vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 4 χρήστες
Nikrom, thanos1071, dkostas, swtos

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 24, 2018, 22:20 »
ναι μπορει να εχεις δικιο,ισως ομως κατι να μπορουν να κανουν τα παιδια αν τους ζητηθει.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 24, 2018, 22:25 »
Δύσκολο διότι η καινούργια βάση δεν έχει δαχτυλίδι αέρα όπως η V1 το οποίο μπορούσες να το βγάλεις και να βάλεις το δαχτυλίδι για το Provari. Βέβαια εάν περάσεις από τα παιδιά μπορεί να σου βρούνε και μια βάση V1 και να κάνεις την δουλειά σου με το Provari.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 24, 2018, 22:32 »
αστα με το v1 δεν τα βρηκαμε ποτε  :(

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 24, 2018, 22:41 »
Με τον V2 θα τα βρείς όπως και δήποτε………

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 24, 2018, 22:46 »
Δοκίμασα σήμερα το παρανοϊκό, φαινομενικά, στήσιμο του [member=17746]paloukaros[/member] που έχει παρατεθεί παραπάνω, με το γουρούνι την αντίσταση μέσα στον μικρό εβίβα.

Στα 40W έπαιζε χαλαρά και με χλιαρό ατμό και πολύ γεύση. Σούπερ! Όποιος έχει ιώβεια υπομονή για να πιάσει αυτό το σύρμα στα posts το συστήνω ;)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #140 στις: Μαΐου 25, 2018, 00:28 »
μαζι με το δαχτυλιδι που εχουν τα παιδια για provari,πιστευω οτι θα αναβαθμιστει και το ξεχασμενο μου ,mini provari 2.5
θελω ακομα να δω καποιες αποψεις για την γευση του και αν βαζει στην ακρη ιερα τερατα hussar,skyline κ.λ.π και με βλεπω να ανηφοριζω προς πανορμου.
Ο eviva πάντα ήταν στην δική του κλάση.
Και τώρα με την νέα βάση που έχει συμμετρική τροφοδοσία, εύκολο στήσιμο (χωρίς κεραμικό) και περισσότερο αέρα ΔΕΝ παίζεται.
Ειδικά στα τριμπεκοειδή κάνει θαύματα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #141 στις: Μαΐου 25, 2018, 04:35 »
μαζι με το δαχτυλιδι που εχουν τα παιδια για provari,πιστευω οτι θα αναβαθμιστει και το ξεχασμενο μου ,mini provari 2.5
θελω ακομα να δω καποιες αποψεις για την γευση του και αν βαζει στην ακρη ιερα τερατα hussar,skyline κ.λ.π και με βλεπω να ανηφοριζω προς πανορμου.

[justify][member=9120]vag21[/member], καλημέρα. Νομίζω πως ήδη έδωσαν κάποιες απαντήσεις κάποιοι φίλοι, αν θυμάμαι καλά πρώτος είπε σχετική γνώμη/σύγκριση ο Ribot. Παρ’ όλα αυτά, αρκετά δύσκολη η ερώτησή σου, ειδικά αν απαντηθεί ως μονολεκτική. Προσωπικά, συμφωνώ με τον αγαπητό netsplit, κι όχι για να ξεφύγω απάντησης, απλώς το ίδιο πιστεύω κι εγώ, δηλαδή πως ένας Eviva ήταν πάντα στη δική του κλάση. [/justify]

Μία γενικότητα θα πω. Παραδείγματα όπως, από GUS, που ακόμα και το στιλό του να πάρω για ν΄ ατμίσω θα έχω γεύση και αυθεντικό mtl, ή πχ. η τεράστια γκάμα από ντρίπερ κατάσταση, όπου θα έχω απόδοση πλουσιοπάροχης γεύσης απαγορευμένης για διαβητικούς, ή κατηγορίες τανκάτων που ξεχώρισαν μέχρι τώρα και σε γεύση και σε όλα, όπως Hussar, Skyline, In’Sane, Taιfun κ.λπ. Όλα αυτά είναι ενδεικτικά, πολύ εύκολα κάποιος χρήστης μπορεί να τα ξεχωρίσει ως καλύτερα, (και χωρίς καν να αναζητήσουμε τ’ ακόμα πιο δυνατά ή συγκεκριμένα παραδείγματα όπως π.χ. κατηγορία πλέγματος για καπνικά ή επιστήμη στο τρελό βαμβάκι όπως ένας GSL κ.ο.κ.). 

Όμως, και προσωπικά πάντα μιλάω, πολύ δύσκολα να φτάσεις στη φινέτσα ενός Eviva. Ο αναλυτικός v1, είναι η ποιότητα του mtl, και ακόμα δεν βρήκα τέτοια απόδοση (πλην πλέγματος). Ο v2 τώρα, ταράζει αρκετά νερά. Για περισσότερους πλέον χρήστες, και αυτό είναι ξεκάθαρο από την πρώτη κιόλας τζούρα. Ακόμα και με το κεραμικό του, έλαβα πιο υγρή τζούρα, εξαιρετικές εισπνοές και εξίσου αναλυτικός. Γεύση στα μέγιστα ακόμα και χωρίς κεραμικό, με ακόμα πιο υγρή και απολαυστική τζούρα, με μεγαλύτερο εύρος σε βατ και σύρματα. 

Με λίγα λόγια, πώς θα παρομοίαζα την όποια σύγκριση; ένας καλοντυμένος, ένας πλούσια ντυμένος, κι ένας μοδάτος. Ο Eviva, παραμένει για μένα σταθερά στην πρώτη περίπτωση. Η φινέτσα της ιστορίας. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #142 στις: Μαΐου 25, 2018, 07:59 »
Δοκίμασα σήμερα το παρανοϊκό, φαινομενικά, στήσιμο του [member=17746]paloukaros[/member] που έχει παρατεθεί παραπάνω, με το γουρούνι την αντίσταση μέσα στον μικρό εβίβα.

Στα 40W έπαιζε χαλαρά και με χλιαρό ατμό και πολύ γεύση. Σούπερ! Όποιος έχει ιώβεια υπομονή για να πιάσει αυτό το σύρμα στα posts το συστήνω ;)
2 λεπτά υπόθεση είναι άμα πιάνουν τα χέρια σου ρε αίσθημα :yes:
Πιο πολύ ώρα μου πήρε να αποφασίσω τελικά τι υγρό θα βάλω μέσα :))

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #143 στις: Μαΐου 25, 2018, 08:09 »
@ jbt , καλη σου μερα. Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Το ξερεις οτι η γνωμη σου εχει για μενα τη σχετικη βαρυτητα !
Ξερεις οταν εστηνα,  γυριζα το συρμα μιση στροφη δηλ ' U ' και κατα πασα πιθανοτητα με την αυξομιωση της εντασης του ρευματος να μου εκανε hot spot, με αποτελεσμα το ζεσταμα. Τωρα ομως οπως προειπες, γυριζω μια στροφη και το συρμα τεζαρει και ανταποκρινεται. Θα ξαναστησω και θα δουμε ( γιατι ο Εβιβας οταν ειναι γεματος, εχεις θεμα με τη μεταγγιση υγρων αλλου, προκειμενου να δεις τι γινεται στην καμπανα ).
Οσο για τη βιδα 510 του πολου, με τον v1 δεν ειχα θεμα. Εχω την εκτιμηση οτι η καινουργια βιδα ειναι ελαχιστα πιο χαλαρη στις στροφες και βιδωνετε πιο ευκολα μεσα στο σωμα. Και το ο-ριγκακι που εβαλα, δεν προσεφερε κατι, απλα το εβαλα γιατι καποιος αλλος συνατμιστης το ανεφερε. Με το jo-jo kit πρεπει να εχεις καταπληκτικη γευση !
Αν το προβλημα συνεχιστει, θα κανω επισκεψη στα παιδια για περισοτερα. Σ'ευχαριστω και παλι ! :)

@ billy, πιστευω και ευχομαι με την πληρη περιτυλιξη του συρματος στους ακροδεκτες να λυθει το προβλημα.

@ joe, ξεχασα, εχω κανει ακριβως το ιδιο στησιμο με αυτο που εβαλες στη φωτο !!!!!   

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2018, 02:38 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #144 στις: Μαΐου 25, 2018, 10:20 »
ThioVag το ορινικ από kayfoun το μικρό  θα το βάλεις στις βόλτες τις βιδας όχι στο σώμα που έχει ώστε με το σφιξιμο  να μην κουνιεται ή βίδα και να βγει  έξω μισό  χιλιοστο .

Αποσυνδεδεμένος stzog

Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #145 στις: Μαΐου 25, 2018, 10:23 »
Ηθελα να ξερα ειμαι ο μονος που δεν πηρα πολυ καλη παρα νορμαλ γευση στον skyline????

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #146 στις: Μαΐου 25, 2018, 10:26 »
όχι δεν είσαι ο μονος
είναι γεμάτο το δρομοκαιτειο από δαύτους  :))



*πλακα κάνω έτσι?

Αποσυνδεδεμένος stzog

Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #147 στις: Μαΐου 25, 2018, 10:34 »
ο Καλυτερος με διαφορα σε κατασκευη και ποιοτητα που εχω πιασει...αλλα γευση νορμαλ.Τεσπα/...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #148 στις: Μαΐου 25, 2018, 10:36 »

Εγώ πάντως έχω μπερδευτεί. Για ποιον ατμοποιητή μιλάτε παιδάκια;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #149 στις: Μαΐου 25, 2018, 10:44 »
μαλον για τον skyline , αλλα τα λετε σε λαθος νημα  ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270886 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1464 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43063 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520058 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap