vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 9 χρήστες
lagoudakis, camber, nipapa, dvelev, Jorge, Tsimio, Koggiot, giorgos1999, ZoeM

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #300 στις: Ιουνίου 20, 2018, 12:17 »
Είναι και περίοδος δηλώσεων και Α21, θα τον τσιτώνουν οι περίεργοι πελάτες θα έχει και εμάς να τον πειράζουμε. Πόσα να αντέξει?

Στα του τόπικ τώρα. Δεν βλέπω στο site τους έτοιμο ατμο eviva. Κομμάτια κομμάτια τον παραγγέλνουμε?


Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #301 στις: Ιουνίου 20, 2018, 12:25 »
φαγωθήκατε με τον εβίβα και το κεραμικό μεγάλων διαστάσεων....
άλλον ατμο να ααχοληθείτε δεν έχετε ;
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #302 στις: Ιουνίου 20, 2018, 14:51 »
[justify]Καλημέρα σε όλους. Η αφεντιά μου έστησε τελικά με Ni80 0.5mm, 5 σπείρες, 2.5mm πυρήνας, 0.35Ω, 20 – 25W, χρήση νέας καμπάνας 3.5mm, pin 2.5mm. Έψαχνα (ακόμα ψάχνω μερικά) και για ψηλό ss επιστόμιο γιατί μου είχε καρφωθεί η σκέψη πως με την πιο αεράτη καμπάνα έπρεπε να ψηλώσω με κάποιο τρόπο τον λαιμό. Είχα δε τη βεβαιότητα πως δεν υπάρχει περίπτωση να μου αρέσει περισσότερο (σε ένταση γεύσης) η νέα καμπάνα των 3.5mm από αυτή των 3.0mm. Βέβαια, τώρα πλέον μιλάμε για εσωτερικό θόλο κι όχι για κώνο, πράγμα που με μπέρδεψε ακόμα περισσότερο. Πιστεύω πως ένας θόλος δίνει, σχεδόν πάντα, παραπάνω ένταση σε σχέση με πολλούς άλλους σχεδιασμούς (ίδιων πεδίων και χαρακτηριστικών πάντα, π.χ. διαστάσεις, υλικό, γενικότερος χώρος καμπάνας κ.ο.κ.). / Ακόμα, έβαλα πολύ βαμβάκι, πολύ όμως, και για να δώσω σχετική εικόνα έπεσα σε GSL καταστάσεις. Τέρμα σφικτό πέρασμα στον πυρήνα και μία τροφοδοσία για όσκαρ. Απίθανη απόδοση. [/justify]


[justify]Έτσι λοιπόν έστησα λίγο προκατειλημμένος, δηλ. ναι, έχω θόλο άρα σίγουρα θα δω κάτι ωραίο, έχω 3.5mm στην καμινάδα αλλά παράλληλα δεν είναι ψηλή, (στα καπάκια έχω δίπλα μου το JoJo kit που μου δίνει εξαιρετική ένταση γεύσης, συν τα τρελά παιχνίδια με το κάθε pin ή κεραμικό, συν τα γνωστά και δουλεμένα 3mm λαιμού, που ναι μεν είναι κοντός, όμως τα κοντά 3mm κάνουν θαύματα με στενό mtl επιστόμιο. Αχ, είπα, να είχα θόλο με 3mm λαιμό και σφικτές τζούρες. Σε πολλά έκανα λάθος. Η απόδοση είναι εξαιρετική, θα βάλω βέβαια, προσωπικά πάντα, κι ένα μικρό “όμως”.[/justify]

 

[justify]Η πρώτη μου εντύπωση; πρώτα απ’ όλα, όλα γίνονται αεράτα στον v2. Πήγα στα ταπεινά 20 – 25 βατ, έφτασα για λίγο και με 6 σπείρες και 30 βατ. Καταπληκτική γεύση, εξαιρετικό ντουμάνι, πουθενά ενοχλητικές θερμοκρασίες. Με ψηλό ss επιστόμιο έλαβα τα μέγιστα για τα δικά μου πάντα γούστα. Το μικρό “όμως” που θα πω: με την καμπάνα στα 3.5mm πάμε σε αρκετά (σχετικά) άνετες εισπνοές, εδώ αξίζει να μπει κι ένα σύρμα παραπάνω (βλ. Paloukaros, thenetpoet κ.ά.), να δώσεις γκουρμεδιές με δυνατές vg και να ανέβεις σε βατ. Αυτόματα δηλαδή -ταπεινή μου γνώμη πάντα -, δεν θα επιλέξω εύκολα σφικτές εισπνοές ούτε κεραμικό ούτε να κλείσω τον εξαιρετικό αέρα που αποκτά ο v2. [/justify]

[justify]Γενική πρώτη μου βιαστική εντύπωση; εξαιρετική η νέα καμπάνα. Δίνει φουλ γεύση, υπέροχο και το ντουμάνι, η βάση απελευθερώνεται και κάνεις ανάλογο παιχνίδι. Όμως από την άλλη, είναι κρίμα να την φιμώσεις με σκοπό ντε και καλά να κάνεις κλασικό mtl άτμισμα. Θα είναι λάθος πιστεύω. Στο πεδίο που παίζει μπάλα η νέα καμπάνα, ναι, είναι καλύτερη από αυτή του v1. [/justify]

 






Αποσυνδεδεμένος L1VESTRONG

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #303 στις: Ιουνίου 20, 2018, 15:51 »
Θα ήταν επίσης ενδιαφέρον αν μπορέσεις να μας πεις κάποια στιγμή εντυπώσεις από την απόδοση της νέας καμπάνας στην παλιά βάση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #304 στις: Ιουνίου 20, 2018, 22:26 »
φαγωθήκατε με τον εβίβα και το κεραμικό μεγάλων διαστάσεων....
άλλον ατμο να ααχοληθείτε δεν έχετε ;
:laugh1: :laugh1: :laugh1:
Αφού τρωγόμαστε με τα ρούχα μας Στέφανε, δεν μας ξέρεις τι γερο-περίεργοι είμαστε? :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #305 στις: Ιουνίου 22, 2018, 00:22 »
Θα ήταν επίσης ενδιαφέρον αν μπορέσεις να μας πεις κάποια στιγμή εντυπώσεις από την απόδοση της νέας καμπάνας στην παλιά βάση  :thumpup:
[justify]@LIVESTRONG, καλησπέρα. Αυτό που σημειώνεις εγώ δεν το πρόλαβα, όμως θα το δω οπωσδήποτε γιατί ήρθαν εκπλήξεις. Δοκίμασα ήδη τη νέα καμπάνα και με το σφικτό pin 2mm, και με το κεραμικό. Δεν το περίμενα αυτό που άτμισα. Έπαιξε, και έπαιξε εξαιρετικά. Υπέροχος θόρυβος τζούρας, σχεδόν μηδενική υγρασία, σε όποιο επιστόμιο κι αν τοποθέτησα (όσο σφικτό κι αν ήταν), εξαιρετική γεύση. Δεν το περίμενα. Πίστευα πως μόνο στα αεράτα θα παίζει. Βέβαια, προσωπική μου γνώμη, τα 3.5mm ταιριάζουν με άνετες εισπνοές και ανάλογα σύρματα, το μεγαλύτερο pin (2.5mm), κ.ο.κ., / συν βέβαια πως ο v1 είναι για μένα όπως πρέπει, δεν χρειάζεται νέες καμπάνες, δεν θα δώσουν την άπιαστη ανάλυση που ήδη έχει, (για μένα πάντα μιλάω). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #306 στις: Ιουνίου 22, 2018, 09:04 »
Εντάξει, λιμάνι η περίπτωση v2. Υπέροχη εμπειρία σε όλα. / [βγήκε πάλι το Billetip και δεν θα το άφηνα. Τώρα θέλω και δεύτερο, και τρίτο ;D].


Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #307 στις: Ιουνίου 22, 2018, 09:54 »
@ jbt καλη σου μερα, Εβαλα και γω το πιν 2,5μμ και πραγματι οπως λες ειναι λιμανι ! Ντριπ-τιπ εχω το gemini derlin.
To billetip δεν σου ζεσταινεται ? 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #308 στις: Ιουνίου 22, 2018, 10:18 »
[justify][member=17651]ThioVag[/member], καλημέρα. Όχι, δεν ζεσταίνεται καθόλου το Billetip. Τα σφικτά τρία του χιλιοστά είναι εξαιρετικά επάνω στον v2, ακόμα και με τη νέα καμπάνα συν το σφικτό pin (το είχα για παράδοξο το όλο). Εχθές ήμουν όλη τη μέρα άνω των 20 βατ και δεν πήρα ούτε ενοχλητικές θερμοκρασίες ούτε και καμία ενοχλητική υγρασία σε επιστόμιο. Σήμερα έχω 0.35mm κάνθαλ και 14, 15 βατ, κυριλέ ήσυχη επιλογή όπου εναλλάσσω γεύσεις χωρίς να αλλάζω τίποτα στο ήδη κουρασμένο μου στήσιμο. Ακόμα κι έτσι, με τον κανιβαλισμό μου σε αλλαγές υγρών, λειτουργεί αριστοτεχνικά ο v2, και καταλαβαίνω το παραμικρό που συμβαίνει. Στεγνώνουν τα βαμβάκια με απίστευτο τρόπο, λες και κάνω χρήση φτασμένου ντρίπερ. / Ας με πουν φανμπόι και τσαμ τσαμ, εδώ υπάρχει φλέβα χρυσού, και προσωπικά; θα τον πουλούσα αρκετά παραπάνω, θα σας έπαιρνα και τα σώβρακα. ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #309 στις: Ιουνίου 22, 2018, 10:46 »
@ jbt , δεν την εχω την καινουργια καμπανα, αλλα οπως και να ναι, χαιρομαι που τον απολαυμβανεις οσο και γω !!!
Καλη συνεχεια " φαν μποϊ και τσαμ-τσαμ" ( μου αρεσε )!!! :))


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #310 στις: Ιουνίου 22, 2018, 10:57 »
Εισαι κατι πολυ πιο επικινδυνο Joe , μεγας διαφθορεας !!!  8) ;D

Σχετικα με  τα drip tip η προσωπικα θα εβλεπα με πολυ καλο ματι ενα πιο στενο tapas η ενα πιο κοντο gringo η ενα jemini με διαφορετικη πατουρα η .. αστο δεν θα βγαλω ποτε ακρη με κανενα drip tip, καιρος να το παρω αποφαση :)) 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #311 στις: Ιουνίου 22, 2018, 15:37 »
Τα μακρόστενα ντριπτιπακια του μαγαζιού δεν είναι μόνο κομψά. Δύσκολα μαζεύουν υγρό και σπάνια θα προκύψει ξέμπαρκο σταγονίδιο να σε κάψει.Αλλά είναι και εθιστικά στην χρήση. Μόλις συνηθίσεις την λεπτή τους διάμετρο (κάτι που γίνεται πολύ γρήγορα), τα πλατιά σου φαίνονται άβολα!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #312 στις: Ιουνίου 22, 2018, 15:50 »

Άσε που μπορείς κάλλιστα να τα χρησιμοποιήσεις στο φλάουτο σου (με ράμφος...) αν τύχει να χάσεις το επιστόμιο του σε καμιά συναυλία... :yes:


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #313 στις: Ιουνίου 22, 2018, 15:57 »
[justify][member=6507]BigSur[/member], καλησπέρα. Για τα επιστόμια που λες, θα τολμήσω μία γνώμη. Βασικά με πρόλαβες, ήθελα να πω κάτι σχετικό στον αγαπητό Orion, πως δηλ. τα επιστόμια είναι τεράστιο κεφάλαιο και το γνωρίζουμε όλοι, και για τα συγκεκριμένα τώρα από Atmistique, είναι όντως όπως τα λες, απλώς πρέπει κι εμείς να επιλέγουμε σωστά και τα υπόλοιπα γύρω από αυτό. Για παράδειγμα, το Eviva ultem. Σε mtl καταστάσεις είναι κυριολεκτικά ένας ενισχυτής γεύσης, δεν υπάρχει περίπτωση να μην αυξήσει ό,τι επέλεξα, παρ’ όλα αυτά, σε rta με σταθερές υγρές τζούρες ως απόδοση, θα βγάλει κι αυτό υγρασία, ακόμα και μέχρι τα χείλια. Ασφαλώς και δεν φταίει το επιστόμιο, απλώς πρέπει να προσαρμόσω όσα θα έχω μαζί του. Γενικότερα πάντως, συμφωνώ κι εγώ στα όσα αναφέρεις, και ο σχεδιασμός τους από το κάτω μέρος είναι εξαιρετικά δουλεμένος. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #314 στις: Ιουνίου 22, 2018, 17:15 »
Κοντο ultem eviva drip tip.
Ενα στον εβιβα, ενα στον unfollow κ μπηκαν συρταρι ολοι οι υπολοιποι.
Εξαιρετικο ντριπ τιπ, η λεπτη διαμετρος ειναι ιδανικη για μτλ, επισης εφερε την τζουρα του εβιβα ακριβως εκει που επρεπε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476156 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 905 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 846 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli