vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Tem

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #405 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2018, 11:14 »
αντισταση με 0.28mm kanthal 2αρι πυρηνα σε κεραμικο με βαμβακι οσο πρεπει εχω δοκιμασει ενα σωρο ntrip tip ολα έχουν την τάση να μαζευουν υγρο σιγα σιγα (πολυ περισσοτερο αυτα με μικρη διατομη) και στο κάτω μέρος του ντριπ τιπ αλλα και μεσα του, και είναι πολυ σπαστικο  :wall: 
καμια συμβουλή ? 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #406 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2018, 19:42 »
[justify]Δεν θα μοστράρω σήμερα τον Eviva μου απλώς θα σαχλαμαρίσω, κι αυτό γιατί μας την έπεσαν στρατός αστυνομίες και σεκιουριτάδες, όλοι τους μαζί, για μία απλή μας στάση για ξεκούραστο άτμισμα. Χα, ναι. Χτυπήσαμε 100 χιλιόμετρα στο χαλαρό (λέμε τώρα καμιά μπούρδα, βασικά κλάσαμε), και κάπου μέσα στην επιστροφή είπαμε να βγάλουμε και καμία ακόμα καλλιτεχνική φωτογραφία. Ε, “αγαπητέ, είστε σε ιδιωτικό χώρο, παρακαλώ απομακρυνθείτε”, “μπα. Κι αν δεν φύγουμε τι θα γίνει, θα μας πάτε μέσα;”, “σας παρακαλώ, απλή σύσταση είναι, κι ας μείνουμε σε αυτό.” Δεν είπαμε τα γαλλικά μας που τόσο καλά γνωρίζουμε, έβαλα τον Eviva μου σε ασφαλή θήκη και κάναμε στροφή κότας. Η Ελληνικό ΑΕ, ομορφιές, από χάρβαλα Δήμους, μέχρι το Χάρβαρντ και μέχρι και την κυρία Σουλτάνα η χάρη τους. Διαχείριση και ανάπτυξη γης, σου λέει, με όρκο για σταθερό θετικό εισόδημα προς τρίτους. Όνειρο και ηδονή. [/justify]

[Είπαμε, έκρυψα τον Eviva μου κι έφυγα για άλλες παραλίες]. 


Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #407 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 01:23 »
πηγα στο καταστημα για δοκιμη και ισως την αγορα του,και δεν υπαρχει .......για δοκιμη    >:( :o ???

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #408 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 09:41 »
Σχεδόν 2 μήνες τώρα τον ατμίζω καθημερινά πάντα με τριμπέκα.



Δεν έχω κανένα παράπονο, απολαυστικός σε όλα του.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #409 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 09:50 »
πηγα στο καταστημα για δοκιμη και ισως την αγορα του,και δεν υπαρχει .......για δοκιμη    >:( :o ???
Ίσως είχε πέσει σύρμα για τίποτα περίεργους ;)
Προχώρα άφοβα στην αγορά του αν θες έναν ατμοποιητή απροβλημάτιστο,με γευσάρα,σημείο αναφοράς σε ότι αφορά την τροφοδοσία και με ένα απο τα καλύτερα support .

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #410 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 10:48 »
Αν ισχύει κάτι τέτοιο...
Παράθεση
Ίσως είχε πέσει σύρμα για τίποτα περίεργους

σε καλό δρόμο βρισκόμαστε. Αλλος δεν διαθέτει ούτε ένα κομμάτι για δοκιμή, άλλος θέλει κρυφτούλι & κυνηγητό στο Facebook.
Αν ο ατμο είναι διαθέσιμος για πώληση, αλλά όχι & για δοκιμή, προσωπικά χαλιέμαι πάρα πολύ σαν καταναλωτής που ακουμπάει τα λεφτά του & προχωράω σε αγορά από άλλη πορτοκαλιά (με το μαχαίρι, περικαλώ).

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #411 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 10:53 »
Γιατί χαλιέσαι μανάρι μου;Ξέρεις πολλούς ατμοποιητές να είναι διαθέσιμοι για δοκιμές στα μαγαζιά; :))
Τον Hussar The end που πήρα πρόσφατα που θα τον δοκίμαζα δηλαδή;;;
Ατμοσυναντήσεις...Δοκιμάζεις τα πάντα,δροσερές παρουσίες,καφεδάκι,κουβεντούλα και ψυχοθεραπεία  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #412 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:00 »
Περίεργοι είμαστε πάντως. Και διαθέσιμο άμεσα κι αβάδιστα για δοκιμή τον θέλουμε και πάνω από 2ml. Ντεν γκίνονται και τα ντύο.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #413 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:17 »
Μα....αυτός είναι ελληνικός, δεν είναι κάποια κομμάτια από Πολωνία μεριά που φέρνει κάποιος εισαγωγέας (σε περίπτωση που η αγορά έγινε από ελληνικό μαγαζί). Αλλοι έλληνες κατασκευαστές, έστω & αν τους κάκισα πριν για τον διαδικτυακό τρόπο απόκτησης προϊόντων τους (και μάλιστα από πλατφόρμα που καταγράφει τα πάντα) τους έχουν διαθέσιμους για δοκιμή, σωστά;
Ατμοσυναντήσεις εδώ που είμαι δεν παίζουν, ούτε & χρόνος υπάρχει λόγω της φύσης του επαγγέλματος. Αλλά ούτε & πρέπει να ενδιαφέρει αυτό κανένα σοβαρό κατασκευαστή/έμπορο/επαγγελματία. Αλλά ούτε & πρέπει εμείς οι ατμιστές να θεωρούμε ότι πρέπει να συμμετέχουμε σε τέτοιες, σώνει & καλά.
Τέλος (και κυρίως) γιατί όλη αυτή η μυστικοπάθεια; Ατμο με πολύ μικρή παραγωγή & πωλήσεις είναι. Οικογενειακή παραγωγή. Χάθηκε δηλ. να υπάρχει μόνιμα ένας στο μαγαζί για δοκιμή & μόνο;
Φυσικά & χαλιέμαι. Πάρε αλλά χωρίς δοκιμή δεν παίζει ούτε στις ελιές, το τυρί, το κρασί, ή το καρπούζι, όταν αυτά τρώγονται. Γιατί λοιπόν γ`ρουν` στου σακκί όταν...ατμίζονται; 

*** Κώστα, από όσο διάβασα, διαθέσιμος (για αγορά) είναι. Διαθέσιμος (για δοκιμή) ΔΕΝ είναι. Και πάλι, όμως, έγραψα "ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ". Οπότε, δεν νοιώθω καθόλου περίεργος. Στοιχειώδεις κανόνες αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #414 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:21 »
Όταν είχα πάει να πάρω τον V1 "δεν υπήρχε" ούτε για αγορά σε ένα τηλεφώνημα που έκανα, τουλάχιστον όχι ολοκληρωμένος. Πρόσεξε τα εισαγωγικά! Τελικά τον πήρα μεταχειρισμένο, γιατί στην περιοχή εκείνη δεν παρκάρεις ούτε με προσευχές και εγώ ΜΜΜ δεν χρησιμοποιώ ούτε με σφαίρες.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #415 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:22 »
Περίεργοι είμαστε πάντως. Και διαθέσιμο άμεσα κι αβάδιστα για δοκιμή τον θέλουμε και πάνω από 2ml. Ντεν γκίνονται και τα ντύο.

Περίεργος είναι που πήγε και βρήκε τον κατασκευαστή προσδοκώντας σε δοκιμή? Εσύ δεν ξέρεις 5 ελληνικής κατασκευής ατμοποιητές που να μπορείς να πας σε μαγαζί να τους δοκιμάσεις? Θα μας τρελάνεις?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #416 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:29 »
5 όχι, αλλά ξέρω αυτούς που έχω πάρει. Τον Eviva τον πήρα μεταχειρισμένο ακριβώς γι' αυτό τον λόγο. Βασικά δεν πήγα καν από το κατάστημα, ακριβώς γι' αυτό. Ένα τηλεφώνημα έκανα μόνο, γιατί είμαι ακόμα πιο "περίεργος"  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #417 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:30 »
Ασε μας ρε μάστορα που χρειαζόμαστε κοτζάμ φουγαροκαραβάνες και δοκιμή για να καταλάβουμε έναν ατμοποιητή πως παίζει. :))
Μια ματιά,μπαλατζάρισμα,ταμείο και καφέ με τον ιδιοκτήτη να πούμε τίποτα πιο σοβαρό...
Πηγαίνοντας σπίτι ξεκινάει το πραγματικό παιχνίδι και η ευχαρίστηση.Αν δεν τα βρούμε αγγελία,ράφι,συρτάρι πάμε παρακάτω(μεταξύ μας όμως και καλός να είναι οι συγκεκριμένοι που συζητάμε αυτή την στιγμή θα πάρουμε άλλους 10 :yes: )

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #418 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:40 »
Εντάξει ρε Κώστα, αν είναι να το ρίξουμε στο χαβαλέ πάω πάσο. Εγώ ξέρω ότι ο άνθρωπος ζήτησε το αυτονόητο κι αν κάτσεις να σκεφτείς, θα βρεις και παραπάνω από 5 να δοκιμάσεις. Το ότι εσύ βαριέσαι να πας στο μαγαζί ή να χρησιμοποιήσεις μμμ, δεν αποτελεί κριτήριο για κάποιον άλλο, ούτε είναι ωραίο να τον χαρακτηρίζουμε "περίεργο" ή όπως αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #419 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2018, 11:46 »
Δεν κάνω χαβαλέ. Πήρα τηλ μου είπαν ότι δεν και δεν πήγα. Επίσης ΜΜΜ δεν χρησιμοποιώ από άποψη και όχι από βαρεμάρα.

Το περίεργος δεν είναι κάτι κακό. Πρώτος βάζω τον εαυτό μου στην κατηγορία.

Ο ατμοποιητης είναι πάνω από 2ml και μπορεί να πέσει καρφωτη; ε μπορεί να μην τον βγάζει πάγκο ο άλλος. Και εγώ από την άλλη ως πελάτης, αν δεν είναι στον πάγκο δεν τον παίρνω.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084073 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34858 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9398 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271086 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos