vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Jorge, Germanlilm

Twitter

Eviva V2 By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 22, 2018, 19:26 »
Καλώς μας ήρθες Πρόεδρε.
Φυσικά αυτά τα λύσαμε, αλλά πές μας και τις εντυπώσεις σου...….
Κάποιο καλό στήσιμο...… και ότι άλλο χρήσιμο θα είναι καλοδεχούμενο.....
την καλησπερα μου Βασιλη,θα σου πω προσωπικα τι εχω δοκιμασει και μου αρεσε,35αρι κανθαλακι και 40αρι σε 2,5 διαμετρο 5 σπειρες,βεβαια προσωπικο γουστο ειναι αυτο,τι μου αρεσε;επιτελους φυσηξε λιγο αερακι ρε παιδι μου

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 22, 2018, 19:26 »
Σταύρο πες μας για την γεύση που έχεις σε αυτά τα επίπεδα, σε σχέση με ομοιο στησιμο σε αλλον άτμο. Συγκριτικά για σένα...

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 22, 2018, 19:27 »
Όπως προείπα το μεγαλύτερο ατού της νέας βάσης είναι η τροφοδοσία.
Μπήκα στον πειρασμό να δοκιμάσω τα όρια της λοιπόν...
SKcoil fused 26*3/38 απο τον καλό φίλο Σωκράτη σε 3αρι πυρήνα 0,24Ω, βαμβάκι cotton bacon prime, υγρό παπαγαλόζουμο που το γνωρίζουμε καλά και εμπρός καλά μας χέρια...
Μια δυσκολία την βρήκαμε στο να πιάσουμε το Coil στα post αλλά όταν έχεις χεριά όλα γίνονται...
Στέγνωμα πουθενά και Εβίβες
Όποιος θέλει να τον δοκιμάσει φυσικά και ξέρει που θα με βρει
(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ανωμαλε :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 22, 2018, 19:58 »
...3αρι πυρήνα 0,24Ω, βαμβάκι cotton bacon prime, υγρό παπαγαλόζουμο που το γνωρίζουμε καλά και εμπρός καλά μας χέρια...

Στα πόσα βατς δηλαδή; 70, 80, άντε 90 το πολύ, έτσι; Χαμηλά παίζεις για το παπαγαλόζουμο!  :yes:
Εγώ το άτμιζα στα 637 βατς ακατέβατα και έβλεπα τον Χριστό φαντάρο!  :tongue-eyes:  
Τώρα πια βέβαια δεν το ατμίζω. Έχω βρει πιο αποτελεσματικές μεθόδους πρόσληψης...



:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 22, 2018, 20:08 »
Σταύρο πες μας για την γεύση που έχεις σε αυτά τα επίπεδα, σε σχέση με ομοιο στησιμο σε αλλον άτμο. Συγκριτικά για σένα...

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk
Στέφανε δεν θέλω να υπερβάλω αλλά αυτή η καμπάνα με την τροφοδοσία που έχει η νέα βάση
δίνει απίστευτο ατμιστικό αποτέλεσμα. Ντουμάνι και γεύση στο φουλ... Πραγματικά θέλω να τον δοκιμάσετε...
Εγώ μόλις είδα την τροφοδοσία ήμουν σίγουρος για το αποτέλεσμα.
Και θέλω να φέρετε και τους δικούς σας να τους στήσω με ότι λεπτό συρματάκι θέλετε, με κεραμικό ή όχι και να κάνουμε μαζί ένα συγκριτικό.
Φυσικά περιμένω και τον beta tester με τους λατρεμένους του




Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 22, 2018, 20:37 »
[justify]Καλησπέρα κι από μένα, σε όλους τους φίλους. Θέλω να υποστηρίξω κι εγώ την άποψη που λέει πως ο v2 παίζει εξαιρετικά και ως αεράτος, και, πάταξον μεν, άκουσον δε, όπου π.χ. η αφεντιά μου, παραμένει ένας mtl-ας που παράλληλα αγαπάει και τις άνετες εισπνοές και στο mtl. Για δικό μου στήσιμο χρησιμοποίησα το pin 2.5mm, και Ni80 0.5mm, 6 σπείρες, 2.5mm πυρήνας, 0.4Ω, 23 – 25W. Εξακολουθώ να απολαμβάνω άτμισμα, εξαιρετικός και εδώ. Το ultem πάτωμα του v2 χασμουριέται και καλλωπίζεται, ο Joe πιστεύει πως κάτι σπουδαίο έκανε τώρα με 23 ολόκληρα βατ! (μετά έσκισα το καλσόν), όμως και πέρα από την πλάκα, έρχεται απόλαυση, και στο 50άρι σύρμα, (όπου να σημειώσω πως δεν δυσκολεύτηκα στις βίδες, και λέω αλήθεια). Ο αέρας εξαιρετικός κι αυτός, τίποτα ψεύτικο, τίποτα δεν ήταν έξω απ΄ τα νερά του. Δύο κόσμοι συναντιούνται, έστω για κάπου κάπου, έστω κι αν π.χ. το 50άρι του ενός είναι έξω από έναν Eviva ή το πιο ζόρικο αλλά αποδεκτό για άλλον, ή του τρίτου απλώς για να καθαρίζει δοντάκια. Υπέροχο αντάμωμα. [/justify]

  


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 22, 2018, 21:11 »

Βλέπω το στήσιμο του Joe από πάνω και αναρωτιέμαι, θέλει τόσο πολύ βαμβάκι; Θέλω να πω, όταν είχα αυτό το πρωτότυπο κομμάτι τα Χριστούγεννα και έκανα δοκιμές το μόνο που δεν έκανα είναι παιχνίδι με το βαμβάκι. Δύο λωρίδες βαμβάκι, λεπτές όπως έβγαιναν από την αντίσταση και κατευθείαν στα λούκια - ποτέ δεν άπλωνα βαμβάκι σε όλη την βάση! Αυτό έκανα πάντα και δεν είχα ποτέ θέμα τροφοδοσίας ή γεύσης. Το μόνο παραπανίσιο που έκανα ήταν να τραβήξω δύο ποδαράκια από το βαμβάκι πάνω στην βάση να μαζεύουν τις ...υγρασίες. Του κεφαλιού μου έκανα τότε (όπως πάντα...) χωρίς να δω φωτο ή βίντεο με στησίματα και το αποτέλεσμα ήταν υπέροχο ότι σύρμα και να δοκίμασα. Πολύ όμως θα ήθελα να μου εξηγούσε κάποιος (ο Joe ακόμα καλύτερα!) γιατί έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα με τόσο πολύ βαμβάκι... :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 22, 2018, 21:25 »
[justify]@cp, καλησπέρα. Ναι ναι, πέτυχες κέντρο, κυριολεκτικά! Είχα ετοιμάσει σεντόνι όμως το έσβησα, μέσα σε αυτό ήθελα να τονίσω πως εξακολουθώ να δοκιμάζω τα πάντα με το βαμβάκι. Η τροφοδοσία του είναι εκπληκτική! Από την 1η μέρα το είδαμε όλοι πως είναι, όμως όσο περνάνε οι μέρες και τα στησίματα, η τροφοδοσία μού δείχνει πως είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετική. Ε, έχω τρελαθεί στο βαμβάκωμα. Θέλω να βρω πότε θα πάρω καμένο, θέλω να δω πότε θα έχω βροχές και μπόρες. Τζίφος. Ο v2 είναι καταπληκτικός, έτσι, χωρίς ρύθμιση από τον κατασκευαστή. [/justify]

[justify]Στο συγκεκριμένο, λοιπόν. Δεν βοηθάει η εικόνα παραπάνω, το πλάκωσα με πολύ βαμβάκι, πάρα πολύ, μάλιστα πρόσθεσα κι άλλο. Από την πρώτη τζούρα είχα εξαιρετικά αποτελέσματα, και ακόμα δεν κατάφερα να στριμώξω τον v2. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 22, 2018, 21:33 »

Αν στο προηγούμενο ποστ κρύβεται απάντηση στο ερώτημα μου, εγώ σίγουρα δεν κατάφερα να την βρω... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 22, 2018, 21:43 »
[justify]@cp, αν έπρεπε να πω τα δικά μου συγκεκριμένα θα έλεγα πως: α) με χρήση κεραμικού, απαιτείται εξοικειωμένο αραιό βαμβάκωμα, (που προσωπικά συνήθισα τα δύο αραιά στρώματα/φιλμ βαμβακιού), β) στον v2, μέχρι τώρα είδα πως όσο κι αν βάλω αποδίδει εξαιρετικά σε γεύση, απλώς προσαρμόζω και προσωπικό γούστο και ανοχές επισκευάσιμου, (αν τώρα πρέπει βέβαια να μιλήσουμε πιο συγκεκριμένα για μέγιστη απόδοση γεύσης και ανάλυσης θα έλεγα πως το κεραμικό είναι πάλι ο στόχος). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος carpe-noctem

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 22, 2018, 22:26 »
Mε τα νεα μου adidas solarboost  :)  ετρεχα για ρεπορταζ οπως παντα ...ο δρομος με εφερε καπου στην πανορμου και λεω μμμμμ  αυτο το μαγαζι καπου το ξερω ... διπλοπαρκαρω λοιπον οπως παντα, τρεχω μπαίνω μεσα βλεπω γνώριμες φατσες χαμογελαστες οπως παντα ... ο τασος ανέβαινε τα σκαλια με κατι παλια adidas :)) ... για να μην τα πολυλογώ 34μμ kanthal 2.5 πυρήνας 5 αραιές σπυρες 1Ω 18W  και αυτη τη στιγμη απολαμβάνω το μεράκι των παιδιών του atmistique:thumpup:..
παντα επιτυχίες και παντα τα καλλίτερα εύχομαι :thumpup:.
 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 22, 2018, 22:32 »
[justify]Πέρα από όλα αυτά που συζητάμε, και πριν κλείσω σύνδεση (γιατί θα χάσω το game of love), να πω πως και τον v2 ήθελε η αφεντιά μου να δει για χι χρόνο, και κατόπιν να τον σφραγίσω και φυλάξω στο σκοτεινό ντουλάπι των δικών μου χι επισκευάσιμων. Δεν με βλέπω να το κάνω, τουλάχιστον όχι σύντομα. Είναι όντως εξαιρετικός σε όσα λέει πως δίνει, συν του ότι εξακολουθεί ένας Eviva να είναι τόσο εύχρηστος, ποιοτικός και βολικός επισκευάσιμος, και π.χ. προσωπικά πάντα, ένας από τους ελάχιστους επισκευάσιμους που δεν κατάφερα να βάλω σε κελί είναι ο Cloud.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 22, 2018, 22:47 »
που πάτε βρε τρελλά αγόρια χωρίς βαμβάκι ; μπουκώστε το εργαλείο βρε... Ακου "δυό λεπτές λωρίδες" λέει ο άλλος... Τι ζούμε... Βάλτε βαμβάκι να ξαναζήσετε το Αποκάλυψη Τώρα και αφήστε το μπίρι μπίρι....

Sent from my SM-G3815 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 22, 2018, 22:59 »
Μμμμμ... Και μετά λέτε εμένα υπερβολικό....

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva V2 By Atmistique
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 22, 2018, 23:21 »
τον v1 ποτε δεν καταφερα να τον απολαυσω ειχα παντα διαρροες,μολις μου τον έστηναν τα παιδια στην πανορμου πηγαιναν ολα πριμα,εννοειτε οτι κατι λαθος εκανα εγω και ισως φταιει οτι δεν του εδωσα τον χρονο που του επρεπε,η γευση του ομως μου εχει μεινει και ηθελα να ρωτησω αν ο  v2 συγχωρει περισσοτερο τα λαθη.

υ.γ επισης καποιος με φωτογενεια :)),ας φτιαξει ενα βιντεακι με ολες τις νεες δυνατοτητες του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos