vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ether rta by suicide modz and vaping bogan

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #45 στις: Νοεμβρίου 03, 2020, 22:00 »
Δοκιμασε αυτα του cloud one!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 03, 2020, 22:28 »
Δεν έχω cloud one. Το έχει λύσει άλλος αυτό το θέμα η θα τον πουλήσω και αυτόν?

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 04, 2020, 17:36 »
Δεν τον εχω τον ατμοποιητη αλλα αν καταλαβα καλα τα drip tip που δοκιμαζεις ειναι λιγο πιο κοντα με αποτελεσμα να μαζευει υγρο στο ενδιαμεσο.Δοκιμασε να βαλεις ενα o-ring απο αλλο drip tip,κατα προτιμηση απο σιλικονη,εκει που παταει το drip tip και μετα να το κουμπωσεις,μηπως και διορθωθει το προβλημα σου.

Αποσυνδεδεμένος J1mmys13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 09, 2020, 12:19 »
Δώστε μας κανα setup όσοι έχουν στη κατοχή τους τον Ether για γεύση πρωτίστως.. εκεί που έπαιξε σωστά. Ανάμεσα σε 0,5 με 0,8 στήνω εγώ.
Το μόνο που βλέπω σε setup με συρμα χοντρό σε 3αρι πυρήνα, η καμπάνα είναι οριακά να ακουμπήσει την αντίσταση. Γενικά είναι άψογος και πολύ ποιοτικός. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 12:04 »
Με ζήτησε ο λαός μου και ήρθα! :))

Λοιπόν. Προσωπικά τον ερωτεύτηκα όταν τον πρωτοείδα και τον πήρα. Τον πούλησα όμως γιατί τον πήρα σε λάθος φάση. Σε φάση που είχα μήνες να στρίψω (προ καραντίνας) και που είχα βολευτεί και συνηθίσει την απλότητα ενός εργοστασιακού. Του Ναυτίλου GT με τη mesh 0.7. Λίγο το ότι βαρέθηκα το στρίψιμο, λίγο το ότι το καπάκι του μου άνοιγε δύσκολα για γέμισμα, λίγο ο πολύ μακρύς πόλος που θα μου ξέσκιζε τα μοντάκια έτσι και έπεφταν, λίγο το ότι έχει αυξηθεί η στραβωμάρα μου και με κουράζει πλέον να στρίβω, ε, τον έδωσα. Με βαριά καρδιά όμως γιατί είναι φοβερός mtl, με απίθανη κατασκευή και design. Έλα όμως που θα τον έτρωγε το ράφι και χρειαζόμουν λεφτά για τον επόμενο έρωτα (βλέπε Odin 100)... :D

Μπορεί να τον ξανατσιμπήσω σε άλλη φάση. Στον V2 ασούμε...





Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Τον ξαναπήρα. Δεν άντεξα μακριά του.  :)) Ούτε Καηφούν ούτε τίποτα. Μαμάει. Σε αυτον το καπάκι ανοίγει μια χαρά και ο μακρύς πόλος του πάνω στο Ακίρα χώνεται τέρμα και δεν αφήνει κενό. Βάλτε του και ένα ντριπ τιπ από αυτά τα κοντά που έχουν τα geekvape wenax και θα με θυμηθείτε.

0.6Ω, 6 στροφές σε 2,5 πυρήνα με 26ga σύρμα, χωμένο το πινάκι, τη μια μεγάλη τρύπα ανοικτή, 22 βατάκια και άντε γειά!  :)







Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 12:28 »
εχετε παρατηρησει καμια διαφορα με και χωρις την επεκταση σε αποδοση γευσης?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 12:33 »
καμία!

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 13:05 »
Τα βιδακια είναι λίγο απαράδεκτα οπότε αντικατασταθηκαν με άλλα.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 14:55 »
και ο μακρύς πόλος του πάνω στο Ακίρα χώνεται τέρμα και δεν αφήνει κενό.
Το μοναδικό μου θέμα με τον συγκεκριμένο άτμο είναι αυτός ο αναθεματισμένος πόλος!
Όπου και να το έβαζα άφηνε κενό από κάτω, οπότε απλά το αποφάσισα το βίδωσα τέρμα σε συγκεκριμένο μοντ και μένει μόνιμα εκεί. :))

//offtopic

[member=6716]Stepeha[/member] πες λίγο για το Ακίρα κάνα δυο λόγια.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 11, 2020, 21:21 »
Λοιπόν το Ακίρα είναι πραγματικά μικρό, ωραία κατασκευή, ελαφρύ, βαράει άμεσα και με ακρίβεια.

2 αρνητικούλια έχει το κομμάτι μου τουλάχιστον. Πρώτον, σε απόλυτη ησυχία, όσο είναι ενεργή η οθόνη ακούγεται υψίσυχνος ήχος, και δεύτερον το κουμπί του δίνει μια αίσθηση κούφια. Δε χάνει καθόλου πατήματα βέβαια, το ήθελα όμως με πιο στιβαρή αίσθηση. Τίποτα από τα δύο δεν επηρεάζει τη λειτουργία του αλλά λες έλεος... 60€ έδωσα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 08, 2021, 03:25 »
Τι στησίματα έχετε δοκιμάσει και αποδίδουν καλά σε αυτον τον ατμο?

Προσωπικά έχω δοκιμασει kanthal 26 ga 6 σπείρες, coilology mtl fused clapton 5-6 σπείρες, και τελευταια coilology fused clapton 2-28/36 ni80. 

Το θέμα ειναι οτι πιστεύω πως ακομα δεν μπορει να νικήσει τις mesh αντιστάσεις του ναυτίλου σε γευση. 'Εχετε κατι άλλο να προτείνετε? 
μηπως τα σύρματα της coilology είναι τοσο άσχημα?

**απο βαμβάκια χρησιμοποιοώ cotton bacon prime και cotton bacon v2

Αποσυνδεδεμένος nick21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 13, 2021, 13:37 »
Έχω τον kayfun prime  και λέω πάρω τον ether τώρα που τον έχει προσφορά το atmology θα δω διαφορά σε γεύση η τζάμπα το 40αρι?

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 04, 2021, 16:55 »
κατι που παρατηρησα στα serial number σε εμενα έχει άλλο αριθμό στο deck και άλλο στη καμπανα ..? έτσι είναι και εσάς?
:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 04, 2021, 19:54 »
Έχω τον kayfun prime  και λέω πάρω τον ether τώρα που τον έχει προσφορά το atmology θα δω διαφορά σε γεύση η τζάμπα το 40αρι?
Πιθανολογώ ότι μπορεί να δεις διαφορά. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει οπωσδήποτε να δώσεις το 40άρι.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ether rta by suicide modz and vaping bogan
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 05, 2021, 00:01 »
κατι που παρατηρησα στα serial number σε εμενα έχει άλλο αριθμό στο deck και άλλο στη καμπανα ..? έτσι είναι και εσάς?
:hmmm:
Εγώ στον δικό μου βλέπω μόνο έναν σειριακό και αυτός είναι στο deck. Στην καμπάνα δεν έχει κανέναν σειριακό.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136026 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084810 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy