vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #630 στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 13:48 »
Πέτα ρε Μάκη μου μέσα ένα fusaki να τελειώνουμε...


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #631 στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 13:59 »
Βρε  μανία με τα fusakia αυτό το παιδί, ότι ατμοποιητη έχει fusaki του βάζει .
Το κεραμικο ανοίγει και λίγο η τρυπα του 1,8mm τα έχω κάνει με ντρεμελ. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #632 στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 16:51 »
Γιατρέ, καλησπέρα. Είχα την ειδικότητά σου αγκαλιά, μήνες τώρα. Λοιπόν άκου. Αν βρεις κάτι μεμπτό στον Εβίβα έλα να τα πούμε βήμα-βήμα. Ο Σταύρος 63 ξέρει τι λέει, αν δοκιμάσεις κεραμικό θα ψευδίζεις από χαρά.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #633 στις: Ιανουαρίου 20, 2019, 17:32 »
Πέτα ρε Μάκη μου μέσα ένα fusaki να τελειώνουμε...

Όταν αποφασίσω να τον δουλέψω χωρίς drip tip καμπάνα και top cup, χρησιμοποιώντας το ίδιο το τανκ του για drip tip, λογικά σε fusara θα καταλήξω να είσαι βέβαιος κύριε μουρλέ..

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #634 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 11:23 »
Να δείτε που θα καταλήξω σαν τον Στέφανο με τους 10 eviva μέσα στον χειμώνα

έτσι που σας βλέπω να ψάχνεστε για 2ο , 3ο εβιβα λογικό είναι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Τώρα ως προς τα κεραμικά και τις οδοντογλυφίδες θα έλεγα να μην στήνει κανείς με οδοντογλυφίδα  :tongue_smilie:
Άνετα φτιάχνεις μια οβάλ αντίσταση 1,7 x 3,4 με ένα μικρό συνδετήρα διπλωμένο στα δύο
Και στο κεραμικό μπαίνει άνετα και το βαμβάκι περνάει χαλαρά (αφού έχεις διάμετρο 3,4) και η πυκνότητα του ατμού είναι στα high της  ;)
Ως προς την συζήτηση για τον εβίβα και τα καπνικά ή γλυκά , κατά την γνώμη μου όταν έχεις έναν τόσο αναλυτικό ατμοποιητή δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς εύκολα να μπαίνει σε συγκρίσεις, εκτός εκφράζοντας υποκειμενικές απόψεις. Ο Εβίβα δίνει αυτό που δίνει είτε είσαι με πιν είτε με κεραμικό. Για τα δικά μου γούστα είναι άψογος και στα καπνικά και στα γλυκά και φρούτα. Σε άλλον μπορεί το κεραμικό να του δίνει μεγάλη ξηρότητα και να μην αρέσει. Σε άλλον το πιν να δίνει πολλή υγρή τζούρα και να μην αρέσει. Αυτά είναι υποκειμενικά. Εγώ πχ που με ενδιαφέρει η γεύση και όχι ο πολύς ατμός , δεν μπορώ να διανοηθώ το Tribeca χωρίς κεραμικό στον εβίβα και δεν έχω βρεί σε κανέναν άλλο άτμο που δοκίμασα το συγκεκριμένο υγρό την απόδοση του εβίβα. Παρόλα αυτά δεν επιμένω πως αυτός ο συνδυασμός είναι ο καλύτερος. Είναι εντελώς υποκειμενικό το θέμα της γεύσης, της απόλαυσης αλλά και το πόσο χρόνο θέλει να τρώει ο καθένας μας να στήνει, να πλένει, κτλ. 
* να σας πω και μια ιστορία επί τη ευκαιρία που την έχω ως παράδειγμα για την ποιότητα γεύσης και την απόδοση του εβίβα 
Σε μια από τις ατμο-συναντήσεις στα Νότια , την εποχή που ήταν της μόδας και όλοι ψάχναμε τον έλεγχο θερμοκρασίας, συζητάγαμε για διάφορα συρματάκια μέ ένα καλό φίλο και πρώην ατμιστή (τώρα νομίζω το έχει κόψει) τον Γιάννη γνωστό εδώ στο φόρουμ με το νικ [member=15949]estrifan[/member]. Ο Γιάννης είχε την άποψη ότι το ss σύρμα είχε γενικά υποδεέστερη απόδοση στα φρούτα σε σχέση με άλλα σύρματα όπως το Ni80 κτλ. Μέχρι που δοκίμασε ένα μανταρίνι σε εβίβα στημένο με ss και δεν το πίστευε... Και μιλάμε βέβαια για την v1 βάση, τότε.  :respect:
Αυτός είναι ο εβίβα ! Μια κατηγορία μόνος του  ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #635 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 12:11 »
Kεραμικά,οδοντογλυφίδες,ΤC...  :lotpot: :hehe:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #636 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 12:17 »
Πλάκα πλάκα είχα ξεχάσει το στήσιμο με οβάλ πυρήνα μέσα στο κεραμικό, στο επόμενο το έχω σίγουρο!

...και Σταύρο.. όχι με fused ρε.. :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #637 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 12:26 »
fused λέω για εσάς τους MTLάδες...
Εγώ κάτω απο alien σπάνια :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #638 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 14:16 »
Σταύρο, αυτό που εσύ θεωρείς δροσερό ατμό εγώ το βρίσω πολύ ζεστό. Μάλλον είμαι πολύ soft :P
Για παράδειγμα στον hermetic έβγαλα τελικά την αντίσταση που μου είχατε στήσει και έβαλα δική μου γιατί δεν άντεχα την κάψα :)

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #639 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 17:51 »

Έλα ρε [member=12562]thenetpoet[/member].... Για τον [member=17746]paloukaros[/member] εμεις μολις ξεκινήσαμε το ατμισμα γι'αυτό δεν αντέχουμε τα ζεστα  :)) :))

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2019, 20:40 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #640 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 21:04 »
Χαχα νιατα σου λεει μετα. Λες να θελει ζεστο ατμο για να μη κρυωνει

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #641 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 23:37 »


Πλάκα πλάκα είχα ξεχάσει το στήσιμο με οβάλ πυρήνα μέσα στο κεραμικό, στο επόμενο το έχω σίγουρο!

Και το έκανα μόλις, δύο πυρήνες λοιπόν (ο ένας πάνω στον άλλο ) από μεγάλο συνδετήρα (0.18mm ο καθένας υπολογίζω σύμφωνα με το πως χώρεσε η αντίσταση μέσα στο κεραμικό ) και στρίψιμο 5 σπειρων με 28άρι (σε ga ) kanthal σύρματος. Η αντίσταση μπήκε κάθετα μέσα στο κεραμικό και το αποτέλεσμα του στησίματος.. ω θεοί.

Hada της Steampunk, ζεστός σχετικά ατμός από την αντίσταση του 1.01ohm στα 13watts και η γεύση σε άλλο επίπεδο. Έσφιξε και λίγο περισσότερο ο αέρας αφού η συγκεκριμένη αντίσταση γέμισε μπόλικο απ' τον χώρο του κεραμικού.. τι να πω παιδιά; Όποιος δεν έχει δοκιμάσει χάνει, χαλάλι τον λίγο περισσότερο κόπο που χρειάζεται για να στήσει κάποιος με αυτόν τον τρόπο.

Όλα στο "αισθητά περισσότερο" από τον Εβίβα που ήδη λατρεύουμε τόσοι.! :)


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #642 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 23:44 »
Μάλλον θα γίνουμε όλοι CP και θα γεμίσουμε EVIVA.
Κωνσταντίνε σιγά -σιγά με το μαλακό είπαμε ένας δεν φτάνει αλλά …………… όχι και επτά  ;) :laugh1:
Άντε και ΕΒΙΒΑ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #643 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 23:48 »
Ποτέ δεν μίλησα για επτά. Με έξι κάνω μια χαρά την δουλειά μου (και άλλους έξι για το δυομισάρι πιν φυσικά...)!  ::)

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #644 στις: Ιανουαρίου 21, 2019, 23:53 »
Λοιπόν κάτοχος και εγώ του Eviva v2 εδώ και ένα μήνα περίπου και αφού δοκιμάστηκε σε υγρά που τα ξέρω καλά είμαι πολύ ευχαριστημένος!
Αρχικά λύθηκε το μοναδικό παράπονο που είχα από τον πρώτο Eviva. Η τζούρα του πλέον είναι πραγματικά φοβερή και smooth. Τον χρησιμοποιώ με το 2mm pin.

Η γεύση του πάρα πολύ καλή αν και πλέον μιλάμε για ένα διαφορετικό ατμοποιητή, με υγρή τζούρα και ό,τι άλλο συνεπάγεται η έλλειψη του κεραμικού. Με κεραμικό να πω την αλήθεια δε δοκίμασα ακόμα. Το σετάρισμα που έχω καταλήξει είναι 6 σπείρες, 2mm πυρήνα με 0.35mm σύρμα. Περί τα 0,8Ω και παίζει άψογα σε μηχανικό.

Μια άλλη παρατήρηση είναι πως το Jojo kit, που με είχε παιδέψει λίγο στην τροφοδοσία στον προηγούμενο, πλέον παίζει υποδειγματικά και με "άγαρμπα" στησίματα. Γενικά πολύ ευχαριστημένος, αυτές τις μέρες με Grape Groove και πάνω στον Ατέρμων δεν ξεκολλάει από το χέρι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 106 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9479 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos