vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #495 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 15:59 »
Για μένα ο cloud v3 (που δε διαφέρει από το V4 ουσιαστικά παρά μόνο σε εμφάνιση) χωρίς τα pins που σφίγγουν την τζουρα, δίνει  πιο πολύ smooth ατμισμα και από πλευράς γεύσης την στρογγυλεύει.

Από την άλλη ο eviva v2 έχει περισσότερη ανάλυση και χτύπημα.

Προσωπικά προτιμώ στα γλυκά τον cloud, και τον eviva v2 στα καπνικά 

Τους χρησιμοποιώ καθημερινά και τους δύο, και είναι πολύ καλοί και αποβλημάτιστοι. Δοκίμασε τους πριν επιλέξεις.

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #496 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 16:06 »
Καπνικα δεν με ενδιαφερουν, θελω κατι για τις καθημερινες custardοκεικοκαραμελιες μου!!!
Τον cloud τον δοκιμασα χωρις pin και ειναι ενα τσικ ποιο αερατος απο οτι ηθελα...
Παλουκαρε προς εκπληξη μου εμεινες πισω στο σκορ 2-1 υπερ του cloud.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #497 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 16:20 »
Θα πώ και εγώ ότι προτείνω τον EVIVA 2 διότι η είναι πιο γευσάτος από τον cloud, αλλά έχει και καλύτερο χτύπημα.
EVIVA 2 Δαγκωτό.
Και μην ξεχνάς σε ποιο νήμα είσαι  :thumpup: :thumpup: :thumpup:  2-2 λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #498 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 16:24 »
Προς eviva βαδιζα για αυτο και το συγκεκριμενο ποστ!!!
Αν το παμε ετσι τα εκτος εδρας γκολ μετρανε παραπανω!
Να στε καλα ρε παιδες, χαβαλες να γινεται να ομορφαινουν οι συζητησεις μας.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #499 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 18:54 »
Τον cloud τον δοκιμασα χωρις pin και ειναι ενα τσικ ποιο αερατος απο οτι ηθελα...
Τους εχω και τους 2 , αλλα αποκλειστικα πανω απο 1,5 χρονο, χρησιμοποιω τον Cloud V3 (x2). Tωρα για γευση δεν μπορω να πω γιατι κανω βαση αντε με 1-2%  αρωμα το πολυ. Μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων δηλαδη 8)
Αν σου ειναι ομως αυτο το κατι πιο αερατος , αν βαλεις την καμπανα του V2 στον V3, γινεται καλη δουλεια :thumpup:.
Τον εναν απο τους 2 , ετσι τον δουλευω και σιγουρα σφιγγει η τζουρα τοσο οσο. Το ιδιο γινεται και με την ultem καμπανα που ειναι ιδιας διαμετρου με αυτην του V2.
Εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ πιο αποδοτικος σε τζουρα, θορυβο, smoothness με την V2 καμπανα.
Οπως και να εχει ειναι κορυφαιοι και οι 2 ατμοποιητες και οποιον και να διαλεξεις με την υποστηριξη των κατασκευαστων , δεν θα μετανιωσεις για την επιλογη σου. Σιγουρα πραματα :cigar:

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #500 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 19:01 »
Τους εχω και τους 2 , αλλα αποκλειστικα πανω απο 1,5 χρονο, χρησιμοποιω τον Cloud V3 (x2). Tωρα για γευση δεν μπορω να πω γιατι κανω βαση αντε με 1-2%  αρωμα το πολυ. Μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων δηλαδη 8)
Αν σου ειναι ομως αυτο το κατι πιο αερατος , αν βαλεις την καμπανα του V2 στον V3, γινεται καλη δουλεια :thumpup:.
Τον εναν απο τους 2 , ετσι τον δουλευω και σιγουρα σφιγγει η τζουρα τοσο οσο. Το ιδιο γινεται και με την ultem καμπανα που ειναι ιδιας διαμετρου με αυτην του V2.
Εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ πιο αποδοτικος σε τζουρα, θορυβο, smoothness με την V2 καμπανα.
Οπως και να εχει ειναι κορυφαιοι και οι 2 ατμοποιητες και οποιον και να διαλεξεις με την υποστηριξη των κατασκευαστων , δεν θα μετανιωσεις για την επιλογη σου. Σιγουρα πραματα :cigar:
Σορρυ για το οφ...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #501 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 19:32 »
Καπνικα δεν με ενδιαφερουν, θελω κατι για τις καθημερινες custardοκεικοκαραμελιες μου!!!
Τον cloud τον δοκιμασα χωρις pin και ειναι ενα τσικ ποιο αερατος απο οτι ηθελα...
Παλουκαρε προς εκπληξη μου εμεινες πισω στο σκορ 2-1 υπερ του cloud.
Δοκίμασε τους και τους 2 στο τέρμα αερατο και πες μου...
Χτύπημα στον εβίβα με κανένα 12αρη υγρό θα δεις μόνο
Για κρεμοκεκάκια χρησιμοποιώ καθημερινά σχεδόν eviva 2 και ημικαπνικα σε hussar.
Είναι και θέμα στησίματος φυσικά αλλά στον cloud v4 δεν έχεις και πολλές επιλογές...

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #502 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 20:28 »
Εviva 2 δαγκωτό...
Τον cloud v4 δεν τον έχω δοκιμάσει αλλά σε σχέση με τον v3 που είχα μόνο design έχει αλλάξει.

Πιο πολύ για χτύπημα και για καπνικά είναι οι cloud να έχεις στον νου σου.
Θα πώ και εγώ ότι προτείνω τον EVIVA 2 διότι η είναι πιο γευσάτος από τον cloud, αλλά έχει και καλύτερο χτύπημα.
EVIVA 2 Δαγκωτό.
Και μην ξεχνάς σε ποιο νήμα είσαι
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:  2-2 λοιπόν.
Για μένα ο cloud v3 (που δε διαφέρει από το V4 ουσιαστικά παρά μόνο σε εμφάνιση) χωρίς τα pins που σφίγγουν την τζουρα, δίνει  πιο πολύ smooth ατμισμα και από πλευράς γεύσης την στρογγυλεύει.

Από την άλλη ο eviva v2 έχει περισσότερη ανάλυση και χτύπημα.

Προσωπικά προτιμώ στα γλυκά τον cloud, και τον eviva v2 στα καπνικά

Τους χρησιμοποιώ καθημερινά και τους δύο, και είναι πολύ καλοί και αποβλημάτιστοι. Δοκίμασε τους πριν επιλέξεις.

Παιδιά, αποφασίστε ποιος έχει καλύτερο χτύπημα, διότι με έχετε μπερδέψει. :hmmm:
Και εμένα με ενδιαφέρει αποκλειστικά το χτύπημα, καθώς τις γεύσεις τις έχω εγκαταλείψει εδώ και τρία χρόνια και κάνω σκέτη βάση.
Άμα με κάνετε να πάρω τον "λάθος" ατμοποιητή, θα σας τον πουλήσω μετά στην διπλάσια τιμή... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #503 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 20:31 »
Αν περιμένεις να σου πουν όλοι την ίδια γνώμη, θα περιμένεις πάρα πολύ :)
Πάρε τον εβίβα και δεν θα χάσεις. Και γεύση έχει και ανάλυση και όλα τα καλά.
Εγώ τον κάνω αποκλειστικά με τριμπέκα αν σου λέει κάτι άλλη μια γνώμη για τα καπνικά...

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #504 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 23:29 »
Και εγώ  μόνο με ρεμπεκα είναι γεμάτος, φρούτα  βάζει μόνο ο καρχαρίας . :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #505 στις: Οκτωβρίου 09, 2018, 23:32 »
Ο Eviva είναι η χαρά του γλυκατζή! Ο v2 ακόμα περισσότερο!  :thumpup:

Ο γλυκατζής


Αποσυνδεδεμένος Steamer_Dreamer

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #506 στις: Οκτωβρίου 10, 2018, 12:30 »
And the winner is ... Eviva V2.
Πολλα ευχαριστω σε ολους τους φιλους για τα ποστ τους.
Πρωτο στησιμο 2.5 mm pin, 2.5 αρης πυρηνας, ni80 0.40, 6 σπειρες ανοιχτες στα 0.65 ohm, 20 watt σε powerful mode σε yihi και πολυ γεματη τζουρα.
Σκεφτομαι να παρω και 0.30 ni80 για να παιξω με το 2αρι pin, τι λετε;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #507 στις: Οκτωβρίου 10, 2018, 12:32 »
Εγώ παίζω συνήθως με Νι80 0.32mm, 3mm διάμετρο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #508 στις: Οκτωβρίου 10, 2018, 13:12 »
Εγώ πάλι θα σου έλεγα ότι το Ni80 σε χρήση απλού σύρματος/στησίματος, δεν αξίζει φράγκο. Σε άλλα εξωτικά coils αξίζει, αλλά αυτά δεν χωράνε στον Eviva. 

Γνώμη μου, όσο πιο λεπτό κανθαλάκι μπορείς να βρεις. Άντε και SS.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #509 στις: Οκτωβρίου 10, 2018, 13:16 »
Δεν χωράνε; για ρώτα τον καρχαρία.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135693 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 83 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos