vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 5 χρήστες
stamatisgr, dkostas, mathimatikos1966, Jorge, Tazz

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #165 στις: Μαΐου 27, 2018, 14:10 »
Για οποιον θελει λιγοτερο αερα υπαρχει και αυτος ο τροπος και δουλευει!!
Μου λειπει το δαχτυλιδι. :'(

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #166 στις: Μαΐου 27, 2018, 14:45 »
[member=13885]cpbaroque[/member] (Κωνσταντίνε) βάλε πιο χοντρό σύρμα 0.32mm ή 0.35μμ και θα ξεφύγεις από το βράσιμο, έχεις περισσότερο αέρα να διαχειριστείς πλέον και τα ψιλά σύρματα είναι για τον V1, όπως φαίνεται φυσικά δεν σε ενοχλεί το βράσιμο οπότε μπορείς να συνεχίσεις με ψιλά σύρματα.

[member=15322]Σταύρος 63[/member] Εφόσον σου λείπει το δαχτυλίδι μέχρι να τον συνηθίσεις γύρνα λίγο και στον V1.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #167 στις: Μαΐου 27, 2018, 15:21 »
Δεν  πίσω γυρνάω . :D Δοκιμασε το Billythekind αξίζει! 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #168 στις: Μαΐου 27, 2018, 18:17 »
Μιά εικόνα, χίλιες λέξεις. Για εμάς τους νεαρούς (στον ατμιστικό χώρο) που αγνοώντας τον Eviva v1, άντε να καταλάβουμε τις αλλαγές που κουβεντιάζετε στην καινούρια βάση v2... :confused1:


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #169 στις: Μαΐου 28, 2018, 16:38 »
Πάντως θα μπορούσαν να αλλάξουν δυο τρία πραγματάκια ακόμη ώστε η νέα βάση να είναι πιο εύχρηστη!
1. Ας παρέμενε το δαχτυλίδι αέρα
2. Ας βίδωνε η καμπάνα πιο πολύ ώστε να σφραγίζει κατά την αναπλήρωση
3. Ας μπορούσε να λυθεί χωρίς άδειασμα υγρών για να δεις την αντίσταση
Αυτά τα ολίγα θα ζητούσα ώστε να είναι το απόλυτο ατμιστικό εργαλείο για μένα!

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #170 στις: Μαΐου 28, 2018, 19:43 »

Τελικά ισχύει το "η κόλαση σου ο παράδεισος μου"!  :yes:

Θα τα πιάσω ανάποδα. 

3. Θεωρητικά κι εγώ θα ήθελα να μπορώ να δω την αντίσταση μου χωρίς να αδειάσω το τανκ. Στην πράξη όμως μάλλον δεν με πολυενδιαφέρει μιας και δεν το κάνω ποτέ στους ατμοποιητές που μου το επιτρέπουν.

2. Πάλι θεωρητικά, κι εγώ θα ήθελα να κλείνουν τα υγρά για να μην έχω διαρροές στην αναπλήρωση. Στην πραγματικότητα όμως δεν έχω ποτέ διαρροές οπότε είμαστε ΟΚ.

1. Αν κάτι λατρεύω στη νέα βάση είναι που απαλλάχτηκα επί τέλους από τα σπαστικά δακτυλίδια αέρα. Μακάρι όλοι μου οι ατμοποιητές να μην είχαν AFC!

:)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #171 στις: Μαΐου 28, 2018, 19:46 »
Μια χαρά τα είπες Κωνσταντίνε και να προσθέσω ότι σιγά -σιγά εγκαταλείπεται το δαχτυλίδι του αέρα και οι ρυθμίσεις γίνονται με ποικιλία από Πίν.

Αποσυνδεδεμένος ZEEK

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #172 στις: Μαΐου 28, 2018, 19:55 »
κι αν οι 2-3 επιλογες αερα δε σου κανουν ,στην ακρη ο ατμοποιητης ο φοβερος

Πάντως θα μπορούσαν να αλλάξουν δυο τρία πραγματάκια ακόμη ώστε η νέα βάση να είναι πιο εύχρηστη!
1. Ας παρέμενε το δαχτυλίδι αέρα
2. Ας βίδωνε η καμπάνα πιο πολύ ώστε να σφραγίζει κατά την αναπλήρωση
3. Ας μπορούσε να λυθεί χωρίς άδειασμα υγρών για να δεις την αντίσταση
Αυτά τα ολίγα θα ζητούσα ώστε να είναι το απόλυτο ατμιστικό εργαλείο για μένα!

ειναι οι λογοι που δεν τον αγορασα ακομη.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #173 στις: Μαΐου 28, 2018, 20:17 »

Σωστά! Γι' αυτό γράφω "η κόλαση σου ο παράδεισος μου". Δεν νομίζω να υπάρχει εκεί έξω εργαλείο που να κάνει σε όλους μας... :)


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #174 στις: Μαΐου 28, 2018, 20:17 »
Φυσικά δεν είναι όλοι οι άτμοποιητές για όλους, ο καθένας ψάχνει και βρίσκει αυτό που του αρέσει.
Τυχεροί οι της Αθήνας που έχουν την δυνατότητα να τους δοκιμάζουν, ενώ η επαρχία προσπαθεί μέσω του Φόρουμ.

:thumpup: Κωνσταντίνε σχεδόν μαζί τα γράψαμε.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #175 στις: Μαΐου 28, 2018, 20:30 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Προσωπικά συμφωνώ με τον αγαπημένο cp, και ίσως μάλιστα να το έλεγα και πιο αυστηρά/απόλυτα, δηλαδή πως ειδικά ο v2 δεν θέλει δαχτυλίδι ρύθμισης, και για μένα πάντα μιλάω, αυτά τα δυόμισι χιλιοστά του v2 είναι μαγικά, και σε καμία περίπτωση δεν θα τα πείραζα. Για το 2ο που λέμε, δηλ. για κλείσιμο υγρών, εδώ δεν θα έλεγα όχι, και συμφωνώ απόλυτα με όσα συμπληρώνει ο cp. Για το 3ο, δηλ. να έχω πρόσβαση εσωτερικά σε κάθε περίπτωση, αυτό πιστεύω έχει να κάνει με τον κάθε χρήστη ξεχωριστά, δηλαδή, π.χ. η αφεντιά μου, πειράζει το στήσιμο μόνο σε ντρίπερ, πουθενά αλλού. Δεν θυμάμαι να χρειάστηκε ποτέ έκτακτη ανάγκη ώστε να θαυμάσω το στήσιμο μου. Παρ' όλα αυτά, δεν θα επιμείνω σε αυτό, εξάλλου κάθε χρήστης είναι διαφορετικός και ως προς τις επιλογές του.[/justify]

[justify][ήθελα να σημειώσω και κάτι ακόμα γενικά περί διαρροών. Όσο αφορά στο αν υπήρχε η δυνατότητα κλεισίματος υγρών, για την περίπτωση δηλ. αποφυγής διαρροών. Στο θέμα διαρροών. Όσα πρόλαβα να δω με τον v2, κι ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από φίλους, π.χ. όσα λέει ο cp, ή εγώ ή όποιος έτυχε μέχρι τώρα, με αναφορές περί μηδενικών διαρροών. Είναι πέρα για πέρα αλήθεια. Θα βάλω όμως ένα “όμως”. Θα έλεγα γενικά: [/justify]

[justify]α) Αν δεν έτυχε μέχρι τώρα να δει κάποιος χρήστης τη φιλοσοφία στησίματος ενός Eviva, αν δεν έτυχε να γεμίσει με βαμβάκι το σχετικό του πάτωμα μέχρι σήμερα, ώστε να δει και πώς λειτουργεί η όλη κατασκευή, τότε θα έλεγα να αποφύγει το λίγο ή σχετικά λίγο βαμβάκι, να αποφύγει τα όρια υπερτροφοδοσίας, (γιατί π.χ. άκουσα από πιο έμπειρο χρήστη πως έτσι θα έχω μέγιστη γευστική απόλαυση, ανάλυση κ.ο.κ.). Καλύτερα να μην είναι τσιγκούνης στο βαμβάκωμα. [/justify]
[justify]β) Ένα ακόμα βασικό για μένα, όχι τέρμα γέμισμα. Αν γεμίζω μέχρι επάνω, όσο βαμβάκι κι αν έβαλα, όσο καλλιτέχνης κι αν είμαι στο στήσιμο, μην εκπλαγώ αν από το πουθενά δω κλάμα στον v2. Προσωπικά, αφήνω πάντα ανάσες στον Eviva μου. Ποτέ μα ποτέ, όπως λέει κι ο cp, δεν είχα και δεν έχω διαρροές. / Αυτά τα πρώτα ως γενικότητες]. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #176 στις: Μαΐου 28, 2018, 20:42 »
To ss ανταλλακτικο των κεραμικων του v1 εχει δοκιμαστει στον v2 ?
Ειναι συμβατό ;
Τι εσ. διαστασεις εχει ;
Σιγουρα αν προκειται περι επιλογης αερα που ρυθμιζεται μεσω pin ειναι πολυ ευκολα τα πραγματα να φτιαχτουν κι αλλα pin ( αν σιγουρα δεν μας κανουν τα υπαρχοντα , εγω αν και σφιχτοτζουρης δεν απορριπτω πρωτου δοκιμασω )  και σιγουρα δεν παει στην ακρη λογο του οτι ερχεται η καινουρια βαση μαζι με δυο επιλογες

Ο λογος που δεν τον εχω αγορασει ειναι επειδη :
1. Δεν τον δοκιμασα
3.Περιμενω  να κατακατσει ο κουρνιαχτος απο τον ενθουσιασμο των " σεσημασμενων " μηπως και βγαλω πιο ασφαλη συμπερασματα.  
4. Οτι θα μου 'ρθει ολιγον αλμυρα για μενα προσωπικα, γιατι εβιβα δεν εχω και θα χρειαστω και jojo kit ( ναι αυτο θα επιλεξω ) και καπακι ( αν εχει ο ατμιστικ ) παμε δηλαδη πολυ παραπανω απο τα 55 της βασης που απολαμβανετε καποιοι ηδη
5. Δεν παω απο Πανορμου γιατι αν δοκιμασω..... μπορει και να μου αρεσει και να με πιασει και το φιλοτιμο και να κανω καμια μ@@κια  :)) ;D

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #177 στις: Μαΐου 28, 2018, 21:08 »
Δεν ειναι και το πιο ευκολο να αλαζεις πιν σε ενα ατμοποιητη για να πετυχεις τον αερα που θελεις,λεινεις τη μιση βαση,κατι που κανεις με το γυρισμα του δακτυλιδιου.Υπαρχου σημερα υγρα που θελουν πολυ αερα για να δωσουν το γευστικο προφιλ τους και υγρα που σαφως θελουν λιγοτερο αερα,γιατι τα τελευταια να μην τα απολαμβανω στον Eviva V2.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #178 στις: Μαΐου 28, 2018, 21:13 »
[member=20423]Orion[/member], καλησπέρα. Το mtl pin του v1, ταιριάζει και στον v2. / (σημ. έχει 2 o-rings αντί για 1 των 2 pin του v2, όμως κουμπώνει κανονικότατα και στον v2).



Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #179 στις: Μαΐου 29, 2018, 12:45 »

Ημέρα 3η


Και τα μουστάκια μου γελάνε...

Στο πρώτο στήσιμο του άβαλα σκέτη βάση έτσι για να τον ροντάρω μιας και ήταν σχεδόν του κουτιού. Εντάξει, σκέτη βάση ήταν. Τι να πω για την σκέτη βάση; Κόντεψε να με πάρει ο ύπνος απ' την ανία. Όταν άδειασε το πρώτο τανκάκι αποφάσισα να του βάλω ένα απ' αυτά τα υγρά που όλοι έχουμε. Αυτά που δεν είναι για νεροχύτη αλλά δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο και κάνουμε δύο τζούρες την ημέρα και θα τελειώσουν σε δύο-τρία χρόνια. Αυτό το υγρό του έβαλα προχθές το βράδυ και από εκείνη την στιγμή το έχω πιπίλα! Και ο αέρας μ' αρέσει (με το δυάρι πιν προς το παρόν...) και η απίστευτη τζούρα αλλά και η γεύση που με εξέπληξε ειδικά μ' αυτό το υγρό που δεν είναι και τίποτα (όχι, δεν λέω ποιο είναι το υγρό...). Το μόνο που άλλαξα σε σχέση με πριν είναι πως ανέβασα λίγο τα watts - το πήγα από τα 10,5 στα 13 και άρα θα έχω αυξημένη κατανάλωση οπότε δεν τη γλυτώνω. Θα φυτρώσουν σίγουρα λεμονιές από τα αυτιά μου. Σκέψου δηλαδή να του βάλω και τα παπαγαλόζουμα. Πσσσσσσςςς!

Γι' αυτό σου λέω. Και τα μουστάκια μου γελάνε...


ΥΓ. Θα του βάλω και περισσότερο βαμβάκι στο επόμενο στήσιμο. Κοτζάμ σεντόνι έγραψε χθες ο JoeBar, τονίζοντας κάθε τόσο πόσο πολύ συμφωνεί μαζί μου, για να καταδείξει τελικά πόσο απόλυτα διαφωνεί μαζί μου (για το βαμβάκι...)!  :laugh1:

Αλλά έτσι συμπαθητικά που τα είπε δεν μπορώ παρά να τον ακούσω... :yes:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084205 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 96 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos