vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, bloodlessz, manoslykos, Chris66, panos, yorgoss, Jorge, jim356, antiklitos140

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #255 στις: Ιουνίου 15, 2018, 08:51 »
Χάνει με το κεραμικό αρκετά σε ανάλυση Γιάννη μου η νέα βάση σε σχέση με την παλιά δυστυχώς.Οταν το δοκιμάσεις θα καταλάβεις...
Δεν ζητάω χωρίς λόγο μεγαλύτερα κεραμικά :'(
διαφωνώ !  :dance2: :dance2: :dance2:

η νεά βάση λόγω ultem δίνει "αλλη" ανάλυση...
το αν χάνει ή κερδίζει σηκώνει κουβέντα , έχω και παραδείγματα που "κερδίζει" πχ skipper και άλλα που "χανει" πχ atmos lemonade
με χρήση κεραμικου στη νέα βάση έχεις ένα πρόσθετο αέρα 10-15% εκτός αν ρουφάς σαν βιομηχανικός απορροφητήρας  :cigar:
Ο αέρας αυτός δεν είναι τόσος που να αλλοιώνει την γεύση που είχε η παλιά βάση με κεραμικό
Η γνώμη που έχω σχηματίζει από την μέχρι τώρα χρήση είναι ότι κακώς μιλάμε για εβίβα βέρσιον 2. 
Εχουμε έναν άλλο ατμοποιητή....
Αλλωστε πως ακριβώς μπορεί κανείς να συγκρίνει με την παλιά βάση όταν εκείνη δεχόταν μικρότερη ποικιλία συρμάτων 
:D
ΥΓ 
μου κάνει εντύπωση και κάτι άλλο
όταν βγήκε ο εβίβα ο παλιός είχαμε 500 σελίδες νήμα για τον άν είναι καλύτερος ή χειρότερος σε σύγκριση με τον φαινόμενον
τώρα μιλάμε για εβίβα v1 versus v2 που όπως είπα (για μένα επαναλαμβάνω) είναι λάθος σύγκριση
Και επειδή εγω δεν φημίζομαι για την ποικιλία ατμο που έχω (είμαι μονοποικιλιακός  :laugh1:) πολύ θα ήθελα από έμπειρους παίκτες όπως οι [member=17746]paloukaros[/member] [member=12562]thenetpoet[/member] [member=13664]Ribot[/member] κτλ να δώ σχόλια για συγκριτική απόδοση με στησίματα που μπορούν να σταθούν στη νέα βάση του εβίβα και ομοίως σε άλλους ατμο  :diplom:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #256 στις: Ιουνίου 15, 2018, 09:12 »
Μη με εμπλέκεις εμένα Στέφανε, εγώ τον έδωσα πρόσφατα αυτόν που είχα -"ένεκα της ανάγκης κύριε πρόεδρε" :laugh1:- και έχω κατακλυστεί από άλλο ερωτικό πάθος! Σας παρακολουθώ με ενδιαφέρον. :yes:

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #257 στις: Ιουνίου 15, 2018, 09:25 »
Γιώργο εσύ σίγουρα έχεις δοκιμάσει περισσότερους από μένα και ενδεχομένως μπορείς να έχεις άποψη περί συγκρίσεων ....

με αυτή την έννοια  :respect:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #258 στις: Ιουνίου 15, 2018, 09:28 »
Η νέα βάση είναι πολύ καλύτερη ατμιστικά για την εποχή μας σε σχέση με την παλιά για χρήση χωρίς το κεραμικό.Αλλά με το κεραμικό είναι χειρότερη σε όλα και δεν βγάζει την ξηρότητα της v1 βάσης.Με το κεραμικό χάνεται και το πλεονέκτημα της τοπ τροφοδοσίας που έχει ο άτμο βασικά..κρίμα να του το στερείς.
Το κοχλιοειδής φαινόμενο στον αέρα είναι αρκετά έντονο στην δικιά μου τζούρα οπότε κεραμικό γιόκ στην νέα βάση για εμένα(εκτός και αν βγάλουν κανένα άλλο μέγεθος κεραμικού).
Είπα και στον Γιάννη τι να κάνει με ένα γνώριμο υγρό γι αυτόν που δοκίμασα αρκετά πάνω του και περιμένω να γράψει και τα δικά του σχόλια.Εγώ τα έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου μετά απο τόσες δοκιμές που έκανα.Βρήκα το στήσιμο που μου ταιριάζει και μπήκε στο rotation ο Εviva.Πειραματισμοί τέλος,βαρέθηκα να δίνω σε κόσμο να δοκιμάζει στησίματα με αυτόν.
Eίναι ο μόνος πάντως που στέκεται επάξια δίπλα στους Hussar μου αυτή την εποχή και νομίζω με αυτό το διδυμάκι θα βγει το καλοκαίρι όσο αφορά τους τανκάτους και την διατομή αέρα που αρέσκομαι σε αυτούς (2,5mm).


Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #259 στις: Ιουνίου 15, 2018, 09:33 »
Βρήκα το στήσιμο που μου ταιριάζει και μπήκε στο rotation ο Εviva.
Σταύρο καλημέρα
μπορείς σε παρακαλώ να ξαναγράψεις εδώ σε τι στήσιμο κατέληξες για να το δοκιμάσω κι εγώ ;
Θενκς  :respect:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #260 στις: Ιουνίου 15, 2018, 09:54 »
Καλημέρα Στέφανε :bye:

Διπλή παράλληλη 3άρι πυρήνα με 40αρι ni80 4 σπείρες ή λεπτό fusaki 28αρη απο coilology που αυτό δεν είναι για τα χεράκια σας :))
Φυσικά όποτε ευκαιρείς ξέρεις που θα με βρεις να πιούμε καφεδάρα και να σου στήσω ότι γουστάρεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #261 στις: Ιουνίου 15, 2018, 09:59 »
Εγώ σκέψου, Στέφανε, έχω σταματήσει να στήνω. Του πάω σύρμα, βαμβάκι, τους ατμοποιητές μου όλους παίρνω και καφεδάρα και αράζω. Τι καλό παιδί  :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #262 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:05 »
Εγω να δεις στησιμο στον Eviva :)) O Στέφανος κι ο ποιητης ξερουν

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #263 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:16 »
Σταύρο θα έρθω για το καφεδάκι
Θα περάσω πρώτα από τον [member=20077]cloak[/member] να στήσει τους εβιβα με τον δικό του μοναδικό τρόπο και μετά θα έρθω σε σένα 
Αμα καταφέρεις και στήσεις οπως ο [member=20077]cloak[/member] θα σου υποβάλλω δημοσίως τα ΣΕΒΗ μου. 
Αμφιβάλλω όμως 
Οτι και να κάνεις το στήσιμο του Χρήστου δεν θα το πετύχεις ποτέ, δεν θα το καταλάβεις ποτέ, δεν θα το δείς κάν.....
Είναι ΑΟΡΑΤΟ και δεν αντιγράφεται....
:pare: :pare: :pare:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #264 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:42 »
Σταύρο, το φαρδύτερο κεραμικό ήταν από τα πρώτα πράγματα που είχα γράψει και εγώ.
Είναι κρίμα να αναβαθμίζεται ένας ατμοποιητής ώστε να έχει περισσότερο αέρα και να χάνεις αυτή τη δυνατότητα αν του φορέσεις το κεραμικό. Όνειρο θα ήταν 2.5mm πιν στο κεραμικό και αντίστοιχα μεγαλύτερης διαμέτρου κεραμική κούπα.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #265 στις: Ιουνίου 15, 2018, 10:46 »
βρε Γιάννη είναι ίσως μια επιλογή για ορισμένους αυτό που λές
θα αντέχεται η "ξηρότητα" του ατμού με φαρδύτερο κεραμικό ; who knows...
καλό θα ήταν να υπήρχε μια επιλογή για φαρδύτερο αλλά έχουμε αντίστοιχο παράδειγμα.... ;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #266 στις: Ιουνίου 15, 2018, 11:00 »
Μα eviva μόνο ένας... τι αντίστοιχο παράδειγμα ψάχνουμε;;;
Εμείς τους ξεβλαχέβουμε :laugh1: (Γίναμε οι Κωστόπουλοι του vaping  8) )

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #267 στις: Ιουνίου 15, 2018, 16:20 »
βρε Γιάννη είναι ίσως μια επιλογή για ορισμένους αυτό που λές
θα αντέχεται η "ξηρότητα" του ατμού με φαρδύτερο κεραμικό ; who knows...
καλό θα ήταν να υπήρχε μια επιλογή για φαρδύτερο αλλά έχουμε αντίστοιχο παράδειγμα.... ;
Ισα ίσα....
πολύ και υγρός ατμός αφήνει μια εντελώς πνιγηρή αίσθηση. Νιώθεις σαν να σου έρχεται υγρό στο στόμα κάποιες φορές (ο λόγος που έδωσα τον siren)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #268 στις: Ιουνίου 15, 2018, 16:21 »
Με πρόλαβες Βούλα, ξηρό ατμό δεν πήρα ποτέ από κεραμικό, βέβαια κάνω εξαιρετικά στησίματα όπως και εσύ απ΄ότι φαίνεται :laugh1:

Στέφανε, αν δεν δοκιμάσουμε δεν θα μάθουμε, αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να μας δώσει την επιλογή ο κατασκευαστής.
Εγώ ποντάρω ότι θα έχει συγκλονιστικό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #269 στις: Ιουνίου 16, 2018, 00:38 »
Γνώμη άπειρου παίκτη: Ό,τι πιο κοντά σε GSL. / [και χωρίς ρύθμιση αέρα, μόνο με αυτά τα μαγικά δυόμισι χιλιοστά].  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236902 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 399 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13960 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy