vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Le Supersonic - Vaponaute

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:18 »
Πολύ ωραία παρουσίαση Μάκη, μπράβο και καλοάτμιστος! Τον δοκίμασα κι εγώ χτες που τον έφερε ο Χρόνης και ενώ έχει πολύ ωραία τζούρα, από γεύση δεν εντυπωσιάστηκα για να είμαι ειλικρινής. Δεν ένιωσα δηλαδή αυτό το κάτι διαφορετικό που είχα νιώσει με τον hadaly για παράδειγμα, σ' αυτόν τον τομέα.
Βέβαια, αλλιώς είναι να είναι δικός σου και να πειραματιστείς ο ίδιος μαζί του κι αλλιώς να τον δοκιμάζεις από άλλον.
Αντιθέτως έπαθα πλάκα με τον primo :o 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:25 »
Ευχαριστώ Γιώργο.  Τον έχω στήσει για μηχανικό με 50αρι inowire και ατμιζω Over the rainbow που το ξέρω πολύ καλά. Έχω να πω ότι το συγκεκριμένο το αποδίδει εξαιρετικά. Είναι το στήσιμο; Είναι ο ατμοποιητης; Μπορεί και τα 2. Θα επανέλθω μετα από νέα δοκιμή με άλλο υγρό.

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:28 »
To over the rainbow μου άρεσε πολύ, αλλά στην μισή μέρα ατμίσματος σταματάω πάντα να το γεύομαι :wall:..

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 03:59 »
Έχω την εντύπωση ότι στην Ελλάδα έχει εξαντληθεί - μπορεί να κάνω και λάθος. Τα χρήματα πάντως δεν είναι λίγα για την αγορά του οπότε όποιος δεν είναι σίγουρος και δεν τον βρει για δοκιμή καλύτερα να περιμένει τον κλώνο και ύστερα να κινηθεί για την αγορά ενός μεταχειρισμένου πλέον. Είμαι 99% σίγουρος ότι στα καταστήματα ΔΕΝ τον έχουν ανοιχτό για δοκιμή

Sent from my A0001 using Tapatalk
[justify]Καλημέρα μέσα στη μαύρη νύχτα. Τώρα μπόρεσα να διαβάσω και είπα να πω κάτι σχετικό, διότι μπορεί να έδωσα λάθος πληροφορία. Προσωπικά έκανα δοκιμή σε χώρο καταστήματος, όχι όμως σε κατάστημα διάθεσής του, παρ' όλα αυτά, ας επιβεβαιώσουν όσοι φίλοι μπορούν πως σε κατάστημα διάθεσης, γινόταν χρήση του και από ανθρώπους του καταστήματος, εκεί στηρίχτηκε και η δική μου γνώμη πως αξίζει μία βόλτα και δοκιμή. Ίσως να έκανα λάθος και απλώς να ήταν αποκλειστικά στην κατοχή κάποιου από το κατάστημα, (ακόμα καλύτερα δηλαδή, σημαίνει πως αρέσει αυτό που διαθέτουν...).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 09:36 »
Πολύ ωραία παρουσίαση Μάκη, μπράβο και καλοάτμιστος! Τον δοκίμασα κι εγώ χτες που τον έφερε ο Χρόνης και ενώ έχει πολύ ωραία τζούρα, από γεύση δεν εντυπωσιάστηκα για να είμαι ειλικρινής. Δεν ένιωσα δηλαδή αυτό το κάτι διαφορετικό που είχα νιώσει με τον hadaly για παράδειγμα, σ' αυτόν τον τομέα.
Βέβαια, αλλιώς είναι να είναι δικός σου και να πειραματιστείς ο ίδιος μαζί του κι αλλιώς να τον δοκιμάζεις από άλλον.
Αντιθέτως έπαθα πλάκα με τον primo :o
O primo ποιος είναι? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 10:04 »
Ένας άλλος Γάλλος, όχι ντρίπερ, τον οποίο έτυχε να δοκιμάσω την ίδια μέρα με τον Supersonic και πραγματικά με εντυπωσίασε από κάθε άποψη. Αν είχα τα φράγκα θα τον έπαιρνα σίγουρα αυτόν. :yes:

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 24, 2017, 23:17 »
Η τζουρα του ειναι οντως η πιο smooth και αθορυβη απο καθε αλλο ντριπερ εχω δοκιμασει.
Η γευση του θα συμφωνησω με τον [member=13664]Ribot[/member] οτι ειναι πολυ καλη αλλα οχι "wow". Νομιζω στα επιπεδα των περισσοτερων καλων υλοποιησεων της κατηγοριας τιμης χωρις να καταφερνει να ξεχωριζει σε αυτο τον τομεα. Παντως και καλοφτιαγμενος δειχνει και φιλικος σε λιγοτερο εξωτικα στησιματα ειναι. Παιζει πολυ ωραια και με τη μια τρυπα ανοιχτη (ως αρκετα αερατος τσιγαρισιος) αλλα "κελαηδαει" με τον αερα φουλ ανοιχτο (ως restricted πνευμονικος).

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 00:20 »
[justify]Χρόνια πολλά κι από δω, σε όλους τους φίλους. Ε, εγώ διαφωνώ με τον αχώνευτο Ribot... / ειλικρινά, παιδιά, πέρα από τα χαζά μου, εγώ ξετρελάθηκα. Εύρος στη γεύση, και σε καμία περίπτωση αχταρμά και δώσε υπερβολή σε τάρτες και σοκολάτες. Είδα σπουδαία γεύση και ανάλυση, και μπλα μπλα μπλα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 02:35 »
να καλύψουν την πατάτα τον concorde θέλανε για αυτό βγάλαν αυτον ο οποίος ειναι κατά το ήμισυ πατάτα.  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 14:37 »
Ο,τι στησιμο και να του κανεις παντως (kanthal/stainless/ni80) απο 32αρι μεχρι 40αρι συρμα που τον δοκιμασα αποδιδει ωραια ακομα και με τσαπατσουλικη τοποθετηση του coil. Γενικα η σχετικη "αναισθησια" στις επιλογες στησιματος (εντος λογικων πλαισιων) για την καλη αποδοση των γευσεων απο εναν ατμοποιητη ειναι για μενα σοβαρο δειγμα πολυ προσεκτικης  σχεδιασης. Το να αποδιδει εξαιρετικα ενας ατμο σε πολυ στενα πλαισια και να χαλαει αμεσως η γευση αν σηκωσεις το coil 1mm πιο ψηλα η βαλεις 5% περισσοτερο βαμβακι και ψυχοφθορο ειναι και τελικα οδηγει στο να μην απολαμβανεις αυτο που πληρωσες παρα μονο ελαχιστες φορες γιατι κακα τα ψεμματα το απολυτως τελειο στησιμο δυσκολο να το πετυχαινουμε καθε φορα.
Το airflow του εντωμεταξυ βραχος. Κιχ δεν ακουγεται σε καμια ρυθμιση οπου και να βαλεις την οποιαδηποτε αντισταση ακομα και αν κανεις εσκεμμενα ακροτητες. Supersonic κυριολεκτικα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 25, 2017, 16:26 »
[justify][member=19607]MAFAKA[/member], καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία και ευτυχία! [/justify]
[justify]Να πω κάτι στο μπαμ γιατί γράφω στο πόδι. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, έκανες πολύ σωστή προσέγγιση, κατά τη γνώμη μου πάντα, πολύ σωστό όλο αυτό που περιγράφεις. Προσωπικά, δεν απολαμβάνω εμπειρία τόση που να νιώθω σίγουρος ώστε να ξεγελάω κι εμένα, όμως πιστεύω πως πολλές φορές ξεγελάμε τον εαυτό μας με όσα βλέπουμε. Όντως, μπορώ να βρω ντρίπερ με 20 ευρώ όπου τσακίζει κόκαλα, γεύση κάργα, πολύ κάργα. Αν θέλω μένω εκεί, και πολύ καλά θα κάνω, από την άλλη, ασφαλώς και η γεύση δεν πάει με το πόσο αξίζει ένας επισκευάσιμος, όμως έχουμε αμέτρητες επιπλέον παραμέτρους, μην επεκταθώ τα γνωρίζουμε όλοι. Εδώ τώρα. Απαλό άτμισμα όπου φτάνεις σε σημείο να σε πνίγει, εδώ συμφωνούμε όλοι, φίλοι και αντίπαλοι..., αν ρίξω 5 υγρά θα δω όσα θα δω. Ξεκίνησα με λεμονόταρτα, ερώτηση: πώς σας φάνηκε; απαντήστε ειλικρινά. Έριξα και πολύ πιο πολύπλοκα υγρά, (δεν θα πω τι, θα έλεγα μόνο αν γίνω κάτοχος του συγκεκριμένου επισκευάσιμου, και μάλιστα θα τον συγκρίνω και με άλλους που εγώ γνωρίζω). / Το να πω μία μπαρούφα ή το τι άκουσα και είδα στο youtube δεν μου λέει τίποτα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:21 »
Κάτοχος κι εγώ, εδώ και λίγη ώρα. Για πείτε καμιά ιδέα για πρώτο σετάπ. Έλεγα για κανά ξεγυρισμένο 40άρι κάνθαλ ή να βάλω το mtl ni80 fused clapton μέσα με ανοιχτές σπείρες. Τρίτη επιλογή που ήρθε κατά νου είναι παράλληλες 0,3mm ni80.

[member=17383]pugsang[/member]


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 00:54 »
σε σχεση με τον hussar 2αρι πιν,εχει μεγαλη διαφορα η τζουρα του?τον hussar τον εχω τερμα ανοιχτο και ειναι για μενα το ιδανικο.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 01:23 »
Κάτοχος κι εγώ, εδώ και λίγη ώρα. Για πείτε καμιά ιδέα για πρώτο σετάπ. Έλεγα για κανά ξεγυρισμένο 40άρι κάνθαλ ή να βάλω το mtl ni80 fused clapton μέσα με ανοιχτές σπείρες. Τρίτη επιλογή που ήρθε κατά νου είναι παράλληλες 0,3mm ni80.

[member=17383]pugsang[/member]
24αρι kanthal η ni80 spaced η κανονικο θα παιζει πολυ καλα.. Στον concorde μου εβγαζε γευσαρα αλλα  του ελειπε αερας και ζεσταινοταν..

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le Supersonic - Vaponaute
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 03, 2018, 01:24 »
Δεν έχω προς το παρόν διαθέσιμο δυστυχώς. Λες θα κάνει ανάλογη δουλειά μια διπλή ή παράλληλη 26ga που έχω διαθέσιμο εδώ που είμαι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110544 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159776 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515294 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530743 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet