vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Ηρακλης, john67, Βασίλης Γ, Alexander20

Twitter

Speakeasy - Tijuana

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Speakeasy - Tijuana
« στις: Φεβρουαρίου 07, 2021, 11:31 »
Όπως ίσως θα γνωρίζετε, είμαι λάτρης του latakia.
Έκανα λίτρα από το net latakia της La Tabaccheria, αλλά με το μειονέκτημα ότι ανά 3-4ml χρειαζόταν πλύσιμο και στήσιμο στον ατμοποιητή γιατί τα κατάλοιπα ήταν απίστευτα. Δεν μιλάμε για απλό πλύσιμο, αλλά πλυσιμο στο χέρι και μετά σε ultrasonic.
Πέτυχα online πρόσφατα το Speakeasy - Tijuana ένα 60μελο snv latakia με βανίλια ιταλικής προέλευσης και δεν γινόταν να μη δοκιμάσω.



Αγοράστηκε πάραυτα, ετοιμάστηκε σε 60VG/40PG και 6mg nic και κάθησε να ωριμάσει 7 ημέρες.
Τις γκουρμέ αναλύσεις και περιγραφές, μην τις περιμένετε από εμένα. Ξέρετε ότι βασίζομαι πρώτον στην αίσθηση που μου δίνει το καθημερινό άτμισμα ενός υγρού αλλά και στην ποιότητα / καθαρότητα του.
Το tijuana λοιπόν το θεωρώ μια εξαιρετική επιλογή για τους λάτρεις του latakia αλλά και όσους απολαμβάνουν να ατμίζουν καπνικά με έξτρα νότες όπως τη βανίλια στο συγκεκριμένο υγρό.
Ενώ διατηρεί τις καπνιστές νότες του latakia, ο συνδιασμός με τη βανίλια σπάει την καπνική ένταση που στο latakia είναι στο θεό, και το κάνει πολύ πιο απαλό και ευκολοάτμιστο.
Δεν θα πω οτι είναι το απαλότερο σε αίσθηση υγρό, όμως είναι με διαφορά η απαλότερη υλοποίηση latakia που έχω ατμίσει.
Μετά από κατανάλωση 25ml, το βαμβάκι και η αντίσταση είναι σε γενικά καλή κατάσταση αν και νομίζω ότι το πολύ στα 30ml θα γίνει αλλαγή για λόγους σιγουριάς.



Το έχω εντάξει στο καθημερινό μου πρόγραμμα, ειδικά με τον καφέ είναι απόλαυση να το ατμίζεις και συμπληρώνει άριστα και ποτάκια.
Δεν αφήνει καμία άσχημη μυρωδιά στο χώρο οπότε δεν έχω και παράπονα από τη σύζυγο  :fight_fryingpan:
Για τους λάτρεις της συγκεκριμένης κατηγορίας καπνικών είναι must η δοκιμή του.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2021, 11:37 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 07, 2021, 14:23 »
Φαινεται εξαιρετικο, και σαν παλιος καπνιστης πίπας "κυνηγαω" τετοια υγρα, και δυστυχως μεχρι στιγμης οτι εχω βρει καταστρεφει τις αντιστασεις μεσα σε λιγη ωρα.
Θα το δοκιμασω...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 07, 2021, 19:33 »
Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες και νομίζω ότι τουλάχιστον από θέμα μάκας δεν θα υπάρξει πρόβλημα με αυτό το υγρό.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 07, 2021, 20:32 »
Είναι ΝΕΤ η σειρά; Διαβάζω τις περιγραφές και δεν αναφέρεται πουθενά

Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 07, 2021, 22:42 »
Speakeasy υγρά shake and vape. Στη σειρά Los Magnificos θα μυηθείτε στον κόσμο της πλούσιας, αγνής Tobacco εμπειρίας! Οι εμπνευσμένες Λατινοαμερικάνικες συνταγές συνεχίζονται, με έμφαση σε γεύσεις που θα ικανοποιήσουν όσους ψάχνουν μια εισαγωγή στα δυναμικά καπνικά, αλλά και τους λάτρεις των NET (Naturally Extracted Tobacco) υγρών αναπλήρωσης!

Τα Los Magnificos έχουν αντίστοιχη γευστική απόδοση με NET καπνικά, αλλά αφήνουν καθαρό το βαμβάκι και την αντίστασή σας εξασφαλίζοντας μεγαλύτερη διάρκεια ζωής και άτμισμα χωρίς κατάλοιπα!

Απ' αυτήν εδώ την περιγραφή, εμένα μου φαίνεται πως ΔΕΝ είναι.
Είχα δει το ποστ, και ομολογώ πως την πάτησα. Δεν αναρωτήθηκα στιγμή αν ήταν κανονικό λατάκια.
Από σύμπτωση αγόρασα κι εγώ πριν λίγες μέρες αυτό στην φωτογραφία, και έλεγα από μέσα μου, "κοίτα ρε τον πονηρό τον poet γαμάτο λατάκια που πήρε,  κι εμένα στα 5 ml θέλει πλύσιμο και βαμβάκωμα πάλι"


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 00:52 »
το υγρο σπερνει , εχει ελαχιστη γλυκαδα και οσο πρεπει, ταμαμ με τσιπουρακι η καφε !!! Ολη η σειρα ειναι αξιολογη και πιστευω οι ιταλοι με αυτα , τα kflavors και τα gspot ηταν οτι καλυτερο σε υγρα για το 2020 !!! Παλι καλα που τα φερανε τα μαγαζια και μπορεσαμε να τα δοκιμασουμε γτ τα πιο πολλα προωθουν τα ελληνικα που για μενα τα πιο πολλα ειναι μετρια !!

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 01:23 »
Οβαλιου, το Spitfire τι λέει από γεύση αν μπορείς να μας πεις σε παρακαλώ γιατί θέλω να πάρω το άρωμα να ρίχνω λίγες σταγόνες για να σπάσω την σκέτη βάση που κάνω. Έχω ήδη το Strike και θέλω να δοκιμάσω και αυτό. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. 

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 10:09 »
Είδα πρόσφατα σχετικά μια παρουσίαση της σειράς στο κανάλι του gvapes. Δεν είμαι αυτών των προφίλ άλλα έλεγε καλά λόγια και αν θυμάμαι καλά τα υγρά φέρνουν σε ΝΕΤ αλλά δεν είναι.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 10:34 »
Οβαλιου, το Spitfire τι λέει από γεύση αν μπορείς να μας πεις σε παρακαλώ γιατί θέλω να πάρω το άρωμα να ρίχνω λίγες σταγόνες για να σπάσω την σκέτη βάση που κάνω. Έχω ήδη το Strike και θέλω να δοκιμάσω και αυτό. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.
Το έχω πάρει το spitfire σε αρωματάκι. Δεν είχα δοκιμάσει ξανά latakia και όπως καταλαβαίνεις στις πρώτες τζούρες μου ήρθαν τα πάνω κάτω  :laugh1:
Έντονα καπνιστό με γεμάτο σώμα. Νομίζω αξίζει για την βάση σου! Ξεκάθαρα net υγρό.

Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 10:39 »
Οβαλιου, το Spitfire τι λέει από γεύση αν μπορείς να μας πεις σε παρακαλώ γιατί θέλω να πάρω το άρωμα να ρίχνω λίγες σταγόνες για να σπάσω την σκέτη βάση που κάνω. Έχω ήδη το Strike και θέλω να δοκιμάσω και αυτό. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.
Εξαιρετικό net, τυπικό latakia

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 13:06 »
το spitfire ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ latakia, απο τα κοντινοτερα στον πραγματικο καπνο, αλλα λερωνει τις αντιστασεις φοβερα γρηγορα (λογικο αφου η latakia ειναι καπνισμενος καπνος, και εκτος απο τις ουσιες του καπνου καθεται και η .... καπνα του καπνισματος του καπνου)

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 13:17 »
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις απλά ρώτησα γιατί η περιγραφή είναι περίπλοκη και πιασάρικη θα έλεγα, και λατάκια και βιρτζίνια και ανατολίτικα και περίκ και απλά θέλω να καταλάβω την γεύση του στο περίπου, δηλαδή είναι πιο πολύ καπνός πίπας, τασάκι ή γλυκό τύπου βιρτζίνια? Πάνο επειδή δεν το κάνω άρωμα κανονικό απλά ρίχνω 10 σταγόνες σε 10 ml σκέτης βάσης δεν έχω πρόβλημα με τις αντιστάσεις, το κάνω με το Strike της ίδιας εταιρείας εδώ και καιρό και αλλάζω αντίσταση στα 50-60 μλ στο Geekvape wenax που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό. Ευχαριστώ πολύ όλους σας.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 14:38 »
Συγνώμη το τιχουάνα από speakeasy 
τι σχέση έχει με τα TNT?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 18:58 »
Είχα την ίδια απορία.....Υποθέτω ότι δεν έχουν κάποια σχέση. Μάλλον η μόνη σχέση είναι ότι το Tijuana (Speakeasy) και το Spitfire (TNT) έχουν σαν βασικό αρωματικό στοιχείο το Latakia.

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Speakeasy - Tijuana
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 20:06 »
Για να μην μπερδεύεται ο κόσμος,άλλο είναι το tijuana με βανίλια
και άλλα τα TNT.Όποιος έχει latakia απο tabacchiera δεν χρειάζεται να πάρει το spitfire
1ον γιατί είναι ίδιο
2ον τα 20 ml που έχει το shake n vape για να γίνει τελικό 60ml δεν θα βγάζει ούτε 2 ml η αντίσταση.
Κατά τα άλλα το tijuana που ανέφερε ο thenetpoet είναι ενδιαφέρον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110567 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159792 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530747 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11050 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet