vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

347 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, soulplayer, tibolaso, Ποντικός, e-akapnos, Doubt, manoslykos, grag

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 885
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #435 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 20:57 »
Εγω θα αλαφρυνω λιγο το κλιμα.

Πρωτη φορα σε τανκατο ατμοποιητη καταλαβαινω οτι θελει αλλαγμα η αντισταση αλλα η γευση παραμενει μια χαρα και δεν εχω κανενα θεμα να τελειωσω το τανκακι. :idiot1:

Count me as a fanboy. ;D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #436 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 21:34 »
αντισταση με 0.28mm kanthal 2αρι πυρηνα σε κεραμικο με βαμβακι οσο πρεπει εχω δοκιμασει ενα σωρο ntrip tip ολα έχουν την τάση να μαζευουν υγρο σιγα σιγα (πολυ περισσοτερο αυτα με μικρη διατομη) και στο κάτω μέρος του ντριπ τιπ αλλα και μεσα του, και είναι πολυ σπαστικο  :wall:
καμια συμβουλή ?

[justify][member=12164]Anubis[/member], καλησπέρα. Πώς έτυχε και δεν πήρες απάντηση από φίλους; Η αλήθεια είναι πως αυτό που ρωτάς θα επαναλαμβάνεται συχνά ως ερώτημα, και σε πολλούς mtl επισκευάσιμους. Η δική μου απάντηση είναι με δυο τρεις παρατηρήσεις. Σαν γενικό φαινόμενο η συγκράτηση υγρών έχει να κάνει στην ουσία με την υγρασία, και απλώς όταν αυτό συμβαίνει σε επισκευάσιμο, αφαιρώ το επιστόμιο και το καθαρίζω. Όσο αφορά τον v2, η χρήση κεραμικού είναι η πιο ‘ξερή’ επιλογή μας, διότι με τη χρήση των πιν έχουμε ξεκάθαρα υγρό απολαυστικό άτμισμα. Παρ’ όλα αυτά, ναι, ακόμα και με το κεραμικό, και κυρίως με στενά επιστόμια είχα παρατηρήσει κι εγώ συγκράτηση υγρών στη βάση αλλά και εσωτερικά του επιστομίου. Η δική μου επιλογή ήταν με ψηλότερα mtl επιστόμια και δεν είχα κανένα θέμα με ενοχλητικές υγρασίες. / [Δεν είναι δικαιολογία πως αυτό έτσι είναι και έτσι συμβαίνει, είναι κάτι αναπόφευκτο ως λειτουργία, π.χ. αν ρωτήσουμε τους φίλους με τα πλέγματα, εκεί να δεις, ζουν με την υγρασία, όσο στεγνό κι αν είναι το ατμιστικό τους αποτέλεσμα][/justify]


Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #437 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 21:39 »
Άς είμαστε και λίγο ρεαλιστές, δεν υπάρχει EVIVA V2 αλλά υπάρχει βάση EVIVA V2, επομένως δεν μπορείς να δοκιμάσεις ένα ανταλλακτικό, όποιος κατάλαβε - κατάλαβε  (νομίζω ότι όλοι το καταλάβαμε)  ;) ;) ;)
Δηλαδή ο άνθρωπος που μπορεί να μην είχε τον ν1 και να μην είχε δοκιμάσει ποτέ τι σημαίνει ότι λάθος του που τον έψαξε εκεί;εγώ που έχω τον ν2 και είχα και ν1 με τη νέα βάση υπάρχουν πολλές διαφορές μεταξύ τους,οπότε δε νομίζω υπάρχει βάση σε αυτό που έγραψες.

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #438 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 21:50 »
:bye: :bye: :bye:
Νομίζω ότι βγαίνουμε εκτός θέματος και οι σωστές και υπεύθυνες απαντήσεις θα τις πάρεις από τον κατασκευαστή.
Γράψε εκεί λοιπόν.
Και όπως βλέπεις πατριώτη προσπαθώ να μην γίνω εριστικός όπως εσύ.
Τέλος από εμένα.
δεν βγαινουμε εκτος θεματος ,βγαινεις,υποδειξεις  για το που θα γραψω οχι σε μενα εκτος κι αν εισαι ο διαχειστης,δεν περιμενω καμια απαντηση απο κανενα,εγραψα μια εμπειρια μου με 5 λεξεις χωρις να θιξω η να χαρακτηρισω κανεναν,οι επομενες αναρτησεις μου ηταν απαντησεις .ξαναδιαβασε τις απαντησεις σου κι αν εισαι ευχαριστημενος μ αυτες να σε καλα σε ευχαριστω για τον κοπο σου.τελος
Δεν μπορώ να καταλάβω τι ρόλο βαράτε ορισμένοι.
EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης

πολυ θα θελα να το μαθω και γω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 13:39 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #439 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 22:29 »
Επειδη προσωπικά εγώ έχω άριστες εντυπώσεις από όλα τα παιδιά στην Πανόρμου επί μήνες που τους ενοχλούσα και πάντα μου απαντούσαν και με άριστη εξυπηρέτηση σε ανταλλακτικά που μου λειπαν θα πω ότι τυχόν παρεξηγήσεις είναι ανθρώπινο να γίνονται!καλό είναι να γράφουμε τις προσωπικές μας εμπειρίες κ να λύνονται χωρίς εντάσεις τα οποία θέματα!οπότε να διαβάζουν κ όσοι ενδιαφέρονται και να βρίσκουν βοήθειες!οπότε ας μην κρίνουμε και ας μη γράφουμε κάτι απλά για να δείξουμε ότι υπάρχουμε.zeek θα κανονίσουμε σύντομα να βρεθούμε να τον δοκιμάσεις αφού δεν υπάρχει αλλη βοήθεια,σόρρυ κ για την καθυστέρηση που είχαμε μιλήσει μιας κ έχω αρκετά επιβαρυμένο πρόγραμμα!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #440 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 22:51 »
3 πουλακια καθονταν και μασαγαν ταμπακο.
[member=21627]ZEEK[/member] θεωρείς ότι αυτό δεν θίγει??
Εγώ πάντως έτσι μιλάω στους κολλητούς μου και εσύ κολλητός μου δεν είσαι.
Για οτιδήποτε άλλο υπάρχουν και τα ΠΜ.

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #441 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 22:58 »
Επειδη προσωπικά εγώ έχω άριστες εντυπώσεις από όλα τα παιδιά στην Πανόρμου επί μήνες που τους ενοχλούσα και πάντα μου απαντούσαν και με άριστη εξυπηρέτηση σε ανταλλακτικά που μου λειπαν θα πω ότι τυχόν παρεξηγήσεις είναι ανθρώπινο να γίνονται!καλό είναι να γράφουμε τις προσωπικές μας εμπειρίες κ να λύνονται χωρίς εντάσεις τα οποία θέματα!οπότε να διαβάζουν κ όσοι ενδιαφέρονται και να βρίσκουν βοήθειες!οπότε ας μην κρίνουμε και ας μη γράφουμε κάτι απλά για να δείξουμε ότι υπάρχουμε.zeek θα κανονίσουμε σύντομα να βρεθούμε να τον δοκιμάσεις αφού δεν υπάρχει αλλη βοήθεια,σόρρυ κ για την καθυστέρηση που είχαμε μιλήσει μιας κ έχω αρκετά επιβαρυμένο πρόγραμμα!
δεν υπαρχει κανενα θεμα chris03 και μην ζητας συγνωμη ολοι εχουμε τους ρυθμους μας και τα τρεξιματα μας ουτε με τους ανθρωπους του καταστηματος εχω θεμα καθωτι ολοι μιλουν με τα καλυτερα λογια για αυτους και δεν εχω λογο να τους αμφισβητισω,πιθανον η εμπειρια μου να ηταν μια κακη στιγμη.το θεμα προεκυψε με τους βασιλικοτερους του βασιλεους,τους αυλακες ,που λιγο πολυ ηθελαν να με βγαλουν ελεφαντα.

@ΖΕΕΚ θεωρείς ότι αυτό δεν θίγει??
Εγώ πάντως έτσι μιλάω στους κολλητούς μου και εσύ κολλητός μου δεν είσαι.
οχι δεν θιγει ,οταν ακομα μιλας για βαση,οτι δεν ειναι ατμο ,οτι δε καταλαβενω και να ψαξω παραπανω,και παραμυθια της χαλιμας.αν παρολαυτα ακομα νομιζεις οτι εχεις δικιο να σε καλα δικο σου το δικιο.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #442 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 23:13 »
Παντού και πάντα για όλους θα υπάρχουν αυτοί!θα τον δοκιμάσεις από μένα κ εκείνη την ώρα θα κάνεις και παραγγελία!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #443 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 01:40 »
Πολύ περιορισμένος ο χρόνος του "διαχειριστή" (θεέ μου βόηθα.. ) γι' αυτό θα πω μόνο δυο πραγματάκια χωρίς να παρέμβω στα τελευταία off topic μηνύματα τα οποία ανήκουν καθαρά στο νήμα του κατασκευαστή. Τα αφήνω όμως επειδή είμαι βέβαιος ότι οι "atmistique" θα τα δουν και εδώ και θα επέμβουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην επίλυση του "προβλήματος" που αναφέρει ο φίλος Zeek. Όσο βέβαια μπορεί να χαρακτηριστεί σαν "πρόβλημα" η αδυναμία δοκιμής ενός ατμοποιητή ασχέτου τιμής και κατηγορίας. Αντιλαμβάνεστε ότι με αυτόν τον χαρακτηρισμό εμείς οι επαρχιώτες κατατασσόμαστε αυτομάτως στους "προβληματικούς" πελάτες αφού η αδυναμία δοκιμής είναι από τη φύση της η περισσότερο πιθανή κατάσταση. Για να μην πω η μοναδική, αφήνω ένα παράθυρο ανοιχτό πάντα.

Απ'την άλλη, υπάρχει δυνατότητα να κάνεις test drive σε οποιοδήποτε τροχοφόρο σκοπεύεις να ξοδέψεις μια περιουσία; Πάμε παρακάτω λοιπόν.

Δέχομαι ότι ο άνθρωπος πέρασε από το κατάστημα του κατασκευαστή με σκοπό να διαθέσει ένα σημαντικό για τα σημερινά δεδομένα ποσό. Ένα παραπάνω λοιπόν το γεγονός ότι μιλάμε για το κατάστημα του ίδιου του δημιουργού κι όχι ενός απλού μεταπωλητή, ας του δώσουμε του ανθρώπου το βήμα να τα πει κι ας δεχτούμε το παράπονό του.
Προσωπικά θεωρώ ότι η "αδυναμία" που παρατηρήθηκε οφείλεται απλά σε ατυχία της στιγμής, το κακό timing, τον ανάδρομο, δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Ας απαντήσει ο ίδιος ο κατασκευαστής, έχει αποδείξει πάμπολλες φορές στο παρελθόν ότι θα κάνει τα πάντα ώστε να σε αφήσει ικανοποιημένο πελάτη, ο κόσμος να έρθει τούμπα. Κι εδώ θα είμαστε να ακούσουμε τα ευχάριστα απ' τον ίδιο τον φίλο Zeek, προσωπική εκτίμηση.

Θα παρακαλούσα να μην επιμείνουμε σε αυτό το ατυχές γεγονός -ελπίζοντας παράλληλα σε άμεση επίλυση του προαναφερθέντος προβλήματος για τον φίλο Zeek- κι ας γυρίσει πάλι το νήμα στα "in" του που δεν είναι άλλα από τα του ίδιου του Eviva. Ευχαριστώ όλους. :)

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #444 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 10:02 »


Δέχομαι ότι ο άνθρωπος πέρασε από το κατάστημα του κατασκευαστή με σκοπό να διαθέσει ένα σημαντικό για τα σημερινά δεδομένα ποσό. Ένα παραπάνω λοιπόν το γεγονός ότι μιλάμε για το κατάστημα του ίδιου του δημιουργού κι όχι ενός απλού μεταπωλητή, ας του δώσουμε του ανθρώπου το βήμα να τα πει κι ας δεχτούμε το παράπονό του.
Προσωπικά θεωρώ ότι η "αδυναμία" που παρατηρήθηκε οφείλεται απλά σε ατυχία της στιγμής, το κακό timing, τον ανάδρομο, δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Ας απαντήσει ο ίδιος ο κατασκευαστής, έχει αποδείξει πάμπολλες φορές στο παρελθόν ότι θα κάνει τα πάντα ώστε να σε αφήσει ικανοποιημένο πελάτη, ο κόσμος να έρθει τούμπα. Κι εδώ θα είμαστε να ακούσουμε τα ευχάριστα απ' τον ίδιο τον φίλο Zeek, προσωπική εκτίμηση.

Θα παρακαλούσα να μην επιμείνουμε σε αυτό το ατυχές γεγονός -ελπίζοντας παράλληλα σε άμεση επίλυση του προαναφερθέντος προβλήματος για τον φίλο Zeek- κι ας γυρίσει πάλι το νήμα στα "in" του που δεν είναι άλλα από τα του ίδιου του Eviva. Ευχαριστώ όλους. :)
συμφωνω απολυτα με τον  "διαχειριστή" . δεν ειχα καμια προθεση να θιξω κανεναν με το αρχικο μου σχολιο για το γεγονος,απο οσα καταλαβενω οφείλεται απλά σε ατυχία της στιγμής, το κακό timing, τον ανάδρομο, δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο,απλα απο τα επομενα σχολια θεωρηθηκα <προβληματικος ><παραξενος> και παρασυρθηκα στο off topic χωρις καν να το καταλαβω.επειδη οπως τα διαβαζω σημερα δεν προσφερουν κατι στη κοινοτητα ας διαγραφουν απο καποιον "διαχειριστή" η ας με ενημερωσουν με πμ πως να το κανω εγω.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #445 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 11:24 »
[justify][member=21627]ZEEK[/member], καλημέρα. Μην το σκέφτεσαι καν, ο Συντονισμός ξέρει καλύτερα από εμάς πότε θα μας σκουπίσει και πότε όχι. Είμαι βέβαιος πως κανένα μέλος που μπήκε στη συζήτηση δεν σε είδε στραβά, αν θέλεις τη γνώμη μου, φαίνεται ξεκάθαρα πως είσαι αξιόλογος άνθρωπος και πως δεν είχες καμία κακή πρόθεση. Κι εγώ, αν δεν μπορούσα να κάνω δοκιμή θα το έβρισκα αρκετά παράξενο ή και εκνευριστικό, απλώς, όσοι γνωρίζουμε ήδη τους Atmistique ξέρουμε πόσο σωστοί είναι σε όλα τους, δίχως διαχωρισμούς ή ‘φιλαράκια’ ή οτιδήποτε περίεργο. Ξεκάθαρα, είναι από τους ελάχιστους επαγγελματίες. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #446 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 11:54 »
Με την σειρά μου να απαντήσω και εγώ και να ζητήσω συγγνώμη από τον [member=21627]ZEEK[/member] εάν τυχόν παρεξηγήθηκαν τα λεγόμενά μου, δεν είχα τέτοιο σκοπό εξάλλου, απλώς ήθελα να αναδείξω αυτό για το οποίο δεν θα μπορούσα φυσικά να μιλήσω ανοικτά, προφανώς ο τρόπος που τα είπα ήταν κάπως στραβά, αλλά πάντα χωρίς καμία πρόθεση.
:offtopictelos:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #447 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 13:27 »
παντως ρε μαγκες τι ωραια που εδενε ο ατιμος πανω στο provari,μακαρι τα παιδια να βγαζαν και ενα δακτυλιδι για την v2 βαση.υπαρχουν ακομα ρομαντικοι που τα κρατησαν τα προβατακια τους.


Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #448 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 16:07 »
.  Και εξακολουθεί να δένει!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #449 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2018, 21:00 »
Βλέπω πάντως ότι πολύς κόσμος προτιμάει πλέον τα μη μεταλλικά drip tips.
Λογικό καθώς δεν μεταφέρουν τη θερμοκρασία στα χείλη του ατμιστή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530887 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801709 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11096 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet