vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Calix v4 byLeo

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Calix v4 byLeo
« στις: Μαρτίου 01, 2018, 00:04 »
[justify]Συνέχεια από την προεπισκόπηση.[/justify]

[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Με τοποθετημένο το σφικτό του pin 1.2mm, έπεσαν αρκετούτσικες δοκιμές σε καπνικά, και μπορώ να πω πως είδα εξαιρετική απόδοση. Και πολύ καλή λειτουργία παντού και σφικτός σε όλες του τις επιλογές, είτε με το δικό του επιστόμιο είτε με κάτι πιο ιδανικό-σφικτό, (στις περισσότερες δοκιμές είχα kanthal 0.4mm και 2.5mm πυρήνα, 6 ή και 7 σπείρες / δεν πήγα σε μικρότερους πυρήνες και πιο λεπτά ή διαφορετικά σύρματα γιατί ήθελα να ξεκινήσω ακόμα και με 3mm πυρήνα ώστε να δω πόσο μπορεί να φτάσει σε απώλειες γεύσης ή όχι). Ως αεράτος τον είχα ήδη στρώσει και απολαύσει. [/justify]

[justify]Αν έπρεπε τώρα να πω κάτι ως ένα από τα όποια μείον του, θα έλεγα πως οι 4 βίδες ίσως θα ήταν καλύτερα να ήταν μεγαλύτερες και σε κεφαλή και σε βάθος. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα βέβαια, απλώς σε χοντρούτσικο σύρμα, π.χ. από 0.4mm και άνω, είχα ελάχιστη παραπάνω δυσκολία αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο απλώς βλέπεις σχετικά νωρίς πού είναι τα όριά του σε σύρματα. [/justify]

[justify]Επίσης, οι εικόνες τον αδικούν απίστευτα, ειλικρινά, όσοι φίλοι μπορέσουν, αξίζει πραγματικά να τον δουν από κοντά και να ψηλαφίσουν όλα του τα κομμάτια, (η καμπάνα είναι υπέροχη, τα ultem, τα ss κομμάτια του, τα σπειρώματα, όλα είναι σε πολύ καλό επίπεδο επεξεργασίας). [/justify]

[justify]Λοιπόν χωρίς πολλά πολλά. Όσοι δεν είστε ιδιαίτερα έξυπνοι σαν άνθρωποι (όπως κι εγώ βέβαια), και θέλετε να πουλάτε μούρη και εφέ σε ατμιστικά φόρουμ ή σε όμορφες φίλες, ειλικρινά αξίζει τον κόπο. Είναι και ελληνικός είναι και λειτουργικός, είναι και v4.[/justify]

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2018, 14:08 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 01, 2018, 01:21 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member] τον παρηγγειλα και γω σημερα ( μονο εσυ θα πουλας μουρη?  ;D)

Νομιζω πως οι βιδες που εχει στο κουτι εχουν μεγαλυτερο κεφαλι και ειναι και πιο μακρυες απο αυτες που εχει κανονικα ο rta. 
Τερμα κλειστος με το pin που ερχεται πλησιαζει τον Doggy?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 01, 2018, 10:28 »
[justify][member=19352]nwlis[/member], καλημέρα και πάντα καλοάτμιστος. Ναι ναι είναι πιο κλειστός. Με το pin στα 1.2mm είναι πολύ σφικτός σε όλες μας τις επιλογές από το δακτυλίδι ρύθμισης αέρα, σαν εικόνα δηλαδή πάω στις εξής επιλογές με την παρακάτω σειρά: [/size][/justify]

  • 1.6mm → 1.2mm [κεντρική, (pin 1.2)] → επιστόμιο (π.χ. των 11mm)
  • 1.6 + 1.8 → 1.2mm
  • 1.6 + 1.8 + 1.8 → 1.2mm
  • 1.8 + 1.8 → 1.2mm
  • 1.8 → 1.2mm

[justify]Επίσης, έχεις απόλυτο δίκιο και πολύ καλά έκανες που το τόνισες γιατί στην ουσία έδωσα λάθος εντύπωση παραπάνω. Όντως, στα περιεχόμενα της συσκευασίας υπάρχουν και 4 ακόμα βίδες με μεγαλύτερο κεφάλι και πιο μακριές. Το σωστό θα είναι να τοποθετηθούν οι ανάλογες βίδες για τα ανάλογα πάχη συρμάτων που θα επιλέξουμε, επομένως, η παραπάνω μου παρατήρηση στην ουσία είναι λάθος, απλώς άφησα τις βίδες που ήταν επάνω στη φωλιά ώστε να δω την επιλογή: mtl στήσιμο με 40άρι σύρμα με τις μικρές του βίδες, (κανονικά μπορώ να το κάνω χωρίς πρόβλημα, όμως το σωστό θα είναι με τις μεγαλύτερες). / Γενικότερα πάντως, σαν χρήστης διαπιστώνεις με την πρώτη κιόλας επαφή πως ο κατασκευαστής έδωσε μεγάλη προσοχή σε κάθε σημείο. Εξαιρετική εμπειρία, και είμαι βέβαιος πως θα το διαπιστώσεις με την πρώτη ματιά όταν έρθει στα χέρια σου. Και πάλι, πάντα καλοάτμιστος. [/justify]

Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 01, 2018, 13:39 »
Καλή τιμή για Ευρωπαίο κατασκευαστή.Στήσιμο εύκολο(από τη στιγμή που έχω πάρει τον αέρα της φωλιάς του δύστροπου σε αυτον τον τομέα Apollo).Βεβαιωμένη στην πράξη υποστήριξη από Βασίλη και Replacesmoke.Πιστοποίηση JoeBarTeam. ::)
Ψήνομαι πολύ...

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 01, 2018, 13:53 »
Joe η ερώτησή μου είναι το ULTEM TANK έχει αντοχές στα όξινα??? σε άλλους ατμο που τα έχω δοκιμάσει δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 01, 2018, 14:04 »
Αντε να κάνουν μια καλή τώρα και να βγάλουν την φωλιά του v4 για τον Apollo, έτσι για την αλητεία και τα fused clapton.  :D

Αυτό που έγω θα ήθελα από την καινούρια φωλιά είναι οτι αφού άλλαξε που άλλαξε και μπηκαν οι βίδες από πάνω (επιτέλους) ας έμπαινε και ενα λαμάκι τύπου clamp το οποίο να σφίγει την αντίσταση σε στυλ goon αντί να πιάνει το σύρμα στις βίδες ή με εγκοπές σε στυλ kayfun κλπ. Θεωρητικές δικές μου επιθυμίες.

Όπως και να χει, καλοάτμιστος στους κατόχους. Αν δεν με ειχε κερδίσει το squonking θα τον είχα αγοράσει χθές. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 01, 2018, 14:11 »
Γραφω και στο planetofthevapes και τον εχει παρει το μισο φορουμ και λενε τα καλυτερα και περιμενα να γραψει και ενας γνωστης απο εδω πριν δον παραγγειλω! Θα γραψω εντύπωσεις οταν τον εχω στα χερια μου (απο την οση εμπειρια εχω σε mtl τελοσπαντων)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 01, 2018, 21:32 »
Calix v4 by Leo



[justify]Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Μιας και ήρθαν έτσι τα πράγματα ώστε να περάσω εγώ από την προεπισκόπηση στο βασικό νήμα του Calix v4, θα το κάνω με πολύ μεγάλη χαρά, αφού πρώτα τονίσω και σε αυτό το νήμα κάποια πράγματα που αφορούν την αφεντιά μου ως νηματοθέτη. Πρώτα απ’ όλα, δυστυχώς, δεν γνωρίζω σημαντικά πράγματα για τον Calix, πάρα πάρα πολλά πράγματα αγνοώ για τη σπουδαία πορεία του, από τη γέννησή του μέχρι και σήμερα που μιλάμε για τον V4, και πιο σωστά, για τον Calix v4 Ultem by Leo. Ένα είναι αυτό, ένα δεύτερο είναι πως από την τότε ελάχιστη δοκιμή που εγώ είχα κάνει με τον v2, δεν είχα την καλύτερη γνώμη, κυρίως σε σχέση με τον ανταγωνισμό την περίοδο που εγώ έπεσα επάνω του. Ασφαλώς και είχα λάθος, κυρίως γιατί δεν είχα σοβαρή επαφή με τον συγκεκριμένο επισκευάσιμο, και παρ’ όλα αυτά είχα άποψη, τρομάρα μου. Όπως κι αν έχει, θα προσπαθήσω να πω μία γνώμη ως κάτοχος του v4 και θα προσπαθήσω να είμαι όσο μπορώ δίκαιος και ειλικρινής.[/justify]


[justify]Διαβάζουμε πως ο Calix v4, είναι ένας επισκευάσιμος ατμοποιητής από ανοξείδωτο ατσάλι 304L καθώς επίσης και από Ultem (PEI). Διαθέτει δεξαμενή με ρύθμιση υγρών και κατάλληλο δακτύλιο για τη ρύθμιση ροής του εισπνεόμενου ατμού. Βελτιωμένη και μεγαλύτερη πλέον φωλιά, οι 4 βίδες τοποθετημένες για πρώτη φορά στο επάνω μέρος, 3 επιλογές αέρα, από 1.6mm (mtl ρύθμιση), καθώς και 2 x 1.8mm. Βελτιωμένο και το δακτυλίδι ρύθμισης αέρα, δεύτερη τάπα ultem και επιστόμιο ultem των 11mm, και περιεχόμενα συσκευασίας: 1 x Calix RTA, 1 x Drip tip (ultem), 1 x ανταλλακτική τάπα πλήρωσης, 1 x ορειχάλκινος αποστάτης, 4 x μεγαλύτερες βίδες, ανταλλακτικά o-rings, 1 x εγχειρίδιο χρήσης. [/justify]


[justify]Κάπου προς το τέλος διαβάζουμε για κάποιες σημαντικές οδηγίες προ χρήσης του v4. 1) ΜΗΝ αποσυναρμολογείτε τη φωλιά. Η φωλιά είναι φτιαγμένη να δουλεύει σαν μονάδα. Εάν χρειαστεί αποσυναρμολόγηση για επισκευή, προσοχή στη συναρμολόγηση χωρίς πολύ σφίξιμο. 2) Κατά την τοποθέτηση της αντίστασης σφίγγουμε τη φωλιά στη βάση για να μην περιστρέφεται και στη συνέχεια την τοποθετούμε στο σημείο που επιθυμούμε (είτε με τα φιτίλια στις τρύπες τροφοδοσίας, είτε μακριά από τις τρύπες τροφοδοσίας. Ο Calix RTA έχει τη δυνατότητα στησίματος και με τους δύο τρόπους). 3) Οι ατμοποιητές έχουν πλυθεί ομαδικά αλλά καλό θα είναι να πλυθούν ανεξάρτητα πριν την πρώτη χρήση. 4) Η αριστερή τρύπα εισαγωγής αέρα είναι 1,6mm για σφικτή εισαγωγή (mtl) και οι υπόλοιπες δύο 1,8mm. 5) Ανάλογα με το στήσιμο και το υγρό πλήρωσης, η ρύθμιση υγρών μπορεί να χρειαστεί από μισή έως 2 στροφές άνοιγμα. [/justify]


[justify]Λοιπόν, δεν θα κουράσω με φλυαρία, θα πω ελάχιστα πράγματα που εγώ πρόλαβα και είδα μέχρι σήμερα, αλλά και για τις παραπάνω σημαντικές οδηγίες για την αρχική επαφή του χρήστη με τον v4. Για μένα προσωπικά όμως, το πιο σημαντικό κομμάτι είναι το παρακάτω βίντεο, (ό,τι και να τραγουδάω εγώ θα είναι μισό). Μία υπέροχη συνέντευξη του κατασκευαστή, όπου λέει πολλά και σημαντικά πράγματα. Για την Ιστορία του Calix, για τον v4, για τα χαρακτηριστικά του, για τις όποιες σκέψεις του για το μέλλον, μέχρι τι στήσιμο επιλέγει και ο ίδιος, όπως και το πολύ βασικό ως προς την πρώτη μας επαφή με τον v4 όπου αναφέρει πώς θα κάνουμε σωστό αρχικό καθαρισμό (κυρίως για τα ultem κομμάτια του). Η αφεντιά μου θα αρκεστεί σε ελάχιστες σημειώσεις, και βέβαια, η όποια αλήθεια θα βγει με τον καιρό, από όλους τους κατόχους. [/justify]


[justify]Πρώτο τηλεγραφικό συμπέρασμα χρήστη: Για μένα ήταν ολοφάνερο από την πρώτη ματιά πως ο κατασκευαστής έδωσε προσοχή σε κάθε σημείο. Από το αρχικό κουτί/συσκευασία, μέχρι και την τελευταία βίδα. Πολύ όμορφος σχεδιασμός μέσα έξω, λειτουργικότατος, εξαιρετική γεύση, ανάλυση, ντουμάνι, χτύπημα. Επιλογή από αρκετά αεράτος μέχρι κλασικός σφικτοτζούρης. Στην ουσία, για μένα πάντα, βλέπω πως έχω στα χέρια μου 2 επισκευάσιμους σε έναν, και κυριολεκτώ. Δεν έχω κάτι στο περίπου, έχω 2 διαφορετικά πεδία ατμίσματος. Με το mtl pin 1.2mm έχω έναν άλλο επισκευάσιμο, κλασικό mtl, (σε γλυκά καπνικά ήταν καταπληκτικός), ενώ στην αρχική του κατάσταση έχω έναν εξαιρετικό αεράτο ατμοποιητή όπου πήρα άριστη απόδοση σε γλυκά, φρούτα, βανίλιες, κρέμες. Βέβαια, θα πρέπει να τα λέμε όλα, όπως π.χ., για να έχω όλα τα παραπάνω πρέπει να φτάσεις σε κόστος τα 136 ευρώ. Ο v4 θα είναι στα 109, συν 9 το mtl pin 1.2mm, συν ένα 2ο τανκ ultem στα 18, και τσουπ, φτάσαμε στα 136. / Προσωπικά, αν με ρωτούσε κάποιος φίλος θα έλεγα με το χέρι στην καρδιά πως ο v4 με κέρδισε με την πρώτη, και ναι, αξίζει απόλυτα αυτά τα χρήματα. Αν έπρεπε να πω και τι θα ήθελα εγώ ως χρήστης, θα έλεγα πω θα ήθελα και ένα ss τανκ. / Γενικότερα, είμαι πολύ χαρούμενος για την επιλογή μου και όσες συγκρίσεις πρόλαβα να κάνω διαπίστωσα πως εδώ έχουμε έναν ακόμα εξαιρετικό επισκευάσιμο. [/justify]

[justify]Παρακάμερα: α) θα έλεγα κι εγώ πως ο νέος κάτοχος ενός v4 δεν πρέπει να βιαστεί στον αρχικό καθαρισμό. Ο v4 έρχεται μια χαρά καθαρός, όμως ναι, θέλει ήρεμο και χωρίς βιασύνες καθαρισμό για τυχών οσμές από ultem ή ό,τι άλλο, ας το ονομάσουμε αυθαίρετα και ως “στρώσιμο καθαρισμού”. β) Μικρή προσοχή στο τι επιλογή σε πάχη συρμάτων θα κάνουμε (π.χ. αν χρησιμοποιώ τον v4 ως αεράτο ή ως mtl επισκευάσιμο), έτσι ώστε να επιλέγω και τις ανάλογες βίδες. Επίσης, με την τοποθέτηση του mtl pin 1.2mm (του πόλου ουσιαστικά, με την κεντρική των 1.2mm), μικρή προσοχή κατά το λύσιμο/δέσιμο φωλιάς. Όχι πολλά σφιξίματα. γ) Τέλος, και στον v4, καλό θα είναι να λιπαίνουμε τα o-rings, (π.χ. εγώ κατάφερα και “έφαγα”/έκοψα το αρχικό μικρό κάτω o-ring του πόλου φωλιάς / το έκοψα διότι ήμουν απρόσεκτος και πίεζα τα συγκεκριμένα ss μέρη κατά το αρχικό βάλε/βγάλε/βίδωσε χωρίς να έχω λιπάνει τίποτα). [/justify]

[justify][Σημ. Ασφαλώς και δεν είπα τίποτα. Να επαναλάβω πως, αξίζει να δούμε το παραπάνω βίντεο, αξίζει όσοι έχουν τη δυνατότητα να δοκιμάσουν τον v4 πριν την όποια τους επιλογή. Και βέβαια, ο χρόνος θα δείξει όσα πρέπει να δείξει].[/justify]


[justify][member=21404]Athanasios[/member], καλησπέρα. Δεν ξέρω τι να πω, χίλια ευχαριστώ για όσα αναφέρεις παραπάνω, όμως πρέπει να είμαι ειλικρινής. Δεν ξέρω κι εδώ πολλά πράγματα, ακόμα και με απλή ερώτηση είναι πολύ εύκολο να με εκθέσεις. Όπως κι αν έχει, ο v4 μπήκε άμεσα στα δικά μου συγκριτικά, (ελπίζω να επανέλθω κι εκεί σύντομα). Είναι εξαιρετικός.[/justify]

[justify][member=13036]billythekid[/member], καλησπέρα. Αυτό που λες με τρώει και εμένα, ειδικά και με το θέμα τριβής, στο βάλε/βγάλε το άνω μέρος (είτε το ss είτε το ultem). Συν με τα όποια ύποπτα υγρά. Πάντως σαν πρώτη χρήση, τα ultem κομμάτια τού v4 φαίνονται άριστα. Αναγκαστικά όμως, ο χρόνος θα φέρει την αλήθεια. [/justify]

[justify][member=17383]pugsang[/member], [member=19352]nwlis[/member], καλησπέρα. Απλώς να πω πως οτιδήποτε γράψετε θα είναι πολύ πολύ σημαντικό για το νήμα. Ο φίλος pugsang, γνωρίζει πολύ περισσότερα για το τότε + τώρα για τον Calix, από εμένα. Και ο φίλος nwlis, θα δώσει τη δική του σημαντική αλήθεια, ως χρήστης/κάτοχος. [/justify]


[justify]Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click[/justify]
[/center]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2018, 16:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 01, 2018, 21:56 »
joe στο κομματι γευση ενταση αναλυση,με ποιον θα τον παρομοιαζες στο ηδη υπαρχον οπλοστασιο σου?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 01, 2018, 22:05 »
Αν έχω καταλάβει σωστά η κεντρική εισαγωγή αέρα είναι 3mm και αν βάλεις το mtl pin αυτή γίνεται 1,2mm, σωστά; Μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει και ενδιάμεσο πιν (για να μην πω ενδιάμεσα...) εφ' όσον είναι σχετικά απλό. Ξέρω στρατιές ατμιστών που το 1,2 θα τους είναι πολύ σφιχτό και το 3mm πολύ αεράτο. Η έλλειψη τουλάχιστον ενός pin 2-2,2mm είναι ένα μικρό πρόβλημα νομίζω... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 01, 2018, 22:16 »
[justify][member=9120]vag21[/member], καλησπέρα. Δύσκολη ερώτηση αυτή που λες. Έχω βέβαια σχηματίσει γνώμη με όσα είδα, και για να πω τη μαύρη μου αλήθεια, θέλω να αποφύγω μία απάντηση γιατί ίσως έρθω απέναντι από άλλους χρήστες που θα έχουν διαφορετική άποψη και να με πουν υπερβολικό. Παρ’ όλα αυτά, αν τολμήσω μία πρώτη γνώμη με όσα είδα στον v4 ως απόδοση σε γεύση και ανάλυση, θα έλεγα πως: στο αεράτο πεδίο του είναι παραπάνω σε ένταση γεύσης [π.χ. σε βανίλιες πήρα εξαιρετική γεύση, και ξεπέρασε άνετα π.χ. τον Cloud v3 (ή π.χ. και τον Κάβειρο) / σε πιο σύνθετα υγρά επίσης). Αν σταθώ λίγο ακόμα στο αεράτο του, θα έλεγα πως φτάνει άνετα αρκετούς ακόμα φτασμένους επισκευάσιμους, όμως δεν θέλω να επεκταθώ από τόσο νωρίς, θα ήθελα για την ώρα να τα κρατήσω κλειστά τα όποια χαρτιά μου]. / Στο mtl πεδίο του (με το pin 1.2mm), χα, εδώ κόλλησα άσχημα. Εξαιρετικός, κλασικές σφικτές εισπνοές. Τίποτα στο περίπου. Σε γλυκά καπνικά ήταν αποκάλυψη. Όμως εδώ ειδικά δεν θα πω τίποτα γιατί με έπιασε απροετοίμαστο / καταπληκτικός και σε γεύση και σε ανάλυση. Στο mtl κομμάτι, η απόδοση στη γεύση είναι πιο “καθαρή” απ’ ότι στο αεράτο του, όπου εκεί έρχεται πιο έντονη (ειδικά σε 1, 2 υγρά ήταν σε όριο μπουχτίσματος, πράγμα που εγώ το βάζω και ως αρνητικό διότι δεν είχα καθαρή γευστική εικόνα). [/justify]
[justify]Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα, ακόμα και τώρα προσπαθώ να τα βάλω σε μία σειρά. [/justify]

[justify][member=13885]cpbaroque[/member], καλησπέρα. Εγώ δυστυχώς δεν έχω απάντηση σε κάτι τέτοιο. Στα δικά μου θέλω, είναι πλήρης και μάλιστα θα έλεγα πως τα νούμερα που έβαλε κάτω ο κατασκευαστής είναι ιδανικά. Κόλλησα με το 1.2mm, σφικτός, καλορυθμισμένος ως σφικτός. Δοκιμάζω ξανά και ξανά και δεν βρίσκω κάτι στο περίπου. / Στο αρχικό του δε, με τα 3mm είναι επίσης καλορυθμισμένος. Από ημιπνευμονική μέχρι άνετες εισπνοές, ας το πω αρκετά άνετες mtl. Γεύση παντού, αυτό είναι σταθερό.  [/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2018, 22:23 από JoeBarTeam »

Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 01, 2018, 22:20 »
Απ’ ότι είπε ο Leo θα βγουν κι αλλα pin.Αλλα ούτως ή άλλως υπάρχουν οι τρύπες εισαγωγής που καλύπτουν τα ενδιάμεσα μεγέθη.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 01, 2018, 22:23 »
Σωστά! :thumpup:

Ξέχασα όμως να προσθέσω ότι ξέρω και τουλάχιστον έναν ατμιστή που αντιπαθεί πολύ να ρυθμίζει τον αέρα από τα δακτυλίδια και προτιμάει τα pins διαφόρων διαμετρημάτων... ;D


ΥΓ. Άλλαξες και το ποστ σου [member=21404]Athanasios[/member] και το δικό μου ποστ μοιάζει τώρα σαν να το 'χει γράψει κάποιος με εγκεφαλικό εν εξελίξει... :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 01, 2018, 22:25 »
JoeBarTeam στο νημα Η πιο πετυχημένη σας αγορά: Πότε τα λεφτά σας "πιάσαν τόπο" πραγματικά; αν δεν κανω λαθος ειχες πει οτι η καλυτερη αγορα σου ηταν ο keras το πιστεύεις ακομα, μετα την αποκτησει του calix??

Απ: Calix v4 byLeo
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 01, 2018, 22:29 »
Σωστά! :thumpup:

Ξέχασα όμως να προσθέσω ότι ξέρω και τουλάχιστον έναν ατμιστή που αντιπαθεί πολύ να ρυθμίζει τον αέρα από τα δακτυλίδια και προτιμάει τα pins διαφόρων διαμετρημάτων... ;D


ΥΓ. Άλλαξες και το ποστ σου [member=21404]Athanasios[/member] και το δικό μου ποστ μοιάζει τώρα σαν να το 'χει γράψει κάποιος με εγκεφαλικό εν εξελίξει... :laugh1:
 Το είδα και το ξαναφτιαξα!! :))
Παρε κι εσυ έναν ΤΑΕ να έχεις pin να αλλάζεις όσα τραβάει η όρεξή σου!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110635 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159836 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515326 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530761 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801620 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11058 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet