vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, stsoulos, Jorge

Twitter

Rincoe Jellybow Mini Mod (21700)

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Rincoe Jellybow Mini Mod (21700)
« στις: Απριλίου 30, 2021, 21:02 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)




Με τον κωδικό JM80M το μοντ κοστίζει $25.89
(δεν κερδίζω απολύτως τίποτα από τον εκπτωτικό κωδικό)


Μονομπάταρο 21700/18650 μοντάκι και είναι κατασκευασμένο από PC και Zinc Alloy.
Έχει διαστάσεις 95x44.3x28mm, ζυγίζει 100g και μπορεί να παίξει μέχρι τα 80W.
Μπορεί να φορτίσει/αναβαθμιστεί μέσω μιας θύρας USB Type-C.
Παίζει σε βατ αλλά και έχει και έλεγχο θερμοκρασίας, μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε Ni, Ti και SS σύρμα.

Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι έχει λεντάκια μέσα που ανάβουν όταν πατάς το κουμπί του fire.
Τα λεντ μπορούν να απενεργοποιηθούν.


Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, έναν αντάπτορα για 18650 μπαταρία και ένα καλώδιο Type-C.


Το μοντ πωλείται στα παρακάτω τρία χρώματα.


Θα ήθελα να ξεκινήσω από το υλικό που είναι φτιαγμένο το μοντάκι, το πλαστικό δηλαδή. Η αίσθηση που σου δίνει το μοντάκι είναι της πλαστικούρας που βρίσκεις σε δεύτερες συσκευές. Δεν γεμίζει καθόλου το μάτι οπτικά αλλά και στο πιάσιμο δίνει μια φτηνιάρικη αίσθηση που προσωπικά μου πήρε λίγο καιρό να τη συνηθίσω. Δεν μου έχει πέσει, ευτυχώς, καθόλου κάτω ή στο τραπέζι αλλά δεν το κόβω να είναι από τα μοντ που αντέχουν πτώσεις. Μοιάζει σίγουρο ότι θα γίνει σμπαράλια άμα πέσει καταλάθος κάτω.

Όμως, το σχήμα του είναι τέτοιο που προσωπικά όταν σταμάτησα να ενδιαφέρομαι για το ότι θυμίζει κακό πλαστικό παιχνίδι, με βόλεψε πάρα πολύ στο χέρι. Είναι πολύ ελαφρύ για μονομπάταρο με 21700 μπαταρία και αυτή η καμπύλη που κάνει προς τα έξω στο κουμπί του fire εμένα με βολεύει πολύ. Αν συνήθως πατάτε το fire με τον δείκτη, πιστεύω θα σας βολέψει ενώ αν το πατάτε με τον αντίχειρα ίσως δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Οπότε το μοντάκι σε συνδιασμό με έναν MTL ατμοποιητή, εμένα με βόλεψε πάρα πολύ.

Για τα λεντ τώρα δεν έχω να πω και πολλά, προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου και ευτυχώς μπορώ να τα απενεργοποιήσω. Έχουμε έξι χρωματικούς συνδιασμούς ανάλογα με το χρώμα στο interface της οθόνης.



Παίρνει μέχρι 25αρηδες ατμοποιητές χωρίς να προεξέχουν και αν δεν έκαναν αυτά τα παράξενα σχήματα και καμπύλες στο πάνω μέρος του μοντ, θα μπορούσε να δεχτεί και λίγο μεγαλύτερους ατμοποιητές.

Το καπάκι της μπαταρίας είναι ακριβώς το στυλ που μου αρέσει και με βολεύει πιο πολύ. Έχει πολύ ωραία ποιότητα, το έλασμα μέσα είναι αρκετά σκληρό οπότε το πορτάκι πετάγεται λίγο πιο έντονα από ότι θα έπρεπε όταν το ανοίγεις με τη μπαταρία μέσα αλλά είναι κομπλέ. Ανοίγει και κλείνει πολύ εύκολα με το ένα χέρι κάτι που για μένα είναι πολύ σημαντικό ειδικά όταν είμαι έξω στο δρόμο ή στο αμάξι.

Το κουμπί του fire μεγάλο, όσο σκληρό θα το ήθελα στο πάτημα(ούε πολύ ούτε λίγο) και η καμπύλη που κάνει είναι πάρα πολύ βολική αλλά πλαστικούρα. Το νιώθεις ότι πατάς κακό πλαστικό κουμπί από παιδικό παιχνίδι και κάνει μέχρι και τον χαρακτηριστικό ήχο που κάνουν όλα τα κουμπιά τέτοιας ποιότητας. Δεν γνωρίζω αν η ποιότητα του είναι κακή, το χρησιμοποιώ ένα μήνα και δεν έχει χάσει ούτε ένα πάτημα αλλά μου βγάζει μια δευτερίλα κάθε φορά που θα το σκεφτώ όταν το πατάω. Στην ίδια μοίρα φυσικά και τα δύο μικρότερα κουμπιά που βρίσκονται κάτω από την οθόνη. Η οθόνη του είναι αρκετά φωτεινή και έχει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες που μπορεί να θέλει κάποιος. Η ένδειξη της στάθμης της μπαταρίας δουλεύει σωστά όσο το έχω προσέξει.

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια τρομερή αυτονομία, όπως γράφω πάντα παίζω με αρκετά διαφορετικά σετ μέσα στη μέρα οπότε μπορώ να παρατηρήσω μόνο τη κακή αυτονομία μπαταρίας και όχι μια καλή. Η στάθμη της μπαταρίας ένα μήνα τώρα δείχνει να πέφτει κανονικά όπως πρέπει και το ρεύμα δεν ξεψυχάει όμως σαν κάτι άλλα μοντάκια που κυκλοφόρησαν το τελευταίο διάστημα και δεν πάνε πουθενά.

Όπως το έβλεπα σε φωτογραφίες φοβόμουν ίσως ότι ο θάλαμος της μπαταρίας είναι μικρός και ίσως δεν χωράνε άνετα όλες οι 21700 αλλά δεν υπάρχιε κανένα απολύτως θέμα. Ο αντάπτορας για 18650 δουλεύει το ίδιο άψογα και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα το παράξενο.

Γενικά μου αρέσει πολύ η ιδέα που είχε η εταιρεία, αν μπορούσε στην αίσθηση να μην ήταν τόσο πλαστικούρα πιστεύω θα μπορούσε να πουλήσει σα τρελό.



Για το τέλος μία φωτογραφία με τον πολυαγαπημένο MD της Hellvape που έχουν γίνει μόνιμο σετάκι.


Αποσυνδεδεμένος marlborakis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Rincoe Jellybow Mini Mod (21700)
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 25, 2022, 03:02 »
Καλησπέρα εντυπώσεις από ρεύματα;

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159897 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515349 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303281 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530815 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801649 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet