vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #180 στις: Μαΐου 29, 2018, 13:19 »
4. Οτι θα μου 'ρθει ολιγον αλμυρα για μενα προσωπικα, γιατι εβιβα δεν εχω και θα χρειαστω και jojo kit ( ναι αυτο θα επιλεξω ) και καπακι ( αν εχει ο ατμιστικ ) παμε δηλαδη πολυ παραπανω απο τα 55 της βασης που απολαμβανετε καποιοι ηδη
Αντί να ψάχνεις καπάκια κλπ, πάρε έναν κλώνο με 8$ .
Με λίγο τρόχισμα της καμπάνας αν δεν βιδώνει, είσαι ΟΚ

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #181 στις: Μαΐου 29, 2018, 13:44 »
απο την στιγμη που τα περισσοτερα παιδια μιλανε για μηδενικες διαρροές,εγω το οτι δεν εχει ανοιξε κλεισε υγρα το θεωρω +.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #182 στις: Μαΐου 29, 2018, 13:47 »
Συμφωνώ κι γω.
Καμμια διαρροη και ουτε αναποδα τον γυριζω, παει τρενο

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #183 στις: Μαΐου 29, 2018, 14:06 »
Και εγώ που τον έχω ζορίσει αρκετά τίποτα απο διαρροές :nope:


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #184 στις: Μαΐου 29, 2018, 15:07 »
Άμα ο ατμοποιητης δε σε καταβρεχει..... @@   :tongue_smilie:
Μέχρι κ ο Σιπις ευχαριστημένος.. . Πςςς φςςς 

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #185 στις: Μαΐου 29, 2018, 19:04 »
Αντί να ψάχνεις καπάκια κλπ, πάρε έναν κλώνο με 8$ .
Με λίγο τρόχισμα της καμπάνας αν δεν βιδώνει, είσαι ΟΚ
Θα ηταν μια καλη ιδεα και χρησιμη για καποιον που βιαζεται  δεν εχει εβιβα ... και θελει τωρα αμεσως τη νεα βαση,   βεβαια απ' οτι φανταζομαι και αυτο λεει και η λογικη,  ο Atmistique μαλλον μπορει να καλυψει καποιον τοσο   " απελπισμενο " με πληρες σετ  ηδη,  πρωτου βγάλει και νεα " καλουδια " 
Η αληθεια ειναι οτι δεν βιαζομαι αν και  στο στοχαστρο μου ειναι καιρο ο εβιβα  ,  χωρις να υπολογιζω καν σε νεα βαση , θα μπορουσα να εχω τον κλωνο ηδη οπως προτεινεις ; Πιθανον αλλα 
θελω και ο δευτερος Ελληνικος που θα εχω  εγω που δεν μαζευω ατμο ( οι δυο απο τους τεσσερεις ειναι στα κουτια τους και καλα θα κανω να τους διωξω ) να ειναι οριτζιναλ και να "γραψει πολλα χιλιομετρα " στα χερια μου , μπορει να ειναι και  η v1 εκδοση της βασης , δεν με χαλαει καθολου , αν βρεθει μια καλη και συμφερουσα  ευκαιρια ειναι ευπροσδεκτη παντα 
Προς το παρον διατηρω ενα.. ζωηρο ενδιαφερον στα περι εβιβα και δεν εκβιαζω καταστασεις οπως να παω απο το μαγαζι για να μην βρεθω αντιμετωπος με τον Orion  , μικρο παιδι αμα δει απο κοντα θα ζηταει και αντε βγαλτα περα , θα θελει να του γινει το χατιρι αμεσως  κ@@παιδο τι τραβαω με δαυτο  ::) :))

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #186 στις: Μαΐου 30, 2018, 08:27 »
Καλη σας μερα. Υστερα απο επισκεψη χθες στην Atmistique και υστερα απο μερικες δικες μου αναρτησεις πιο πανω, σχετικα με το ζεσταμα του Εβιβα, θελω να βαλω τα πραγματα στην πραγματικη τους βαση.
Μετα απο συζητηση και ελεγχο του ατμο απο τον Τασο, βγαλαμε το συμπερασμα οτι, η αντισταση που εστηνα, ηταν πιο ψηλα απο τους ακροδεκτες και πιο κοντα στην καμπανα, με αποτελεσμα η θερμοκρασια να μεταφερεται στην καμπανα, στο πανω καπακι και στο ντριπ-τιπ. Το στησιμο ηταν καθαρα δικο μου λαθος ! :doh3:
Εκανα καινουργιο στησιμο με ni80 - 040 και ρευματα μεχρι 24 watts και ο Εβιβας παει τραινο. Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα.
Θελω να ευχαριστησω τον Τασο για το χρονο και την βοηθεια του. Μου εβαλε και ο-ριγκακι στη βιδα του κατω πολου. :)
Αυτα απο μενα. Καλα ατμισματα ! :baby:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #187 στις: Μαΐου 30, 2018, 18:14 »
Θα ηταν μια καλη ιδεα και χρησιμη για καποιον που βιαζεται  δεν εχει εβιβα ... και θελει τωρα αμεσως τη νεα βαση,   βεβαια απ' οτι φανταζομαι και αυτο λεει και η λογικη,  ο Atmistique μαλλον μπορει να καλυψει καποιον τοσο   " απελπισμενο " με πληρες σετ  ηδη,  πρωτου βγάλει και νεα " καλουδια "
Η αληθεια ειναι οτι δεν βιαζομαι αν και  στο στοχαστρο μου ειναι καιρο ο εβιβα  ,  χωρις να υπολογιζω καν σε νεα βαση , θα μπορουσα να εχω τον κλωνο ηδη οπως προτεινεις ; 
Τον κλώνο τον χρειαζόμαστε ΜΟΝΟ για την καμπάνα και το καπάκι του.
Το πολύ πολύ κρατάς και το SS τανκακι του (δεν έχει διάφανο)
Η βάση του είναι εντελώς άχρηστη.
Δεν ξέρω αν η atmistique θα ξαναβγάλει καμπάνες μεγάλες (όχι jojo).
Υποψιάζομαι πως λόγω cpd δεν θα το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #188 στις: Ιουνίου 01, 2018, 10:48 »
ατμίζοντας πλέον αποκλειστικά με τη νέα βάση στον εβίβα να πώ 2 πράγματα που απολαμβάνω (πέραν των γνωστών περί γεύσης, συρμάτων κτλ....)

α) η εξαφάνιση του δαχτυλιδιού αέρα με χαροποιεί πολύ. Το θεωρούσα εντελώς περιττό εξ αρχής και στην δική μου λογική δεν προσέφερε τίποτα. Γλύτωσα  :))

β) η εξαιρετική τροφοδοσία με την δεύτερη εγκοπή-είσοδο υγρού μου επιτρέπει να απολαμβάνω την συνηθισμένη μου διπλή τζούρα χωρίς να με προβληματίζει τυχόν στέγνωμα στο βαμβάκι ή στην ποσότητα του. Για μένα η παλιά βάση πέρασε στην ιστορία .....  :D

ΥΓ
έχει δίκιο ο [member=17746]paloukaros[/member] ότι ορισμένα νέα υγρά αναδεικνύονται σε ψηλότερα βατ από τα δικά μου περίπου 12 που έχω συνηθίσει, όπως και άλλα υγρά χάνονται ή αλλάζουν εντελώς σε ψηλότερα επίπεδα. Αυτό τελικά είναι ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με την νέα βάση....  ;)
In the search of taste excellence  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #189 στις: Ιουνίου 01, 2018, 11:07 »
H νέα βάση με κάποιες διορθώσεις για να συμβαδίζει στην εποχή μας θα μπορούσε να γίνει ο top ατμοποιητής του 2019.
Έχει όπως έχω πει το πιο βασικά πράγματα (τροφοδοσία,σωστές θερμοκρασίες στην καμπάνα κτλ),αν φτιάχνανε τα clams και δίναν κανένα κεραμικό μεγαλύτερο για να δώσουν στον κόσμο κίνητρο extra να ασχοληθεί θα έκανε πάταγο...
Τέσπα...εγώ τον αγαπώ και έτσι :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 01, 2018, 11:55 »
....εμενα η "σχεση" μου με τον εβιβα, ειναι απο απόσταση.. 8)

ναι... έχω πλουσια προσόντα.....  :-[
























































....εχω skyline.   :thumpup: 
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 01, 2018, 11:57 »
Πλίζ... Γκετ ε ρούμ πίπολ!

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 01, 2018, 11:59 »
Για μένα για να τον ανακηρύξω ατμοποιητή του 2019 προανέφερα τι θα ήθελα!!!
Αλλά για κάποιον λόγο τον γουστάρω τον άτιμο και δεν τον αφήνω!!!

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 01, 2018, 12:21 »
....εχω skyline.   :thumpup:
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
O ατμοποιητής που άμα δεν ζεστάνεις επαρκώς τις 2 καμπάνες του δεν έχει ανάλυση και όταν το καταφέρεις καραμελώνει το υγρό είναι αυτός; :lotpot:
  ...πάλι καλά που κάνεις σκέτη βάση :sfyrigma:

Μια βαρετή Παρασκευή στο vaping.gr μόλις τελείωσε :pare:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 01, 2018, 12:28 »
...χωρις προκαταρκτικα, μηδεν η απολαΦση νεαρε. ;)

ειναι αξιολογος ατμοποιητης ο εβιβα.. το ομολογω, αν κ δεν εμεινε πολυ στην κατοχη μου..

καλο σ/κ [member=17746]paloukaros[/member]  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135694 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 83 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos