Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 01:14 »
@Λοξίας
Ναι, τα προσέχω τα watt, στα 15-16 και λίγο στα 17 άτμισα.Το πολύ να έκανα 1 ml.
Το πιο πιθανό, είναι να έχει να αρπάξει πολύ λίγο το σπείρωμα της αντίστασης, το είδα με φακό οπτικά και με την αφή με το νύχι.
ίσως και καθόλου , αν ανοίξω άλλη αντίσταση θα το καταλάβω.Το ξεβίδωσα και το βίδωσα κάπου 4-5 φορές, απο ότι φαίνεται στην αρχή του βιδώματος η δεξαμενή δεν ευθυγραμμίζεται απόλυτα και μέχρι να πιάσει σωστά το σπείρωμα η δεξαμενή πάει αριστερά δεξιά, θέλει να κρατάς την δεξαμενής σε ευθεία το 1 χέρι και με το άλλο να βιδώνεις και όχι να πέφτει το βάρος της βιδώνοντας.
Ισως αυτή η δυσκολία οφείλεται στα πολύ λεπτά σπειρώματα που δυστυχώς δεν είναι απο ανοξείδωτο αλλά μάλλον απο κράμα αλουμινίου για την μείωση του βάρους όπως και όλο το mod.
Ο λόγος που στα τελευταία 2 mm αρχίζει και έχει κάποια μικρή αντίσταση στο βίδωμα, είναι επειδή ο πόλος επαφής στο mod πιέζεται προς τα κάτω ο πόλος ενώ η αντίσταση αρχίσει και έρχεται σε επαφή με τον πόλο.

Φορτιστή δεν έχω, θα έχω αύριο πιθανόν, πειράζει αν το φορτίσω με φορτιστή κινητού 5V 1 Amber για 1-2 φορές;Κανονικά δεν κάνει γιατί καταπονείται το mod.

Οταν έχουμε 2 υλικά που έρχονται σε επαφή μεταξύ τους και υπάρχει εφαρμογή με άσκηση δύναμης η τριβή η και τα 2 όπως στα σπειρώματα, τότε η φθορά θα γίνει στο πιο μαλακό υλικό.Το λογικό λοιπόν σε αυτή την περίπτωση, θα είναι να χαλάει το σπείρωμα της αντίστασης που είναι αναλώσιμη και όχι το θηλυκό σπείρωμα.

Πραγματικά έχω βάλει εκατοντάδες βίδες στην ζωή μου ως εφαρμοστής, από 3mm έως και πολύ μεγάλες βίδες και κοίτα τώρα με τι ασχολούμαι.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 01:26 από Leon_GR »

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 08:41 »
Καλημέρα.

Μέχρι να πάρεις τον εξωτερικό φορτιστή, μπορείς να το φορτίζεις με φορτιστή κινητού ή το καλώδιο που υπάρχει στην συσκευασία, δεν θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα. Σχετικά με τα σπειρώματα, μην έχεις τόσο πολύ άγχος. Με ελάχιστη προσοχή δεν θα πάθουν ποτέ τίποτα, δεν είναι κάτι που θα κάνεις καθημερινά άλλωστε, αν δεν αλλάζεις ατμοποιητή στο μοντ σου (ή το ανάποδο). Επίσης, αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, το προτεινόμενο range για την βέλτιστη απόδοση είναι 14-18, δεν σημαίνει ότι στα 13 ή στα 19 δεν δουλεύει. Θα σου πρότεινα λοιπόν να ξεκινήσεις απ' τα 14 και να το αφήσεις όπου ενδιάμεσα θέλεις. Μην αγχώνεσαι με τα watts, δοκίμασε μία ρύθμιση εντός των προτεινόμενων ορίων, τα κλειδώνεις και...όλα καλά. Πιο επικίνδυνο είναι να κάψεις μία αντίσταση επειδή ξέμεινε από υγρό οπότε νομίζω ότι αυτό θα πρέπει να προσέχεις.

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 18:49 »
[member=23087]Olga68[/member]
Πήρα σήμερα φορτιστή, απο χθές έχω ατμίσει πολύ λίγο, κάπου 2 ml.Αρκετά χρόνια που κάπνιζα, τουλάχιστον τα τελευταία 10, έκανα μόνο 8-10 τσιγάρα την ημέρα, είχα μάθει τον οργανισμό μου να ζητάει κάθε 2 ώρες 1 τσιγάρο, αν κάπνιζα παραπάνω, με ενοχλούσε.

Οπότε τώρα με το ηλεκτρονικό, κάνω πχ κάθε 2 ώρες 10 τζούρες, σαν να κάνω 1 κανονικό τσιγάρο, πίνω και λίγο καφέ και με καλύπτει.Βρίσκω  κάτι άλλο να ασχοληθώ, είτε είμαι στην δουλειά είτε στο σπίτι, και μόνο που κάνω browsing ξεχνιέμαι, δεν το ζητάει συνεχώς ο οργανισμός μου.

Δηλαδή με το υγρό των 60ml, θα περάσω πολλές ημέρες, λογικά κάπου στα 30 ml θα αλλάξω και αντίσταση, ίσως βάλω την 0.3Ω για αλλαγή.Εχω και την 1.6Ω.
Το υγρό που πήρα είναι το καπνικό player 14 Johan, έχει τσιγαρίσια γεύση.Υπάρχουν και άλλα 3 της ίδιας σειράς.Μου το έφτιαξαν με νικοτίνη 6.
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει διαφορά ποιότητας ανάμεσα στα υγρά, τουλάχιστον γνωρίζω πως το έφτιαξαν μπροστά μου σε σοβαρό κατάστημα και μου εξήγησαν ακριβώς τι έβαλαν.10 ml έχει μέσα το υγρό+20 ml (2x10) booster νικοτίνης και στο τέλος 30 ml γλυκερίνης.Μάλλον κάτι μου διαφεύγει, λογικά θα έχει μέσα εκτός απο γλυκερίνη (VG) και προπυλενογλυκόλη (PG), 50%-50%,  με 1 τηλέφωνο στον υπάλληλο μπορώ να μάθω.
Μου είπε να ανακατεύω το μπουκαλάκι κάθε τόσο για 2-3 ημέρες και πως το υγρό κάπου στις 3 ημέρες έχει το τελικό αποτέλεσμα.
Με συγχωρείτε αν βγαίνω off topic λόγω συζήτησης σχετικά με το υγρό.Δεν έχω αντίρρηση αν κάποιο post μεταφερθεί σε άλλο pinned θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 19:07 από Leon_GR »

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 19:09 »
Η PG είναι τα 10ml αρώματος, τα αρώματα είναι σε προπυλενογλυκόλη.

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 19:46 »
Το συγκεκριμένο mod, αποθηκεύει τις πόσες τζούρες έχεις κάνει και δείχνει εκείνη την στιγμή την διάρκεια της τζούρας, αν και δεν προλαβαίνεις να το δείς αν δεν κοιτάξεις κατευθείαν την οθόνη, θα μπορούσε να μένει η ένδειξη πχ για 1-2 sec.Εχει και επιλογή cut off στον χρόνο τζούρας.
Ομως δεν νομίζω να αποθηκεύει τον συνολικό χρόνο ατμίσματος.Θα μπορούσα πχ να το υπολογίσω ως εξής:
Πχ Μέσος χρόνος τζούρας 3.0 seconds x 100 τζούρες=300 sec:60=5 λεπτά.
Αυτό που βλέπω, είναι πως τα Ω αλλάζουν ανάλογα τα watt +-3 Ω μεταξύ 15-16 watt.Τα Hz είναι σταθερά στα 80 που είναι ρυθμισμένο.Για MTL προτείνεται 50-80 Hz.
Δεν έχω πειράξει καθόλου τις ρυθμίσεις, μόνο τον αέρα πείραξα 1-2 φορές, το έχω στις 3 οπές.
Η συσκευασία έχει και 1 ακόμα επιστόμιο, μάλλον αυτό είναι μεγαλύτερης διαμέτρου για πιο αεράτες τζούρες, δεν το έχω ανοίξει.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: INNOKIN ZENITH II
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2021, 23:30 »
1. Το Ultem επιστόμιο μου αρέσει, το άλλο όχι
2. Η 0.3Ω δεν μου άρεσε τελικά και δεν μου είχε καλή διάρκεια ζωής
3. Μεγάλο συν τα 5.5μλ
4. Το δαχτυλίδι της ρύθμισης του αέρα πολύ βολικό
5. Η 0.8Ω αντέχει πάρα πολύ
6. Διαρροές δεν είχα δει καθόλου
7. Μιας και έχω λιώσει φρουτό υγρά και παγωμένα το τελευταίο διάστημα, τα έδινε πολύ ωραία

Επίσης, έχω φώτος μιας και ήθελα να κάνω παρουσίαση αλλά το ξέχασα εννοείται. Μπορώ να της βάλω εδώ αν δεν έχεις πρόβλημα [member=10148]Λοξίας[/member].

Ο λόγος που τον έστειλα συρτάρι γρήγορα όμως είναι αυτός:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110467 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515254 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801570 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet