vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

321 επισκέπτες, 10 χρήστες
Mulder, dkostas, Nikrom, SEB, dimitris1167, ThioVag, djfloor, manoslykos, ZoeM, treloneritis

Twitter

Dvarw MTL by KHW mods

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 29, 2018, 21:05 »
Αυτός νομίζω είναι ο εργοστασιακος ατμοποιητης τους.

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2291
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 29, 2018, 21:52 »
Ναι, σωστά. Δεν φαντάστηκα πως είναι κοινά τα κομμάτια και ο ούγγρος έβαλε το όμορφο το μοντέλο στην φωτογραφία του ss tank.

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 01, 2018, 14:51 »
Με το μεσαίο τανκακι γίνεται πολύ όμορφος, ένας απροβληματιστος ατμοποιητης.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 10, 2018, 19:21 »
..τον χρησιμοποιω 2μερες αποκλειστικα..τον προμηθευτικα απευθειας από τον κατασκευαστη..79ε+11μεταφορικα..
η επιλογή εγινε καθαρα για το ότι μ αρεσει η σφιχτη τζουρα[μαλιστα πηρα και το pin του ενός χιλιοστου!!]και λογω μικρου χωρου ατμοποίησης..που συμβαλει στην αποδοση γευσης..η εκπληξη όμως είναι ότι εχει και πολύ καλο χτυπημα...
με καπνικο υγρο 50/50..τυπου ry4..η γευση του είναι πολύ ''τσιγαρισια''με αλλα καπνικα..εχει πολύ καλυτερη γευση..τον εστησα με συρμα Κ-Α1 0,28διαμετρου σε δυαρι αξονα 7σπειρες αντισταση 1,1ωμ..στα 14βατ..με την τρυπα αερα 1,2μμ
 βαζοντας το πιν 1μμ..με ιδια αντισταση..στα 13βατ..  εχει πολύ  ευκολο στησιμο-βιδες-σπειρωματα-αναπληρωση υγρου..και φυσικα μηδεν διαροες..
τον συνιστω και για αρχαριους..με τις μεγαλύτερες τρυπες τροφοδοσίας που εχει η καμπανα..δεν προβληματιζει και στα πολύ παχυρευστα υγρα..
αισθητικα τωρα είναι πολύ πιο ομορφος..απ ότι στις φωτο...παρολο τα 5μλ χωρητικότητας παραμενει ο πιο μικρος 22αρης που υπαρχει..
είναι μια τιμια αγορα κανει αυτό που ''λεει''με τελεια εργονομια..και απροβληματιστη λειτουργια.....
αυτά σαν πρωτη εντυπωση..


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 10, 2018, 19:59 »
Σας διαβάζω με ευλάβεια και τον αναμένω σύντομα!!!

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 10, 2018, 20:43 »
Θα τον ευχαριστηθεις παρα πολυ, ειναι το μονο σιγουρο! Ελπιζω να παρηγγειλες και τα airflow pin γιατι πραγματικα αξιζουν για τα λεφτα τους!

[member=9342]angelosdes[/member] κατι τετοιο εχω παθει και εγω. Ξεκινησα απο τα 2.5 mm στο airflow, και τωρα ειμαι στο 1.5 mm και οσο πιο γκουρμε υγρα βαζω, τοσο θελω μικροτερο πιν και πιο λεπτο συρμα!

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 10, 2018, 20:46 »
Ναι παρήγγειλα και τα 4 pin αλλά πήρα τα 3.5ml χωρητικότητα!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 10, 2018, 21:36 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Από την πρώτη μέρα, στη σελίδα του κατασκευαστή βλέπω πως είναι όλα εξαντλημένα, βλέπω λάθος, βρε παιδιά; αν θέλετε δώστε μερικές πληροφορίες ή διορθώστε με αν κάνω λάθος. / (δεν έχω και φίλους Ούγγρους γμτ...). [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 10, 2018, 21:47 »
τον εχει κανει review εδω και ενα χρονο o todd και μαλιστα λεει τα καλυτερα.


Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 10, 2018, 22:56 »
τον εχω και εγω εδω και λιγες ημερες.Η εκδοση coppervape.Συγκριτικα με τον οριτζιναλ καμια διαφορα.Στην τζουρα αποδοση κτλ μου θυμισε παρα πολυ τον hussar.Συνεχιζω δοκιμες με συρματα κτλ και σε λιγες ημερες ανεβαινει βιντεο

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 11, 2018, 00:27 »
[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Από την πρώτη μέρα, στη σελίδα του κατασκευαστή βλέπω πως είναι όλα εξαντλημένα, βλέπω λάθος, βρε παιδιά; αν θέλετε δώστε μερικές πληροφορίες ή διορθώστε με αν κάνω λάθος. / (δεν έχω και φίλους Ούγγρους γμτ...). [/justify]
Γενικα βγαζει συνεχεια καθε βδομαδα σχεδον αλλα τελειωνουν σε 2-3 μερες... Πρεπει να εχει αυξημενη ζητηση σε συνδιασμο με το οτι δεν παραγει πολλους..
Αν εχεις facebook εχει ενα group και ενημερωνει ποτε θα βαλει στοκ ( Khw mods λεγεται). Αν δεν εχεις, μπορω να σου στειλω ενα πμ ποτε θα βαλει αν ενδιαφερεσαι, συνηθως ρωτανε συνεχεια..

Ναι παρήγγειλα και τα 4 pin αλλά πήρα τα 3.5ml χωρητικότητα!
Ααα ναι αυτος ειναι οντως ομορφος :)

τον εχω και εγω εδω και λιγες ημερες.Η εκδοση coppervape.Συγκριτικα με τον οριτζιναλ καμια διαφορα.Στην τζουρα αποδοση κτλ μου θυμισε παρα πολυ τον hussar.Συνεχιζω δοκιμες με συρματα κτλ και σε λιγες ημερες ανεβαινει βιντεο
Ναι μονο οτι μπορει να ζεσταινεται λιγο περισσοτερο ακουσα που δεν βρισκω λογικη να ισχυει (ποσο πια διαφορετικο μεταλλο χρησιμοποιει ο Ουγγρος?)
Γενικα στα μεγαλυτερα πιν, παρατηρησες και εσυ οτι η διαφορα σε γευση στο 2.5 mm με το 3mm ειναι πολυ μεγαλυτερη απο την αναλογια του περισσοτερου αερα? Εννοω θα επρεπε να εχει καλυτερη λογω λιγοτερου αερα αλλα εχει πολλη καλυτερη και θεωρω οτι φταιει που δεν εχει το πιν που οδηγει τον αερα στην αντισταση κατευθειαν.
Σκεψου εχω τον DL με το μικροτερο πιν (3mm) και εχει αρκετα καλυτερη γευση με ιδιο στησιμο απο τον MTL χωρις το πιν ( παλι 3mm) και κατεληξα στο οτι φταιει η ελλειψη πιν γιατι ειναι και 24αρης ο αλλος με αρκετα μεγαλυτερη καμπανα.
Μπερδευτηκα και εγω ο ιδιος ετσι οπως το περιεγραψα :))
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2018, 00:38 από nwlis »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 11, 2018, 00:32 »
τον εχω και εγω εδω και λιγες ημερες.Η εκδοση coppervape.Συγκριτικα με τον οριτζιναλ καμια διαφορα.Στην τζουρα αποδοση κτλ μου θυμισε παρα πολυ τον hussar.Συνεχιζω δοκιμες με συρματα κτλ και σε λιγες ημερες ανεβαινει βιντεο
αμα πιανει την γευση του hussar ,σίγουρα θα τον τσιμπησω. 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 11, 2018, 01:30 »
Άμα πιάνει τη γεύση του hussar γιατί να μη μείνουμε στον hussar; Όλοι κάτι καλύτερο δεν ψάχνουμε σ'αυτή τη ζωή όταν βγάζουμε το πορτοφόλι απ' την τσέπη;

Οι σκέψεις ενός ώριμου 40άρη -πλέον- .. :))

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 11, 2018, 09:21 »
Για να το διαπιστωσουμε και μονοι μας.  :yoloyeah:

Ε τωρα και εσυ, μην χαλας τις δικαιολογιες του κοσμου.  :)) :)) :))

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2291
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dvarw MTL by KHW mods
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 11, 2018, 10:02 »
Η πιό αντίκ άποψη ενός 55άρη πάντως, μου είναι πως όλες οι χύτρες μαγειρεύουν καλό φαγητό, στην τελική. Μάλλον οι διαφοροποιήσεις προέρχονται από την διαφορετικότητα των υλικών που βάζουμε μέσα τους, την θερμοκρασία & τον χρόνο του μαγειρέματος. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110860 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160096 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530907 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801718 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet