vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 5 χρήστες
dimitrisd, Sergios, giorgos1999, bloodlessz, Jorge

Twitter

Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Steam Crave Aromamizer Plus V2 RDTA
« στις: Αυγούστου 24, 2020, 22:26 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την Steam Crave)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Η αναβαθμισμένη έκδοση του πολύ πετυχημένου Aromamizer Plus.


O ατμοποιητής μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν ντρίπερ και έχουμε δύο επιλογές για να παίξουμε μαζί του σαν τανκ.
Έχει διάμετρο 30mm, 57.5mm ύψος με το «κανονικό» τανκ και 77.2mm ύψος με την προέκταση.
Δέχεται επιστόμια 810 και η χωρητικότητα υγρού είναι 8ml και 16ml με την προέκταση.


Το πακέτο που έλαβα εγώ είναι το advanced, οπότε έχει μέσα το postless ντεκ + το ντεκ για mesh αντιστάσεις.
Υπάρχουν ακόμα τρία ντεκ τα οποία πωλούνται ξεχωριστά και φαίνονται στη παρακάτω φωτογραφία.
Ένα για μονή αντίσταση, ένα για σειριακό στήσιμο και ένα σε στυλ βελόσιτι.


Η συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή, ένα έξτρα τζαμάκι, την μεταλική προέκταση,
τα δύο reducers που μειώνουν την εσωτερική διάμετρο της καμπάνας,
ένα πακετάκι με πάρα πολλά ορινγκ και ανταλλακτικές βίδες, ένα ταφ άλεν/κατσαβιδάκι,
το mesh ντεκ μαζί με διάφορα έξτρα και το εργαλειάκι για να δώσουμε σχήμα στις mesh αντιστάσεις.


Ο ατμοποιητής πωλείται στα παρακάτω τρία χρώματα.



Γενικά ο ατμοποιητής έχει πάρει το ντεκ από τον προηγούμενο και όλο το υπόλοιπο έχει αλλάξει τελείως. Η σημαντικότερη αλλαγή σε σχέση με τον προηγούμενο είναι οι πολλές παραπάνω επιλογές για την ρύθμιση του αέρα και το άνοιγμα κλείσιμο των υγρών. Οι τρύπες της εισαγωγής του αέρα είναι τρεις σειρές, η πάνω και η κάτω με πέντε τρύπες και έξι τρύπες η μεσαία. Αν και ο ατμοποιητής είναι αρκετά μεγάλος ακόμα και στο φουλ ανοιχτό δεν μπορώ να πω ότι είναι υπερβολικά πολύ αεράτος. Υπάρχουν ατμοποιητές με πολύ μικρότερη διάμετρο που έχουν παραπάνω αέρα.

Για μένα αυτό είναι πολύ θετικό για αυτό και μου αρέσουν οι ατμοποιητές που βγάζει η εταιρεία, ο αέρας περιορίζεται κάπως οπότε μπορώ πολύ άνετα να παίξω χαμηλά αλλά και με λιγότερα βατ χωρίς να χρειαστεί να πάω 100+. Οι επιλογές για την εισαγωγή του αέρα είναι και οι τρεις σειρές στην εισαγωγή ανοιχτές ή οι δύο ή η μία. Εγώ παίζω με τις δύο σειρές ανοιχτές και είναι δύο τσικ πιο ανοιχτό από πχ τον Blotto στο φουλ ανοιχτό του.

Το επιστόμιο του είνα μακράν πιο όμορφο από αυτό που είχε ο προηγούμενος που ήταν μια σκέτη πλαστικούρα. Θετικό ότι έβαλαν resin αυτή τη φορά και μου αρέσει που είναι χρωματιστό για να σπάει την μονοτονία των χρωματών. Φυσικά μπορούμε να το αλλάξουμε και να βάλουμε όποιο 810 επιστόμιο θέλουμε.

Το τοπ καπ έχει και αυτό δύο σημεία με διαφορετικής υφής επιφάνεια για να το πιάνουμε από εκεί και να το ξεβιδώνουμε πιο εύκολα. Αρκετές βόλτες για το ξεβίδωμα και μέσα δύο τεράστια λούκια για την αναπλήρωση του υγρού, χωράνε ακόμα και οι πιο χοντρές μύτες μπουκαλιών χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ο ρυθμιστής για τη ροή των υγρών είναι αρκετά σφιχτός και βρίσκεται κολλητά με το δαχτυλίδι της εισαγωγής του αέρα οπότε μετά από πλύσιμο θέλει να ρίξεις αρκετό υγρό στα όρινγκ για να έχουν καλή λύπανση και να γυρνάει εύκολα. Αλλιώς ή θα πάρεις μαζί και τη ροδέλα του αέρα ή αν δεν έχεις σφίξει καλά τον ατμοποητή στο μοντάκι, θα ξεβιδώνει όλο μαζί αντί να γυρνάει μόνο αυτό. Στα θετικά ότι έχει μόνο δύο θέσεις, ανοιχτό και κλειστό, οπότε μπορείς έυκολα να το ρυθμίσεις και το ότι έχει δύο σημεία που προεξέχουν για να είναι πολύ πιο εύκολο να το πιάσεις και να το γυρίσεις.


Ξεβιδώνοντας την βάση από το κάτω μέρος, το ντεκ απλά το τραβάμε και βγαίνει, οπότε στην ουσία απλά κουμπώνει πάνω στον ατμοποιητή και έχει δύο στοπ για να μπαίνει πάντα σωστά. Άρα στην ουσία δεν στήνουμε ποτέ πάνω στον ατμοποιητή απλά παίρνουμε το ντεκ και το βάζουμε σε ένα μοντάκι και στήνουμε. Το στήσιμο δεν έχει καμιά δυσκολία, πραγματικά απλά πετάμε τις αντιστάσεις, βιδώνουμε και περνάμε βαμβάκια. Απλά θέλει προσοχή το βαμβάκι να κλείνει τελείως τα λούκια και να έχει αρκετό μήκος για να φαίνεται από κάτω από τα ποστ για να μπορεί να τροφοδοτεί σωστά τις αντιστάσεις.

Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου είναι ότι στήνεις αλλού και μετά πρέπει να ξεβιδώσεις και να γεμίσεις υγρά τα χέρια σου και ίσως να κουνήσεις βαμβάκια και αντιστάσεις και μετά να κάτσεις να το φτιάξεις ενώ κρατάς το ντεκ με το ένα χέρι για να το κουμπώσεις μετά πάνω στον ατμοποιητή. Μακάρι να το αλλάξουν αυτό το μέλλον.

Προσοχή όταν στήσουμε και βιδώσουμε τα πάντα να έχουμε σίγουρα κλείσει τη ροή υγρού γιατί αλλιώς θα βγάλει αρκετό υγρό από τις εισαγωγές του αέρα. Συνήθως δεν κλείνω τα υγρά πριν γεμίσω στους περισσότερους ατμοποιητές με αυτή τη δυνατότητα και δεν έχω πρόβλημα γιατί έχω στήσει σωστά αλλά εδώ δυστυχώς επειδή η δεξαμενή είναι και τεράστια και μπαίνει πολύς αέρας, δεν την γλυτώνεις την διαρροή αν δεν κλείσεις τα υγρά.


Η τροφοδοσία δουλεύει υποδειγματικά, ο αέρας για τα δικά μου γούστα είναι πολύ σωστός και η τζούρα του είναι αρκετά απαλή και ωραία. Έχει πολύ πολύ καλή γεύση και είναι άνετα από τους πιο γευσάτους τανκάτους που έχω δοκιμάσει. Πίνει υγρό αλλά αυτό είναι κάτι που το περιμένεις αλλά ευτυχώς έχει τεράστια δεξαμενή οπότε δεν χρειάζεται να γεμίζεις συνέχεια. Εγώ προσωπικά τον έχω για το σπίτι ή αν μαζευτούμε παρέα ατμιστών οπότε τον έχω μόνιμα μαζί με την επέκταση οπότε πετάω μέσα 18ml υγρού και είμαι κομπλέ για τη μέρα. Γίνεται βέβαια τεράστιος, μαζί με το ντριπ τιπ ξεπερνάει για λίγο το ορθόδοξο Pico.


Με το mesh ντεκ δεν έχω ασχοληθεί καθόλου και δεν νομίζω να το κάνω, παίζει υπερβολικά πολύ καλά
με το postless ντεκ με τις διπλές αντιστάσεις οπότε απλά θα παραθέσω δύο φωτογραφίες για να το δείτε.



« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2020, 22:33 από zamploutos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114742 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271246 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos