vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Steampunk by Vladimiros

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #345 στις: Απριλίου 30, 2021, 11:55 »
Κι εμένα με έχει κουράσει πολύ αυτή η ποικιλία. Και όχι μόνο στα υγρά - παντού! Πάω στον μανάβη και πρέπει να διαλέξω 2-3 από τα 68 διαφορετικά φρούτα που έχει! Δεν μπορούσε να έχει μόνο 4-5 να μας κάνει την ζωή πιο εύκολη; Και στα τυριά το ίδιο. Πας να πάρεις λίγο τυράκι και πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα σε 376 διαφορετικά είδη! Μα τι νομίζουν δηλαδή; Πως κάνουμε διδακτορικό στην τυροκομία; Αλλά η χαριστική βολή ήταν πράγματι τα ατμιστικά υγρά. Υπάρχουν πια τόσα πολλά υγρά στον κόσμο που σίγουρα κάπου θα υπάρχει το δικό σου Άγιο Δισκοπότηρο. Άμα το βρεις μετά τι θα έχεις να ψάχνεις; Σε τι θα ελπίζεις σ' αυτή τη ζωή;

Γι' αυτό κι εγώ το έριξα στην ηρωίνη, που μία είναι, και ησύχασα!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #346 στις: Απριλίου 30, 2021, 12:34 »
Και εμένα με έχει κουράσει όλη αυτή η ποικιλία ... π.χ φράουλα με κρέμα , [όπου φράουλα και ότι άλλο ], κρέμα με φράουλα , φράουλα με γλυκαντικό , γλυκαντικό με φράουλα φράουλα στο μίξερ , φράουλα στο γουδί ,

 
φράουλα με τραγανή ζύμη [ πρέπει να προσέχω μην σπάσω και κανένα δόντι από το πολύ κτρατς ] ζουμερή φράουλα [ έχω και χαρτοπετσέτες για τα ζουμιά ] φράουλα αλλά χωρίς φράουλα ,

 
φράουλα γκουρμέ που για να πάρω το προφίλ [και σιγά μην το πάρω ] θα πρέπει να ατμισω με 10 διαφορετικούς ατμό και 15 διαφορετικά στησίματα , φράουλα χημική , η σκέτο χημική χωρίς φράουλα , και ου το καθεξής , και γενικά τρομερή ποικιλία .

 
Ειδικά όταν όλο αυτό το συγκρίνω και με την αληθινή φρούτο φράουλα του μανάβη ,με το ποσά φρούτα υπάρχουν σε ένα μανάβικο κ.τ.λ ε ... τότε ... σου την λέω και άμα λάχει όλο ειρωνεία και είμαι και ξύπνιος .

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #347 στις: Απριλίου 30, 2021, 12:41 »

Κάποιος πρέπει να ακονίσει λίγο το χιούμορ του...

Αποσυνδεδεμένος iliaspcw

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #348 στις: Απριλίου 30, 2021, 12:52 »
Σε αυτό θα συμφωνήσω απόλυτα . Όπως και να έχει όμως , βασικά καλή ανάσταση , καλό πασχα , και με υγεία πάνω από όλα σε όλον τον κόσμο .

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #349 στις: Απριλίου 30, 2021, 13:52 »
Επίσης κ σε σένα φίλε μου κ σε όλους καλό Πάσχα!

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #350 στις: Μαΐου 10, 2021, 18:59 »

Εδώ πρόσεξα πολύ. Δεν ήθελα να τα ξανακούσω από τον [member=13664]Ribot[/member] και φρόντισα να κάνω εξαντλητικές δοκιμές πριν γράψω. Αναφέρομαι φυσικά στο έτερο των μοβ υγρών του Βλαδίμηρου, το Antoinette, που πέρα του ότι είναι ένα εξαιρετικό υγρό για τα γούστα μου, είναι και νορμάλ από πλευράς καταλοίπων. Δεν ξέρω ακριβώς πόσα ml έχω ατμίσει αλλά το έχω βάλει στον Druga από την Τετάρτη, το ατμίζω συνέχεια, το γεμίζω συνέχεια και ακόμα δεν έχει κάνει κιχ! Χαίρομαι πολύ γιατί το υγρό αυτό τελικά μου αρέσει περισσότερο από το διαβόητο Isabelle και μπορώ άνετα να το ατμίζω σε τανκάτο και όχι σε dripper που είναι λίγο τιμωρία για μένα που βαριέμαι το στάξιμο. Εκεί βέβαια που δίνει τα ρέστα του είναι στο Dani με Power Boost (το έχω ρυθμίσει στα 15 watts και έχω βάλει το πρόγραμμα 7 που δίνει 22 watts στο boost). Για κάτι υγρά σαν το Antoinette φτιάξανε το Power Boost τελικά! Ένα υγρό ατμίζεις στα 15 watts και κάποιο άλλο στα 22! Μαγικό! Δεν ξέρω τι ακριβώς ατμίζω στα 15, ούτε και στα 22, αλλά και τα δύο είναι υπέροχα οπότε μπορώ τώρα με ασφάλεια να ανακηρύξω το Antoinette παπαγαλόζουμο #761!  :thumpup:

Επόμενη δοκιμή το Marguerite που μου έχουν πει πως είναι ακόμα πιο καθαρό. Το Juliette δεν θα το δοκιμάσω. Δεν μου έκανε κούκου στον dripper που έσταξα μερικά ml...


ΥΓ. Έχω βέβαια βρεθεί με 240ml Isabelle που δεν ξέρω τι να κάνω. Μήπως να κάνω έναν διαγωνισμό διηγήματος πάλι;... :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1449
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #351 στις: Μαΐου 11, 2021, 00:06 »
ωραιο το isabelle αλλα μου εχει φαει μισο πακετο βαμβακι χαχαχα
θα δοκιμασω και τα αλλα απο την μωβ σειρα μιας και ακουω για λιγοτερα καταλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #352 στις: Μαΐου 19, 2021, 15:08 »
RY4 Bronze


Θα ήθελα να ξέρω πού έκρυψαν το RY. Όχι ότι με χαλάει που δεν το καταλαβαίνω, κάθε άλλο, αλλά έχω αρχίσει να ανησυχώ για τους γευστικούς μου κάλυκες που δεν καταλαβαίνουν τα περισσότερα από τα συστατικά που περιέχουν τα υγρά που ατμίζω. Εκτός κι αν έχουν αποκτήσει την ικανότητα (οι κάλυκες μου...) να κρύβουν από τον εγκέφαλο μου τα αρώματα που απεχθάνομαι, οπότε να ανοίξω καμιά σαμπάνια...

Το RY4 Bronze έπεσε στα χέρια μου από σπόντα γιατί από μόνος μου ποτέ δεν θα αγόραζα υγρό που έχει στο όνομα του το συνθετικό RY4. Γι' αυτό και το είχα αποκλείσει, κι αυτό και τα υπόλοιπα της σειράς, και είχα πάει παρακάτω. Έλα όμως που ο νονός τα έκανε λίγο σαλάτα με τις επιλογές των υγρών που μου πήρε δώρο το Πάσχα, να σου ξαφνικά το Bronze στα χέρια μου. (Απ' την άλλη τα παπούτσια και η λαμπάδα και κυρίως το σοκολατένιο αυγό ήταν εντελώς του γούστου μου οπότε ευχαριστώ νονέ...)

Το RY4 Bronze έχει μια πολύ busy και λογοτεχνική περιγραφή την οποία και προώθησα στα αρμόδια νήματα της ποίησης και λογοτεχνίας του φόρουμ για να αποφανθούν επ' αυτής οι ειδικοί. Εγώ εδώ θα ξεκινήσω λέγοντας πως το RY4 υπάρχει μεν στο όνομα του υγρού αλλά όχι και στο υγρό το ίδιο! Καλύτερα μιάς και το RY4 είναι για μένα το πιο απεχθές και αφόρητο άρωμα μετά την μενθόλη. Και την σοκολάτα. Και το γλυκάνισο. Και το λιβάνι. Και... Ξεφεύγω όμως οπότε επανέρχομαι. Το υγρό το άτμισα σε ατμοποιητή MTL, σε πνευμονικό αλλά και σε ντρίπερ. Σε κανέναν από τους τρεις δεν αντελήφθην το RY4, και μεταξύ μας, ούτε και κανένα άλλο από τα υπόλοιπα συστατικά της περιγραφής πλην ίσως του ξεροψημένου. Δεν έχω ιδέα τί είναι ξεροψημένο, το αντιλαμβάνομαι όμως μια χαρά. Μην με παρερμηνεύσετε. Το υγρό μου αρέσει και μου αρέσει τόσο που θα το ξαναγοράσω. Απλώς για άλλη μια φορά δεν έχω ιδέα τι ατμίζω (χωρίς αυτό να το θεωρώ μειονέκτημα...).

Θα κλείσω λέγοντας πως την επόμενη φορά που θα πάω στο ατμομάγαζο (όταν καταφέρω επιτέλους να πάρω απάντηση από το 13033 που με αγνοεί από την περασμένη Παρασκευή και έχω κλειστεί μέσα...) θα αγοράσω και τα υπόλοιπα της σειράς RY4, και θα τους δώσω μία ευκαιρία με την ελπίδα φυσικά να μην αντιλαμβάνομαι ούτε εκεί το RY4.


Ζωντανά από την πόλη του χαλκού
για την τηλεόραση του Σκάι

Σιπής Μπαρόκος esquire


Ακολουθεί η πρόγνωση του καιρού με τ...


« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2021, 12:02 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #353 στις: Μαΐου 19, 2021, 15:37 »
Με διαφορά το καλύτερο της σειράς χωρίς όμως να καταλαβαίνω τι σκατά έχει μέσα, απλά μου αρέσει.

Σε πολύ αεράτους δεν τρελάθηκα, μου χτυπάει άσχημα. Το προτιμώ σε λίγο πιο σφιχτούλιδες, τύπου Ether και MD.

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #354 στις: Μαΐου 19, 2021, 16:13 »
[member=13885]cpbaroque[/member] Κωνσταντινε να εισαι ήσυχος το εμβόλιο σε έπιασε!!!
και μάλλον ΑΛΑΞΕ και το DNA σου , μην σε πιάνει πανικός που άρχισαν να σου αρέσουν τα Καπνικα και τα RYδιαρικα υγρά...Οταν κανεις και την 3η δόση τότε  ;D :tongue_move_02:

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #355 στις: Μαΐου 19, 2021, 16:47 »
[member=13885]cpbaroque[/member], Constantan, συμφωνω με τον Ηρακλη απο πανω. :yes:
 Εχω κανει αρκετα ml του Ry4-bronze και χαιρομαι που σ'αρεσει !!!!
Και μενα μερικες φορες μου εβγαζε και διαφορετικη γευση, λες να ειναι και οι δικοι μου καλυκες *&^%$#@ ?
ή η πολυπλοκοτητα των αρωματων του υγρου !!!!! 
Οπως λεει και ο zamploutos, δοκιμασε το σε πιο σφιχτο ατμο (εγω το ατμιζω σε Eviva και pioneer).  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #356 στις: Μαΐου 19, 2021, 16:53 »

Αν ξαφνικά αρχίσουν να μ' αρέσουν οι μπάμιες θα τους πάω στα δικαστήρια!  >:(


Σε εβίβα το ατμίζω Βαγγέλη!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #357 στις: Ιουλίου 16, 2021, 16:12 »
Μπήκα να διαβάσω σε ποιο υγρό να καταλήξω για τον mtl μου μιας και αυτή την περίοδο είμαι Ελλάδα
Μακες διαβάζω, κάρβουνο και πίσσα βλέπω, λάσπες και υγρό πετρέλαιο ακούω
Τα έχουμε ξαναδεί ο ένας
Απροσδιόριστη γεύση ο άλλος
Ρε θα πάω από Lamda μεριά

Εγώ το smooth tobacco της Dinner Lady ατμιζω και μετά από 40ml η αντίσταση είναι πεντακάθαρη

Ένα καλό ημικαπνικο χωρίς να θέλω συρματοβουρτσα μετά τα 10ml παίζει;

Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 22, 2021, 21:10 »
Πειτε καμια αντικειμενικη γνωμη οποιος εχει δοκιμασει τα 4 special? Το 1 και το 4 φερνουν καθολου στα πιονια;

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Steampunk by Vladimiros
« Απάντηση #359 στις: Αυγούστου 08, 2022, 11:49 »
Αργά το βλέπω αυτό που ρώτησες,αλλά απαντάω.
 Ναι μοιάζουν.  :)
 Είναι καλές εναλλακτικές αναμνήσεων. Το 1 περισσότερο.Το VCT (το 3 είναι νομίζω), δεν πλησιάζει.Το Watchon δεν το ξέρω, αλλά και σαν υλοποίηση δεν μου κάνει να το ξαναπάρω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110437 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159657 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515240 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146419 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12778 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 178 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530700 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801530 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11030 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40965 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet