vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

254 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, tibolaso, Alexander20, dvelev, antre, Lazy Dog, Lobotomizer, maprix

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #360 στις: Ιουνίου 28, 2018, 16:26 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member]

To επιστόμιο αυτό ποιό είναι; Ξέρεις εσωτερική διάμετρο σε mm;

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #361 στις: Ιουνίου 28, 2018, 17:08 »
Και τι να τον κάνω εγώ τον MTL χαρακτήρα; :))
Mέναμε και στην original την βάση αν θέλαμε αυτό το μουτουλου.Σκοπός της νέας είναι ο επιπλέον αέρας που πολλοί ζητάγαμε :yes:
Σωστα , το αναφερει αλλωστε και ο κατασκευαστης , απο κει και περα για τις αρετες του στο ΦΑ ( φυσιολογικο ατμισμα , etsithatoleoego to MTL ) δεν αναμενουμε κυριε απο σας να μας διαφωτισετε επαρκως εστω κι αν εχετε το γνωσιακο υποβαθρο να το πραξετε ,  ουτε βεβαια  και απο αυτον που συμφωνει με το ποστ σας ( γνωστο σεσημασμενο που κραταει φαινομενα  :o σε συρταρια)    ;D
Αν η εξεχουσα κατα τα αλλα υλοποιηση της δευτερης εκδοσεως καλυπτει ενα ευρυ φασμα κατα το δυνατον Φ ατμιστων και ΜΦ ( μη Φ) εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων τοτε προκειται περι επιτυχους αναμφισβητητα υλοποιησεως και αξιζει τα ευσημα ο κατασκευαστης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2018, 17:16 από Orion »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #362 στις: Ιουνίου 28, 2018, 19:36 »
Καλημέρα, έχω το ultem eviva drip tip αλλά ψάχνω κάτι πιο ανοιχτό κατά προτίμηση ultem. Τι προτείνετε?

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[justify][member=19238]ekotas[/member], καλησπέρα. Εγώ θα έλεγα πως το συγκεκριμένο ultem Eviva είναι για συγκεκριμένη χρήση, για σταθερό mtl άτμισμα. Για κάτι πιο ανοικτό θα πρέπει αναγκαστικά να κάνεις δοκιμές με αντίστοιχα ultem, άνω των 3mm που έχει το συγκεκριμένο επιστόμιο. [/justify]

[member=16029]JoeBarTeam[/member]

To επιστόμιο αυτό ποιό είναι; Ξέρεις εσωτερική διάμετρο σε mm;

[justify][member=22251]knstn[/member], καλησπέρα. Συγγνώμη για την αργοπορημένη μου απάντηση, όμως δεν έχω κάτσει καθόλου. Το επιστόμιο στις προηγούμενες εικόνες είναι το Billetip, κι αυτό από Atmistique. Σφικτό επιστόμιο από SS316L, και εσωτερικά είναι στα 3mm. Ύψος στα 20mm, με κωνική είσοδο στη βάση του στα 6mm ενώ στην κορυφή του έχει εξίσου κωνική είσοδο στα 4mm. Εξαιρετικός σχεδιασμός για τα δικά μου γούστα, (θα επιλέξω οπωσδήποτε και δεύτερο).[/justify]

[justify]
Χαιρετώ την παρέα.
Καθώς έχει μπει ζήτηση για λίγο καιρό μπας και.... :'( :'(...,θα προχωρήσω και εγώ στην αγορά του για δεύτερη
φορά(χαλάλι του),γιατί με τον πρώτο έζησα απίστευτες συγκινήσεις :yes:.
Θα ήθελα όμως να μου λύσετε 1-2 απορίες γιατί τώρα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα.
1)Αν και διάβασα μερικές σελίδες δεν μπόρεσα να καταλάβω καλά την αίσθηση του αέρα του.
Δηλαδή εγώ που είμαι με καθημερινούς άτμο cloud,armed και πρόσφατα hastur,θα καλυφτώ με αυτήν την
''σφιχτή''- βελούδινη-πυκνή ποσότητα ατμού που έχω συνηθίσει,καθώς ναι μεν έχει τα πιν,αλλά δεν υπάρχει πλέον δαχτυλίδι ρύθμισης?
2)Κανονικό μέγεθος ή jojo kit?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,αλλά άμα δεν τον έχεις δει καν από κοντά(όχι να τον δοκιμάσεις),είναι λίγο
δύσκολα τα πράγματα....Όχι ότι δεν θα τον πάρω...αλλά να ξέρω ρε παιδί μου :laugh1: :laugh1: :laugh1:...
[/justify]

[justify][member=12432]rexakos[/member], καλησπέρα. Δεν θα πω κάτι, απλώς συμφωνώ απόλυτα με τον paloukaros. / Για τα παρακάτω που αναφέρεις, (δυνατότητα/ύπαρξη δακτυλιδιού εισαγωγής αέρα για πιο κλασικό mtl), η αφεντιά μου θα έλεγε να μην σε προβληματίζει αυτό, εξάλλου ο v2 δεν είναι συνέχεια του v1, έχει ξεκάθαρα άλλο χαρακτήρα, ναι μεν είναι Eviva, όμως εδώ δεν αναζητάμε τον ειδικό χαρακτήρα του v1, είναι πιστεύω λάθος. Κάνω ωραιότατες τσιγαρίσιες τζούρες, όμως δεν είναι ο v1. / Ο αγαπητός Σταύρος 63, έχει κι αυτός απόλυτο δίκιο, όμως αν ρωτήσουμε τι οπλισμό διαθέτει, θα δεις πως δεν κάνει τυχαίο άτμισμα, γνωρίζει δηλ. άριστα περί κορυφαίου mtl ατμίσματος, γι’ αυτό δεν θα έλεγε όχι στην ύπαρξη ενός δαχτυλιδιού.
[/justify]

[justify]
Ο κάθε κατασκευαστής δίνει τη δική του φιλοσοφία στους ατμοποιητές του.
Βεβαίως και δεν αντικαθιστά ο eviva2 τον phenomenon, άλλα προτερήματα ο ένας και άλλα ο άλλος.
Συνολικά όμως είναι τοπ υλοποίηση ο eviva 2 και αρκετά πιο ευκολόχρηστος από τον phenomenon.
Εννοείται φυσικά ότι δεν θα αφήσω τον phenomenon στην άκρη, απλά βρήκα ακόμα ένα καλό ατμοποιητή για allday.
[/justify]

[justify][member=12562]thenetpoet[/member], ναι ναι, έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα, πιο πολύ τα έγραψα για να τα ξεκαθαρίσω εγώ μέσα μου, πως δηλαδή ο v2 είναι εκπληκτικός ως επισκευάσιμος σε όλα του, [ιδανικοί οι συνδυασμοί του, άριστος ως καθημερινό ποιοτικότατο άτμισμα, γεύση, χτύπημα, ντουμάνι, ανάλυση, μίνιμαλ κατάσταση σε όλες του τις γραμμές, (δηλ. κλασικός Eviva), λίγα κομμάτια, εύκολη χρήση, κορυφαία απόδοση, και και και. Τα ξέρεις τα ξέρω, και τζάμπα γράφω].

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

 
Παράθεση
Καλημερα σας, εσεις που εχετε δοκιμασει τη νεα βαση με jojo καμπανα, παλια καμπανα, νεα καμπανα σε εναν υποψηφιο αγοραστη ποιον συνδυασμο καμπανας drip tip θα προτεινατε?


[member=13598]lemon78[/member], καλησπέρα. Προσωπικά δεν έχω συγκεκριμένη απάντηση, όλα τα σχετικά του μέρη λειτουργούν εξαιρετικά, κανένα δεν είναι λιγότερο καλό, οι συνδυασμοί τους είναι ιδανικοί σε κάθε περίπτωση, ειλικρινά, ό,τι κι αν επιλέξεις, (βέβαια, το ιδανικό είναι αν υπάρχει η δυνατότητα να δοκιμάσεις πριν την οποιαδήποτε επιλογή). / π.χ., εχθές προχθές, έπαιζα με τις επιλογές μου κι έφτασα σε: v2, JoJo kit, pin 2mm, και το μαύρο επιστόμιο του Nautilus 2.[/size][/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2018, 11:14 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #363 στις: Ιουνίου 28, 2018, 20:05 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member] σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ειλικρινά. Ευχόμουν να απαντήσεις εσύ να σου πω την αλήθεια, μιας και παρατηρώ ότι είσαι expert στον eviva (όχι ότι στους άλλους δεν είσαι, απλά παρατηρώ μεγάλο έρωτα :))). Κάτι μου λέει ότι για να απολαύσεις αυτόν τον ατμοποιητή ή ακόμη πες το και για ψυχολογικούς λόγους θα πρέπει να έχεις όλο το πακέτο. Νομίζω η απάντηση σου θα βοηθήσει και άλλα παιδιά όπως εγώ, που μένουμε επαρχεία και δεν έχουμε την δυνατότητα της δοκιμής.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #364 στις: Ιουνίου 28, 2018, 21:37 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member] την τρίτη έχουμε συνάντηση στα νότια, ελα να τα πούμε από κοντά 

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #365 στις: Ιουλίου 16, 2018, 17:44 »
Ενθουσιασμένος με την V2
Ήμουν ''κολλημένος'' πολύ καιρό με τον V1 αλλά κάποια στιγμή βαρέθηκα την τζούρα του και το σφύριγμα.
Βγήκε από το συρτάρι λοιπόν και πάμε γερά :)

ps
μην ξεχάσω να αγοράσω βαμβάκι, πολύ βαμβάκι :))




Θυμίστε μου πόσα ml χωρητικότητα έχει με το jojo ?
... νομίζω πήρε αρκετά παραπάνω από 2ml

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #366 στις: Ιουλίου 24, 2018, 20:16 »
Παιδιά πείτε κανένα στήσιμο για τον ν2 να τον δοκιμάσω με το μικρότερο πριν της συσκευασίας!πήγα να στήσω με κεραμικό αλλά δεν κουμπώνει σφιχτά κ το έβγαλα,καμία ιδέα για να σφίξει;να βαλω2oring;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #367 στις: Ιουλίου 24, 2018, 21:28 »
[justify][member=13976]chris03[/member], καλησπέρα. Εγώ με το μικρό pin είμαι συνήθως με πυρήνα 2.0 ή 2.5mm, δεν πάω παραπάνω. Επίσης είμαι συχνά με κάνθαλ σε 0.32 αλλά δεν λέω όχι και σε ni80 καθώς και το όχι συχνό μου ss316L, (λεπτά κι αυτά). Για πιο σφικτό άτμισμα στον v2 πάω μόνο στο κεραμικό, το οποίο ναι, πρέπει να τοποθετήσεις και 2ο o-ring για να καθίσει καλύτερα στη θέση του. Στο κεραμικό είμαι κλασικά με 1.5mm πυρήνα και μόνο καπνικά. Όπως κι αν έχει, ο Eviva είναι έρωτας![/justify]

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #368 στις: Ιουλίου 24, 2018, 23:08 »
[justify][member=13976]chris03[/member], καλησπέρα. Εγώ με το μικρό pin είμαι συνήθως με πυρήνα 2.0 ή 2.5mm, δεν πάω παραπάνω. Επίσης είμαι συχνά με κάνθαλ σε 0.32 αλλά δεν λέω όχι και σε ni80 καθώς και το όχι συχνό μου ss316L, (λεπτά κι αυτά). Για πιο σφικτό άτμισμα στον v2 πάω μόνο στο κεραμικό, το οποίο ναι, πρέπει να τοποθετήσεις και 2ο o-ring για να καθίσει καλύτερα στη θέση του. Στο κεραμικό είμαι κλασικά με 1.5mm πυρήνα και μόνο καπνικά. Όπως κι αν έχει, ο Eviva είναι έρωτας![/justify]
Αρχικά να πω ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και πως αν κ δε γνωριζόμαστε από τα γραφόμενα σου εκτιμώ γενικά τις απόψεις σου κ τον τρόπο γραφής σου,καθαρά αμερόληπτος χωρίς ίχνος ειρωνίας σε κανένα άλλο μέλος!στα του εβιβα με 32 αρι κανθαλ σε 2,5 θα τον δοκίμαζα να σου πω την αλήθεια,δοκιμασμένο στήσιμο για πολλούς ατμό!!!είχα κ το ν1 κ θέλω να δω πως είναι κ αυτός στα πιο σφιχτά του!πάντως από τότε που τον πήρα δεν ξανακοίταξα τανκατο άλλο!ίσως λίγο λοξά τον gsl...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #369 στις: Ιουλίου 25, 2018, 22:15 »

Τις τελευταίες εβδομάδες δοκιμάζω στον eviva όλα τα υγρά τανκοκαταστροφείς που διαθέτω. Λεμόνια, πορτοκάλια, μπανάνες, κανέλες, μήλα, πεπόνια (ειδικά αυτό!!!), τα πάντα όλα. Τα δοκίμασα όλα στο απλό τανκάκι όχι το ultem και με χαρά αναφέρω πως δεν έχει πάρει χαμπάρι! Money well spent! :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #370 στις: Ιουλίου 26, 2018, 10:45 »
[justify][member=13885]cpbaroque[/member], καλημέρα. Υπερπολύτιμη η σημείωσή σου, σχεδόν αγχολυτική θα έλεγα, γιατί, καλώς ή κακώς, παίζει ρόλο και το ποιος το λέει. Εγώ απλώς θα ήθελα να συμπληρώσω πως όντως το πρόσεξα κι εγώ, και μέχρι σήμερα μοιράζονται την κορυφή αντοχής τανκ μαζί με τον Cloud, τουλάχιστον με όσα έχω δει εγώ μέχρι τώρα και που μπορεί να αδικώ κι άλλες θαυμάσιες περιπτώσεις. Θα έλεγα επίσης και κάτι ακόμα που το γνωρίζεις καλύτερα από εμένα, πως το ακόμα μεγαλύτερο πλεονέκτημα κατά των φθορών στον Eviva είναι η εξαιρετική και σταθερή υποστήριξη από τους Atmistique. Έρωτας! / [του ετοιμάζω βόλτα τρελή και παλαβή].[/justify]


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #371 στις: Ιουλίου 26, 2018, 11:47 »
Τις τελευταίες εβδομάδες δοκιμάζω στον eviva όλα τα υγρά τανκοκαταστροφείς που διαθέτω. Λεμόνια, πορτοκάλια, μπανάνες, κανέλες, μήλα, πεπόνια (ειδικά αυτό!!!), τα πάντα όλα. Τα δοκίμασα όλα στο απλό τανκάκι όχι το ultem και με χαρά αναφέρω πως δεν έχει πάρει χαμπάρι! Money well spent! :thumpup:
χωρίς να θέλω να πω πως υπάρχει πρόβλημα, το μόνο άρωμα που σίγουρα καταστρέφει τανκάκια και σύριγγες είναι το αχλάδι (pear) όλων των εταιρειών.
Το είχα δοκιμάσει στην παλιά eviva χωρίς πρόβλημα.


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #372 στις: Ιουλίου 26, 2018, 11:53 »

Πες και κανένα καλό αχλάδι ρε Μήτσο που το ποθώ και δεν βρίσκω πουθενά! One shot όχι συνταγή, έτσι; Έχω γίνει τρομερός τεμπέλης και βαριέμαι το DIY. Και πριν ήμουνα δηλαδή αλλά τώρα πάω για το βιβλίο γκίνες... :yes:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #373 στις: Ιουλίου 26, 2018, 12:08 »
Κωνσταντίνε από one shot έχω μεσάνυχτα  :)) :)) :))
Αν θες εύκολη συνταγή ή ίσως υπάρχει και σε one shot δοκίμασε το snake oil .
Bavarian Cream (TPA)   6%
Coconut  extra (TPA)    3%
 Pear (TPA)            10%

Αν σου φανεί πολύ έντονο βάλε τα μισά ποσοστά.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #374 στις: Ιουλίου 26, 2018, 12:11 »

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω! Φεύγω τώρα γιατί θα μου πάρουν το κεφάλι οι συντονιστές... :yes:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110516 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515284 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303226 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530735 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801584 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11046 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40978 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet