vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 10 χρήστες
maprix, manoslykos, I.P, petr@n, Jorge, marauder800, Buliwyf, grag, lounik, tibolaso

Twitter

Wotofo Profile RDA

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 12:09 »
Εγω τον δουλευω στο pulse80W τον προφιλ,κανενα προβλημα μια χαρα δουλευει και σε σκουονκ,απλα θελει λιγο παραπανω πατημα,αστειο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 12:14 »
 :o :hmmm: εξαιρετικά μικρή αυτονομία για triade.Τσέκαρε τις μπαταρίες σου γι αρχή. Με 3 lg καφέ βγάζει για πλάκα μισό SnV στα 80-90watt ένα triade 250C

Τρεις καινούριες παντρεμένες LG HG2 χρησιμοποιώ κι εγώ στο Triade, απλά δεν είναι και οι τρεις από την ίδια παρτίδα. Οι δύο είναι από την ίδια παρτίδα, η τρίτη είναι από διαφορετική. Δεν έχω τρέξει analyzer στο Escribe, το βαριέμαι ασύστολα.

Ίσως η διαφορά μας να είναι στον τρόπο ατμίσματος. Δεν αναφέρομαι σε συνεχόμενη και αποκλειστική χρήση του Triade, αλλά εντελώς περιστασιακή. Ατμίζω 10-12ml τη μέρα, τα οποία μοιράζω περίπου ομοιόμορφα στα εφτά διαφορετικά έτοιμα setup που χρησιμοποιώ καθημερινά, ατμίζω δηλαδή καθημερινά με εφτά διαφορετικά μοντάκια. Όταν λέω λοιπόν ότι το Triade μου βγάζει 17ml στα 50W, εννοώ με μέση κατανάλωση κάπου στο 1-1,5ml τη μέρα και σε ένα διάστημα 10-15 ημερών. Οπότε καταλαβαίνεις ότι σε όλη τη διάρκεια των δύο βδομάδων που δεν χρησιμοποιείται το Triade, καταναλώνει σιγά σιγά τις μπαταρίες του.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 28, 2018, 12:24 »
Με το 1-1,5 ml βρέχεις βαμβάκια και κάνεις μια δύο τζούρες την ημέρα δηλαδή; :confused1:

τέσπα βίτσια είναι αυτά ...
Με 7 σετ που χρησιμοποιείς καθημερινά αν έχεις τόση μικρή κατανάλωση μπράβο σου :respect_hat:

Εγώ που χρησιμοποιώ αρκετά περισσότερα πραγματικά δεν θέλω να τα μετρήσω... :))

Αλλά όταν αναφερόμαστε σε κατανάλωση είναι λίγο περίεργος ο τρόπος που τα υπολογίζεις γιατί σίγουρα σε normal συνθήκες το νούμερο που λες είναι πολύ μικρό.

Αποσυνδεδεμένος forisonex7

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 13, 2019, 13:49 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες.

Επειδή ενδιαφέρομαι για τον συγκεκριμένο RDA (σε συνδυασμό με τον Vandy Vape Pulse X) θα ήθελα να ρωτήσω τους ιδιοκτήτες του συγκεκριμένου ατμοποιητή ,κάθε πότε αλλάζετε το mesh type coil και βαμβάκι ανάλογα τη χρήση που του κάνετε.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 18, 2019, 11:19 »
Κάνω περίπου 15ml την ημέρα σε σχετικά χαμηλά Watt (30 με 40), στις πέντε ημέρες αλλάζω βαμβάκι μετά από dry burn στα 9 me 10 Watt και συνεχίζω για άλλες πέντε περίπου ημέρες οπότε αλλάζω πια και το mesh.
Το βαμβάκι δύσκολα μαυρίζει ειδικά αν οι άκρες του είναι κομμένες έτσι ώστε  να μην ξεπερνούν σε ύψος το mesh βγαίνει σχεδόν άσπρο, το mesh όμως κάποια στιγμή αποκτά φιλμ με κατάλοιπα.
Είναι ο καλύτερος driper που είχα ποτέ με την μεγαλύτερη κατανάλωση δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 16:24 »
Έστησα τον ατμοποιητη με το πλέγμα του . Έβαλα βαμβάκι (μάλλον λίγο ) και σκέφτομαι μαν πάρω μια συσκευασία από τα βαμβάκια της εταιρείας για να έχω ένα μπούσουλα . Σε ποιο μοντ να τον κουμπωσω ; 
Έχω ένα vtc mini κι ένα Pico 75 

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 17:16 »
Στο Pico και να θες, δε βιδώνει.
Στο VTC mini μπαίνει αλλά θα έχει overhang (θα προεξέχει από τα άκρα του μοντ).
Είναι 24mm ο Profile, κανονικά χρείαζεσαι άλλο μοντάκι κατά προτίμηση διμπάταρο για να έχεις αυτονομία και να μη ζορίζονται οι μπαταρίες.

Προσοχή με το βαμβάκι, πρέπει να είναι σφιχτό μέσα στο mesh διαφορετικά θα φας πολύ άσχημο καψούλι.

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 20:21 »
Έχω και το ανταλλακτικό που μπαίνει η βάση σε 22ρα ... θήκη να το πω ; ... έτσι θα το πω 😛. 
Να το βάλω στο πικο ; Δε θα αγοράσω ΚΑΙ διμπάταρο  μοντακι ρε παιδιά , δε βγαίνω μάνα μου !!! 
Επι του βαμβακιού , δώσανε στον άντρα μου το κουτάκι με τα βαμβάκια , αλλά επάνω δείχνει τη στριφτή αντίσταση (νταξ από ορολογία τα σπάω ) την ανοίγω , ή υπάρχει και ααααλλο βαμβάκι για το πλέγμα ; 

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 20:53 »
Δεν υπάρχει καμιά διαφορά στα βαμβάκια.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 21:07 »
Έχω και το ανταλλακτικό που μπαίνει η βάση σε 22ρα ... θήκη να το πω ; ... έτσι θα το πω 😛. Να το βάλω στο πικο ; Δε θα αγοράσω ΚΑΙ διμπάταρο μοντακι ρε παιδιά , δε βγαίνω μάνα μου !!!
Την ψύκτρα εννοείς (για το pico), Εφη. Οσον αφορά το mod, είσαι σίγουρη ότι θα σε βολέψει το ντριπάρισμα; Μήπως πρέπει να αρχίσεις να σκέφτεσαι ένα squonk mod;

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 25, 2019, 21:53 »
Επι του βαμβακιού , δώσανε στον άντρα μου το κουτάκι με τα βαμβάκια , αλλά επάνω δείχνει τη στριφτή αντίσταση (νταξ από ορολογία τα σπάω ) την ανοίγω , ή υπάρχει και ααααλλο βαμβάκι για το πλέγμα ;
Αυτο το βαμβάκι του δώσανε, με 6 χιλιοστά διάμετρο;
Αν ναι, είναι το σωστό.
Δες και κανένα βίντεο στο youtube για το στήσιμο και το βαμβάκωμά του.

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 26, 2019, 08:35 »
Treloneritis όχι δεν εννοώ την ψύκτρα. Καπάκι μετατροπής λέγεται -το βρηκα επιτέλους πως λέγεται - του profile . 
Και το βαμβάκι , όχι δεν είναι 6φ είναι 3φ . 
Δεν το έχω ανοίξει . Θα το αλλάξω , το είδα κι εγώ χθες στο Σκρουτζ πως υπάρχει παχύτερο βαμβάκι κ πήρα τηλ στο μαγαζί να μου το φέρουν . 

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 27, 2019, 06:47 »
Τελικα δεν άντεξα και τον παράγγειλα :D 

Ευκαιρία να ξεφύγω από τους τανκάτους, αν και δεν έχω κατάλληλο μοντάκι για squonk οπότε αναγκαστικά στην αρχή τουλάχιστον θα στάζω. Δεν με ενοχλεί αυτό, αντιθέτως θα έχω και έναν Χ έλεγχο στο ατμισμα μου (λέμε τώρα) και για πιο «απαιτητικό» άτμισμα (στην οδήγηση π.χ.) θα έχω τον Nepho. Tον έχει χρησιμοποιήσει κανένας χωρίς squonk, απλά σαν dripper, να μας πει πάνω κάτω κάθε πόσες τζουρες θέλει αναπλήρωση; Φαντάζομαι στις δύο τρεις επάνω.
 
Επίσης, τα έτοιμα mesh και τα βαμβάκια (στα 6 εκατοστά) που δίνει η wotofo αποδίδουν καλά, ή έχετε κάποια άλλα να προτείνετε;

Ευχαριστώ!  8)

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 27, 2019, 07:13 »
Εγώ μόνο σαν ντριπερ τον έχω χρησιμοποιήσει . 5-6 τζουρες καλές τις δίνει Μεγεια ! Είναι πολύ καλός ατμοποιητης . Μην χρησιμοποιήσεις άλλη αντίσταση . Είναι πολύ βολική κ εύκολη η δικιά του . Βαμβάκι άμα κατανοήσεις την ποσότητα , βάζεις ότι βαμβάκι θες . 

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Wotofo Profile RDA
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 27, 2019, 08:15 »
Ευχαριστώ! Με βαμβάκι μιας και έχουν έτοιμα δεν θα ασχοληθώ, γενικώς δεν έχω καλή εμπειρία από δικό μου wicking  ::)

Για την αντίσταση τώρα, βλέπω πολλοί προτείνουν τα OFRF mesh της nexMESH, οπότε θα ρίξω και μια δοκιμή σε αυτά :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159974 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530856 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801689 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41007 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet