vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 3 χρήστες
ZoeM, manoslykos, sakissalonika

Twitter

Galaxies MTL RDA by Vapefly

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 23, 2018, 09:07 »
Το έχει πει κι ο Vick, το φαινόμενο-φλογέρα

αλλα φαίνεται έβλεπε άλλο έργο :))
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 23, 2018, 12:33 »
Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτός ο άτμο αφού οι τρύπες του αέρα είναι κάθετες πως έχει διαφορετικές επιλογές?
Ok είδα βιντεάκι και κατάλαβα πως λειτουργεί ο αέρας!
Τι να πώ γνώμη μου αλλά δε νομίζω ότι μπορεί να πετύχει κάτι καλό σε γεύση αυτός ο άτμο με αυτό το σύστημα αέρα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2018, 13:34 από Ksp »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 23, 2018, 16:31 »
Οι σχεδιαστικές του προδιαγραφές και η κατασκευή του "φωνάζουν" για γευσάτο MTL RDA.
Φυσικά, δεν είναι για πολύπλοκα χοντρά σύρματα, πολύ χαμηλές αντιστάσεις, γκάζια αέρα, όπως ένας DTL, που μπορεί να σου φέρει τη γεύση κατευθείαν στα πνευμόνια και στα "οπίσθια" :)).
Και, φυσικά, ως προς την ανάλυση γεύσης, δεν είναι "φαινόμενο". Αλλά δεν ξέρω ποιος 22άρης RDA (που θα ήθελε να προβληθεί για MTL) φτάνει τέτοιων διαστάσεων ανάλυση γεύσης (είμαι και αρχάριος στους RDA και δεν είμαι πνευμονικός, ούτε βγαίνω έξω από το καπνικό γήπεδο... ανακατεύομαι ;D).

Ίσως είναι ευκαιρία οι πιο έμπειροι να προτείνουν έναν τέτοιον αναλυτικό 22άρη MTL RDA (όχι 18άρη ή 16άρη). Ο le concorde (22άρης), που θέλει να αγωνίζεται στην ίδια κατηγορία γευσάτων, σφιχτών MTL RDA, δεν μπορεί να γίνει τόσο σφιχτός όσο ο Galaxies, για την ίδια ποσότητα/πυκνότητα ατμού (αν θέλει να είναι και ήσυχος). Ίσως δίνει πιο smooth ατμό. Αλλά με μια clapton στον Galaxies και βάζοντάς του ένα κοντό και αρκετά ανοιχτό στη βάση του 510 drip tip (έβαλα στην τελευταία φωτό της παρουσίασης τον Galaxies με το drip tip του SXK le concorde, γι' αυτό το λόγο ακριβώς), ίσως νιώσεις ότι τον ξεπερνάει και σ' αυτό.

Ο Galaxies είναι και για εξερευνητές/gamers... MTL αέρα! Δεν υπήρχε κάτι τέτοιο μέχρι τώρα σε 22άρη bf RDA, νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 23, 2018, 20:53 »
Μιλώντας για πεποιθήσεις ;D, αυτή θα πρέπει να ειναι και η μόνη πιθανώς διαφορά απο τον κονκορντ, οτι είναι λίγο πιο ψηλος και θα θέλει χοντρύτερα σύρματα ή χαμηλότερες αντιστάσεις για το ίδιο αποτέλεσμα καύσης. Αυτό το "δαχτυλήθρες και μαρμίτες, ένα υγρό καίνε" :))
Μεγαλύτερα μάγουλα επίσης, αλλα -με το συμπάθιο- σε αυτό είσαι πλήρης! :)) :))
Μετά οτι έχουν ανηφορούλα οι αυλοί, οτι φτιάχνουν μια ομαλη ροή κι όλα αυτά, φαίνεται να ειναι έργα που φτάνουν είτε πολύ ψηλά σε οσκαρ, είτε πολύ χαμηλα σε βατόμουρα :hmmm:
Πάντως είδα σημερα το ριβγιου του Βικ -που μας έλεγε παλιότερα για τα σφυρίγματα- και δεν αναφέρει καθόλου τις βίδες/μειωτές του αέρα, σαν να περισσεύουν ένα πράγμα , μη τις πω και αόρατες και φτάσουν κι εδώ τα τρολ για την μυωπία του ;D
Δεν ξέρω αν έχει λόγο ή όχι που το κάνει, αλλα πράγματι φαίνεται να είναι περιττές, εμένα το afc που έχει μου αρέσει, οπτικά ;D
Απλά πάντα τα πράγματα, σχεδόν χάρισμα είναι η τιμή και μπήκε στην wish list αβάδιστα/αβίαστα, μόλις βαρεθώ λίγο τον GR1 θα το πατήσω
Εκτός πάλι αν βάλω 4ο μοντ στο ροτέισιο :hmmm:

*Mtl Dripping + καπνικό = Netflix & Chill
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2018, 21:08 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 23, 2018, 21:26 »
Για να πω την αλήθεια μου, αφού τον βασάνισα μια βδομάδα και μελέτησα την διαφορετικότητα της σχεδίασής του (η οποία μου είχε προκαλέσει το ενδιαφέρον από την αρχή που τον είδα να αναφέρεται σε κάποια ανάρτηση στο Squonking νήμα), κάθισα και είδα όλα τα βιντεάκια και απλώς επιβεβαίωσα για άλλη μια φορά το επίπεδο των ριβιούερς. Άλλος δεν είδε τις βίδες αέρα καθόλου, άλλος βρήκε τον πόλο κοντό (σε κάποιο μοντ), άλλος είδε ότι δεν περιστρεφόταν εύκολα το top cap (χωρίς να έχει "γρασάρει" τα orings του), άλλος έβγαλε το δεύτερο oring της βάσης γι' αυτό το λόγο, άλλος δεν τον βρήκε κατάλληλο για dripping, γιατί έχει στενό drip tip και πρέπει να βγάλει ολόκληρο το top cap και μετά χάνει την ρύθμιση του αέρα του (ούτε σκέφτηκε να δει με το μάτι πώς θα το βάλει πριν το πιέσει στη θέση του, ούτε σκέφτηκε να βγάλει το drip tip για να στάξει), άλλος δυσκολεύτηκε να βιδώσει την αντίσταση (ενώ την είχε ξεχειλώσει σε μήκος και είχε διπλώσει τα πόδια της), άλλος είπε να βγάλει εντελώς τις βίδες του  αέρα (!!!) κλπ κλπ.
Γι' αυτό το λόγο κάθισα και έγραψα ολόκληρη ιστορία, με όση τεκμηρίωση μπορούσα, γιατί τα σχόλια των τύπων αυτών περί γεύσης, αισθητικής κλπ κλπ με αφήνουν αδιάφορο (και δεν αναφέρομαι μόνο σε παρουσιάσεις ατμιστικών προϊόντων). Μπορώ να πω ότι ένα ελληνικό βιντεάκι που είδα για τον Galaxies, ήταν πιο εμπεριστατωμένο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 23, 2018, 21:29 »
Σοβαρά, βρήκες χαμηλό το επίπεδο των ριβγιούερς;

Και τι θα απογίνουμε τώρα χωρίς ριβγιούερς;
Αυτοί οι άνθρωποι ήταν μια κάποια λύσις!

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 23, 2018, 21:31 »
Όντως!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 24, 2018, 00:09 »
Ότι θα ψώνιζα ατμοποιητή επειδή διάβασα παρουσίαση δεν το περίμενα.
Ούτε να δω φωτογραφίες κάνα 5λεπτο έκαστη, ούτε να ψάξω εναλλακτικούς, ούτε να μελετήσω ακίνδυνους τρόπους μεταφοράς.
Οι παρουσιάσεις σου έχουν περάσει στο επίπεδο "επικίνδυνες".
Έχω μεγαλώσει, δε λέω, αλλά δεν έχω μαλακώσει τόσο πολύ.
Μπράβο δεν γράφω, μέχρι να δεις το θέμα με τις τεράστιες προτάσεις και τις παράγραφες.
Με κόμιξ μεγαλώσαμε!
Εικονίτσες, προτασούλες, εύκολες λέξεις, 200 μαξ. λεξιλόγιο.
Όπως το πας, δεν θα γίνεις ποτέ ριβιούερ αξιοσέβαστος με κανάλι στο γιουτιούμπι.

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 24, 2018, 00:20 »
Πράγματι, αριστουργηματικό ριβιού.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 24, 2018, 15:03 »
Σας ευχαριστώ όλους για το συναίσθημα που βγάζετε στα λόγια σας. :respect:

Ζητώ συγγνώμη, αλλά νομίζω πως αν "σιδερωθώ" σε μικρές κύριες προτασούλες, χωρίς δευτερεύουσες, χωρίς μετοχές, απαρέμφατα και τα τοιαύτα (που τα έχω καταπιεί με το γάλα της εκπαίδευσής μου από τα μαθητικά μου νιάτα), θα "πνίξω" το τρόπο που σκέφτομαι και τον οποίο προσπαθώ να αποτυπώσω με ταχύτητα στον γραπτό μου λόγο, για να μην ξεχάσω αυτά που μου έρχονται στο νου καταιγιστικά.  ::)
Ο μόνος τρόπος, που έχω δει να μπορώ να πετύχω να γράψω ένα ευκολοδιάβαστο κείμενο, είναι όταν είμαι λακωνικός. Αλλά τότε, έχει αποδειχθεί ότι σας φαίνομαι ψυχρός εκτελεστής :)) 
Πάντως, το επόμενο κείμενό μου υπόσχομαι να είναι λακωνικό ;D

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 24, 2018, 15:20 »
Το επόμενο ριβιού που θα κάνεις βγάλτο σε δύο εκδόσεις, μια full version και μια compact, με επικεφαλίδα και κάποιες φωτογραφίες γι' αυτούς που βαριούνται να διαβάζουν :)) :)). Στηρίζουμε full version.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 24, 2018, 15:32 »
Σύντομα έρχεται για το RSQ, που το υποσχέθηκα στο Squonking νήμα. Τώρα το ταλαιπωρώ λίγο, μπας και το ζορίσω ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 24, 2018, 16:08 »
@alexoyiorgis Έχοντας διαβάσει και καταλάβει το review σου, επέτρεψέ μου να φτιάξω και μια έκδοση για τον [member=10440]microchip[/member]. Δεν θα χαθεί το νόημα. 


Αρχίζουμε:

Καλός είναι.

Φωτό στο πρώτο πόστ.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 25, 2018, 07:13 »
Σύντομα έρχεται για το RSQ, που το υποσχέθηκα στο Squonking νήμα. Τώρα το ταλαιπωρώ λίγο, μπας και το ζορίσω ;)
Συγνώμη αλλά μερικές φορές μικροτσιπίζης και θέλει λίγο προσπάθεια, αλλά σίγουρα και εγώ προτιμώ full version 

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Galaxies MTL RDA by Vapefly
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 25, 2018, 14:00 »
Πραγματικα παρα πολύ ωραίο review!
Σκέφτομαι να πάρω έναν mtl με bf και μετά το review σου τον σκέφτομαι πολύ σοβαρά.

AFK


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33643 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534076 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59527 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8028 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13940 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy