vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

257 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, grag, Buliwyf, JohnDag, john67, lagoudakis, manoslykos, johnath

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1200 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:30 »

Ο Εβίβα είναι εγγύηση Βαγγέλη! Προσωπικά έχω τρεις σε καθημερινή χρήση (και 20-25 άλλους διαφόρων κατασκευαστών στο συρτάρι. Για πάντα...) και είμαι ένας πολύ ευτυχής ατμιστής που δεν ξημεροβραδιάζεται στα νήματα των νέων ατμοποιητών για να βρει το φως το αληθινό. Άλλον ατμοποιητή εκτός από Εβίβα θα αγοράσω μόνο όταν θα κυκλοφορήσει ο ατμοποιητής που στρίβει μόνος του αντιστάσεις και τις βαμβακώνει κιόλας!  :yes:

Η διαθεσιμότητα τώρα. Βλέπω πως η βάση του Εβίβα είναι εκτός αποθέματος στο Atmistique, στην Fabvape όμως είναι διαθέσιμη (μαζί με την καμπάνα, το τανκάκι και το πάνω καπάκι). Drip tip μπορείς να βάλεις όποιο θέλεις ή και τα δικά του. Εγώ προτιμώ τα drip tips του Cloud που και μου αρέσουν στο άτμισμα αλλά και δεν μαζεύουν υγρό στην βάση τους. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να βρεις το πινάκι αέρα που σου ταιριάζει. Θα σου πρότεινα να περάσεις μία βόλτα από το Atmistique (ακόμα κι αν πρόκειται να τον αγοράσεις από την Fabvape - δεν έχουν τέτοια θέματα τα παιδιά) για να δοκιμάσεις τα διάφορα πινάκια αέρα και να σιγουρευτείς ότι υπάρχει κάποιο που σου ταιριάζει (υπάρχει σίγουρα!). Μετά θα αγοράσεις τον Εβίβα και θα ψιλοαποσυρθείς κι από το φόρουμ, όπως όλοι όσοι τον αγοράσαμε, γιατί δεν θα ψάχνεις πια για τίποτα. Άντε κάνα μοντάκι κάθε 1-2 χρόνια... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1201 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:37 »
Κωνσταντίνε, επειδή είσαι από τα άτομα που είχαν όρεξη πραγματικά να με βοηθήσουν, σε εμπιστεύομαι αλλά..  κολλάω στο ότι πρέπει να βγάζω τα υγρά για να τσεκάρω το setup μου. Σου έχω στείλει μήνυμα στο whats app αν βρεις χρόνο μιλάμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:45 από Eternal »

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης94

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1202 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:43 »


Μετά θα αγοράσεις τον Εβίβα και θα ψιλοαποσυρθείς κι από το φόρουμ, όπως όλοι όσοι τον αγοράσαμε, γιατί δεν θα ψάχνεις πια για τίποτα. Άντε κάνα μοντάκι κάθε 1-2 χρόνια... :laugh1:

Κρυφός σου θαυμαστής εδώ και χρόνια (ασχολούμαι με το φόρουμ από τις σκιές) προχθές μετά από πολύ καιρό ήταν που άνοιξα το φόρουμ και αυτό μόνο γιατί μου ήρθε ειδοποιήση από το συγκεκριμένο νήμα και σκέφτηκα λες να βγήκε καμμία 3η έκδοση; Μετά όμως το παραπάνω που  είπες το σκεφτόμουν από εχθές που έκανα ένα μικρό απολογισμό των αρκετών χρόνων και των πάμπολλων αγορών ατμοποιητων και σκέφτηκα ότι ο Εβίβα πρέπει να μου έχει εξοικονομήσει γύρω στα 500-600 ευρώ τα τελευταία 2 χρόνια. Οποτε θα έλεγα ότι είναι η πιο "επικερδής" αγορά. Παρόλαυτα και ο unfollow είναι πολύ τακτικά στο εβδομαδιαίο ρεπερτόριο.

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1203 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:46 »
Κωνσταντίνε αλήθεια τους unfollow τί τους έκανες (στο συρτάρι ) και αυτούς ???  ;)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1204 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 19:49 »
Κωνσταντίνε, επειδή είσαι από τα άτομα που είχαν όρεξη πραγματικά να με βοηθήσουν, σε εμπιστεύομαι αλλά..  κολλάω στο ότι πρέπει να βγάζω τα υγρά για να τσεκάρω το setup μου.

Αυτό είναι αλήθεια και το θεωρούσα κι εγώ μειονέκτημα όταν αγόρασα τον πρώτο μου Εβίβα. Όμως δύο χρόνια (και τρεις Εβίβες...) μετά μπορώ να σου πω πως ποτέ δεν έχω αδειάσει υγρά για να δω την αντίσταση μου. Δεν έχει χρειαστεί ποτέ και δεν βλέπω γιατί να χρειαστεί και στο μέλλον. Το έκανα στους άλλους ατμοποιητές που είχαν κλείσιμο υγρών αλλά με τον Εβίβα γλίτωσα και απ' αυτόν τον ψυχαναγκασμό!  :laugh1:


ΥΓ. Δημήτρη κι εμένα μου έχει γλιτώσει λεφτά πολλά ο Εβίβα αλλά κυρίως μου έχει γλιτώσει τις ώρες που έχανα στα φόρουμ και στα γιουτούμπια να ψάχνω για καινούργιο ατμοποιητή.  :thumpup:

ΥΓ2. Εκτός από έναν αυθεντικό, όλους τους άλλους τους έχω χαρίσει Βασίλη. Και ο αυθεντικός το συρτάρι από μέσα βλέπει... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1205 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 21:16 »
Έγινε η απαραίτητη τηλεδιάσκεψη, μένει να παρθεί η απόφαση. 

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 726
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1206 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 21:29 »
Οι πληροφορίες μου λένε οτι δεν είναι καλός ατμο...επηρεάζει τους σιελογόνους αδένες και κάνει να  τρέχουν τα σάλια των ατμιστών...έτσι μου λένε οι πληροφορίες μου εμένα! :yes:

Πουλήστε τους αν δεν θέλετε να σας τρέχουν τα σάλια! Και σε τιμή χώμα,πρέπει να απαλλαγείται άμεσα απο αυτούς! :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1207 στις: Οκτωβρίου 23, 2020, 21:57 »
Κρις δεν ξέρω αν επηρεάζει τους σιελογόνους αδένες γιατί δεν έχω πια σιελογόνους αδένες. Τους πούλησα για να πάρω τους τρεις εβίβες... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1208 στις: Οκτωβρίου 28, 2020, 08:15 »
Εδώ και χρόνια ατμίζω σταθερά καθημερινά με μερικούς εβίβα 2.
Αν και φαν του συγκεκριμένου ατμοποιητή αλλά και του atmistique, τελευταίως έχω όμως παράπονα από την συνεχιζόμενη έλλειψη ανταλλακτικών εδώ και αρκετούς μήνες.
Τανκάκια ultem δεν υπάρχουν εδώ και καιρό, βίδες για πόλους το ίδιο, βίδα για τον 510 (που μου έχει στραβώσει και την κρατάω με νύχια και με δόντια βιδωμένη) ομοίως άφαντη.
Είναι κρίμα γιατί χωρίς ανταλλακτικά  αφήνεται ένας πολύ καλός ατμοποιητής να πεθαίνει καθώς πρακτικά έχει πολύ περιορισμένη υποστήριξη :(


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1209 στις: Οκτωβρίου 28, 2020, 10:02 »
 mtl πινάκια αέρα εδώ και καιρό out of stock

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1210 στις: Οκτωβρίου 29, 2020, 12:18 »
Κρίμα.
Δεν τον έχω, αλλά από την αρχή ήταν σπαζοκεφαλιά η απόκτησή του, γιατί σχεδόν ποτέ δεν ήταν "all in one" κομμάτι.
Τώρα με αυτά που λέτε, θλίβομαι, γιατί περίμενα εξέλιξη.
Αλλά τι να κάνς?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1211 στις: Οκτωβρίου 29, 2020, 13:21 »
Δυστυχώς αυτό είναι ένα μεγάλο μειονέκτημα του συγκεκριμένου άτμο, ο οποίος είναι και Ελληνικής κατασεκυής.
Είναι κρίμα να μην μπορείς να βρεις ανταλλακτίκα στον κατασκευαστή και να σου λένε ότι πλέον δεν θα ξαναβγούν.
Το Σάββατο πήρα το προτελευταίο 1.7 πιν από vapexperts υπάρχει ίσως άλλο ένα

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1212 στις: Οκτωβρίου 29, 2020, 17:06 »

Είναι κρίμα να μην μπορείς να βρεις ανταλλακτίκα στον κατασκευαστή και να σου λένε ότι πλέον δεν θα ξαναβγούν.

ωωωχχ, δηλαδή μίλησες με το Atmistique και σου είπαν ότι ανταλλακτικά τέλος?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1213 στις: Οκτωβρίου 29, 2020, 17:16 »
Ναι όσα δεν υπάρχουν θα αργήσουν και δεν ξέρουν πότε θα ξαναβγούν

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #1214 στις: Οκτωβρίου 29, 2020, 17:31 »
Είναι βέβαια και αρκετά παλιός ατμοποιητής, οπότε είναι μάλλον λογικό να μην υπάρχουν πλέον ανταλλακτικά. Δεν είναι και ο μοναδικός παλιός χωρίς ανταλλακτικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8070 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13977 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy