vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Wotofo x OFRF nexMESH Sub-Ohm Tank

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Wotofo x OFRF nexMESH Sub-Ohm Tank
« στις: Νοεμβρίου 25, 2019, 03:49 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από τη WOTOFO)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Η Wotofo εξαγόρασε την OFRF οπότε ο mexMesh που βγήκε λίγο πριν την εξαγορά, έγινε πάλι release
μαζί με τα λόγκο της εταιρείας.


Ο ατμοποιητής έχει διάμετρο 25mm, ύψος 40.5mm, χωρητικότητα υγρού 4ml με το ίσιο τζαμάκι, 5ml με το bubble
και δέχεται δύο ειδών αντιστάσεις.


Η συσκευασία περιλαμβάνει τον ατμοποιητή, ένα δεύτερο bubble τζαμάκι, όρινγκς, δύο αντιστάσεις και το μάνουαλ.


Το διαφορετικό στις συγκεκριμένες mesh αντιστάσεις είναι το κωνικό σχήμα που έχει η αντίσταση μέσα για καλύτερα αποτελέσματα στο θέμα γεύσης και πιο πυκνή παραγωγή ατμού. Επίσης, η αντίσταση μπαίνει απλά κουμπωτά και δεν βιδώνει.

Η μία αντίσταση είναι Kanthal στα 0.2Ω και προτείνεται να ατμίζουμε στα 75-85W. Η άλλη αντίσταση είναι SS316L στα 0.15Ω και προτείνεται να παίζουμε μεταξύ 55 εώς 75W. Με την SS αντίσταση όποιος θέλει μπορεί να παίξει και με έλεγχο θερμοκρασίας.


Λατρεμένο σημείο του ατμοποιητή για μένα είναι το άνοιξε-κλείσε του άνω καπακίου για την αναπλήρωση του υγρού. Ότι πιο smooth έχω δει το τελευταίο καιρό. Ανοίγει εύκολα με ένα δάχτυλο αλλά έχει λίγο αντίσταση και γενικά εγώ καθόμουν και έπαιζα μαζί του.

Στην τρύπα για την εισαγωγή του υγρού έχει μια ωραία σιλικόνη για να κλείνει τελείως αλλά λίγο προσοχή αν γεμίσετε τελείως το τανκ ίσως δυσκολευτείτε λίγο να το καθαρίσετε εκεί.


Μου αρέσει πολύ το επιστόμιο του, νομίζω έχει το ίδιο με τον Gear.

Έχει τρεις μεγάλες εισαγωγές αέρα αλλά δεν είναι ο τελείος αεράτος εργοστασιακός, ο αέρας μπαίνει μετρημένα μέσα.

Οπότε και για αυτό δίνει ωραία γεύση ακόμα και με τις εισαγωγές του αέρα ανοιχτές στο φουλ.

Να προτιμήσετε και σε αυτόν όπως και σε λοιπούς sub-ohm ατμοποιητές υγρά με γλυκαντικά, βούτηρα και τέτοια. Μόνο εδώ θα χαρείτε Dinner Lady, Riot κλπ σειρές υγρών.

Δεν βρήκα κάποια διαφορά στις δύο αντιστάσεις και θεωρώ ότι αποδίδουν το ίδιο. Στα θετικά ότι παίρνουν απευθείας μπρος και δεν έχεις μέτρια/χάλια γεύση μέχρι να κάνεις κάποια ml. Έχουν καλή αντοχή και βγάζουν ποοοοολλά τανκάκια μέχρι να χρειαστεί να αλλάξεις αντίσταση.

Δεν είναι αθόρυβος και ακούγεται όταν ατμίζεις αλλά νομίζω δεν μπορείς να το αποφύγεις σε αυτούς τους ατμοποιητές.

Τέλος, τον είχα ξεχασμένο στο ράφι αυτές τις μέρες που το φόρουμ δεν λειτουργούσε και δεν είδα ούτε σταγόνα, μηδέν διαρροές.


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Wotofo x OFRF nexMESH Sub-Ohm Tank
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 25, 2019, 14:22 »
Καλησπέρα, ευχαριστούμε για την παρουσίαση. Κάποιο συγκριτικό με freemax mesh pro ή Horizentech falcon κτλ? Αν έχεις δοκιμάσει αυτούς, ποιος δίνει καλύτερη γεύση?

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Wotofo x OFRF nexMESH Sub-Ohm Tank
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 25, 2019, 14:44 »
Μακράν καλύτερος από Freemax, τον Falcon δυστυχώς δεν τον είχα ποτέ και έχω κάνει μόνο κάτι τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo x OFRF nexMESH Sub-Ohm Tank
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 13, 2020, 16:52 »
Μακράν καλύτερος από Freemax, τον Falcon δυστυχώς δεν τον είχα ποτέ και έχω κάνει μόνο κάτι τζούρες.
μια ερωτηση, για καπνικα πως ειναι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136020 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy