vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 7 χρήστες
enyalios21, laniel, bujinkan, Alexander20, maprix, Jorge, manoslykos

Twitter

Vapefly Brunhilde MTL RTA

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Vapefly Brunhilde MTL RTA
« στις: Δεκεμβρίου 05, 2019, 16:16 »
Για αρχή λοιπόν να σας πώ τι κρύβετε πίσω από αυτή την αγορά.
Εδώ και αρκετό καιρό στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου υπήρχε η σκέψη να τον αγοράσω διότι είχα ακούσει αρκετά καλές κριτικές και ειδικά σε πολλά Review, περίμενα όμως με υπομονή μέχρι την Black Friday και δεν έχασα την ευκαιρία για αγορά σε πολύ καλή τιμή.
Εκείνο που έχω να πώ είναι ότι είναι ένας ιδιόμορφος MTL RTA (τύπου Genesis) ο οποίος παρά τις ιδιομορφίες του, όταν τον μάθεις είναι κορυφή σε όλα.

ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ –ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ - ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

Η συσκευασία είναι κλασσική και τα περιεχόμενα αρκετά πλούσια.
1 x BRUNHILDE MTL RTA 23mm
1 x Set βιδών για 6 levels Airflow (0.9, 1.2, 1.4, 1.6, 2.1 kai 2.1mm)
1 x Εγχειρίδιο χρήσης
1 x Εξτρά Drip tip

1χ εξτρά τανκάκι και
1χ σακουλάκι με διάφορα εξτρά ανταλλακτικά

Ύψος 59.50mm με το drip tip αλλά εάν βάλλουμε το άλλο Drip tip μεγαλώνει ακόμη περισσότερο και φθάνει τα 68.50mm
Χωρητικότητα: 5ml
Ποιότητα Κατασκευής:  Αρκετά καλή και προσεγμένη. Εδώ να προσθέσω ότι ο σχεδιασμός είναι από 103 Γερμανούς κυρίως Reviewers και αναφέρονται όλα τα ονόματα σε μία καρτούλα η οποία βρίσκεται μέσα στην συσκευασία, η κατασκευή φυσικά στην Κίνα από την Vapefly, εδώ βέβαια θα πώ ότι ζήλεψα λίγο για το πώς κατάφεραν 103 άτομα να συνεννοηθούν για τον σχεδιασμό και άρχισα να ονειρεύομαι γιατί να μην μπορεί να γίνει κάτι και από τους Έλληνες οι οποίοι "Δοξα τον Θεό" και την παράδοση έχουν και μυαλά καλά είναι, αυτό όμως είναι ένα άλλο θέμα που ίσως σε κάποιο άλλο νήμα θα μπορούσαμε να το συζητήσουμε και να προχωρήσουμε "Γιατί Όχι"σε μια παρόμοια κίνηση.

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ Brunhilde

Αφού τον έπλυνα έστεισα λοιπόν με Α1 0.40mm, 6/7 σπείρες σε 2.5άρι αξονάκι, μου βγήκε 0.80 Ohm, 1.4mm πιν αέρα και τον μπουμπούνισα στα 18 watt. Γεύση λοιπόν στον Θεό, ντουμάνι υπέραρκετό για MTL, χτύπημα δυνατό και γενικά η εμπειρία MTL ατμίσματος πάρα πολύ κοντά σε καθαρούς MTL τανκάτους.
Με τις αλλαγές των πίν αέρα πιστεύω ότι θα μπορούσε άνετα να φτάσει και πνευμονικός (ίσως χαλαρός).
Ο αέρας έρχεται από πάνω και ρυθμίζεται μόνο από μία τρύπα την οποία βέβαια μπορούμαι να την μικρύνουμε.
Η αναπλήρωση του υγρού επίσης γίνεται από μία τρύπα η οποία είναι ακριβώς αντίθετα από την τρύπα του αέρα, φυσικά εδώ είναι το πρόβλημα διότι ενώ τα μπουκαλάκια χωράνε ειδικά τα Gorilla, εάν δεν το τοποθετήσεις με τον σωστό τρόπο δεν την γλυτώνεις την πλημύρα, εάν όμως το μάθεις είναι παιγνιδάκι.
Το υγρό ανεβαίνει επάνω με τα δύο συρματόσχοινα που έχει μέσα στο τανκ, εδώ χρειάζεται επίσης προσοχή διότι όταν χαμηλώνει το επίπεδο του υγρού στο τανκ τότε ο τρόπος που πρέπει να τον ατμίζουμε θα πρέπει να είναι όπως πίνουμε ένα ποτήρι νερό και προς το τέλος του το σηκώνουμε για να αδειάσει έτσι πρέπει να χρησιμοποιούμε και τον άτμο.
Το στήσιμό του είναι παιγνιδάκι αλλά και εδώ πρέπει να προσέξουμε 1. την αντίσταση όχι πιο πάνω από το επίπεδο των post (διότι η καμπάνα και καπάκι είναι κοντά και 2. Το βαμβάκι αφρατεμένο να κάθεται και να καλύπτει την επιφάνεια κυρίως των συρματόσχοινων.

ΘΕΤΙΚΑ
-Γεύση πάρα πολύ καλή
-Μεγάλη χωρητικότητα
-Μεγάλη Παραμετροποίηση του Airflow με πίνς
-Καλή ποιότητα κατασκευής
-Αρκετά ανταλλακτικά

ΑΡΝΗΤΙΚΑ
-Τρόπος Γεμίσματο
-Μέγεθος άτμο αλλά χρειάζονταν για τα 5ml και είναι και Γεμανικού σχεδιασμού (Γαιδούρι) :laugh1: :laugh1:


EDIT: Σίγουρα ξέχασα μερικά να πώ αλλά εδώ θα είμαι για να ενημερώσω και να απαντήσω όσο γνωρίζω.

Ακολουθούν μερικές Φωτό.
και να προσθέσω και ένα Review που το θεωρώ αρκετά καλό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2019, 18:59 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 05, 2019, 18:27 »
Ωραία παρουσίαση και καλοάτμιστος. Μια ερώτηση!! Τον εσείς δοκιμάσει με τα μεγάλα πινάκια?? Σφυρίζει στα μεγάλα και γενικά κάνει θόρυβο?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2019, 18:46 από Georgechalkida »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 05, 2019, 18:36 »
καλά έκανες και το ανέφερες λοιπόν γιατί το ξέχασα, δεν ξέρω τί γίνεται με τα μεγάλα πινάκια αλλά μέχρι το 1.6 που τον δοκίμασα έχω να πω ότι δεν ακούγεται τίποτα, τελείως αθόρυβος.

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 05, 2019, 21:15 »
Εγώ με την σειρά μου να πω πως πρόκειταί ίσως για την καλύτερη αγορά που έχω κάνει σε ατμιστικά.Πραγματικά είναι ένας ατμοποιητής που αυτό είναι σχεδιασμένος να κάνει το κάνει πολύ καλά.Σε αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω σχετικά με το βαμβάκι να παρατηρήσω ότι αν το βαμβάκι είναι πιο μακρύ από όσο χρειάζεται παρουσιάζει σκασίματα.Η τροφοδοσία του είναι άψογη εκτός από τις τελευταίες τζούρες αν και σε μένα δεν έχει παρουσιαστεί μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα.Για μένα είναι και όμορφος εμφανισιακά.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 08:22 »
Δεν πρόκειται να τον αποκτήσω γιατί είμαι καλυμένος από 2-3 τοπ MTL, αλλά βγάζω το καπέλο στο γεγονός ότι δεν είναι αρπαχτή αλλά πραγματικά φαίνεται να σκέφτηκαν τι θέλουν και πως να το πετύχουν, και κάθισαν να σχεδιάσουν και να παράξουν αντικειμενικά διαφορετικό ατμοποιητή από τον DTL. 
Και απ'ότι διαβάζω και ακούω, είναι εξίσου καλός σ'αυτό που κάνει όσο ο DTL, και φτηνός για το σχεδιασμό και την ποιότητά του, και χωρίς φειδώ στα spares. 

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 13:04 »
Παιδες σε ποια κατηγορια κενταει ο ατμοποιητης?
Γλυκα ή ημικαπνικα / καπνικα αρωματα ?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 16:21 »
Σε όλα κεντάει αλλά έχει μία ιδιαίτερη αδυναμία στα γλυκά και ημίγλυκα, αλλά επαναλαμβάνω σε όλα κεντάει. Έχει πολύ καλή ανάλυση, επίσης τα πάει πολύ καλά και με τα ΝΕΤ.

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 16:59 »
[member=13036]billythekid[/member]

:thank_you2:
Ηρθε καθαρος ?

Αποσυνδεδεμένος ΨΗΛΟΣ

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 17:01 »
Τον εχω παραγγειλει και αναμενω απο Δευτερα.
Πιστευω ειναι δυνατο εργαλειο και οχι πολλα κομματακια - παρακομματακια και το λεω μιας και παιζει σχολαστικος καθαρισμος και εχω ενα θεμα οπως ειχα και με τους kayfun

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 17:31 »
Ήρθε αρκετά καθαρός, αλλά συνηθίζω να καθαρίζω τα πάντα (για σιγουριά).

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 20:12 »
Σε όλα κεντάει αλλά έχει μία ιδιαίτερη αδυναμία στα γλυκά και ημίγλυκα, αλλά επαναλαμβάνω σε όλα κεντάει. Έχει πολύ καλή ανάλυση, επίσης τα πάει πολύ καλά και με τα ΝΕΤ.
Με ποιο γλυκό δοκίμασες;

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος soulplayer

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 22:05 »
Eγω billythekid θελω να σε ρωτησω,αν κ νωρις ακομα φανταζομαι,ποιος απο ολους τους MTL atmo που αγορασες,σου εχει κανει καλυτερη εντυπωση,οσον αφορα τη γευση??Νομιζω εισαι ο μοναδικος που τους μαζεψε σχεδον ολους.. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 22:09 »
Εγώ είχα την απορία με τι ατμόποιητη ατμιζει καθημερινά ο [member=13036]billythekid[/member] αφού στην αγγελία που είχε πριν λίγο καιρό πούλησε την αφρόκρεμα των ελληνικών ατμόποιητων!
Sorry για το off topic!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 22:28 »
[member=8577]tibolaso[/member] Με το Mama's Tart, και το Mexican Fried Ice cream.

@robbinsrule [member=17644]soulplayer[/member]  Σας πληροφορώ ότι μου έμειναν λίγα κομμάτια (Ελληνικά hi end  ;) ) πλέον και έπρεπε να εμπλουτίσω κάπως το οπλοστάσιο για καινούργιες εμπειρίες, βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι κοντεύει η ώρα να καταλήξω στα τελικά κομμάτια (καλά αυτό δεν ξέρω αν το πιστεύω και ο ίδιος) :)) :)) :))
Τέλος πάντων κάποια στιγμή θα το καταλάβετε όταν θα επισκεφτείτε τις αγγελίες  :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2019, 22:39 από billythekid »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Vapefly Brunhilde MTL RTA
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 06, 2019, 22:31 »
Εξαιρετικος ατμοποιητης, θελει πολυ βαμβακι, μπορεις να ανεβασεις 1 χιλιοστο πανω τα συρματα για ακόμη καλύτερη τροφοδοσία.
Ενα μηνα που τον εχω δεν εχω δει καμμια διαρροή (με πολυ βαμβακι ) ακομη και σε τσεπη μπουφαν ή αν τον ξεχασω πλαγιαστό (αλλα πειραματιστειτε) και μεχρι να φτασει το υγρό πολυ χαμηλα, δεν εχω dry hits.

Δίνει πολυ καλή γευση. Αξιζει τα χρηματα του.
Τον εχω ατμισει με καπνικα (cigarillo της ecig)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515269 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530724 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet