vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, tasos1976

Twitter

BERSERKER MINI V2 by Vandyvape

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« στις: Φεβρουαρίου 15, 2021, 18:18 »


Ο ατμοποιητης  διατιθεται στα παραπανω 4 χρωματα.Ειναι μικρουλης, διαμετρου 22mm,συνολικου υψους μαζι με το κοντο του επιστομιο χωρις το σπειρωμα 510 , 47mm και η χωρητικοτητα του είναι,δυστυχως, 2ml.

Η συσκευασια του είναι εντυπωσιακα υπερπληρης και περιλαμβανει όλα οσα θα χρειαστουν για να πειραματιστουμε μαζι του καθως και ανταλλακτικα λαστιχα και βιδες.Περιλαμβανει μεχρι και δευτερο λαστιχο για το top cap χωρις τις ενοχλητικες για καποιους childproof μεμβρανες στις τρυπες αναπληρωσης.





Η αναπληρωση υγρου γινεται ευκολα από πανω ξεβιδωνοντας το top cap κατά ¼ της πληρους περιστροφης.
Η ροη του αερα που κυκλωνει την αντισταση μας ρυθμιζεται εσωτερικα με διαφορων διατομων airflow inserts που είναι κατασκευασμενα από μεταλλο και peek,κουμπωνουν και ξεκουμπωνουν πανευκολα ακομη και με στημενη αντισταση,καθως και εξωτερικα με δακτυλιο ρυθμισης.



Τα στησιμο του είναι πανευκολο και δε χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη σε κατι,για να μην εχουμε διαρροες.Το βαμβακι ,με αντισταση 2.5mm, το κοβουμε σε μηκος λιγο παραπανω  απ’αυτό της βασης του ατμοποιητη,το αφρατευουμε και το περναμε στις υποδοχες χωρις να χρειαζεται να βγει από κατω και να ακουμπησει στον πατο του deck.




Σ’αυτόν τον ατμοποιητη μ’εντυπωσιασε η αποδοση του,η απιθανη γευση και το χτυπημα του που δυστυχως ερχονται σε συνδιασμο με υψηλη καταναλωση και εκει που απολαμβανεις ατμισμα,πριν το καταλαβεις,εχει ηδη  ερθει η ωρα να ξαναγεμισεις.Ευτυχως που γεμιζει σε δευτερολεπτα τουλαχιστον,ακομα και πανω στο Supbox.Μου αρεσε που το deck και η καμπανα εσωτερικα,στο μαυρο που τον πηρα εγω,είναι SS και δεν είναι βαμενα στο χρωμα του ατμοποιητη αλλα δε μου αρεσε το ότι λογω κατασκευης δε μπορουμε να επεμβουμε για καθαρισμο στο χωρο κατω από το deck.Αν παντως εβγαινε ο ιδιος ακριβως, σε απλοτητα, αποδοση και λειτουργικοτητα, ατμοποιητης ,με 4+ml χωρητικοτητα,θα τον αγοραζα σιγουρα και αυτον.







Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 15, 2021, 20:32 »
Από τους ατμοποιητές που μου κίνησαν ιδιαίτερα το ενδιαφέρον, πόσο μάλλον αυτή την εποχή που όλα μου μοιάζουν ίδια και το μικρόβιο για αγορές έχει εξαφανιστεί προ πολλού.

Το deck του και ο σχεδιασμός του airflow του όλα τα λεφτά, ο Skyline R του φτωχού.!
Με τα καλά του και τα κακά του. Πχ πολλές επιλογές σε pinάκια του αέρα. Από την άλλη όμως δεν διαθέτει κλείσιμο των υγρών..
Οικονομικός, εύκολος σε όλα, θα τον βρεις παντού.
Με μόλις όμως 2ml.. πάει βέβαια στα 2,5 με το μεταλλικό.

Δε βαριέσαι, το μόνο σίγουρο είναι πως θα τον πάρω μόλις εμφανιστεί στα τοπικά καταστήματα.

Ωραία παρουσίαση.! :)

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 15, 2021, 21:26 »
Πολύ καλή παρουσίαση. Και όντως η συσκευασία όλα τα λεφτά,2 εξτρα επιστομια,2 εξτρα τανκ,πινάκια για όλα τα γούστα. Ουτε καν για τη χωρητικότητα δεν μπορείς να τους πεις κάτι γιατί σου λέει μίνι είναι.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 15, 2021, 21:50 »
Mπραβο αχιλλεα πολυ ωραια η παρουσιαση  :thumpup:
[member=4133]makis206[/member] δεν χρειαζεται ρυθμιση για τα υγρα φιλε μου γιατι ειναι υπερυψωμενο το ντεκ του (GTA style) σαν του Siren (και τοσων αλλων ακομα). Εχω τον μεγαλο του αδερφο και δεν ειχα ποτε προβλημα με υπερχειλησεις γουργουρητα κλπ μετα την αναπληρωση.

Περιμενω να βγουν χωρια και τα πινακια σαν ανταλλακτικο για να τα παρω για τον δικο μου που ειναι ολα peek.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 15, 2021, 22:02 »
[member=17390]kkoumas[/member] το ξέρω ότι δεν χρειάζεται το κλείσιμο των υγρών και ότι στο συγκεκριμένο deck είναι πιο σπάνια η περίπτωση διαρροής. Προσωπικό κόλλημα είναι και κάτι που σίγουρα θέλω απαραίτητα σε έναν ατμοποιητή που γεμίζει από πάνω, άσχετα αν φροντίζω πάντα να τον γεμίζω σε σύντομο χρονικό διάστημα για παν ενδεχόμενο.

Πες ότι βρίσκεσαι στον δρόμο και με μερικές δυνατές τζούρες καταφέρνεις να ανασηκώσεις το βαμβάκι για παράδειγμα. Η με τον ατμοποιητή στο χέρι βρίσκεσαι σε μεγάλο υψόμετρο για κάποιο λόγο. Τραβηγμένα λίγο σενάρια και μάλιστα λύνονται εύκολα με το να γυρίσεις τον ατμοποιητή μαζί με το mod ανάποδα, τουλάχιστον για να αποκλείσεις την όποια πιθανότητα διαρροής μέχρι να μπορέσεις να διορθώσεις την κατάσταση. Το κλείσιμο των υγρών παραμένει όμως η πιο ασφαλής λύση.

Δικό μου θέμα ξαναλέω όμως που σίγουρα δεν κάνει τον ατμοποιητή κακό με το να μην το δίνει σαν δυνατότητα. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 10:00 »
Μπράβο για την παρουσίαση Αχιλλέα :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 10:18 »
Γευστικά παιδιά με ποιον θα τον βάζαμε; υποκειμενικά πάντα,επειδή τον ζαχαρωνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2021, 10:48 από Eternal »

Αποσυνδεδεμένος Sundorius

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 12:14 »
Εχει δοκιμασει καποιος αν τα airflow inserts κουμπονουν και στον μεγαλο του αδερφο ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 13:56 »
Ναι, κουμπώνουν κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 15:06 »
 Σε γεύση, υπάρχει καμιά διαφορά με τον μεγάλο;

Αποσυνδεδεμένος vkostas

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 21:42 »
Σκεφτόμουν να πάρω τον true και τώρα είδα αυτόν και μπαίνω σε σκέψεις... Γευστικά σε σχέση με τον true λέτε να είναι καλύτερος? τους έχει δοκιμάσει κανείς και τους δύο?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 17, 2021, 09:45 »
Αρκετά αξιόλογοι ατμοποιητές και οι δύο. Πολύ πιο απλός ο true. Ρυθμίζεις απλά τον αέρα από τον εξωτερικό δακτύλιο. Πιο σύνθετος ο berserker με τα airflow inserts. Αυτή τη στιγμή μπορεί να επέλεγα τον berserker που είναι πρόσφατη κυκλοφορία.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 27, 2021, 11:33 »
Πολύ ωραίος ατμο κάτοχος από εχθές, αλλά και πάλι έχω τα γνωστά προβλήματα μετά από λίγη ώρα για κάποιο λόγο φαίνεται σαν να περνάει υγρό κάτω απο το coil βρε δοκίμασα λίγο βαμβάκι βρε πολύ τίποτα, ειλικρινά έλεος.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 27, 2021, 12:40 »
Δηλαδή; Διαρροή ή μπουρμπουλήθρα;

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BERSERKER MINI V2 by Vandyvape
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 27, 2021, 12:42 »
Σαν μπούκωμα, έβγαλα το insert και είδα είχε υγρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33641 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy