vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

337 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, I.P, Mantis039, grag, Ribot, Jorge, morfeas, tasos1976, tibolaso, Buliwyf

Twitter

GG Perseus

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 06, 2021, 00:04 »
Μηπως κανει στον περσεα το τζαμακι του ιαττυ γτ τετοια εφερε ο fab vape


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 06, 2021, 03:47 »
Ούτε η Vapeland έχει, ούτε Dibs 4 vaping γυάλινο τανκάκι για τον 24mm Dvarw.
OFF TOPIC
Ζητώ συγγνώμη για το εξώφθαλμο off topic. Μάκη αν το ψάχνεις & χωρίς να ξέρω για ποιόν ακριβώς μιλάς, στο site της KHW υπάρχει. Δες & κανόνισε.


Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 06, 2021, 09:48 »
Πιο επίσημο off topic από αυτό το post δεν νομίζω να υπάρχει. 

[member=21779]treloneritis[/member] - Φίλτατε και τα 2 καταστήματα μου επιβεβαίωσαν ότι θα έφερναν τανκάκια αλλά δεν γνώριζαν πότε θα παραλάβουν. Ενώ εγώ ήθελα μια άμεση λύση για να γίνει ξανά λειτουργικός ο dvarw fl mtl 24mm. 
Το άμεσα διαθέσιμο τανκάκι των Steam Tuners ήταν - και νομίζω παραμένει - μονόδρομος. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 06, 2021, 13:34 »
Εδώ το σφάλμα είναι δικό σου. Το ανταλλακτικό υπάρχει & απλά το κατάστημα/αντιπρόσωπος δεν γνωρίζει πότε θα παραλάβει. Είναι σοφό να έχουμε έτοιμο ανταλλακτικό διαθέσιμο, τουλάχιστον από αυτά που είναι πολύ ευάλωτα. Προσωπικά, σε όλους τους ατμοποιητές μου φροντίζω να έχω από 2-3 τζαμάκια. Τί το πιό εύκολο από κάτι το γυάλινο να σπάσει. Από πτώση, στο πλύσιμο. κλπ. Και πάντα φροντίζω έτσι ώστε όταν μου σπάσει κάποιο & χρησιμοποιήσω από το στοκ μου, να αγοράζω ακόμα ένα ώστε να το αναπληρώνω. 
Γιατί; Επειδή μπορώ. Επειδή ακόμα & όταν δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο, το βρίσκεις με λίγη αναμονή. Ε, αυτό το πολύ απλό συζητάμε & αυτό ζητάμε επιτέλους να γίνει.
ΥΓ1: Μόλις είδα στο νήμα του ΙΑΤΤΥ συνατμιστή να ρωτάει αν γνωρίζει κάποιος για τζαμάκι από άλλον ατμο που να του ταιριάζει.
ΥΓ2: Για το off topic του προηγούμενου σχολίου μου, είμαι ο πρώτος που το αναγνώρισα, ζητώντας σας συγγνώμη. Εδωσα προτεραιότητα στο να βοηθήσω κάποιον συμφορουμίτη (εσένα σε αυτή την περίπτωση) που είχε θέμα ανταλλακτικού, παρά να παραμείνω στα στεγανά πλαίσια του της θεματολογίας του νήματος. Καταλαβαίνω πως ήταν λάθος μου, επειδή αν μου το "χτυπάς" εσύ, πόσο μάλλον οι άλλοι.
   

Απ: GG Perseus
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 06, 2021, 16:05 »
Γιώργο μην νιώθεις άσχημα.

Πωλείται Fiat Punto 185.000 χλμ κίτρινο απο πρόσφατο service με αλλαγμένες λαστιχόζαντες πληροφορίες ΠΜ

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 06, 2021, 17:46 »
ΥΓ2: Για το off topic του προηγούμενου σχολίου μου, είμαι ο πρώτος που το αναγνώρισα, ζητώντας σας συγγνώμη. Εδωσα προτεραιότητα στο να βοηθήσω κάποιον συμφορουμίτη (εσένα σε αυτή την περίπτωση) που είχε θέμα ανταλλακτικού, παρά να παραμείνω στα στεγανά πλαίσια του της θεματολογίας του νήματος. Καταλαβαίνω πως ήταν λάθος μου, επειδή αν μου το "χτυπάς" εσύ, πόσο μάλλον οι άλλοι.
  
Δε νομιζω Γιωργο οτι εγραψε για το δικο σου offtopic ο Μακης.Εγω καταλαβα οτι αστειευτηκε για τη δικη του απαντηση μετα το δικο σου σχολιο.Το offtopic, του offtopic, ω offtopic με αποκορυφωμα αυτο του armadoran  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 06, 2021, 22:42 »
Πιο επίσημο off topic από αυτό το post δεν νομίζω να υπάρχει.

[member=21779]treloneritis[/member] - Το δικό μου post #92 αφορά το παραπάνω σχόλιο. Από απροσεξία έσπασα το τανκάκι - δεν υπήρχε διαθέσιμο - δεν έκανα κανένα λάθος. Το ότι είμαστε και οι δύο τραγικά off topic είναι προφανέστατο.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 07, 2021, 23:52 »
Καλέ μου φίλε, ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε. Για μένα θα είναι πάντα λάθος να έχω τον οποιονδήποτε ατμοποιητή χωρίς έστω ένα ανταλλακτικό τανκάκι, να μου σπάσει αυτό που φοράει μένοντας χωρίς λειτουργικό ατμοποιητή  & τότε μόνο να ψάξω για αγορά ανταλλακτικού. Πολύ περισσότερο για εκείνους που ξέρω ότι τα ανταλλακτικά τους δεν πουλιούνται με το κιλό.
Να σαι καλά  :bye:

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 22, 2021, 19:53 »
Καμιά ιδέα παιδιά για το πώς να κάνω τον ατμό που παράγει ο ατμοποιητής πιο δροσερό; Στήνω ακριβώς όπως στον ΙΑΤΤΥ με 0.28 έως 0.30mm κάνθαλ και ο ατμός είναι αρκετά πιο ζεστός. Άλλαξα και πινάκι αέρα από 1.5mm σε 2.0mm αλλά η διαφορά στην θερμοκρασία είναι μικρή.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 28, 2021, 20:24 »
Κάτσε να δω αν κατάλαβα σωστά...

Κυκλοφορεί κάποια στιγμή ο Περσέας και είναι ότι είναι. Μετά από μερικούς μήνες κυκλοφορεί το update του που δεν είναι τίποτα άλλο από μία καινούργια βάση. Αν εγώ θέλω σήμερα να αποκτήσω Περσέα (λέμε τώρα...) και να τον ατμίζω μόνο με την καινούργια βάση, πρέπει να αγοράσω έναν Περσέα με την παλιά βάση, να αγοράσω και την καινούργια βάση και να βάλω την παλιά στο συρτάρι; Σωστά κατάλαβα;

Αν σωστά κατάλαβα, δεν υπάρχει καμία αμφιβολία πως (εμάς τους ατμιστές) μας θεωρούν τελείως κουκουρίκου...


EDIT: Μάλλον όμως θα μπορείς να τον χτίσεις από την αρχή αγοράζοντας διάφορα ανταλλακτικά (αν τα βρεις...). Δεν μπορεί να είναι ισχύει αυτό που γράφω από πάνω...


Καλά. Σβήστο. Βλακείες έγραψα... :laugh1:

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2021, 20:36 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 28, 2021, 21:07 »
Καλα κατάλαβες και κακός τα εσβησες 
Αγοράζεις τον ατμοποιητη στην αρχική του μορφή και μετά παιρνεις όλα τα έξτρα που βγήκαν μερες μετά ( και όχι μήνες )  ;D :eyesplash:
Δυστυχώς κάποιοι μας θεωρούν....... :blr:

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 28, 2021, 23:01 »
νομιζω οτι η 2η παρτιδα του περσεα θα κυκλοφορησει με το καινουργιο ντεκ και οχι με το αρχικο ...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 29, 2021, 02:03 »
Εννοείται φυσικά ότι μπορείτε να θέσετε το σχετικό ερώτημα και στο αντίστοιχο νήμα του κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 29, 2021, 13:03 »

Μπα, όταν του κάνουν δύσκολες ερωτήσεις θυμώνει και κλειδώνει τα νήματα. Σε μια κουβέντα για το ζιρκόνιο προ καιρού μόνο εξώδικο δεν έστειλε στον [member=6669]camber[/member]!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: GG Perseus
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 11, 2021, 09:51 »
Αυτό που εγώ έχω να πω, είναι οτι οι περισσότεροι κατασκευαστές βγάζουν ένα προϊόν και πολύ σύντομα βγάζουν και updates / εξτραδάκια και για να πουλήσουν περισσότερο αλλά και για λειτουργικούς λόγους.
Το συνετό σε κάθε αγορά είναι να μην τρέχεις να ψωνίσεις κάτι με το που βγήκε και είναι πρακτικά αδοκίμαστο. Επίσης αφού ξέρεις ότι μεθαύριο θα βγει και το Χ εξτρα, περίμενε να δεις συνολικά τι υπάρχει διαθέσιμο, δες αν ο κατασκευαστής υποστηρίζει το προϊόν του με διαθέσιμα ανταλλακτικά, αποφάσισε αν σου κάνει και ανάλογα πάρτο ή άστο.
Το γεγονός ότι οι κατασκευαστές θέλουν να βγάλουν χρήμα με διάφορα κολπάκια, δεν δικαιολογεί την απερισκεψία από εμάς. Μυαλό έχουμε όλοι, ας στο χρησιμοποιούμε προς το συμφέρον μας.
Για τα ανταλλακτικά, πάντα με την αγορά ενός νέου ατμοποιητή φροντίζω να ψωνίζω και 1-2 κρίσιμα κομμάτια, πχ τανκ & βιδάκια, όχι μόνο γιατί μπορεί μεθαύριο να μην βρίσκω, αλλά κυρίως γιατί την Κυριακή το μεσημέρι που θα μου σπάσει το τανκάκι είναι σίγουρο ότι δεν θα βρω ανταλλακτικό σε κανένα κατάστημα.
Τον Θανάση δεν τον έχω και στη μεγαλύτερη εκτίμηση σχετικά με τις πρακτικές του στην πώληση των προϊόντων του και στον στυλ / ύφος του.
Απολαμβάνω όμως τους περισσότερους από τους ατμοποιητές που έχει φτιάξει, μου ταιριάζουν στο ατμιστικό προφίλ μου, δίνουν τη γεύση που μου αρέσει, οπότε τους αγοράζω όταν και όποτε μπορώ. Αυτό δεν σημαίνει φυσικά ότι το ίδιο πρέπει να κάνουν και οι άλλοι :)



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110762 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515422 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530849 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet