vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 10 χρήστες
nipapa, nXtLs, BryanLip, dkostas, takoulas, kkoumas, bloodlessz, Jorge, Tazz, camber

Twitter

Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE

Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 22, 2020, 17:03 »
Τον πήρα για πλάκα, αλλά ενώ ήταν σφραγισμένο κανονικά το κουτί, όταν το άνοιξα είδα ότι το σπείρωμα του πόλου ήταν κατεστραμμένο,με αποτέλεσμα βέβαια να είναι άχρηστος.
Πρώτη φορά που πήρα κάτι από steam crave και τελευταία βεβαίως..
Quality control at it's best.
Όσοι τον πάρετε από φυσικό κατάστημα, καλού κακού κάντε ένα επιτόπιο unboxing, σε περίπτωση που αυτό είναι πρόβλημα ολόκληρης παρτίδας.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 22, 2020, 17:31 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και για τη φωτογραφία [member=20476]zamploutos[/member] :thumpup:  αλλά χωράει οριακά.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 22, 2020, 17:52 »
Ναι μεν αλλά δεν βρίσκει καθόλου στο καπάκι όταν βιδώνεις.

Έχει 10 τρίχες απόσταση.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 06, 2020, 11:59 »
Μιας και οπτικά μου αρέσει σαν ατμο, δυσταζω λίγο στο θέμα αέρα, σε ένα κλόουν kf lite [2019] που εχω το βιδακι το εχω τέρμα ανοιχτό, μου αρέσουν χαλαρές mtl στην τέρμα ανοιχτή τρύπα είναι έτσι; Είμαι ανάμεσα στον glaz και στον md.

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 06, 2020, 15:49 »
Οχι φιλε Eternal , δεν ειναι ετσι ... Αν κανεις τον καυφουν τερμα ανοιχτο, αυτος θα σου φανει σφιχτος... 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 06, 2020, 16:54 »
Οπότε με βλέπω για τον md 

Αποσυνδεδεμένος JohnT

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 07, 2020, 07:08 »
Τους εχω και τους 3 που αναφερεις. Τον καυφουν τον εχω λιγο ποιο σφιχτα απο την μεση και τον εχω στο καθημερινο εδω και ενα χρονο. Ακομα δεν εχω βρει αντικαταστατη με βαση τα γουστα μου. ο γκλαζ ειναι Νο2 καθως δινει πολυ καλυτερη γευση απο τον MD. Τον γκλαζ τον δουλευω στην δευτερη τρυπα. Τον MD τον εχω στησει 3 φορες και δεν τα βρηκα μαζι του. Για να δωσει γευση θελει αρκετα βαττακια (τους αλλους 2 τους δουλευω κοντα στο 1 με 1,2 ωμ και σφιχτα οπως σου ειπα παραπανω) και αρκετο αερα. To μονο στησιμο που μου αρεσε στον MD ηταν 0,75 στα 20 βατ και αερα 4 τρυπα. Το σκεφτομαι να τον δωσω να σου πω την αληθεια. Αααα και οι 2 που αναφερεις για να ξερεις το πρωτο πραγμα που θελουν ειναι αλλαγη ντριπ τιπ.

Αποσυνδεδεμένος Strong

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
    • ♫ Ράδιο ♫ Ταξίδι ♫
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 09, 2020, 15:05 »
Εχω και τον MD και τον Glaz mini... ο Glaz ειναι αυστηρα MTL με σφιχτh τζουρα... απο την αλλη ο MD εχει την ιδιοτητα να ρυθμιζεται για ολα σχεδον τα γουστα..

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 10, 2020, 11:00 »
Ενδιαφέρων φαίνεται!

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 18, 2021, 11:59 »
Ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έπεσε στα χέρια μου έπειτα από ανταλλαγή, και μπήκε κατευθείαν στο συρτάρι.  Πριν καμια βδομάδα το πήρε το μάτι μου και είπα να του ρίξω ένα στήσιμο.

Του έβαλα την κλασσική μου φαινομενοαντίσταση (0,25 ατσάλι, 2μμ εσωτερική διάμετρος, 6 σπείρες).  

Πρώτες εντυπώσεις ότι αποδίδει πολύ καλή γεύση από την πρώτη στιγμή.  Όπως έχει αναφερθεί από τους υπόλοιπους η τζούρα του είναι πράγματι σφιχτή, αλλα να προσθέσω πως είναι smooth και αθόρυβη.  Στην πιο ανοιχτή του τρύπα πλησιάζει τον αέρα του φαινόμενο ET9, ενώ στην πιο μικρή θυμίζει ατμοποιητές άλλης εποχής (βλέπε KLP).

Όταν έβαζα την αντίσταση, είχα την φοβία πως έπρεπε να είχα βάλει 2,5 εσωτεριό διάμετρο και δεν θα έφτανε το βαμβάκι, με αποτέλεσμα διαρροές.  Τελικά όχι μόνο δεν είχε διαρροές, αλλά και κάτα τη διάρκεια της αναπλήρωσης ούτε σταγόνα (χωρίς να κλεινω τον αέρα ή να τον κάνω τούμπα κάτα το κλείσιμο).  

Αρνητικό σημείο ήταν η κατανάλωση.  Με δεδομένο το στήσιμο του, θα έπρεπε να είναι φουλ οικονομικός με τα υγρά.  Θαρρώ πως είχε τριπλάσια κατανάλωση άλλων ατμοποιητών μου με ακριβώς το ίδιο στήσιμο.  Αυτό θα ήταν μεγαλύτερο πρόβλημα αν δεν περιείχε και το extension kit στην αρχική του συσκευασία.

Ρεζουμέ από εμενα:
Είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που θέλει καθαρόαιμη σφιχτή τζούρα και δεν ενδιαφέρει έστω η "χαλαρή mtl"
Κατάλληλος για αρχάριους εφόσον έχει εύκολο στήσιμο και δεν έχει διαρροές.  
Δεν είναι όμως ο πιο οικονομικός και αμα κάποιος το θέλει με το μικρό του τανκ να προετοιμαστεί για συχνό γέμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουαρίου 23, 2021, 19:53 »
Από τότε που είπα ότι ..."φαίνεται ενδιαφέρον"...έχω πάρει 3 Glaz mini, και τους χρησιμοποιώ καθημερινά όλους.
Και όλα αυτά για την γεύση που δίνει, και για μένα είναι το Α και το Ω.
Τόσα χρόνια με τους δυο μου Phenomenon Zest, έχω αγοράσει πάρα πολλούς mtl (της mainstream οικονομικής κατηγορίας), μπας και πλησιάζει κάποιος τον Gus.
Μόνο ο Glaz mini μέχρι τα τώρα, και πλησιάζει πολύ πολύ καλά :)

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουαρίου 24, 2021, 12:56 »
Καλησπερα ,
Εχω μια απορια σχετικα με την καταναλωση των ατμοποιητων αναφερομενος στο σχολιο παραπανω για την καταναλωση.
Γενικα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν παιζει ρολο ο ατμοποιητης αλλα το στησιμο,το υγρο και τα watt.
Δεν μου εχει τυχει σε ολους μου τους Mtl να προσεξω διαφορες στην καταναλωση δεδομενου οτι κανω το ιδιο στησιμο 7 σπειρες, 2,5mm, 24αρι συρμα κανθαλ περιπου 0,85Ω με 16-17 watt σε ολους.
Εσεις διακρινετε διαφορες?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουαρίου 24, 2021, 13:14 »
Σε γενικές γραμμές ισχύει ότι ισχύει πάνω κάτω και για τα αυτοκίνητα. Αν το πατάς ρουφάει. Αν είναι οικογενειακό δεν θα ρουφάει τόσο πολύ, αλλά δεν θα τρέχει και πολύ όσο κι αν το πατάς. Αν είναι sport, high end, πειραγμένο κλπ... και ρουφάει και πετάει.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουαρίου 24, 2021, 14:44 »
Όποιος θέλει γκάζια εχω έναν Zeus να του δώσω....

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Glaz Mini MTL RTA 23mm By STEAM CRAVE
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 24, 2021, 17:32 »
Καλησπερα ,
Εχω μια απορια σχετικα με την καταναλωση των ατμοποιητων αναφερομενος στο σχολιο παραπανω για την καταναλωση.
Γενικα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν παιζει ρολο ο ατμοποιητης αλλα το στησιμο,το υγρο και τα watt.
Δεν μου εχει τυχει σε ολους μου τους Mtl να προσεξω διαφορες στην καταναλωση δεδομενου οτι κανω το ιδιο στησιμο 7 σπειρες, 2,5mm, 24αρι συρμα κανθαλ περιπου 0,85Ω με 16-17 watt σε ολους.
Εσεις διακρινετε διαφορες?
Καλησπέρα, εγω είχα κάνει το σχόλιο για την κατανάλωση.
Ούτε εγω διακρίνω μεγάλες διαφορές στους ατμοποιητές μου οπού χρησιμοιώ παρόμοι στήσιμο, γιαυτό και το ανέφερα.
Στον συγκεκριμένο ατμοποιητή έβαλα το ίδιο στήσιμο που βάζω στους φαινόμενους μου (εχω 5, σε διαφορες παραλλαγές), και το χρησιμοποίησα με ενα πολύ συντηριτικό 9-11 watt.  Ενω με έναν γεμάτο φαινομενο (~3,5ml) βγαζω ανετα τη μερα στο γραφείο, με τον glaz χρειάστηκα 4 φορές να τον γεμίσω.  Ακόμα και μην να τον γεμισα όλες τις φορες μέχρι πάνω, ακόμα κ να τον χρησιμοποίησα λίγο παραπάνω επειδή ήταν καινούργιος, είναι μεγάλη διαφορά.
Επειδή το στήσιμο και τα βατ ήταν ίδια, αρχίζω και σκέφτομαι μήπως παίζει ρόλο και το βαμβάκωμα.  Δηλαδη στους φαινόμενους γενικά βαζω πολύ λίγο βαμβάκι, ενώ στο glaz είχα το τριπλάσιο.  Ίσως με περισσότερο βαμβάκι τροφοδοτείται περισσότερο η αντίσταση με αποτέλεσμα περισσότερη κατανάλωση?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4680 476506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:54
από BryanLip
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084219 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34938 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos