vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 4 χρήστες
Alexander20, Buliwyf, Lazy Dog, maprix

Twitter

Augvape Druga RTA

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 22:20 »
Να τον πάρω δηλαδή;
Και ποιόν να πάρω,αυτόν ή τον gear ; 
Καμία ανταλλαγούλα με τον zeus παίζει;  ::)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 22:47 »

Γιατί βρήκες κάπου τον gear; Ετοιμοπαράδοτο; Αν τον πάρεις να μου πάρεις κι εμένα έναν και θα σε πληρώσω σε είδος. Θα σου δώσω την σειρά προτεραιότητας που έχω για να κάνω το εμβόλιο σε 10 μέρες. Μιλάω για το ρώσικο εμβόλιο που όταν το κάνεις σου κάνουν δώρο και δύο δίμετρες Ουκρανές. Δεν ξέρω βέβαια τι ακριβώς θα τις κάνω τις δύο δίμετρες Ουκρανές αλλά δεν πειράζει. Ότι έχει κανείς, καλό είναι...

Στις ερωτήσεις που κάνεις δεν σου απαντώ. Και δεν σου απαντώ γιατί τις έχω ήδη απαντήσει στα προηγούμενα μου ποστ τα οποία προφανώς και δεν διαβάζεις με την πρέπουσα προσοχή. Ξεπέτα ρε Κρις; Δεν το περίμενα αυτό από σένα... >:(

ΥΓ. Η "ανταλλαγούλα" δεν είναι ερώτηση και δεν χρήζει απάντησης. Ευσεβής πόθος είναι και τέτοιος θα παραμείνει... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 23:12 »
Τι μου ξέφυγε cp? Αφού δεν είναι απολύτως βέβαιο ποιός απο τους δυο έχει καλύτερη απόδοση...χώρια που ο gear μου αρέσει καλύτερα γιατί έχει ''ανθρώπινο'' επιστόμιο και οχι μπουρί.

Απο την άλλη μου αρέσει καλύτερα το καπάκι του druga με τη μισή στροφή...
Και αφού ο druga σου αρέσει καλύτερα τι τον θέλεις τον gear,cp?

Θα σου πάρω αν όντως τον βρω(εκεί που τον είδα νομίζω οτι υπάρχει σε στοκ,δεν είμαι σίγουρος) και θα δεχτώ τις δίμετρες.Το εμβόλιο δεν μπορώ να το κάνω λόγω ηλικίας,είμαι μόλις 24,5... :yes:

*η ανταλλαγούλα πάει και στον [member=20476]zamploutos[/member]...δώρο και η μια δίμετρη... ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 23:26 »

Το επιστόμιο του gear δεν είναι σπουδαίο, ειδικά το μαύρο γιατί φέρνει υγρά στο στόμα (ίσως γιατί είναι μάλλον σφιχτό για τέτοιον ατμοποιητή). Είναι βέβαια 510 οπότε θα μπορείς να βάλεις όποιο 510 ήδη έχεις και σ' αρέσει. Στην γενικότερη απόδοση τους είναι πάρα πολύ κοντά αλλά θεωρώ πως ο druga έχει λίγο καλύτερη γεύση από την ήδη εξαιρετική του gear. Προσωπικά τον gear τον θέλω γιατί μου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά από τον druga που είναι λίγο αγγούρι. Του είχα βάλει (του gear...) και το μαύρο drip tip του Hadaly και ήταν κουκλί! Δυστυχώς τον επέστρεψα χθες και δεν μπορώ να ποστάρω φωτογραφία...

ΥΓ. Η πληρωμή σε είδος αφορά μόνο το εμβόλιο, όχι τις Ουκρανές! Αυτές θα τις κρατήσω εγώ... ::)

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 21, 2021, 23:48 »
Δεν γίνεται να μου δώσεις μια δίμετρη τουλάχιστον μήπως ψήσω τον [member=20476]zamploutos[/member] για ανταλλαγή; ???

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 05, 2021, 11:48 »
Καθώς τον είχα βάλει στο μάτι εδώ και καιρό, τον απέκτησα κι εγώ μετά τις προτροπές του
αγαπητού Κωνσταντίνου.
Όλα όσα έχουν γραφτεί ισχύουν, εκτός από μια παρατήρηση, αρνητική για τα γούστα μου
και τελικά καθοριστική.
Μόνο εγώ ρε παιδιά βρίσκω ότι έχει αρκετά "ξηρή" τζούρα/ατμό ... ; :confused1:
Οι 2-3 πρώτες τζούρες είναι οκ αλλά αν συνεχίσω μετά την 4η πραγματικά μου γδέρνει τον λαιμό εμένα.
Δοκίμασα διαφορετικά στησίματα, κλαπτονάκια και μονόκλωνα, αλλά ό,τι και να κάνω το αποτέλεσμα το ίδιο.
Σε αυτό μου θύμισε τον παλιό serpent SMM, τον οποίο δεν μπορούσα να ατμίσω ούτε καν στην πρώτη τζούρα.
Εδώ δεν είναι τα πράγματα σε τέτοιο " χάλι " αλλά, μάλλον σε εντελώς προσωπικό επίπεδο, είναι πανελώς ακατάλληλος 
για μένα και θα φύγει προς πώληση...  :'(
Δυστυχώς δηλαδή γιατί εκτός των άλλων δεν τον βρίσκω καθόλου αγγούρι εμφανισιακά,
μια χαρά κουκλί είναι ο μικρός  ;D  

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 05, 2021, 11:51 »
Εχω έναν Zeus για ανταλλαγή... :yes: :yes:

Edit:μαζί θα δώσω και δυο ολόκληρες αντιστάσεις 0.4ohm mesh.Δίμετρη δεν εχω να δώσω γιατί τις κράτησε και τις δυο ο cpίς. >:( >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2021, 12:50 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 05, 2021, 13:53 »

Καπετάνιο με συγχωρείς που σε παρέσυρα σε κακή αγορά αλλά έτσι είναι αυτά τα πράγματα. Η δική μου η Μόνικα Μπελούτσι είναι η δική σου Σαπφώ Νοταρά. Και τούμπαλιν...

Μου κάνει βέβαια λίγο εντύπωση η τόσο διαφορετική αίσθηση που έχουμε οι δυο μας για τον ίδιο ατμοποιητή. Τον χρησιμοποιώ ανελλιπώς εδώ και περίπου 20 μέρες και η τζούρα του μου φαίνεται εξίσου smooth και πλούσια με του εβίβα παρότι ο druga έχει επάνω του πολύ πιο "άγριο" στήσιμο. Δεν σου λέω να δοκιμάσεις διάφορα στησίματα γιατί τα δοκίμασες - το γράφεις. Θα σου πω μόνο πως σε μία δοκιμή που έκανα του έβαλα ένα κωλοσύρμα της Vandyvape (MTL fused clapton) και ο ατμοποιητής έπαθε την πλάκα του. Έβραζε, πυροβολούσε, μου πέταγε υγρά στον ουρανίσκο, μόνο που δεν ξεβιδώθηκε μόνος του απ' το μοντάκι να πα να φύγει! Το ήξερα βέβαια πως είναι κωλοσύρμα αλλά δεν φανταζόμουνα τέτοιο χάλι. Πήρε λοιπόν την άγουσα για τα αποδυτήρια (το κωλοσύρμα...) και εγώ συνεχίζω ακάθεκτος και ευτυχής με τα fused και τα staple της coilology.

Αν έβγαινε αύριο μία μελέτη που έλεγε πως είτε 10 είτε 100 βατ, είτε 10 είτε 100ml την ίδια ζημιά κάνεις στον οργανισμό σου, θα αγόραζα 3-4 druga και θα έστελνα όλους μου τους ατμοποιητές στο συρτάρι (ή στον [member=18384]Chris66[/member] για να ξεχάσει επί τέλους αυτόν τον Zeus...)

Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 05, 2021, 14:19 »
Τον έχω 4 ημέρες και τον έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ. Μαθημένος από intake ο οποίος είναι λίγο πιο σφιχτός μου κακοφανηκε στην αρχή.
Τον έχω με μια έτοιμη αντίσταση wotofo ni80 28*2+38 στα 0.66ωμ στα 40 watt και έχω έναν πολύ ωραίο και υγρό ατμό. Απλά μετά από κάθε γέμισμα μου κάνει λίγο υποτροφοδοσια στην 4-5η τζούρα. Βγάζω και βάζω το καπάκι και στρώνει μέχρι το επόμενο γέμισμα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 05, 2021, 14:27 »
Εγω παλι τον εχω κατα-ευχαριστηθει. Τζουρα οσο σφιχτη την θελω σε πνευμονικο και παρα μα παρα πολυ καλη γευση.

Θελει τοποθετηση της αντιστασης χαμηλα και οχι πολυ βαμβακι στα λουκια. 

 

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 05, 2021, 14:58 »
Παιδες καλησπερα!!!

Το ποιο ταπεινο συρμα που μπορει να παιξει αξιοπρεπως?
Καθαρα για οσο πιο σφιχτη τζουρα μπορει να προσφερει χωρις να χανει αρκετα στα συν του

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 05, 2021, 16:58 »

Καπετάνιο με συγχωρείς που σε παρέσυρα σε κακή αγορά αλλά έτσι είναι αυτά τα πράγματα. Η δική μου η Μόνικα Μπελούτσι είναι η δική σου Σαπφώ Νοταρά. Και τούμπαλιν...
Μην έχεις τύψεις, έτσι και αλλιώς τον ζαχάρωνα  8)
Άσε που είμαι τόσο παράξενος που και ο eviva είχε φύγει με συνοπτικές διαδικασίες από τα χέρια μου,
για εντελώς άλλους λόγους.
Πάντως η Μόνικα ίδια είναι για όλους, τα άλλα τα λέμε για "κάλυψη" μεταξύ μας  :)) :)) :))


...έχω έναν πολύ ωραίο και υγρό ατμό. 
Ακριβώς το αντίθετο αυτής της υγρής τζούρας έχω εγώ. :wall:
Σύρματα είπαμε δοκίμασα και κλαπτονάκια coilology και μονόκλωνα ( btw άψογα παίζει και με ένα απλό 50άρι )
Και επειδή τέτοιο θέμα τόσα χρόνια μόνο άλλη μια φορά είχα ξαναντιμετωπίσει με τον serpent προ ετών, είπαμε σε εκείνον
ήταν εντελώς τραγικό το θέμα, έριξα μια ματιά στο ντεκ του googleροντας
( βαριόμουν να βρω που τον έχω καταχωνιάσει... ).
Είδα ότι εκείνος είχε τις τρύπες στο πλάι ανάμεσα στα post, όπου και ο druga έχει 2 εκατέρωθεν, εκτός τις 2X3 στο κάτω μέρος.
Ίσως για κάποιο σατανικό λόγο αυτές είναι ο λόγος του "προβλήματος" .
Anyway, θα αφήσω να περάσουν 2-3 μέρες και θα ρίξω ένα τελευταίο στήσιμο μήπως και, αλλιώς έφυγε   :bye:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 05, 2021, 17:13 »
Μπαα,μη το κάνετε,δεν αξίζει τον κόπο...

Και για να δείτε τι καλό παιδί που είμαι,στείλτε τον σε εμένα για να σας απαλλάξω απο την παρουσία του και θα σας δώσω εγω έναν ατμοποιητή μούρλια,τζούρα και ml!! :yes: :respect:  ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 05, 2021, 17:51 »
Παιδες καλησπερα!!!

Το ποιο ταπεινο συρμα που μπορει να παιξει αξιοπρεπως?
Καθαρα για οσο πιο σφιχτη τζουρα μπορει να προσφερει χωρις να χανει αρκετα στα συν του
Ψηλέ τον δοκίμασα με ότι σύρμα έχω, ακόμα και με κανθαλ 0,32mm με τον αέρα στο μισό. Εντάξει, ατμίζει δεν λέω αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Γενικά είμαι της θεωρίας πως όλοι οι ατμοποιητές αποδίδουν το δικό τους βέλτιστο στον (δικό τους) μέγιστο αέρα. Το αυτό ισχύει (κατά την άποψη μου πάντα) και στον Druga και είναι πραγματικά κρίμα να του περιορίσεις τον αέρα αφού για πνευμονικός φτιάχτηκε και αποδίδει τόσο ωραία με φουλ αέρα και λίγο πιο σύνθετα σύρματα (και φυσικά λίγα περισσότερα βατ). Είμαι σίγουρος πως μπορείς να βρεις πολλούς ατμοποιητές να παίζουν καλύτερα από τον Druga με ψιλά σύρματα και λιγότερο αέρα. Ο Εβίβα ας πούμε... :yes:


Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 05, 2021, 18:26 »
Δηλαδή μιά σύγκριση μεταξύ των Leto και Druga ποιόν θα επιλέγατε
για την καλύτερη απόδοση γεύσης σε καπνικά ; ; ; Να αποφύγουμε
αυτή τη γλυκιά επίγευση όσο γίνεται . Έχω καί τον Gear αλλά δεν . . . . . .
[member=8313]Lazy Dog[/member] εάν έχεις δοκιμάσει καπνικά με Leto και Druga πες εντυπώσεις .
Δεν λέω για τον Gear σε καπνικά , γιατί τα γλυκίζει υπερβολικά .
[member=13885]cpbaroque[/member] , ψημένο αμύγδαλο με πυραζίνη στην υγειά σου -adv-  :)





« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2021, 18:31 από Aoratix »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110468 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159703 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515255 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801570 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet