vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, Jorge, treloneritis

Twitter

BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 12, 2021, 13:41 »
Νομίζω θέλει λίγο πιο κοντό να το κόψεις. Ακριβώς εκεί που τελειώνουν τα καναλακια που το στηρίζουν.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 12, 2021, 13:57 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

θα δοκιμασω να το κοψω.δυσκολευομαι να πω την αληθεια να το κοψω ακριβως εκει. θα δοκιασω τωρα που ειναι βρεγμενο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2021, 14:04 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 09:32 »
...... :argh:........

......... :dance3:............

.......... :nonono:............

:angry_tickedoff:.. :tanevramou:... :BadLuck:...



*...ξέρει αυτός που πρέπει....  


:laugh1:
                 

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 13:43 »
εχω κανει κατι λαθος στο στησιμο? μου φαινεται μερικες φορες οτι στεγνωνει το βαμβακι
Στεγνό βαμβάκι είχα όταν άφησα το υγρό στο tank σχεδόν να πέσει πιο κάτω από τη μέση και κατά την κακιά μου συνήθεια έκανα μακρόσυρτες τζούρες. Μην περιμένεις να αδειάσει το tank, αν πέσει κάτω από τη μέση να ξαναγεμίσεις.

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 15:30 »
Παιδιά δεν έχω πάρει ποτέ καμμένο από αυτό τον ατμοποιητη και κάνω μέχρι να φτάσει στον πάτο το υγρό. Όλα είναι θέμα βαμβακωματος, δεν θέλει πολύ.

Τον έχω στήσει με 2 και με 2.5 πυρήνα. Το βαμβάκι το κόβω ακριβώς στα τοιχακια/πόστς, και μετά το αραιωνω λίγο με την τσιμπίδα. Αν τώρα για τον οποιοδήποτε λόγο δεν τροφοδοτεί καλά, όταν είναι βρεγμένο το πιέζω ένα τσακ λίγο πιο μέσα στα Λουκία.

Δεν θεωρώ ότι είναι ατμοποιητης που θέλει την Χρυσή τομή σε στήσιμο και βαμβάκι. Αν χρειαστεί κάποιος ανεβάζω και φωτό αν μπορώ να βοηθήσω

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 22:22 »
εκανα χαζομαρα στο πρωτο στησιμο γιατι οπως ειδατε δεν ειχα κοψει σωστα το βαμβακι. το εκοψα στα λουκια και εστρωσε. και οντως δεν θελει και πολυ βαμβακι. αυτο το γεμισμα απο κατω να μην ειχε και θα ηταν ακομα καλυτερος.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 13, 2021, 22:49 »
Αρκετοί πάντως (όπως κ εγώ ) βρίσκουμε το γέμισμα από κάτω πιο βολικό !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 14, 2021, 15:02 »
Επειδη του εχω κανει 5/6 στησιματα να πω οτι:
1.Θελει γενικα λιγο βαμβακι. Και να περνα χαλαρα μεσα στην αντισταση.
2.Η αντισταση δεν θελει καθολου σηκωμα προς τα πανω
3. Το βαμβακι θελει ελαφρως αραιωμα και κομμενο εκει που τελειωνουν τα λουκια.
Αυτα με συρματα 0.30 εως 0.35 μμ.

Γενικα εχει την ταση να γλυκιζει τα υγρα.

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 14, 2021, 19:29 »
Δοκιμαστε το παρακατω στησιμο σε 2.5 πυρηνα.Αφου περασετε το βαμβακι,φουντωστε το προς τα πανω με τη μυτη ψαλιδιου,μετα κοψτε το περισευμα στο υψος της αντιστασης,κουμπωστε το εξαγωνο καπακι και διαβρεξτε με υγρο απο πανω.Η τροφοδοσια λειτουργει καλυτερα ετσι.





Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 14, 2021, 20:30 »
συρμα 0.4 η 0.35 χρησιμοποιεις?

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 15, 2021, 17:22 »
Κanthal A1 0.32mm.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 15, 2021, 22:07 »
Μου κανει εντυπωση που ακουγεται τοσο πολυ ο bishop ενω ο Auguse Era Mtl που ειναι πανομοιοτυπος και καλυτερος νομιζω στα χαρακτηριστηκα περασε τελειως απαρατηρητος. Πρωτα απ'ολα ειναι αρκετα φθηνοτερος, εχει επιλογη για αερα απο κατω αν θες, γεμισμα απο πανω και αρκετα διαφορετικα τανκακια ειτε γυαλινα ειτε PEI να τον κανεις οπως θες εμφανισιακα.

Σορρυ για το off-topic αλλα το βαζω εδω γιατι φανταζομαι οτι θα μπορει να φανει χρησιμο σε καποιον που ψαχνει μια εναλλακτικη στο ιδιο στυλ ατμο. Αν νομιζετε διαγραψτε το.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 10:56 »
Απλά κάποιοι ατμοποιητές προωθούνται πολύ περισσότερο σε σχέση με άλλους, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αυτοί είναι πραγματικά οι καλύτεροι. Δεν εννοώ φυσικά εδώ στο forum.
Και ο berserker v2 ήταν κλάσεις ανώτερος από τον pioneer, όμως μόνο ο δεύτερος έκανε πωλήσεις και ούτε λίγο ούτε πολύ ανακηρύχθηκε σε mtl της χρονιάς.  Για τον bishop δεν έχω προσωπική άποψη, δεν τον έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 13:25 »
Οπως είπε και ο Tem είναι θέμα προώθησης και μάρκετινγκ και πλέον στο μαγικό κόσμο του ίντερνετ και των σόσιαλ, όχι με τη στενή έννοια του μάρκετινγκ των εταιριών. Ο έρα πήρε χλιαρές κριτικές και δεν τράβηξε. Αυτή τη στιγμή με τον επίσκοπο συμβαίνει ακριβώς ότι έγινε και με τον pioneer.
Ευτυχώς τώρα τελευταία βλέπω αρκετά σχόλια περί του τρόπου γεμίσματος και δεν αισθάνομαι τόσο μόνος.

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 15:00 »
Εν αντιθέσει με τον pioneer πάντως που είχε ενα μεγάλο θέμα με διαρροές (βάση όσων έχουν γραφτεί , δεν τον έχω προσωπικά) , ο Bishop δεν έχει κανένα θέμα στη λειτουργία του .Μιλάω και απο προσωπική άποψη και απο όσα μέχρι τώρα διαβάζω .

Είναι επίσης σίγουρα ένας απο τους πιο εύκολους αν οχι ο πιο εύκολος στο βαμβάκωμα

Τέλος αναμφισβήτητα έχει μια εξαιρετική τζούρα .

Νομίζω λοιπόν στον συγκεκριμένο είναι δικαιολογημένο το hype σε ενα μεγάλο βαθμό τουλάχιστον


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515342 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801636 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40995 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet