vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 7 χρήστες
Alexander20, nik33134, manoslykos, tibolaso, dvelev, marauder800, Buliwyf

Twitter

Augvape Druga RTA

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 11, 2021, 14:16 »
Εγώ μόνο 2,5 πυρήνα. Όχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά έχω χάσει το 3άρι τρυπανάκι... :laugh1:

Μια χαρά παίζει και με 2,5... :yes:


Τάκη, αντί για μονόκλωνο 50άρι, δοκίμασε ένα 32άρι twisted. Θα δεις διαφορά προς το καλύτερο στην γεύση, πίστεψε με!

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 11, 2021, 15:17 »
ευχαριστώ Κώστα!
ακολούθησα την συμβουλή σου, από την πρώτη φορά που το πρότεινες κ όντως έχει πολύ καλό γευστικό αποτέλεσμα
ο Fev με το SXK deck έχει μεταμορφωθεί
εάν το deck έχει χώρο, στρίβω 3x28ga κ ο ατμοποιητής απογειώνεται
δεν έχω δοκιμάσει με 30-32ga, γιατί ακόμη δεν έχω τόσο λεπτά σύρματα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 11, 2021, 15:26 »
Αυτό εννοώ Τάκη, 28GA (0.32mm). To 32GΑ είναι πολύ ψιλό και δεν έχω ούτε εγώ τέτοιο. Το 30GA (twisted πάντα) είναι καλό αν θέλεις να κρατήσεις τα βατ χαμηλά αλλά να έχεις και κάποια αξιοπρεπή γεύση... :)

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 11, 2021, 19:36 »
Καλά,με έναν druga και έναν κοντοπίθαρο στραγγίζεις τον Νιαγάρα σε κανένα μισάωρο...ίσως και λιγότερο! :laugh1:

Δεν είμαι για πνευμονικούς μου φαίνεται,ούτε στην γεύση μπορώ να πω οτι βρίσκω διαφορά σε σχέση με τον unfollow για παράδειγμα.Εσείς με τους εβίβες βλέπετε μεγάλη διαφορά στην γεύση;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 11, 2021, 20:04 »

Δεν μπορεί ρε Κρις. Αν κάτι έχουν ο druga και ο gear είναι απίστευτη γεύση που εγώ, μέχρι να τους ανακαλύψω, μόνο σε dripper είχα βρει. Οι βασικοί μου ατμοποιητές είναι πλέον ο druga και ο Leto, και στους εβίβες βάζω πλέον μόνο κάτι ψιλο-άνοστα υγρά που τα κάνω μόνο και μόνο για να μην παθαίνω συνέχεια κορεσμούς. Οι unfollow έχουν χαριστεί όλοι πλην ενός (που τον κρατάω γιατί είναι αυθεντικός και μπορεί κάποτε να τον θέλει κανένας φίλος) ο οποίος όμως δεν αντέχει την σύγκριση με τους εβίβες και την περνάει στο συρτάρι. Και οι εβίβες δεν αντέχουν την σύγκριση με τον druga και τον Leto (και τον gear...)... 

Βέβαια εγώ δεν ατμίζω αυτά τα τασάκια καπνικά που σου αρέσουν και δεν έχω καν άποψη για το τι σημαίνει γεύση σε ένα ΝΕΤ ας πούμε. Μπορεί κι εγώ να μην έβρισκα διαφορά μεταξύ unfollow και gear ατμίζοντας λατάκια για παράδειγμα. Κάνε κανένα γλυκό υγρό να δεις αν καταλαβαίνεις διαφορά...

Και δοκίμασε και μερικά πιο συντηρητικά στησίματα...

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 11, 2021, 21:26 »
Γλυκά κάνω το τελευταίο διάστημα,ίσως με κανένα φρούτο μέσα,λεμόνι ή φράουλα(opal,redonite,ame ame,demon sauce,pancake factory mango n'creame shortfill που το πήρα χθές για να δοκιμάσω τον κοντό κ.α)... :hmmm:

Λες να τα εχω κάψει ολα Σιπί; :-\

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 11, 2021, 21:29 »

Κοίτα να δεις τι θα κάνουμε Κρις. Θα βάλεις τον gear στη τσέπη σου (πλυμένο, χωρίς στήσιμο) μαζί με ένα μπουκαλάκι γλυκό ή φρουτένιο υγρό που να ξέρεις καλά και να σου αρέσει πολύ. Το ιδανικό θα είναι να ξέρω κι εγώ το υγρό αυτό (και να μου αρέσει...) και το γιατί θα το καταλάβεις παρακάτω. Μετά θα μπεις στο αυτοκίνητο σου και θα δώσεις στο GPS οδηγίες να σε φέρει σπίτι μου. Όταν φτάσεις στο σπίτι μου θα έχεις δύο επιλογές. Η πρώτη είναι να πας κατευθείαν στο πλυσταριό στο υπόγειο και να κάτσεις καραντίνα μια βδομάδα γιατί αλλιώς η γυναίκα μου βαράει άσχημα. Η δεύτερη επιλογή είναι να αφήσεις τον ατμοποιητή (και το μπουκαλάκι με το υγρό) στο χαλάκι της εισόδου και να πας στον Φάρο για καφέ. Και στις δύο περιπτώσεις το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο. Εγώ θα σου στήσω τον gear με τον ίδιο τρόπο που τον έστηνα όσο τον είχα (και όπως ακριβώς στήνω τον druga και τον leto και δακρύζω απ' την χαρά μου κάθε φορά...), θα του βάλω το υγρό που έφερες μαζί και δεν θα τον δοκιμάσω. Όταν επιστρέψεις από τον καφέ σου, ο gear θα είναι στο χαλάκι της εισόδου (κι εγώ θα κρυφοκοιτάζω από το ματάκι της εξώπορτας...). Εσύ θα τον βάλεις στο μοντάκι σου και θα κάνεις μερικές γερές τζούρες. Αν μετά τις πρώτες αυτές τζούρες δεν δακρύσεις κι εσύ από την συγκίνηση, εγώ (που όλη αυτή την ώρα κρυφοκοιτάζω από το ματάκι της εξώπορτας...) θα βγω από το σπίτι θα σου πάρω το μοντ και τον gear απ' τα χέρια και θα τα φάω, μα την Παναγία!

Το υγρό δεν θα στο δώσω πίσω γιατί μου άρεσε κι εμένα και το ντριπάρισα όλο... ::)

ΥΓ. Ο κωδικός του Χαρδαλιά για να έρθεις στο σπίτι μου είναι το 1 - επίσκεψη στον γιατρό. Αν σε ρωτήσουν στον έλεγχο τι γιατρός είμαι, πες τους ατμογιατρός. Δεν θα τολμήσουν να παραθεχθούν πως δεν ξέρουν τι είναι ο ατμογιατρός...

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 11, 2021, 21:53 »
Εγω τον έστησα με την αντίσταση που έχει μέσα στην συσκευασία(framed staple clapton 28+38x9+28+36 n80 .33Ω 40-55w) αλλά τον ατμίζω στα 28-33βατ γιατί αφενός της άνοιξα τα πόδια(της αντίστασης) και αφαίρεσα μισή στροφή,αφετέρου γιατί με καίει στα χείλη και γενικά δεν μου αρέσει ο ζεστός ατμός.Έκανα μερικές δοκιμαστικές τζούρες στα 40-50 βατ έτσι για να δω πως είναι να ατμίζεις μέσα απο καμίνι αλλά νομίζω μου αρέσει καλύτερα η γεύση που παίρνω σε χαμηλότερα βατ απλά πατώντας το fire λίγο πριν πάρω τζούρα για να ζεστάνει το σύρμα και να ατμοποιήσει σωστά(υποθέτω οτι πιάνει το κόλπο).


*επιλέγω το πλυσταριό στο υπόγειο αλλά θα μου φέρνεις κανένα φαι που και που,μη παω απο ασιτία έτσι λεπτός που είμαι... :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 11, 2021, 22:03 »
Στο κάτω όριο των προτεινόμενων βατ δεν θα έπρεπε να ζεματάει ο ατμός. Μήπως έχεις κανένα hot spot; Την χτένισες την αντίσταση πριν της βάλεις βαμβάκι; Κοίταξες να πυρώνει από την μέση προς τα άκρα και ομοιόμορφα; Δεν τις ξέρω βέβαια τις αντιστάσεις αυτές αλλά το να ζεματάει και να σου καίει τα χείλη στο κάτω όριο των βατ το βρίσκω μάλλον περίεργο... :dontknow:


EDIT: Κρις, θα μας μπανάρουν! Από τις 5 όλες κι όλες σελίδες του νήματος του druga, τις 3 τις έχουμε ξοδέψει εμείς μιλώντας για τον gear... :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2021, 22:11 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 11, 2021, 22:09 »
Και την χτένισα και την πύρωσα απο μέσα προς τα εξω και πολύ και ωραία τοποθετημένο βαμβάκι της πέρασα αλλά τόσο κοντός που είναι ο κοντοπίθαρος πως να μη καίει στα 30+ βατ;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 11, 2021, 22:14 »

Βάλε του ένα MTL ψιλό clapton ή fused clapton και θα δεις τι ωραία θα ατμίζει στα 18-20 βατ... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 14, 2021, 19:49 »
Λοιπόν....στον δικό μου "druga" .....έβαλα ενα mtl fused clapton 2-30/40 n80 της coilology με 5 σπείρες σε 2.5 πυρήνα όπου η αντίσταση βγήκε 0.63 και ατμίζω στα 19βατ(δεν ξερω και πολλά πράγματα για αυτό το σύρμα, μόνο οτι μάλλoν το βγάζει ο Eric Clapton και έτσι πήρε το όνομα του.Ούτε για τα άλλα σύρματα ξέρω και πολλά πράγματα βέβαια αλλά σίγουρα δεν τα βγάζει ο Clapton...).
Η κατανάλωση έπεσε στο μισό περίπου(ίσως και περισσότερο) σε σχέση με την αντίσταση που έβαλα στην αρχή και άτμιζα στα 30-40 βατ,η γεύση είναι καλή(δεν δάκρυσα πάντως απο την συγκίνηση σε σχέση με τους mtl που χρησιμοποιώ) και σαφώς έχει πολύ περισσότερο ντουμάνι.Επόμενη δοκιμή με απλό n80 24g και βλέπουμε.

* για καφέ δεν πάμε με κανέναν όταν φοβόμαστε κορωνοιούς/κορωνοκόρες κτλ κτλ.... :fight_knuppel:

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 14, 2021, 20:12 »
Τώρα εγώ έχω μπερδευτεί αν μιλάμε για τον Druga Druga ή για τον Gear Druga. :)) ;D

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 14, 2021, 21:37 »
Κι εγω εχω μπερδευτεί λίγο αλλά είμαι σίγουρος οτι εχω έναν Zeus Zeus που πιθανόν να σας ενδιαφέρει κύριε Zamploute και ευχαρίστως θα δεχόμουν μια ανταλλαγή με έναν Druga Druga. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Augvape Druga RTA
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 21, 2021, 22:07 »
Αν κάτι έχουν ο druga και ο gear είναι απίστευτη γεύση που εγώ, μέχρι να τους ανακαλύψω, μόνο σε dripper είχα βρει.
Οι υποψίες μου επιβεβαιώθηκαν σήμερα, οι παρενέργειες από το εμβόλιο είναι πολύ σοβαρότερες απ' όσα γράφονται στις δύο πιο ηλίθιες ομάδες του fb, τους περίφημους ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΣ και ΑΤΡΥΠΗΤΟΥΣ :eyesplash:
Αποτελείς το ζωντανό παράδειγμα και στο λεξικό, δίπλα στους κατεστραμένους γευστικούς κάλυκες, θα πρέπει να δεσπόζει πλέον η φωτογραφία σου!  :pare:
Προσωπικά είχα ξεχάσει πως είναι να ατμίζεις με κινέζικο τσίγκο και σήμερα έφαγα πολύ δυνατή σφαλιάρα! :yes:
Χρόνια πολλά Κωστή μου, να ξέρεις ότι πάντα θα σε αγαπώ και θα σε νοιάζομαι και μη μου κρατήσεις κακία για τα παραπάνω. Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε θα σου φέρω δωράκι και τον δικό μου druga :love_hearts:
Μα druga ρε φίλε? D r u g a? :'( :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110456 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159667 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146421 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530709 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801540 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet