vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Precisio Mtl Rta by Fumytech

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Precisio Mtl Rta by Fumytech
« στις: Οκτωβρίου 29, 2019, 15:35 »
 Πραγματικα δεν το εχω να κανω reviews, βαριεμαι,προτιμω να διαβασω και να περιοριζομαι σε συντομες ερωτησεις- απαντησεις.

Τοσο καιρο περιμενα να κανει αλλος την αρχη,αλλα δεν. Αποφάσισα λοιπόν παρορμητικά, την ώρα που ατμίζω αυτο το δημιούργημα της Bd Vape(θυγατρική της Γαλλικής Fumytech) να γράψω κάτι σύντομα από το κινητό, μόνο και μόνο για να υπάρχει ως θέμα.
Με δυο κουβεντες λοιπον και χωρις να βαζω ενα καρο τεχνικες λεπτομερειες,που μπορει ο καθενας να βρει στο διαδυκτιο, να πουμε πως ο Precisio ηταν το hype του 2019 στους rta mtl, ξεπουλησε και ξαναφορτωσε πολλες φορες στα ατμομαγαζα.
22αρης, top fill και με 2.7 ml( δυνατοτητα να παρει παραπανω αν αγορασθει το extention) υγρο, μπορει να κανει απο σφιχτη πνευμονικη,εως σφιχτη τσιγαρισια,αναλογα που θα τοποθετησεις το δακτυλιδι του αερα( μεγαλη τρυπα ή τρυπουλες),προσωπικά με κάλυψε απίστευτα στις 3 τρυπούλες.  Αριστη τροφοδοσια ακομα και με συνεχεις τζουρες σε high vg υγρα, πανεύκολο στήσιμο ακόμα και για άνθρωπο που θα μπει τώρα στους επισκευάσιμους,   καλη γευση και σχεδον εντελως αθορυβος.
Δεν επαιξα πολυ με τα στησιματα, με 5 rounds σε 2.5 μμ απο 28 kanthal και ενα καπνικο υγρο, η γευση ηταν αξιοπρεπέστατη και πολύ απαλή! Για το αν αποδίδει καλά με claptons, άποψη δεν έχω, δεν τα χρησιμοποιώ έτσι και αλλιώς.
Τωρα αν ειναι high end των 40 ευρω οπως ειπαν πολλοί reviewers, νομιζω πως θα ειμαστε υπερβολικοι. Καλα παιζει,αλλα οσοι δεν τον εχετε,σιγουρα μπορειτε να ζησετε χωρις αυτον! Αν ομως υπάρχει στο πρόγραμμα αγορα low budget mtl, μαζι με Gate και Expromizer v4 ειναι οι καλυτερες επιλογες αυτη την περιοδο, η συγκεκριμένη είναι ίσως και η προτιμητέα για τα γούστα μου!

Ενα σπαστικο του ατμοποιητη ειναι πως στην μαυρη του εκδοση,ουσιαστικα δεν μπορεις να δεις ποσο υγρο εχεις μεσα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2019, 18:11 από ΠετροςΘεσσ »

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Precisio Mtl Rta by Fymytech
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 29, 2019, 15:40 »
Πάρε extra το τανκακι ultem, δυστυχώς μονόδρομος...
https://www.zerobacco.gr/precisio-mtl-rta-ultem-tank.html?search=Precisio&description=true

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precisio Mtl Rta by Fymytech
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 29, 2019, 17:34 »
 Αλλαζει την γευστικη αποδοση; Τον ειδα με το εξτρα τανκ απο φιλο και ενας πραγματικα πολυ ομορφος ατμοποιητης μετατρεπονταν σε ασχημο. 

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 29, 2019, 19:18 »
Γευστικά δεν θα δεις διαφορά, απλά φαίνεται εύκολα το υγρό από μέσα...
Πολύ τίμιος ατμοποίητης με πολύ καλή απόδοση γεύσης ειδικά σε καπνικα υγρά που κάνω(saltybacco, pipila, cabin crew)!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 29, 2019, 19:56 »
Το τάνκ έχει τις ίδιες αντοχές με το ULTEM?? τί υλικό είναι??

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 29, 2019, 20:20 »
Το κίτρινο σαν περιγραφή το ονομάζει ultem, το μαύρο λογικά πρέπει να είναι κάποιο είδος πολυκαρβονικου υλικού.
Έχουν και τα 2 πάχος σίγουρα 3-4 mm όποτε δίνουν την αίσθηση ότι θα αντέξουν...
Δοκιμή έκανα με grape groove και lemon tart και δεν είχα κάποια δυσάρεστη έκπληξη.

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 29, 2019, 21:36 »
Νομίζω οτι και τα δυο υλικά(ultem και πολυκαρβονικό) μπορούν να παραχθούν σε διάφορα χρώματα,τώρα τι υλικό είναι στον συγκεκριμένο ατμο δεν γνωρίζω(ultem λένε οι κινέζοι).

Τον εχω και εγω δυο μήνες τώρα και ομολογώ οτι δεν με έχει προβληματίσει καθόλου με διαρροές-τροφοδοσία-ευκολία στησίματος-αθόρυβη και απαλή τζούρα-ρύθμιση airflow-κατανάλωση-καλή γεύση(κυρίως στη μια μεγάλη τρύπα του airflow και λιγότερο καλή στις μικρές,αυτό ας το δούμε και παρακάτω...)

Προσωπικά μου αρέσει καλύτερα απο doggy και true,απο τον οποίο νομίζω οτι λείπει κυρίως το χτύπημα απο οτι η γεύση.

Πάμε όμως στο παρακάτω όπου πέφτει πολύ κράξιμο και ίσως έχει ενδιαφέρον για όσους τον έχουν ή θέλουν να τον αποκτήσουν:



:hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pip

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 12:29 »
Τον δοκίμασα δανεικό από φίλο,πολύ σφιχτό δεν τον λες αλλά ούτε και αεράτο,
προσωπικά ο αέρας του με βόλεψε.
Γεύση σε "καπνικά" πχ steamcrow καλή έως πολύ καλή,
κάνθαλ 26αρι + cp .8Ω (πες περίπου 7 σπείρες) και 14W 
Λέω να τον πάρω κι αυτόν να βρίσκεται αν και χτες εντελώς τυχαία αγόρασα άλλον mtl 
που βρήκα σε προσφορά 19€ 
Άλλωστε αν δεν έχει κάποιος τουλάχιστον καμμιά 50αριά ατμο 
δε θεωρείται ατμιστής... 

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 13:19 »
Εγώ θα τον έχω σε λίγες μέρες ...ο βασικός λόγος είναι ότι δεν τον έχει πουλήσει ακόμα ο stepeha...τι σταδιαλα καλός θα είναι...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 13:54 »
Προσκυνώ πρεσίζιο. Ο καλύτερος όλων. ΤΕΛΟΣ.   ;D

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 14:03 »
[member=17286]annastas[/member] το σκέφτηκες καλά αυτό που πας να κάνεις??
Να σου υπενθυμίσω ότι o [member=6716]Stepeha[/member] ένα φεγγάρι έπινε νερό στο όνομα του Siren...
Και το χειρότερο απ' όλα: Είχε Dvarw και τον πούλησε...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 14:07 »
Από τότε έχω αλλάξει ψυχοφάρμακα. Μπορείτε να με εμπιστευθείτε.  :))

Χωρίς πλάκα, τα έχω βρει όλα όσα ζητάω στον Πρεσίζιο. Μικρός, πανευκολος, καλή γεύση, τέλεια κατασκευή, δε χρειάζεται ανοιξε κλείσε υγρα, όμορφος πολύ, ειδικά ο μαύρος. Αν γέμιζε και σαν τον zlide θα του έβαζα 10/10. Τώρα του βάζω 9/10.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2019, 14:12 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 14:50 »
Στέλιο αστούς να λενε...βρήκες το λιμάνι σου!
Όταν πουλήσεις τον μαύρο στείλε πμ!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 15:06 »
Τα μαυράκια δεν πωλούνται ρε! Μόλις κάνανε μπανάκι. Ούτε ο εικονιζόμενος πάνω στο μοντάκι τους ξεπερνάει (Hellvape MD) ... 



Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2019, 15:12 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Precisio Mtl Rta by Fumytech
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 30, 2019, 15:20 »
Και σοβαρά τώρα ο μόνος λόγος που θα τον πάρω είναι γιατί ειναι μαβρος ,άσε που μου έκατσε τζάμπα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515299 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530744 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801596 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet