vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 9 χρήστες
nightdream, Buliwyf, face7off, grag, vag21, pngtszs1976, lagoudakis, tibolaso, bujinkan

Twitter

Ether rta by suicide modz and vaping bogan

Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« στις: Αυγούστου 28, 2020, 13:05 »
Λοιπόν κορίτσια αφού καμμία σας δεν λέει να αφήσει τα ποντάκια και να κάνει review στον ether rta από την suicide mods, αν και είμαι σίγουρος πώς κάποιοι από δω μέσα τον έχετε ήδη πάρει θα αρχίσω εγώ με κάποιες πρώτες εντυπώσεις από αυτόν τον εκ πρώτης επαφής πολύ καλό ατμοποιητή





Τον έχει σχεδιάσει ένας από τους πιο συμπαθείς κατά τη γνώμη μου στο χώρο, ο  γνωστός  vaping bogan.  Τον ατμοποιητή τον αγόρασα 55 ευρώ συν κάνα 15άρι για τα τρία ανταλλακτικά τανκ των τεσσάρων ml, από το atmology στη Θεσσαλονίκη οι οποίοι ήταν άψογοι γρήγοροι, και με μπόλικα γλυκόπιοτα και χρηστικά δωράκια.




Τον ατμοποιητή τον έχω ήδη δυο-τρεις μέρες τη στιγμή που γράφω αλλά είμαι μόλις στο δεύτερο τανκ.
Και δεν θέλω να γράφω πολλές σάλτσες παρουσίαση και τα λοιπά, και πριν τα κάνω όλα αυτά,  παρόλο που είναι νωρίς ακόμα, νομίζω πως έχει καταπληκτική γεύση,  πολύ smooth τζούρα, είναι πολύ compact ατμοποιητής, βαρύς μπαμπάτσικος,  και από ότι δείχνουν τα μέταλλα του πολύ καλά και μηχανουργικά άψογος.
Από το 2ο κιόλας γέμισμα έχω διαπιστώσει καταπληκτική γεύση και τζούρα, λογική κατανάλωση, πάρα πολύ εύκολος στο στήσιμο, μπορεί να είμαι ενθουσιασμένος αλλά όπως είπα είναι πρώτα συμπεράσματα έτσι, μην το πάρετε και τις μετρητοίς.
Πάντως πιστεύω ότι ο vaping bogan χτύπησε διάνα με την πρώτη προσπάθεια στους καθαρούς mtl.
Πολύ μεστή τζούρα με πλούσιο γευστικό ατμό.



Στο κουτί τον συνοδεύουν 2 low profile πλαστικά επιστόμια το ένα λίγο πιο στενό από το άλλο και ένα λίγο πιο ψηλό τύπου mtl.
Όπως βλέπετε και στις φωτογραφίες όμως, δεν χρησιμοποίησα κανένα από αυτά, κατευθείαν μπήκε πάνω ένα ατσάλινο από Kayfun lite 2019.
Στη συσκευασία επίσης έρχεται με ένα τανκ των 2 ml το οποίο είναι clear glass και είναι πραγματικό γυαλί, 1 smoked glass το οποίο είναι και αυτό πραγματικό γυαλί, και ένα τύπου ultem.
Επίσης έχει μέσα και δύο ένθετα τα οποία σημειωτέον είναι ακριβώς της ίδιας διαμέτρου και το οποίο μπαίνει κάτω από την αντίσταση στην εισαγωγή του αέρα βέβαια μπορεί να δουλευτεί και χωρίς ένθετο για ποιο αεράτη τζούρα, προς το παρόν τον δοκιμάζω με το insert.
Επίσης η συσκευασία έχει μέσα και μία επέκταση για την καμινάδα η οποία όμως μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο στην περίπτωση που αγοράσετε τα έξτρα μεγάλα τανκ των τεσσάρων ml.
Ένα φάουλ εδώ στην suicide mods καθώς θα έπρεπε τουλάχιστον ένα από τα τρία τανκ να είναι μεγάλο ώστε να έχει νόημα και η επέκταση της καμινάδας.
Ή τέλος πάντων να μην έχει καθόλου,
και η επέκταση της καμινάδας να έρχεται στο κουτί μαζί με τα τρία μεγάλα τανκ
Στη φωτογραφία εδώ είναι με το μεγάλο tank και την επέκταση.


Με το που άνοιξα το κουτί τον έκανα βίδες για ένα καλό καθάρισμα
Θέλει λίγο προσοχή όταν λύσετε τη βάση βγάζοντας τις δύο βίδες δεξιά και αριστερά του Πόλου βγαίνει το καπάκι με το λογότυπο του vaping bogan και ύστερα τραβώντας το δαχτυλίδι για τη ρύθμιση του αέρα προσοχή μη χάσετε τη μικροσκοπική ατσάλινη μπίλια και το ελατήριο που είναι υπεύθυνα για το χαρακτηριστικό click click που ακούμε όταν ρυθμίζουμε τον αέρα

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2020, 13:57 από Tem »

Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 28, 2020, 14:27 »
Εγώ τα έψαχνα καμιά ώρα στο πάτωμα οπότε λίγο προσοχή όταν λύνετε τη βάση. Για να το ξαναβάλουμε στη θέση του βάζουμε πρώτα το ελατήριο  μέσα στην τυφλή οπή που είναι δίπλα στις τρύπες του αέρα, και ύστερα προσεκτικά την μπίλια πάνω στο ελατήριο και με τη βοήθεια του αντίχειρα μας και του δαχτυλιδιού του αέρα κλακ μπαίνει στη θέση του.
Αν δυσκολευτεί κάποιος σε αυτό να μου πει να στείλω extra οδηγίες και φωτογραφίες γιατί δεν γίνεται να το κάνω και να βγάζω φωτογραφία ταυτόχρονα, θέλει δύο άτομα.

Πανεύκολο στήσιμο, απλώς βάζεις το coil, σφίγγεις τις βίδες δεν υπάρχει περίπτωση το σύρμα να φύγει από τη θέση του εδώ είναι με 0,25 mm ss316l 2,5mm id 0,87 ohm στα 12,5 watt και ατμιζει υπέροχα το black note.
Όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες το βαμβάκι είναι κομμένο πολύ κοντό ούτε καν φαίνεται από το πλάι η τροφοδοσία είναι άψογη και τράβηξε όλο το υγρό μέχρι που στέγνωσα το βαμβάκι

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 28, 2020, 14:38 »
Οπότε ξαναβαμβακωνω με τον ίδιο τρόπο συνεχίζει να παίζει υπέροχα. ένα άλλο χαρακτηριστικό που με εξέπληξε ευχάριστα μέχρι τώρα είναι το ότι δεν έχω παρατηρήσει όχι απλά διαρροή, ούτε την παραμικρή υγρασία στις τρύπες του αέρα ούτε καν υγρασία στη βάση. Μιλάμε τον ξεβιδώνω από το μοντάκι και δεν έχει απολύτως τίποτα στη βάση, αυτή την εποχή είναι πολύ δύσκολο με τις ψηλές θερμοκρασίες και τα υγρά μου που είναι 50-50 ή 60 40 pg vg

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 28, 2020, 15:05 »
Όποτε ευκαιρήσεις δοκίμασε και κάνα πιο αεράτο στήσιμο να μας πεις πως τα πάει και σε αυτό το κομμάτι. Έχω ακούσει καλά λόγια αρχικά. Ευχαριστούμε για την παρουσίαση.

Στάλθηκε από το HUAWEI Y560-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 28, 2020, 15:38 »
Πολύ ωραία παρουσίαση και μπράβο. :thumpup: Δυστυχώς δεν έχει βρισίδια και λυπάμαι γι' αυτό. Με ένα «κορίτσια» νόμιζες πως θα ξεμπέρδευες; ;D :idiot1:

Πάντως μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον ο ατμοποιητής και θα ήθελα να ξέρω (αν φυσικά είναι εφικτό) αν μειώνεται η γεύση βάζοντας το extension και εάν έχεις παρατηρήσει κάποια επιστροφή υγρού από την αντίσταση στο tank.

Thanks, you cunts!! :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 28, 2020, 16:41 »
Δε νομίζω να καταλάβαινα διαφορά στη γεύση σε ένα blind test,μεταξύ του μικρού και του μεγάλου τανκ.
Ούτε κάτι που να δείχνει επιστροφή υγρών, αλλά αυτό πιστεύω έχει να κάνει και με το στήσιμο,άν ακουμπάει βαμβάκι στη καμπάνα, ποσότητα βαμβακιού κ.α.
Πρώτα παράπονα όπως ξαναέγραψα η απουσία ενός ss driptip, αλλά και η απουσία δεύτερου σετ μπίλιας και ελατηρίου στα ανταλλακτικά, αφού είναι παραπάνω από σίγουρο πως θα τα χάσω σε κάποιο λύσιμο.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 28, 2020, 17:19 »
Επειδή σαν σχέδιο μ αρέσει πολύ θέλω να ρωτήσω το εξής: έχει επιλογές για σφιχτή τζούρα ή μόνο για αερατη mtl??

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 28, 2020, 19:00 »
Υπάρχει η επιλογή για σφιχτή mtl τζούρα με χρήση του airflow pin που περιέχεται στη συσκευασία.

Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 28, 2020, 19:28 »
Επειδή σαν σχέδιο μ αρέσει πολύ θέλω να ρωτήσω το εξής: έχει επιλογές για σφιχτή τζούρα ή μόνο για αερατη mtl??
Η τζούρα του είναι κανονικότατη mtl, ,όχι μπασταρδεμένο υβρίδιο, δεν είναι αεράτος που του κόβουμε τον αέρα, προχώρα άφοβα haris.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 28, 2020, 19:44 »
Πολύ ωραία παρουσίαση και μπράβο. :thumpup: Δυστυχώς δεν έχει βρισίδια και λυπάμαι γι' αυτό. Με ένα «κορίτσια» νόμιζες πως θα ξεμπέρδευες; ;D :idiot1:

+1 και από μένα.

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 28, 2020, 20:06 »
Ο ατμοποιητής σε όσα βιντεάκια τον έχω δει φαίνεται πολύ ποιοτικός κατασκευαστικά, Τώρα για το mtl που λέτε ο ίδιος ο Bogan είπε ότι σχεδιάστηκε ώστε να δουλεύει καλά και στο ενδιάμεσο που δεν υπάρχουν πολοί καλοί άτμο, χαρακτηριστικά είπε να τον δουλευει κάποιος με στήσιμο στα 25 βατ.
Πάντως θεωρώ μεγάλη παμπονηριά να σου βάζουν μέσα το εξάρτημα για την επέκταση του τανκ και να πρέπει να σκάσεις επιπλέον 15 ευρώ για τανκάκια, συν κάνα νριπτιπάκι έξτρα γιατί αυτά δεν κάνουν για mtl άτμισμα,πάμε στα 70 + ευρώπουλα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 28, 2020, 20:20 »
Η επέκταση βέβαια του tank δεν είναι και απαραίτητη. Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο με το μικρό tank. Αυτό που θα έπρεπε να περιλαμβάνει η συσκευασία θα ήταν σίγουρα ένα καθαρά mtl drip tip. Αλλά βέβαια και ο ατμοποιητής δεν χαρακτηρίζεται ως mtl rta αλλά μόνο ως rta.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 28, 2020, 20:54 »
Υποκειμενικά, δεκτό, Θέμη. Αυτό δεν αναιρεί όμως το γεγονός της μαρκετινίστικης π#%$τιάς. Σου βάζω μέσα την φλούδα από το καρότο για να δεις ότι έχω καρότο αλλά αν θες & να το γευθείς, τότε πρέπει να αγοράσεις & την σάρκα του.  :Yummy: 
 Suicide mode!!! (για να μη χρησιμοποιήσω τίποτα από το λεξιλόγιο του Bogan).  ;D

Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 28, 2020, 21:25 »
Πάντως σε όσα review έχω δει,όλοι επισημαίνουν ότι είναι καθαρά mtl και ο bogan λέει ότι αυτός είναι ο κύριος του ρόλος αλλά μπορεί να χρησιμοποιηθεί με την αφαίρεση βέβαια του pin και όλες τις τρύπες του αέρα ανοιχτές, ως rdl σε χαμηλά watt.
Όσον αφορά τώρα τα drip tip δεν μπορώ να πω ότι δεν είναι καλά ειδικά το πιο ψηλό ταίριαξε πάρα πολύ ωραία με τον hastur mini και του βελτίωσε πάρα πολύ την τζούρα
Το σετάκι με τα 3 τανκ περιλαμβάνει ένα γυάλινο διαφανές ένα γυάλινο smoked και ένα τύπου ultem. Που είναι ο stepeha που τον έχει και πιο πολύ καιρό από μένα να μας πει την γνώμη του;


Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 28, 2020, 21:47 »
Με την ευκαιρία, να και το fucking review του Vaping Bogan......


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160042 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110824 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303336 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530890 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801710 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet