vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 4 χρήστες
mode plagal, camber, Olga68, SuperSayian

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #345 στις: Ιουνίου 26, 2018, 13:03 »
Ναι Γιάννη τον ξέρω,θα ήθελα κάτι καινουριο προσωπικά!όσο για τη βοήθεια όντως υπάρχουν πολλοί που δίνουν τα φώτα τους,αλλά τέτοιοι παλιοί ατμιστες σίγουρα θα έδιναν το κάτι παραπάνω!

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Παιδιά τι ντριπ τίπ να πάρω για να μη μαζεύει υγρά;προς το παρών βάζω του κλαουντ αλλά  μαζεύει υγρασία!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2018, 13:09 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #346 στις: Ιουνίου 26, 2018, 15:46 »
εγώ χρησιμοποιώ ένα drip tip ρητίνης του manajoma που το είχα για τον skyline.
Γενικά πάντως, λίγη υγρασία θα την μαζέψει.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #347 στις: Ιουνίου 26, 2018, 19:17 »
Και γω περιμένω να ανοίξει το σάιτ του Σπύρου για να δω τι έχει από δουλειές του οπότε μάλλον να πάρω ένα,αλλά όπως βλέπω κ γω λίγη υγρασία θα την έχει!χαλάλι του τι να κάνουμε!γιαννα βάλε καμία φώτο να τον χαζεύουμε!ελπίζω να έχουν κ κάτι σε frosted γιατί αυτό το χρώμα ποτέ δε μου έκατσε!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #348 στις: Ιουνίου 28, 2018, 13:29 »
[justify]Άτμισα κάμποσες μέρες για σύγκριση το ίδιο υγρό (τριμπέκα) στον skyline, στον unfollow και στον eviva2 καθώς όπως ξέρεις αφιερώνω πάντα ένα ατμοποιητή σε ένα υγρό, όπου δηλαδή θεωρήσω ότι παίρνω το καλύτερο αποτέλεσμα. Ο eviva2 είναι συνολικά καλύτερος από όλους και καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό να το λέει ένας gusάκιας. Είναι πανεύκολος στο στήσιμο, έχει άριστη τροφοδοσία ακόμα και σε μεγάλες / περίπλοκες αντιστάσεις, είναι παιχνιδάκι στο γέμισμα και φυσικά δίνει τρομερή γεύση ακόμα και στο αεράτο του στήσιμο.[/justify]




[justify][member=12562]thenetpoet[/member], καλημέρα. Με ίδια βατ παίζω σχεδόν 48 ώρες τώρα, αλλά με άλλο πάχος σύρματος, είμαι δηλ. με: Ni80 0.5mm, 5 σπείρες, 2.5mm πυρήνα, pin 2.5mm, καμπάνα 3.5mm, 0.35Ω, 20 – 25W. Σε όσα σημειώνεις παραπάνω, συμφωνώ, θα δώσω όμως μία πιο διπλωματική απάντηση αλλά ίσως και πιο ανορθόδοξη για κάποιους, -την οποία βεβαίως και πιστεύω, και πάντα με όσα είδα μέχρι τώρα. Πιστεύω λοιπόν πως ο v2 δεν είναι κατηγορίας Skyline, ούτε GUS, είναι κατηγορίας GSL, (και χωρίς να είναι ταγμένος και δηλωμένος αυστηρά ως mtl), όπως π.χ. κανένας δεν θα γίνει GUS, αλλά και κανένας δεν θα γίνει Atmistique ή ESG. Εδώ, είναι αυτά τα μαγικά δυόμισι χιλιοστά του, αυτά που μου πήραν τα μυαλά και που δεν το είδα σε άλλους, η μόνη κατηγορία που έβαλα τον v2 είναι αυτή του GSL. Κι επάνω σε αυτά τα 2.5mm, τα σταθερά 2 x 2.5mm, έρχονται τόσο αρμονικά αμέτρητες μικρορυθμίσεις όπως και συνδυασμοί αυτών, π.χ. 2 καμπάνες (3.0mm, 3.5mm) + 1 (jojo kit), pin 2.0, 2.5mm, mtl pin (v1), κεραμικό μονής/διπλής (1.5mm/2.0mm), επιστόμια, πυρήνες από 1 χιλιοστό, οριζόντια ή ακόμα και κάθετη κατάσταση, ισχύς χώμα μέχρι paloukaros, κ.ο.κ. / ξεκάθαρο το μακελειό, και ασφαλώς, πολύτιμος ως επισκευάσιμος. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #349 στις: Ιουνίου 28, 2018, 13:45 »
Ο κάθε κατασκευαστής δίνει τη δική του φιλοσοφία στους ατμοποιητές του.
Βεβαίως και δεν αντικαθιστά ο eviva2 τον phenomenon, άλλα προτερήματα ο ένας και άλλα ο άλλος.
Συνολικά όμως είναι τοπ υλοποίηση ο eviva 2 και αρκετά πιο ευκολόχρηστος από τον phenomenon.
Εννοείται φυσικά ότι δεν θα αφήσω τον phenomenon στην άκρη, απλά βρήκα ακόμα ένα καλό ατμοποιητή για allday.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #350 στις: Ιουνίου 28, 2018, 14:15 »
Χαιρετώ την παρέα.
Καθώς έχει μπει ζήτηση για λίγο καιρό μπας και.... :'( :'(...,θα προχωρήσω και εγώ στην αγορά του για δεύτερη
φορά(χαλάλι του),γιατί με τον πρώτο έζησα απίστευτες συγκινήσεις :yes:.
Θα ήθελα όμως να μου λύσετε 1-2 απορίες γιατί τώρα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα.
1)Αν και διάβασα μερικές σελίδες δεν μπόρεσα να καταλάβω καλά την αίσθηση του αέρα του.
Δηλαδή εγώ που είμαι με καθημερινούς άτμο cloud,armed και πρόσφατα hastur,θα καλυφτώ με αυτήν την
''σφιχτή''- βελούδινη-πυκνή ποσότητα ατμού που έχω συνηθίσει,καθώς ναι μεν έχει τα πιν,αλλά δεν υπάρχει πλέον δαχτυλίδι ρύθμισης?
2)Κανονικό μέγεθος ή jojo kit?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων,αλλά άμα δεν τον έχεις δει καν από κοντά(όχι να τον δοκιμάσεις),είναι λίγο
δύσκολα τα πράγματα....Όχι ότι δεν θα τον πάρω...αλλά να ξέρω ρε παιδί μου :laugh1: :laugh1: :laugh1:...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #351 στις: Ιουνίου 28, 2018, 14:20 »
1)θα φωνάζεις αλληλούια :yes:
2)κανονικό φυσικά και μην σε νοιάζει για τον αέρα,με τα πιν του αέρα θα βρεις μια φορά την τζούρα σου και πάπαλα.


Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #352 στις: Ιουνίου 28, 2018, 14:37 »
Καλά αυτό με τα πιν δεν είναι και τόσο σίγουρο ότι δουλεύει από μόνο του.
Η πράξη έχει δείξει ότι χρειάζεται πολλές φορές συνάρτηση και των 2(πιν και δαχτυλίδι).
Όχι πάντα ,αλλά πολλές φορές παίζουμε και με τα δυο(και όχι μόνο :laugh1: :laugh1:),γι αυτό ρωτάω και είμαι λίγο διστακτικός.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #353 στις: Ιουνίου 28, 2018, 14:43 »
Tα δαχτυλίδια του airflow όταν ανοιγοκλείνουν για ρύθμιση αέρα μόνο προβλήματα και σπαστικά πράγματα δημιουργούν.
Σφυρίγματα,υγρασίες,φασαρία στο βγάλε βάλε να τα καθαρίσεις κτλ κτλ...Τι τα θες;ξου ξου...
Μια χαρά είναι και έτσι.Εχεις πινάκια,κεραμικούλια,καμπανίτσες που δημιουργούν αρκετά διαφορετικά ατμιστικά αποτελέσματα,αποκλείεται να μην σου ταιριάξει κάτι...

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #354 στις: Ιουνίου 28, 2018, 15:02 »
Καλά σ αυτό που λες δεν έχεις και άδικο για τα δαχτυλίδια,αλλά....
Ευχαριστώ Σταύρο και ελπίζω κάποτε να με βγάλει ο δρόμος απο εκεί να πιούμε κανέναν καφέ. 

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #355 στις: Ιουνίου 28, 2018, 15:51 »
Tα δαχτυλίδια του airflow όταν ανοιγοκλείνουν για ρύθμιση αέρα μόνο προβλήματα και σπαστικά πράγματα δημιουργούν.
Σφυρίγματα,υγρασίες,φασαρία στο βγάλε βάλε να τα καθαρίσεις κτλ κτλ...Τι τα θες;ξου ξου...
Μια χαρά είναι και έτσι.Εχεις πινάκια,κεραμικούλια,καμπανίτσες που δημιουργούν αρκετά διαφορετικά ατμιστικά αποτελέσματα,αποκλείεται να μην σου ταιριάξει κάτι...

Συνονοματε βαλε ενα πλαστικο δακτυλιδι και κλεισε λιγο τον αερα να δεις τον mtl χαρακτηρα του και τα λεμε απο κοντα.  :) 
Ουτε σφυριγματα ουτε φασαρια εχει!

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #356 στις: Ιουνίου 28, 2018, 16:05 »
Να και η άλλη εκδοχή που λέγαμε...
Δηλ εσένα Σταύρο 63 δεν σου έκατσε με της επιλογές που σου δίνονται και βρήκες τελικά την λύση έτσι?

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #357 στις: Ιουνίου 28, 2018, 16:16 »
rexakos ειχα πει απο την πρωτη στιγμη που τον πηρα οτι ηθελα το δακτυλιδι για περισοτερες επιλογες αερα αλλες φορες θες τον ατμοποιητη αερατο κ αλλες πιο σφικτο,δεν καθεσαι να αλαζεις πιν το κανεις πολυ πιο ευκολα με το δακτυλιδι του αερα.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #358 στις: Ιουνίου 28, 2018, 16:22 »
 :thumpup:.
Συμφωνώ απόλυτα Σταύρο.
Η επιλογή του πιν είναι μια πολύ καλή και έξυπνη λύση.
Η συνάρτηση των 2 όμως,έστω και εάν έχεις βρει το πιν που σου ταιριάζει είναι το απόλυτο.
Προσωπική εμπειρία είναι αυτή και όχι απόλυτη. Μακάρι να με διαψεύσει ο καινούργιος.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #359 στις: Ιουνίου 28, 2018, 16:25 »
Συνονοματε βαλε ενα πλαστικο δακτυλιδι και κλεισε λιγο τον αερα να δεις τον mtl χαρακτηρα του και τα λεμε απο κοντα.  :)
Ουτε σφυριγματα ουτε φασαρια εχει!
Και τι να τον κάνω εγώ τον MTL χαρακτήρα; :))
Mέναμε και στην original την βάση αν θέλαμε αυτό το μουτουλου.Σκοπός της νέας είναι ο επιπλέον αέρας που πολλοί ζητάγαμε :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34960 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos