vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Milarepa, Giannis.B, Alexander20, aalex, Tazz, Jorge, manoslykos

Twitter

Dvarw MTL by KHW mods

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 11, 2018, 12:45 »
Γενικα βγαζει συνεχεια καθε βδομαδα σχεδον αλλα τελειωνουν σε 2-3 μερες... Πρεπει να εχει αυξημενη ζητηση σε συνδιασμο με το οτι δεν παραγει πολλους..
Αν εχεις facebook εχει ενα group και ενημερωνει ποτε θα βαλει στοκ ( Khw mods λεγεται). Αν δεν εχεις, μπορω να σου στειλω ενα πμ ποτε θα βαλει αν ενδιαφερεσαι, συνηθως ρωτανε συνεχεια..

[justify][member=19352]nwlis[/member], καλημέρα. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, κι έχεις απόλυτο δίκιο. Εχθές δεν είχε τίποτα ο Ούγγρος, σήμερα το πρωί είναι όλα διαθέσιμα. Βέβαια, το μόνο που μένει είναι να βρω νόμιμο τρόπο αγοράς. Αν δεν προλάβω, ρίξε κι εσύ την επόμενη φορά ένα π.μ. / και πάλι, χίλια ευχαριστώ. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 11, 2018, 12:56 »
επειδή μρ ρωτάνε ..ερχεται περιπου σε 8-9μερες..με τον ταχυδρομο..χωρις κανενα πρόβλημα..

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:21 »
Άμα πιάνει τη γεύση του hussar γιατί να μη μείνουμε στον hussar; Όλοι κάτι καλύτερο δεν ψάχνουμε σ'αυτή τη ζωή όταν βγάζουμε το πορτοφόλι απ' την τσέπη;

Οι σκέψεις ενός ώριμου 40άρη -πλέον- .. :))
επειδη ο hussar δεν ειναι και ο πιο απροβληματιστος ατμο ;)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:26 »
Τί προβλήματα βγάζει; Από τους πιό απροβλημάτιστους, μαζί με τον doggy, τον χαρακτηρίζω.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:27 »
Εμένα ο Hussar δεν μου άρεσε. Δεν μου άρεσε το στήσιμο-ανοιγμα υγρών-ρύθμιση αέρα. Δεν με τρέλανε ούτε η γεύση. Τον πήρα για το hype όπως κάνω πολλές φορές. Άλλες πιάνει, άλλες όχι.
Τώρα ετούτος εδώ μου φαίνεται καλός. Απλός, πολλά σύν του δίνω γι αυτό. Γευσάτος δεν υπογράφω. Μετά την Phenomenon εποχή αυτό το γευσάτος πάντα με πάει πίσω ένα βήμα.
Αλλά και πάλι λέω καλός μου φαίνεται. Τόσο όσο να κάνω υπομονή να τον εμπορευτούν επίσημα στην Ελλάδα. Αν όχι δεν πειράζει.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:38 »
Θα συμφωνήσω μαζί σου μόνο για την γεύση. Επειδή είναι υποκειμενικό θέμα όμως, κατ εμένα είναι από τους κορυφαίους.
Κατά τα άλλα, δεν βλέπω διαφορές στο στήσιμο με αυτόν, ενώ πέρα από απροβλημάτιστος, είναι και εξαιρετικά απλός και εύκολος, σε σημείο που να μην μπορώ να αντιληφτώ σε τί είναι απλούστερος ο Dvarw.
Μη φανεί πως αναθεματίζω τον ένα & προμοτάρω τον άλλο. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι είναι ένας πάρα πολύ καλός (και οικονομικός, για αυτά που έχουμε συνηθίσει για αυτήν την κατηγορία του σχεδόν χειροποίητου) ατμο.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 11, 2018, 13:51 »
Η μονη διαφορα που μπορω να πω οτι εχουν ειναι οτι σε πιο σφικτη τζουρα που εχω τον τελευταιο καιρο  (1.2-1.5 mm) o Dvarw παιζει καλυτερα.
Στα 2-3 mm πραγματικα δεν νομιζω οτι μπορω να καταλαβω αξιοσημειωτη διαφορα αλλα απο την αλλη ειναι εντελως υποκειμενικα αυτα που λεω για τη γευση  οπως και ολοι μας.
 Ο βασικος λογος που  τον εκανα review και τον προτεινω ετσι, οπως και τον csmnt, ειναι γιατι ΟΤΙ κουλαμαρα και να κανεις, οτι λαθος γινει (οκ σε λογικα πλαισια): 
1) η γευση ειναι ταβανι (επιπεδου phenomenon?hussar?δεν μπορω και δε με ενδιαφερει να πεισω, αλλα σε αντιθεση με αρκετους απο τους κορυφαιους, δε θελει μεταπτυχιακο στο στησιμο, να ναι παντα ορθιος, χαρτοπετσετες στην τσεπη κτλ :D)
2) Η τροφοδοσια του ειναι απο αλλο πλανητη
3) 5 ml :D

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 11, 2018, 15:56 »
Κάνε ένα update στο 3... Παραπάνω από 5ml παίρνει. Παίζει ο συγκεκριμένος ριβγιούερ να έψησε τον ούγγρο να του φορέσει και bf pin. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 11, 2018, 16:24 »
Αυτος ειναι o 24αρης, ιδιος ακριβως σχεδιαστικα απλα πιο μεγαλο deck, tank(για αυτο και τα περισσοτερα ml), αλλα posts για πιο χοντρο συρμα, με 3-5 mm airflow  και ειναι η  DL εκδοση.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 11, 2018, 21:11 »
[member=20529]TheMadGreek[/member]  και [member=4133]makis206[/member]
Εντάξει, εσάς τους δύο ειδικά θα σας ενημερώσω αναλυτικά για τη "σύγκριση" με Hussar,
αφού σήμερα παρέλαβα τον κλώνο της CV και τώρα τον έχω να πάρει το αφρόλουτρό του ;D
Πρώτη θετική εντύπωση ότι στο κανονικό μέγεθος των 5ml είναι λίγο μικρότερος από hussar με micro tank :)


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 11, 2018, 21:56 »
Έλα ρε μεντορα μη μου κάνεις τέτοιες ζημιές τώρα.
Καλά εγώ βέβαια θέλω την DL version.

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 15, 2018, 17:22 »
για υγρο 50/50 συνιστω για οποιον ενδιαφέρεται ..να προμηθευτεί εξτρα την καμιναδα[οσο υπαρχει]την παλια με τις μικρες τρυπες..τροφοδοσίας..εχει καλυτερη αυτονομια υγρου..αλλα και μειωση του σχετικου θορυβου!!στο ατμισμα..
και με νέο στησιμο με συρμα ΚΑ1-0,32μμσε δυαρη αξονα -σπειρες 8-1,15ωμ αντιστασηστα 14,5βατ..η αποδοση του είναι τελεια...ακομα καλυτερη γευση με καπνικο ry4 double+pyrazine TPA-12αρα νικοτινη..και μεγαλυτερη παραγωγη ατμου...με αερα 1,2μμ...

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 16, 2018, 15:38 »
Να πω και εγω την εμπειρια μου μετα απο πολλα στησιματα σε κλωνο της κοπερ αλλα και σε οριτζιναλ που εχει φιλος.Τον οριτζιναλ τον δουλευει χωρις πιν και το μονο θεμα ειναι η τροφοδοσια του.Ανοιξε τις τρυπες με 3μμ τρυπανι και ειναι κομπλε και πηρε και περιμενει την καμπανα με τις οβαλ τρυπες.Σε εμενα με το 1.2μμ πιν σαν μτλ δεν μ αρεσε.Πολλα στησιματα.Ο αλλος μεχρι και ορθιο εκανε.Με κανθαλ που εχω το πιο μικρο 26γ ο αερας σαν να ειναι λιγος.Ζεστος ατμος και οχι ακριβως καμμενο.Σαν να ερχοταν ζεστο μεταλο.Μια περιεργη γευση-αισθηση.Σαν να θελει πιο ψιλο συρμα αλλα δεν εχω.Με νι80 ειτε 26γ ειτε 28γ παλι δεν με ξετρελανε.Ολα αυτα σε 2.5 πυρηνα.Τωρα εχω πανω 8 σπειρες μακρο σε 2μμ πυρηνα 28γ νι80 και παλι δεν .Ασε που καμια φορα μ φερνει και καμενο.Το μονο που καπως το εσωσε ειναι με 26γ σε 2.5 πυρηνα 5 σπειρες ανοιχτες σσ316 και λειτουργια replay.Αλλα γενικα δεν μ εκανε να αφησω τον ΤΑΕ για αυτον.Μου θυμισε πολυ χουσαρ και δεν μαρεσε για τα ιδια πραγματα που δεν μαρεσε και ο χουσαρ.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 16, 2018, 20:40 »



Δοκιμασε αυτον τον τροπο αν δεν τον εχεις δοκιμασει. Θα επρεπε να υπαρχει και μια τεταρτη φωτο που κοβω το βαμβακι που περισσευει αφου τραβηξα προς τα μεσα οσο βλεπεις στην 3η φωτο,  αλλα το ξεχασα :D
Και με την καμπανα με τις μικρες τρυπες με 50/50 υγρο αλλα και με την μεγαλυτερη με 60/40-70/30 υγρο, αμα δεν προσεξω, θα εχω λιγο γουργουρητο απο την υπερτροφοδοσια οπως και ο [member=9342]angelosdes[/member]
Kαμμενο δεν εχω παρει ουτε με clapton sta 22+ watt με 2.5mm pin/χωρις pin...

Επισης το 26g με 1.2 pin airflow και με τοσο μικρο θαλαμο και χαμηλη καμπανα δεν...

Σορρυ για τις κακες φωτο αλλα εστησα προχειρα απλα να δειξω ενα τροπο που δουλευει παντα :D

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 16, 2018, 22:00 »
αρα καλα καταλαβα οτι θελει 28γ.Εγω δεν το βαμβακωνω ετσι.Το σηκωνω ψηκλα φαση αυτακια και μετα το κοβω συριζα με το υψος της καμπανας ισως και πιο χαμηλα.Κατι μ λεει οτι σε λιγο θα παει στις αγγελιες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110543 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515294 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet