vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

331 επισκέπτες, 7 χρήστες
Nikrom, dkostas, treloneritis, manoslykos, xsad, Βασίλης1966, paiktaras

Twitter

Artha RDA by Advken

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Artha RDA by Advken
« στις: Φεβρουαρίου 17, 2018, 12:34 »
Λοιπόν μετά απο δοκιμές 10 ημερών που τον έλιωσα να κάνω και μια παρουσίαση αφού πέρασε τα crash test μου




Συσκευασία 

1 x Artha RDA
1 x κεραμικό block για να παίζεις με μονή αντίσταση 
1 x Κατσαβίδι Doctor Coil (βολεύει απίστευτα να φτιάχνεις 3αρι πυρήνα coil πάνω του)
1 x Bottom Feeder Pin
2 x Αντιστάσεις (0.16Ω  το ζευγάρι)
2 x Βίδες deck
3 x O-rings (2 βάσης + 1 για το 810 drip tip)




Χαρακτηριστικά

Διάμετρος: 24mm
Μήκος: 33mm
Bάρος: 22g
Σπείρωμα 510
Υλικό: Ανοξείδωτο ατσάλι
Bottom feeder pin
810 drip tip





Το deck του μικρό σχετικά και εύκολο να στηθεί για όσους έχουν πείρα με 2πλα deck λίγο tricky για όσους δεν  έχουν
εξοικειωθεί να κρατάνε ταυτόχρονα 2 coil jig και να στήνουν.Για μονή αντίσταση δεν το συζητάμε, πανεύκολο.
Το ultem cap του αρκετά χοντρό και δεν ανεβάζει θερμοκρασία για κανένα λόγο.Στην ultem version που πήρα
εγώ το airflow του είναι ακριβώς ίδιο με τον αγαπητό Gorge της ίδιας εταιρείας χωρίς την δυνατότητα να το
ρυθμίσουμε.Βγαίνει και σε Black SS έκδοση που εκεί ρυθμίζεται κανονικά το airflow με το στρίψιμο του cap.
To Drip tip 810 τίμιο ,δεν ανεβάζει θερμοκρασία και επιτρέπει φουλ γεμάτες DTL τζούρες.
Με το BF pin δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα τροφοδοσίας ούτε oversquonking.Κρατάει μέσα κάπου στα 3,5-4ml
υγρό.

Απόδοση - Συμπέρασμα

Ημουν λιγάκι επιφυλαχτικός όταν είδα το μικρό του airflow και το τεράστιο άνοιγμα του 810.
Η τζούρα του όμως θυμίζει πάρα πολύ τα competition caps που βάζουμε στους drippers μας
για cloud chasing καταστάσεις.Κλασσικά απουσιάζει το χτύπημα αλλά το ντουμάνι στο φουλ.
Τέρας γεύσης και ανάλυσης δεν είναι αλλά με το sweet spot που του βρήκα(τα coils ελάχιστα πιο πάνω απο τις
τρύπες του airflow) είναι αξιοπρεπέστατος.Με μονή αντίσταση αλλάζει το πράγμα και έχουμε ένα λίγο πιο σφιχτό
Gorge  με την γεύση να ανεβαίνει κατακόρυφα αλλά η απουσία του χτυπήματος είναι αισθητή πάλι.
Ο άτμο είναι για ατελείωτα παιχνίδια με τα σύννεφα,έχει το κλασσικό 22αρη deck μέσα σε 24αρη cap που έχουν
οι περισσότεροι competition cloud chasing drippers.
Για την τιμή του είναι μια πάρα πολύ καλή πρόταση για όσους θέλουν να δοκιμάσουν αυτή την κατηγορία RDA,
γενικά είναι απροβλημάτιστος και το μόνο παράπονο που έχω είναι οτι θα ήθελα και το SS cup στην συσκευασία
μέσα σαν τον Gorge ώστε να μπορεί κάποιος να έχει και την επιλογή του να παίξει με τον αέρα .
Προτείνεται άνετα για αρχάριους cloudchaser αλλά και για προχωρημένους .

Video παρουσίασης 


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 03, 2018, 11:24 »
Τον έχω από εχθές στα χέρια μου, στημένο μάλιστα με τις διπλές αντιστάσεις που έχει μέσα στη συσκευασία, 0.16Ω συνολική αντίσταση.
Είναι πραγματικά εντυπωσιακό το γεγονός ότι έχει απαλή τζούρα, δεν βαράει στο κεφάλι από χτύπημα, έχει πολύ καλή γεύση και δίνει ατέλειωτα ντουμάνια.
Πολύ καλή πρόταση Σταύρο :thumpup:




Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 03, 2018, 11:44 »
Nα τον χαρείς Γιάννη μου. :bow:
Μπουμπούνα τον άφοβα ,είναι σκυλί ο συγκεκριμένος :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 03, 2018, 11:45 »
Σφυράει? Αν κάνει οποιοδήποτε θόρυβο πείτε το εγκαίρως να μη χάνω το χρόνο μου. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 03, 2018, 11:49 »
προχώρα άφοβα Γιώργο, μουγκός είναι. Επίσης δεν ζεσταίνεται...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 03, 2018, 11:57 »
"Στο άτμισμα ακόμη και οι μουγκοί έχουν μιλήσει" :laugh1:
Δεν προχωράω πουθενά Γιάννη, το έκοψα το παιχνιδάκι να τα σκάω κάθε τρεις και λίγο για κάτι καινούριο που είναι ίδιο ή ελάχιστα διαφορετικό από κάτι παλιό. Τώρα αράζω και εκδηλώνω μόνο φιλολογικό ενδιαφέρον. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:00 »
Άχνα δεν βγάζει..Αφού ξέρετε οτι έχω ευαισθησία στο συγκεκριμένο θέμα...Θα του είχα κρεμάσει κουδούνια :))

ΥΓ. σου δίνει την αίσθηση των competition cap Γιώργο.Δεν έχεις κάτι τέτοιο στην συλλογή σου ακόμα απο όσο γνωρίζω :yes:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:01 »
Δεν το λυπάσαι βρε [member=13664]Ribot[/member] το καημενούλι;  

Μουγκό είναι, υιοθέτησέ το :'(

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:04 »
Τι να υιοθετήσω όμως, φιλολογικά μιλώντας πάντα, gorge ή artha? :dontknow:
Ίδια τιμή έχουν, ο gorge περισσότερα παρελκόμενα και αποκλειστικά μονή αντίσταση την οποία και προτιμώ. Ποιος δίνει πιο επουράνια γεύση? :hmmm:

ΥΓ. σου δίνει την αίσθηση των competition cap Γιώργο.Δεν έχεις κάτι τέτοιο στην συλλογή σου ακόμα απο όσο γνωρίζω :yes:
Δεν ξέρω τι είναι το competition cap ρε Σταύρο, αφού δεν το έχω στη συλλογή που δεν μ' ενδιαφέρει να κάνω έτσι κι αλλιώς. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:08 »
1)Άλλη κατηγορία ο ένας και άλλη ο άλλος...Εντελώς διαφορετικοί άτμο
2)Ο Gorge είναι πιο γευσάτος μακράν αλλά δύσκολο να τον βρεις.Παντού out of stock είναι.Εχει σταματήσει η παραγωγή του.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:11 »
Μα η nexxton τον έχει διαθέσιμο :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:16 »
Θα βρήκε τίποτα ξεχασμένα κομμάτια,κανένας χονδρέμπορας δεν τον έχει Ελλάδα διαθέσιμο.Τσίμπα τον,μην το σκέφτεσαι.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:24 »
Γιώργο, ξέρεις ότι το σπορ "αγοράζω ότι κινείται" δεν το κάνω εδώ και χρόνια αφού πλέον έχω κατασταλάξει στο τι θέλω από το άτμισμα.
Ο συγκεκριμένος όμως με εντυπωσίασε με την απόδοση του, ειδικά ο δροσερός του ατμός παρ΄ όλο το χαμηλό στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:45 »
Το ξέρω ρέη, δεν το είπα για σένα, για να το ακούω εγώ το είπα, που ευτυχώς ή δυστυχώς απέδειξα για άλλη μια φορά στον εαυτό μου ότι δεν τα πάω καλά με τα φιλολογικά και παρήγγειλα ένα από τα ξεχασμένα κομμάτια.
Μαστροπέ συνειδήσεων, διαφθορέα, κακούργε ψυχουλάρπαγα paloukare, το κρίμα στο λαιμό σου! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Artha RDA by Advken
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 03, 2018, 12:54 »
Διπλή παράλληλη 4 σπειρών με το inowire που έχεις στην διάθεσή σου σε 3αρι πυρήνα όταν με το καλό σου έρθει και ξαναμιλάμε γι αυτό το θέμα... (κάνουμε και κανένα review :yes: )
Γιώργος χωρίς Γιώργη(Gorge) δεν γίνεται :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110846 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160064 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146508 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303344 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530900 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801712 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41027 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet