vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Milarepa, dkostas, tibolaso, Alexander20

Twitter

Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« στις: Απριλίου 05, 2021, 10:12 »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Έχετε δοκιμάσει κάποιο από τα TNT Crystal Mix Flavourshots; Πόση ωρίμανση χρειάζονται; Πήρα το Trinidad Avana μου έστειλαν δώρο και το Balkan Sobranie. Θα βγάλω το 30μελο με ένα στήσιμο ή ονειροβατώ (ως προς το πόσο καθαρά είναι);

Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 05, 2021, 14:31 »
Η εταιρεία λέει ότι μπορείς να βγάλεις και 100 ml. Δεν θα το πάρουμε και τις μετρητοίς αλλά επειδή θέλω να τα δοκιμάσω δεν βρήκα πουθενά αναφορά στα ποσοστά, εσύ πού το πήρες, μήπως γράφει πάνω το μπουκαλάκι;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 05, 2021, 14:55 »
Αυτά είναι S'nV 10 για 30 . Αν γίνει στα 10 για 100 δεν θα είναι άτονο?

Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 05, 2021, 14:56 »
Συγνώμη δεν το έγραψα καλά, εννοώ ότι η εταιρεία λέει 100 ml όσον αφορά την αντοχή της αντίστασης, όχι το τελικό υγρό που μπορεί να βγάλει.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 05, 2021, 15:32 »
Ναι, είναι 10ml για 30ml. Εγώ τα πήρα από Atmology. Σε άλλο site πάντως λέει πως ουσιαστικά δεν χρειάζεται ωρίμανση. Βάζεις βάση και ατμίζεις.

Εδώ: https://www.vaporsolutions.gr/tnt-vapes-shake-and-vape/2656-trinidad-avana-tnt-flavor-shot-1030ml.html

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 06, 2021, 13:29 »
Το πολύ πολύ να το αφήσεις για ένα 24ωρο, περισσότερο χρόνο δεν χρειάζεται. Και αμέσως φυσικά να το ατμίσεις δεν θα δεις κάποια διαφορά. Είναι εντελώς net τα συγκεκριμένα. Και επίσης είναι όντως πολύ φιλικά προς τις αντιστάσεις. Το Trinidad Avana που δοκίμασα είναι αρκετά καλό αν και η οσμή του υγρού στο μπουκαλάκι μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε καθόλου. Το γευστικό αποτέλεσμα όμως δεν έχει σχέση με την οσμή. Μου άρεσε επίσης το ότι περνά εντελώς απαρατήρητο στον χώρο που ατμίζεται.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 07, 2021, 01:33 »
[member=377]Tem[/member] πηρα το Balkan Sobranie δεν το δοκιμασα ακομα 4 μερες το εχω στην ακρη και ωριμαζει... εγω ολα τα eliquids τα αφηνω 1-2 μηνες για να εχω την καλυτερη δυνατη γευση...!  ομως θα κανω ενα check απο σημερα.... αν και πιστευω οτι δεν θα εχει καθολου γευση... τουλαχιστων το booms ηθελε το λιγοτερο 15 μερες....

επισης ειναι net αλλα με μια νεα μεθοδο που τα κανει να ειναι πολυ καθαρα και φιλικα για της αντιστασεις... και αυτο ειναι που τα κανει ξεχωριστα στην κατηγορια των καπνικων eliquids... επισης στα θετικα του ειναι και  οτι δεν εχει καθολου μυρωδιά στο χωρο που ατμιζεις...!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 07, 2021, 02:55 »
Το booms δεν είναι βέβαια net. Χρειάζεται ωρίμανση κάποιων ημερών. Προσωπικά θα του έδινα ένα χρόνο 5 έως 10 ημερών για να ωριμάσει, όμως ο κάθε ατμιστής μπορεί να προσαρμόσει τον χρόνο αυτό σύμφωνα με τα δικά του δεδομένα.
Η σειρά crystal mix είναι net και επομένως είναι κάτι διαφορετικό. Εννοείται ότι αν θέλεις μπορείς να τα αφήσεις για μήνες πριν τα δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 07, 2021, 12:55 »
[member=377]Tem[/member] περα απο τα κλασσικα net που εχω δοκιμασει που θελει καθε μερα αλλαγη το βαμβακι τα crystal mix θα ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω..  ακομα δεν το δοκιμασα..  θα κανω πιο μετα την δοκιμη και θα γραψω την γνωμη μου για το συγκεκριμενο eliquid..  η tnt vapes λεει 7 μερες θελει και ειναι ετοιμο...! αλλα πολλες αλλες σελιδες λενε και την επομενη μερα ειναι ετοιμο..  :dontknow:

μια ερωτηση αν γνωριζεις.. επιδει εδω και 1 χρονο ειμαι στα 0mg νικοτινης και αγοραζω διαφορα καπνικα...   αλλα πρωτη φορα φτιαχνω μηδενικη νικοτινη net υγρο...  και δεν εχω ιδεα πως θα ειναι...   στην δοκιμη θα δουμε...  γενικα αυτα τα αποσταγματα καπνου περνανε καποια ειδικη επεξεργασια και φιλτραρισμα ωστε να αφερεθει ακομα  και η Νικοτινη?  η περιεχει εστω και καποιο μικρο ποσοστο? γιατι δεν αναφερει κατι..

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 07, 2021, 15:02 »
Εδώ λέει το περίφημο «Maturazione consigliata: bastano 24h» που υποθέτω πως σημαίνει ότι σε 24 ώρες είναι έτοιμο. Που λέει για 7 ημέρες;

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 07, 2021, 16:25 »
δεν το ειχα δει στην official page της tnt vapes λογικα... επισης  το link που εστειλες ειναι για το  20ml αρωμα  στην Ελλαδα αυτα που ηρθαν ειναι 10ml και η παρτιδες ειναι πολυ προσφατες δεν ξερω κατα ποσο θα  εχει ωριμάσει το αρωμα και πως θα ειναι σαν γενικο συνολο... αλλα επιδει ειναι crystal mix ισως και να ειναι μια χαρα μετα απο 24 ωρες..

θα κανω την δοκιμη σημερα καπια στιγμη που θα βρω χρονο γιατι θελω να το δοκιμασω σε  Kayfun Lite plus με ενα καλο mtl build ωστε να παρω την καλυτερη δυνατή γευση απο τα αρωματα του..!   


Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 07, 2021, 23:44 »
Και για αντοχή το βαμβάκι να μας ενημερώσεις.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 08, 2021, 00:31 »
[member=377]Tem[/member] περα απο τα κλασσικα net που εχω δοκιμασει που θελει καθε μερα αλλαγη το βαμβακι τα crystal mix θα ειναι η πρωτη φορα που θα δοκιμασω..  ακομα δεν το δοκιμασα..  θα κανω πιο μετα την δοκιμη και θα γραψω την γνωμη μου για το συγκεκριμενο eliquid..  η tnt vapes λεει 7 μερες θελει και ειναι ετοιμο...! αλλα πολλες αλλες σελιδες λενε και την επομενη μερα ειναι ετοιμο..  :dontknow:

μια ερωτηση αν γνωριζεις.. επιδει εδω και 1 χρονο ειμαι στα 0mg νικοτινης και αγοραζω διαφορα καπνικα...   αλλα πρωτη φορα φτιαχνω μηδενικη νικοτινη net υγρο...  και δεν εχω ιδεα πως θα ειναι...   στην δοκιμη θα δουμε...  γενικα αυτα τα αποσταγματα καπνου περνανε καποια ειδικη επεξεργασια και φιλτραρισμα ωστε να αφερεθει ακομα  και η Νικοτινη?  η περιεχει εστω και καποιο μικρο ποσοστο? γιατι δεν αναφερει κατι..
Δεν κατάφερα να βρω κάποια πληροφορία για το αν υπάρχει έστω και μια μικρή ποσότητα νικοτίνης. Και επίσης η αλήθεια είναι ότι δεν δοκίμασα το υγρό χωρίς προσθήκη νικοτίνης ώστε να έχω κάποια άποψη.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 08, 2021, 00:43 »
εδω και 2 ωρες τωρα ατμιζω το Balkan Sobranie οτι και να πω ειναι λιγο γιαυτο το εκπληκτικο υγρο που δοκιμασα...!  με το που το ατμιζεις αμεσως καταλαβαινεις την  εντονη παρουσια απο latakia με μια αναμιξη που έρχεται και δένει συνολικά με virginia και κάποιες νοτες oriental tobbaco... όλο αυτό το κάνει ένα μοναδικό υγρό σου αφήνει αυτή την αίσθηση του καπνίσματος για όσους αγαπάτε latakia αυτό το υγρό ειλικρινά θα σας απογείωση.!! απιθανος συνδυασμος....!!!! δεν εχω ξανα δει πιο καθαρο net απο αυτο...!!! το βαμβακι ειναι οπως το εβαλα μετα απο 4ml που με αλλα net θα επρεπε να αλλαζω βαμβακι αυτη την στιγμη...! πραγματικα δεν το περιμενα ποτε οτι θα ατμιζω net χωρις να αφηνει ιχνος απο καταλοιπα στην αντισταση....! ετσι οπως φενεται μαλλον θα βγαλει ολο το μπουκαλακι 30ml χωρις να χριαστει να αλλαξω βαμβακι...!

ολη η σειρα crystal mix πρεπει να ειναι κορυφη...!!

θα παρω σιγουρα το Balkan Sobranie ξανα... αλλα και τα αλλα 3 eliquids αλλα σαν 1η δοκιμη αυτο που ατμισα μαλλον θα γινει το βασικο μου καπνικο... λεω μαλλον γιατι δεν δοκιμασα ακομα τα αλλα...! μπορει να αλλαξω γνωμη...!

και το καλυτερο..... δεν εχει καθολου μυρωδια...!!! οποτε εξαιρετικο και για stealth vape  :thumpup:

edit: [member=377]Tem[/member] εχει καπως ενα ελαφρυ χτυπημα στο λαιμο για 0mg που το εκανα... αλλα δεν νομιζω πως ειναι Νικοτινη... ειναι περιεργο για μενα που δεν κανω νικοτινη εδω και 1 χρονο και καταλαβαινω εστω και αυτο το κατι σε συγκριση με αλλα υγρα που ειναι σαν αερας,  αυτο ειναι το κατι που με κερδισε απο την 1η στιγμη που το ατμισα..  ακομα και λιγο νικοτινη να εχει σιγουρα θα ειναι πολυ μικρη ποσοτητα...! γιαυτο και δεν θα το αναφερει πουθενα,   επισης δεν πιστευα οτι θα ειναι ετοιμο το υγρο σε τοσο μικρο χρονο.. και πραγματι η tnt vapes στο site λεει σε 24 ωρες ειναι ετοιμο και οντως ετσι ειναι...! αλλα και αν το αφησεις και 4-5 μερες σιγουρα θα γινει ακομα καλυτερο...!   

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2021, 00:58 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Crystal Mix by TNT VAPE (Αρώματα ΝΕΤ)
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 08, 2021, 01:00 »
Είναι πραγματικά εντυπωσιακό το ότι περνάει εντελώς απαρατήρητο στο χώρο, ενώ παράλληλα το υγρό έχει γεύση. Επίσης με άνεση βγάζει ένα μπουκαλάκι χωρίς αλλαγή αντίστασης και βαμβακιού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159765 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515287 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146451 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet