vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, thanos1071, Alexander20, Tazz, tony1976, Jorge, manoslykos, Milarepa, tibolaso

Twitter

Augvape intake rta

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Augvape intake rta
« στις: Αυγούστου 09, 2018, 08:01 »
Καλημερα σε ολους τους φιλους συνατμιστες. Ηρθε και ενεργοποιηθηκε ο νεος επισκευασιμος που εκτιμω οτι ειναι ενα απο τα καλύτερα κομματια που εχω συναντησει στα χρονια που ατμιζω.
Πανεμορφος ατμοποιητης με μηκος οσο ενας engine nano και διαμετρο 24 χιλ στη βαση και 27 χιλ στο μεσον του εαν χρησιμοποιησουμε το διογκωμενο τζαμακι το οποιο μας δινει την δυνατότητα χωρητικότητας 4ml υγρου.
Στο πακετο δινονται τα γνωστα ανταλλακτικα, ενα επιστομιο λιγο πιο ψηλο απο το προεγκατεστημενο (χαμηλου υψους) και ανταπτορας για επιστομιο 510.
Το καπακι του ειναι οπως του zeus.Ολα τα σπειρωματα βιδωνουν γλυκα, πολυ καλη ποιότητα κατασκευης.Ο δακτυλιος ρυθμισης αερα εχει οριο στο μεγιστο ανοικτο και κλειστο.
Ο intake έχει ομως χαρακτηριστικα και καινοτομιες που αξιζουν.Πρωτο ειναι οτι η σταθμη του υγρου φαινεται πολυ καθαρα μεχρι το τελος λογω σπειρωματος βασης που βιδώνει στην καμπανα αρα το κατω μερος της δεξαμενης πατα στη βαση κατα το σφιξιμο.
Δευτερο, εκτος που οτι γεμιζει απο πανω (δεν υπαρχουν διαρροες εδω), το εντυπωσιακό ειναι η βαση του. Διαθετει 2 αυλους που οδηγουν τον αερα 100% κατω απο την αντισταση. Αυτο σημαινει πολυ γευση και καμια καθυστερηση στην αποδοση οπως συμβαινει σε αλλους επισκευασιμους της κατηγοριας ανω ρυθμισης αερα.
Ολα ειναι σφικτα οσο πρεπει.
Στηνεται πολυ ευκολα, ειναι μονης αντιστασης και οι βιδες του ειναι πολυ καλες με μεγαλο βαθος για το κατσαβιδι μας.
Ειναι αερατος πνευμνονικος αλλα σφικτος σχετικα. (οχι οπως ενας engine nano).
Προτεινεται να στηνεται με τετοιο τροπο ωστε να μην φαινονται τα ακρα του βαμβακιου απο το τζαμακι.
Λυνεται κανονικα, για πλυσιμο. Διαθεσιμος σε διαφορα χρωματα. 
Αλλο ενα καλο ειναι οτι με το διογκωμενο γυαλακι δεν φαινεται καθολου δυσανολογος επανω σε μοντακι 25αρι.Πολος απροβληματιστος.Τραβηγμα στην εισπνοη με μαλακη αισθηση χωρις σφυριγματα. 
Και σε καλη τιμη στην ελληνικη αγορα (35€).
Συγχαρητηρια στον Ελληνα σχεδιαστη. Εξαιρετικος ατμοποιητης. 

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 10, 2018, 11:20 »
Μήπως έχεις δοκιμάσει τον Zesthia, που μοιάζουν ξαδερφάκια, μακρινά λόγω του airflow, να κάνεις μια σύγκριση;
(και να μας την πεις εννοείται  :)) )

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 10, 2018, 11:37 »
Kαμία απολύτως σχέση η αίσθηση τζούρας των 2.Όπως οι περισσότεροι top airflow ατμοποιητές έτσι και ο intake θέλει πιο μακρόσυρτη τζούρα για να βγάλεις ντουμανάκι

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 10, 2018, 11:57 »
Όχι όμως οτι ο Zesthia έχει πιο νευρική τζούρα όμως... μόνο αυτό που είπες, ε; ε; Θέλω να πω, οτι και με αυτό που λες, ο Intake είναι smooth και αφρός και ότι του κατέβει του καθένα, αλλά και ο Zesthia δεν απέχει πολύ.. Έτσι; Ή γιουβέτσι;  :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 10, 2018, 12:06 »
Ο intake έχει ωραίες καινοτομίες που δουλεύουν καλά και με το κατάλληλο στήσιμο είναι πάρα πολύ smoothατος για top airflow με αρκετά καλή γεύση.Ο Zesthia δεν είχε κάτι για να με κάνει να ασχοληθώ μαζί του παραπάνω απο 2-3 τζούρες χωρίς να σημαίνει οτι είναι κακός ατμοποιητής.

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 10, 2018, 12:18 »
Είναι ίσως και υπέρ του δεόντως λιτός ο Ze, αλλά έχει κι αυτό τα καλά του λένε
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 10, 2018, 14:39 »
Ειχα zesthia, ειναι διαφορετικοι ατμοποιητες.

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 10, 2018, 19:20 »
Χρησιμοποιω τον Intake ως βασικο ατμο εδω και 20 ημερες οποτε βρισκομαι εκτος σπιτιου η στην εργασια μου.
Ειναι ο ορισμος του απροβληματιστου leakproof ατμοποιητη. Πανευκολο στησιμο, ομαλη και αθορυβη τζουρα χωρις υστερηση που συνηθως εχουν οι υπολοιποι top airflow, γεμισμα σε 5 δευτερολεπτα και πολυ καλη χωρητικοτητα με το bubble glass. Η γευση του ειναι αυτο που περιμενεις απο εναν καλα σχεδιασμενο single coil rta - δεν θα βαλει στο ραφι τον high end ντριπερ σας αλλα ειναι σιγουρα καλυτερος απο αυτο που περιμενει να παρει κανεις απο τανκατο της κατηγοριας. Θεμα συγκρισης με Zeus κλπ δεν τιθεται, εδω εχουν λυθει ολες οι παιδικες ασθενειες των προγενεστερων leakproof σχεδιασεων. Τζουρα απο ημιπνευμονικη και πανω (εχει περισσοτερο αερα απ'οσο φανταζεται κανεις βλεποντας review, αλλα δεν ειναι και τερμα αερατος). Στησιμο με 2,5 η 3mm πυρηνα απο 30-45 watt και ξανασχολεισαι μαζι του μονο για να αλλαξεις βαμβακια. 

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 11, 2018, 23:23 »
Ειχα zesthia, ειναι διαφορετικοι ατμοποιητες.
Τυχερός είμαι, μια πολύ απλή ερώτηση. Είναι πιο σφιχτός από τον Zesthia ή πιο αεράτος;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 11, 2018, 23:46 »
Σχεδον ιδιοι, θα σου προτεινα intake βέβαια.

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 12, 2018, 00:05 »
Μου κάνεις την ζωή μου δύσκολη, το αντιλαμβάνεσαι ελπίζω.. :))
Είναι λες διαφορετικοί ατμοποιητές, αλλά έχουν σχεδόν την ίδια τζούρα, αυτό δεν τους κάνει ίδιους στη τζούρα;  :tongue_smilie: Άλλοι βέβαια λένε ότι είναι πιο σφιχτός απο τον Ze , αλλά οι μικροδιαφορές δεν ειναι καθόλου το πρόβλημά μου εμένα, ούτε οι μικροαντιλήψεις πιθανώς των άλλων :D
Ψάχνω έναν ατμοποιητή all day vape, Zesthia ή πέριξ του Zesthia σχετικά με την τζούρα, που να τον πιάνω και να μην πρέπει να αλλάξω λαρύγγι, μάγουλα ή  πνευμόνια για να αποδώσει.  Τι περίεργος άνθρωπος κι Εγώ..  :idiot1: :)) Ο Intake μου φάνηκε καλός για ανταγωνιστής.
Ποιο είναι δηλαδή το διαφορετικό και ειδικό του Intake που σε κάνει να τον προτείνεις;

Αν και ξέρω που θα καταλήξει η κουβέντα, θα πάρω και τους δύο αφού είναι και οι δύο στα μέτρα μου ..
(μη σε πρήζω, τα κλασικά, θα τρέξω τον "πωλητή μου"  ;D )
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2018, 00:30 από Τουρίστας »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3445
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 12, 2018, 08:36 »
Διαβασε την αναρτηση #1475 στην ενοτητα επισκευασιμοι ατμοποιητες-νεες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 22, 2018, 02:44 »
1.5 μήνα είμαι με τον intake !! τον γούσταρα τόσο πολύ που για χάρη του έβαλα στην άκρη τον kensei rta

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 22, 2018, 09:17 »
Έγινε και για μένα πολύ αγαπημένος, σχεδόν ένα μήνα τώρα με ακολουθεί παντού. Άσχημος για τα γούστα μου αλλά ατμιστικά μου ταίριαξε απόλυτα, καλύπτει εύκολα το μεγαλύτερο μέρος της μέρας μου. Άψογη ποιότητα κατασκευής (θυμίζει manta rta ), εντελώς απροβλημάτιστος, με το σωστό βαμβάκωμα (πανεύκολος και εκεί ) τον απολαμβάνεις χωρίς συμβιβασμούς.
Σε όσους ταιριάξει ο μικρός περιορισμός που έχει στον "φουλ αέρα" χαρακτήρα, θα τον κρατήσουν για καιρό σαν πρώτο ατμοποιητή πιστεύω.
Δεν το περίμενα τόσο πολύ κι όμως με εξέπληξε από την πρώτη κιόλας στιγμή. :)

Απ: Augvape intake rta
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 24, 2018, 00:29 »
Παιδια ανεβαστε κανενα στησιμο αν μπορειτε. Τον στηνω με τις ιδιες ετοιμες αντιστασεις που βαζω και στον zeus. Και στον crius 2 και δεν παιρνω τοσο καλη γευση.απο οτι διαβαζω ολοι εχουν αντιθετη γνωμη για την γευση του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110524 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159769 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515289 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet