vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 7 χρήστες
thebull, manoslykos, I.P, lounik, Jorge, Ποντικός, Buliwyf

Twitter

GG Tilemahos Armed Eagle

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 12, 2018, 18:58 »
Παίζω κυρίως με το 1.5
6 0λόκληρες και 1 με τις 2 ακριανές
Δεν βαμβακώνω στο spring ντέκ.

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 16:41 »
Χαιρετώ την αετοπαρέα! :bye:
Κάτοχος κι εγώ εδω και λίγες μέρες ενός Tilemahou Armed Eagle 23mm και προς αναζήτηση της γεύσης που διαβάζω. Αν έχετε κάποιο καλό στήσιμο με kanthal ή ss καλοδεχούμενο!
Και ένα tip που είδα από το facebook της ομάδας gg για το πως να στηρίζεις το deck και να φτιάχνεις αντίσταση χωρίς κάποιο extra tool. 
Ελπίζω να σας φανεί χρήσιμο όσο κι εμένα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 16:48 »
Μπράβο !!! πολύ ωραίο κόλπο μόλις το δοκίμασα.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 16:53 »
Καλοάτμιστος ,να τον χαρείς :thumpup:
ο 23αρης το μόνο που χρειάζεται είναι απλό 40αρι kanthalaki ή SS 5-6 σπειρούλες ανοιχτές σε 3αρι αξονάκι και κελαηδάει.
Με την τροφοδοσία που έχει ο συγκεκριμένος πραγματικά δεν χρειάζεσαι τίποτα περισσότερο.Αν είσαι γλυκατζής δοκίμασε και την καινούργια καμπάνα του δίνει ένα καλό boost στην γεύση .

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 17:12 »
Σε ευχαριστώ [member=17746]paloukaros[/member]!
Εχθές όλη μέρα είχα αυτό το στήσιμο (3άρι αξονάκι, 6 σπείρες με 40αρι kantal, το βαμβάκι κομμένο πρόσωπο με τις σχισμές εισαγωγής υγρού και 1,5 με 2 στροφές, 1 και κάτι Ω, η καμπάνα ανοιγμένη ατα 15 με 17 watt) αλλά δεν τρελάθηκα ιδιαίτερα να σου πώ την αλήθεια!
Τώρα έστησα με 0,35mm kanthal σε 2,5 αρι αξονάκι 5 σπείρες 0,96Ω και μου φαίνεται λίγο καλύτερα η γεύση αλλά και πάλι υποτονική σε σχέση με skyline και phenomenon zest.
Την έχω την καινούργια καμπάνα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη αν και θα έπρεπε γιατί τώρα κάνω Blueberry Cake SnV από Glazed ενώ εχθές έπαιζα με Βebeca SnV.
Από χτύπημα τα σπάει πάντως με 4αρα νικοτίνη την καταλαβαίνω για τα καλά! :thumpup:
Να πω ότι παίζω με το 1,5 mm pin.
Να σαι καλά [member=14387]eckotek[/member] χαίρομαι που σου άρεσε το tip.

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 17:19 »
Όσο πιο κάτω βάζεις την αντίσταση τόσο κερδίζεις σε γεύση αλλά χάνεις χτύπημα.
Στρίψε την αντίσταση αριστερόστροφα αν θέλεις για να μπορείς να κατέβεις χαμηλά πιο εύκολα.

Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 17:26 »
Σε ευχαριστώ [member=17746]paloukaros[/member]!
Εχθές όλη μέρα είχα αυτό το στήσιμο (3άρι αξονάκι, 6 σπείρες με 40αρι kantal, το βαμβάκι κομμένο πρόσωπο με τις σχισμές εισαγωγής υγρού και 1,5 με 2 στροφές, 1 και κάτι Ω, η καμπάνα ανοιγμένη ατα 15 με 17 watt) αλλά δεν τρελάθηκα ιδιαίτερα να σου πώ την αλήθεια!
Τώρα έστησα με 0,35mm kanthal σε 2,5 αρι αξονάκι 5 σπείρες 0,96Ω και μου φαίνεται λίγο καλύτερα η γεύση αλλά και πάλι υποτονική σε σχέση με skyline και phenomenon zest.
Την έχω την καινούργια καμπάνα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη αν και θα έπρεπε γιατί τώρα κάνω Blueberry Cake SnV από Glazed ενώ εχθές έπαιζα με Βebeca SnV.
Από χτύπημα τα σπάει πάντως με 4αρα νικοτίνη την καταλαβαίνω για τα καλά! :thumpup:
Να πω ότι παίζω με το 1,5 mm pin.
Να σαι καλά [member=14387]eckotek[/member] χαίρομαι που σου άρεσε το tip.
Δεν θα βρεις τη γεύση του Skyline και του phenomenon.Μόνο ίσως στα τριμπεκοειδή.Ο ΤΑΕ έχει άλλα χαρίσματα με κορυφαίο το χτύπημα.Κατα τη δική μου ταπεινή άποψη. :)

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 17:30 »
Το σκέφτηκα αυτό που λές [member=4887]nasbar[/member] και θα το δοκιμάσω σίγουρα στο επόμενο στήσιμο.
Τώρα δοκίμασα από την πλευρά του springomizer (βλέπε λίγο πιο πάνω στην φωτο 002) για να μειώσω το βαμβάκι κι άλλο οπότε δεν μπόρεσα να την κατεβάσω αρκετά χαμηλά την αντίσταση λόγω των stopper που έχει από εκείνη την πλευρά.
Το χτύπημα δεν με πειράζει γιατί έχει αρκετό ο ατμοποιητής.
Ευχαριστώ πολύ!  :thumpup:
[member=21404]Athanasios[/member] πολύ το φοβάμαι αυτό που λές αν και απ' ότι διάβασα έχει πολύ καλή ανάλυση στην γέυση οπότε θεωρώ ότι πρέπει να βρείς το στήσιμο που του πάει, τέλος πάντων είδωμεν.
Βέβαια ούτε στο bebeca είχε πολύ έντονη γεύση που είναι στα tribecoειδή, θέλω να πιστεύω ότι είναι δικό μου το λάθος!

Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 17:39 »
Για μενα τα πράγματα είναι απλά.Την γεύση στον Skyline και στο phenomenon την βρίσκεις από το πρώτο στήσιμο.Στον ΤΑΕ την ψάχνεις,ο καθένας έχει τη δική του πρόταση.Εγω προσωπικά δεν τη βρήκα.Πρόσεξε όμως.Για ποιά γεύση μιλάμε.Όλα είναι σχετικά.Και δεν αποδίδουν όλοι οι ατμοποιητες τα ίδια υγρά με τον ίδιο τρόπο.Ο ΤΑΕ είναι κορυφαίος στο χτύπημα,στην τροφοδοσία και την κατανάλωση,στη στεγανότητα.Όχι όμως στη γεύση για τα υγρά που αρέσουν σε μένα.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 18:01 »
Επίσης μην στουπώνεις πολύ βαμβάκι βάλε κλασικά ούτε πολύ σφιχτό ούτε πολύ χαλαρό και προσπάθησε ξανά, το μυστικό για γεύση είναι στην ποσότητα του βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 18:14 »
βάλε και κανένα πινάκι με περισσότερο αέρα να τεστάρεις,τον θέλει τον αέρα του ο συγκεκριμένος,δεν είναι τόσο σφιχτός όσο αυτοί που αναφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 19:46 »
Επι του παροντος αφου μιλαμε για γευση, ειλικρινα μεχρι στιγμης μετα απο 10 στησιματα, ο ναυτιλος 2 με την 0,7 μου εχει δωσει περισσοτερη γευση. Σε ολα τα υπολοιπα, εργονομια, στεγανοτητα, ευκολια, εμφανιση ειναι μακραν καλυτερος απ ολους που εχουν περασει απο τα χερια μου. Αλλα αμα δεν, δεν...

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 23, 2018, 23:42 »
Λοιπόν παίδες κατέβασα αρκετά κοντά στο pin (1,5mm δεν μου αρέσει η τζούρα στο πιο αεράτο) του αέρα την αντίσταση και βελτιώθηκε λίγο η κατάσταση στο θέμα γεύσης με στήσιμο 2,5mm αξονάκι, 0,35mm σύρμα, 5 σπείρες στα 1,03Ω, από χτύπημα δεν έχασε ιδιαίτερα τολμώ να πω, επίσης μείωσα την ποσότητα βαμβακιού ακόμα περισσότερο και λόγω του χαμηλού ύψους της αντίστασης, έβαλα και την καινούργια καμπάνα.
Το σίγουρο είναι ότι ο Τηλέμαχος armed eagle θέλει πολύ παιχνίδι για να βρείς το στήσιμο που ταιριάζει στα γούστα σου. Πιστεύω βέβαια πως δεν έχω φτάσει ακόμα στο ζενιθ του ατμοποιητή αλλά το παλεύω γιατί μου αρέσει ο ατμοποιητής.
Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας με βοήθησαν αρκετά.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 09:57 »
Ρε παιδιά σοβαρά τώρα; Armed Eagle για παρουσίαση στον Jai Haze; Με ποιο σκεπτικό; Για να του πετάξει την κλαπτονάρα μέσα με τις 30 σπείρες και να τον κάψει προτού τον ατμίσει;

Παρακάτω, τον Jai Haze όλοι τον ξέρουμε. Για τα καλά του και τα κακά του. Ήταν τόσο δύσκολο να του αποσταλεί ένα σωστό κομμάτι; Καθαρισμένο όπως πρέπει και πάνω απ' όλα, κατασκευασμένο σωστά; Μα με 3 βίδες αντί 4 και η μια εξ αυτών χωρίς σπείρωμα; Μα χωρίς έναν υποτυπώδη έλεγχο ρε γμτ;

Εκνευρίζομαι αφάνταστα με κάτι τέτοια και ειλικρινά αναρωτιέμαι αν υπάρχει και λόγος να το κάνω. Είναι ίσως επειδή εκτιμώ περισσότερο απ' όσο πρέπει τις ελληνικές δουλειές. Και δεν μπορώ με τίποτα να δεχτώ τα τόσο χαζά λάθη για κάτι τόσο όμορφο, καλοδουλεμένο κατά τα υπόλοιπα, ακριβό κλπ κλπ.

Δεν με απασχολεί τόσο η γνώμη του reviewer και του μεγαλύτερου μέρους του κοινού του, αν δεν τους ταιριάζει απλώς δεν τους ταιριάζει. Και θα ήταν όλα καλά. Όταν όμως είμαστε οι ίδιοι από την αρχή offside πολύ καλά κάνουν και μας βαράνε αλύπητα.
Το χειρότερο όμως είναι ότι τους παίρνει όλους η μπάλα (δείτε σχόλιο στη φωτο παρακάτω ). Τι παραπάνω να πω..

Το εν λόγω:




Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: GG Tilemahos Armed Eagle
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 11:08 »
Τυχερος ηταν.
Ο busardo ειχε παρει τον δικο του τηλεμαχο τιγκα στο μηχανολαδο ..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110791 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159971 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515426 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530855 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801687 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet