vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Corsair by V.Artsit & Abuelos

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Corsair by V.Artsit & Abuelos
« στις: Μαΐου 19, 2019, 13:09 »



Corsair by V.Artsit & Abuelos


Queen's Revenge (Το γνωστό HYDRA με διαφοροποιημένη συνταγή)
Απαλά καπνά, με την οξύτητα του σταφυλιού, την γλυκάδα της καραμέλας και το μεθυστικό άρωμα του brandy... Απλά θα σας συναρπάσει!

Black Pearl (ΝΕΟ)
Απολαυστική κρέμα φουντουκιού, που συντροφεύει απαλές νότες καπνού.

Tortuga (ΝΕΟ)
Αρωματικά καπνά, με επίγευση αλκοόλ και νότες κανέλας.

Port Royal (ΝΕΟ)
Ένα σπάνιο καπνικό χαρμάνι, που το αγκαλιάζουν νότες μπαχαρικών.

Barbarossa (ΝΕΟ)
Ένας συνδυασμός από γλυκές και γήινες νότες με ένα χαρμάνι αρωματικών καπνών.

Captain Morgan (ΝΕΟ)
Φύλλα καπνού, νοτισμένα μέσα σε παλαιωμένο bourbon, με την επίγευση ενός αρωματικού καπνού.




Λοιπόν. Για τα καπνικά δεν έχω να πω τίποτα. Τι να πω; ΔΞ/ΔΑ; Το μόνο καπνικό που κάνω εγώ είναι ένα υποτίθεται πουρίσιο που όποιος ατμιστής φίλος το δοκιμάζει μου λέει "Ωραία κρέμα το υγράκι σου! Ποια τάρτα είναι;". Αφήνω λοιπόν τα καπνικά να τα σχολιάσουν οι τασάκηδες και πάω στο άλλο νήμα με τα metrosexual υγρά (τα μη καπνικά δηλαδή...).


Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 19, 2019, 13:57 »
Ώρα για επίσκεψη....και είχα λίγο καιρό να κατέβω......

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 31, 2019, 00:22 »
Δεν τα εχει δοκιμασει κανεις ρε παιδια;Πηρα barbarossa και black pearl επειδη δοκιμασα δυο τζουρες στα πεταχτα κ μου αρεσαν.

Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 31, 2019, 00:44 »
Έχω πάρει όλη την σειρά πλην του barbarossa που μου έπεσε βαρύ....νόστιμα όλα....τα υγρά είναι ακριβώς ότι λέει η περιγραφή τους.....δεν υστερούν καθόλου και πουθενά...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 31, 2019, 04:52 »

Το barbarossa βγαζει κανελα σε κανεναν η εχω προβλημα?Πρωτη εντυπωση παντως αρκετα καλη.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 31, 2019, 09:52 »
Χθες δοκίμαζα και εγώ την σειρά (την έχω φτιάξει απο την προηγούμενη Δευτέρα).Η κανέλα αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι στο port royal [member=14796]teargas[/member] ...

To Hydra που λέγεται πλέον Queens revenge ήταν αυτό που ξεχώρισα προσωπικά λόγω της αδυναμίας που έχω στο σταφύλι γενικά.Είναι αρκετά πιο καθαρό απο την προηγούμενη version του και το καινούργιο καπνικό χαρμάνι που έχει μέσα το κάνει αρκετά πιο ευκολοάτμιστο χωρίς να με κουράζει.

Το black pearl είναι το δεύτερο που ξεχώρισα.Δεν το λες ελαφρύ αλλά η κρέμα φουντουκιού του δίνει αυτό το κάτι ...

Γενικά πάντως είναι μια σειρά που αξίζει να δοκιμάσετε και απο ότι διαπίστωσα παίζουν καλά και σε σφιχτούς τανκάτους και σε drippers καθώς τα προφίλ είναι αρκετά ξεκάθαρα και δεν βγαίνουν περίεργα offnotes.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 01, 2019, 00:43 »
Στα δυο που εχω δοκιμασει εγω τουλαχιστο μου φαινονται απ τα λιγα καπνικα που βρισκεις το καπνικο κομματι πρωταγωνιστη.Τα περισσοτερα καπνικα ως τωρα ειχαν το καπνικο πολυ αμυδρα μες τις κρεμες κ τα φρουτα.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 03, 2019, 14:59 »

Καλησπέρα παιδιά.
Αντίσταση και βαμβάκι μετά από δυο μέρες ατμίσματος (8-9mg) Captain Morgan by Corsair. Σε λιγότερο από 5 ημέρες δυο στησίματα με τα παραπάνω αποτελέσματα.  :o
VG/PG 60/40, 0,33 omh, 28W
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2019, 15:32 από ponstan »

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 03, 2019, 15:10 »
Κριμα γιατι στην οσφρηση μου αρεσε. Δεν θα το ατμισω καν αν αφηνει τετοια μπαμπαχλα

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 03, 2019, 17:50 »
Κάνω αρκετά τακτικά το Captain Morgan αλλά και το Black Pearl της σειράς

Εγώ θα πω ένα τεράστια μπράβο στον δημιουργό για αυτά τα εξαιρετικά υγρά

Το Captain Morgan όντως λερώνει λίγο στο διήμερο. Είναι ένα gourme άρωμα, που όποιος είναι λάτρης του burboun θα το εκτιμήσει. Θα το παρομοίαζα ελαφρώς με το Puebla της Steampunk, με τη μόνη διαφορά ότι αυτό είναι πιο spicy.

Το Black Pearl από την άλλη είναι μια κρέμα φουντουκιού με καπνά, και το θεωρώ πολύ ADV υγρό. Δεν θα έλεγα ότι είναι και από τα πιο dirty υγρά, στα συνηθισμένα θα το κατατάξω
 

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 05, 2019, 16:03 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα για το Black Pearl. Δεύτερη ημέρα driping και το βαμβάκι καθαρό.  :) Επίσης πολύ ωραία γεύση για ADV!!!!!

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 20, 2019, 15:27 »
Παιδιά λέω να πάρω το black pearl αλλά δεν βλέπω να κινείται το νήμα ιδιαίτερα,αξίζει να το πάρω στα τυφλά μιας κ δεν μπορώ να το δοκιμάσω επαρχία κάπου;

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 02:59 »
Πολυ ωραια υγρα,απ τις λιγες σειρες που μ αρεσει πανω απο ενα υγρο.Τα καπνικα ειναι αντιεμπορικα πλεον για αυτο ειναι ψοφιο το νημα.Προσωπικα μονο το tortuga δεν μου αρεσει.Queen's revenge ειναι υγραρα.Black pearl πολυ καλο.Το barbarossa μου αρεσει πολυ αλλα ειχα παραπονα για την μυρωδια στο χωρο κ δεν το κανω σε δουλεια κ σπιτι πλεον.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 03:20 »
Νομίζω ότι πλέον τα ημικαπνικα είναι στα φόρτε τους!!!έχω κολλήσει με το freak out and vape ,καφέ ,μπερμπον ,Τομπάγκο και λέω να δοκιμάσω κ αυτό για πιο φθηνή λύση για αυτό ρωτάω!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Corsair by V.Artsit & Abuelos
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 21, 2019, 07:56 »
Παιδιά λέω να πάρω το black pearl αλλά δεν βλέπω να κινείται το νήμα ιδιαίτερα,αξίζει να το πάρω στα τυφλά μιας κ δεν μπορώ να το δοκιμάσω επαρχία κάπου;
To συγκεκριμένο είναι μακράν του 2ου το πιο εμπορικό της σειράς και μαζί με το queens τα 2 που ξεχωρίζω και εγώ απο την σειρά :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110698 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159923 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515363 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146485 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530822 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801654 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11073 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41002 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet