vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 9 χρήστες
Alexander20, maprix, manoslykos, tapantari, tibolaso, Giannis.B, camber, Buliwyf, pasgko

Twitter

URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 22:52 »
Εγώ το θεωρώ οτι ειναι ντούκι. Όλα τα συτατικά που μπορεί να έχει τα έχει έντονα, μπορεί κανεις να αραιώσει κι άλλο κι αυτο δεν το λεω εύκολα εγώ, που απολαμβάνω τις εντασεις. Ασχετο με τα σαμπο(μ) και τους ντριπερς-χουβερ βέβαια.
Απο εκει που το ειχα πάρει, μου ειπαν 5 μερουλες ωρίμανση και το άφησα 7, αφου το ξέχασα. Μου εβγαλε 'ενα ελαφρυ καπνικό μαζί με κάποιο ry , αλλα χωρίς βανίλιες η καραμέλες να το μαλακώνουν και σιγουρεύτηκα πως θέλει κι άλλη ωρίμανση. Πάτησα 8mlάκια και το άφησα στην άκρη πάλι
Στις 20+ μου έβγαλε επιπρόσθετα έντονη γλυκύτητα, ζάχαρης και οχι καραμέλα (εννοώντας καμένη) , αλλα δεν μπορώ να πω για βανίλιες. Είχε μεν καποιο σώμα το γλυκό κομμάτι, υποθέσεις όμως δε θα κάνω, και η ζάχαρη πολύ έντονη για να το αφησει να την ξεπεράσει και να μου δώσει ίχνος. Μιαν ιδέα την έχουμε όλοι για την προέλευση του σώματος πάντως
Και δατς ολ. Τίμιο το θεωρώ, 60ml *θεωρητικά σου και βου και με περιθώριο αραίωσης που άλλα δεν έχουν και με συμπεριφορά τριμπεκοειδούς
Το όνομα αστράφτει κάπως όντως
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2017, 23:14 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 10:15 »
η αληθεια είναι ότι από μυρωδια το βλεπω συμφωνα με τα γουστα μου νορμαλ,το εφτιαξα χτες και θα μεινει ένα μηνα στην ακρη οποτε τα ξαναλέμε την πρωτοχρονια

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 11:05 »
Εγώ τώρα κόλησα στο Phenomeno με την "καπνική" καμπάνα. Ποιά καπνική καμπάνα? Τι δεν ξέρω? Που ήμουν όταν κάναμε μάθημα? :)) Όταν πήρα τους zest, είχαν δύο καμπάνες μέσα. Μια "τρουλοειδής", αυτή που τους φοράω, και μια "κωνική", που την έχω στα κουτιά της. Αυτή η "κωνική" είναι η καπνική καμπάνα παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 11:45 »
Νομίζω πως ναι. Την λέει και κάπως - έχει κάτι σαν "extreme" μέσα στην περιγραφή της, αν δεν κάνω λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 11:55 »
Αααα...για να δω, για να δω. Πάω να στήσω και να την βάλω να ατμίσει κάτι σε RY.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 13:26 »
Νομιχω πως οχι Γιωργο εσυ εχεις την special καμπανα δλδ αυτη:
http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=58_41&products_id=269
kαι εκεινη που μοαιζει σαν τρουλοειδης αυτη δλδ:
http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_25_77&products_id=229

H καπνικη ειναι αυτη:
http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=58_41&products_id=348

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 13:40 »
Να πάρει :( Έχεις απόλυτο δίκιο.
Αναρωτιέμαι τώρα αν αξίζουν όντως τα 27euro, την μεταμόρφωση των καπνικών-καπνιστών-καβουρδισμένων υγρών μου :confused1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 14:53 »
Γιωργο δεν φανταζεσαι πως ταιριαξαν σε αυτο το σημειο οι αποριες μας  :laugh1:

γι αυτο και εριξα το μπαλακι στον Cruiser ο οποιος την εχει και ειναι απο τους ιδανικοτερους στην αξιολογηση της και με τα συγκεκριμενου τυπου υγρα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 29, 2017, 15:23 »
Τζωρτζ, σόρρυ για τη χαρά που ( δεν ) σου έδωσα...

Αλλά έχω ήδη αυτομαστιγωθεί! 😣

Αποσυνδεδεμένος corfuman

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 09:17 »
Καλημέρα, τελικά πόσο χρόνο ωρίμανση θέλει το υγρό ?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 09:30 »
3 βδομάδες +
Προφίλ δίνει απο τις 10 μέρες περίπου αλλά μετά την 3η βδομάδα πορτοκαλίζει σε χρώμα και αποκτάει μια πολύ ωραία γλυκάδα

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 10:38 »
παρασυρθηκα (αχου το μωρε το ανηλικο) απο τον ντορο και το αγορασα. Ισως φταιω εγω που περιμενα κατι προς afterwork (χωρις λογο,ετσι μου ηρθε ).

Το υγρο ειναι καθαρος τριμπεκοκλωνος. Πολυ δυσκολα θα το ξεχωριζα διπλα σε μια φρεσκοανοιγμενη μπεμπεκα.

Απο την πρωτη στιγμη που ανοιξα το μπουκάλι χτυπησε η πυραζινη κοκκινα. Δοκιμασα στην βδομαδα. Πυραζινη.
Δοκιμασα στις 15 μερες. Πυραζινη.
Δοκιμασα στις 26 μερες. Πυραζινη.
Ε, το εδωσα σε φαν του ειδους ναι και ησυχασα.



Sent from my SM-J320FN using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2017, 12:07 από Antonio_de_la_Svouras »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 10:54 »
Εγω το έδωσα στη βδομάδα. Σκέφτηκα να το αραιώσω στο 100% αλλά μου πόνεσε για την νικοτίνη.
Και να σκεφτείς ότι του εβαλα pink mule και μόνο για να κάτσει καλά το καπνικό υποτίθεται. Αυτη που το πήρε το θεώρησε γκουρμέ.
Ισως μετα την γνωριμία μου με τα Rope Cut να έγινα ψηλομύτης, μπορεί..

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 11:13 »
Σχετικά με τα του Antonio
Θα έπρεπε να σου βγάζει μια διαφορετική γλυκάδα στις 20+ μέρες, αν δεν έχουν αλλάξει αναλογίες για κάποιο λόγο. Εμένα μου φάνηκε σαν ζάχαρη/μαλτόλη με  graham cookie , με κάτι που τονίζει ένα γάλα/κρέμα δηλαδή, , με βανίλια όση μπορεί κανεις να πάρει σε ένα RY4 double μετά απο 1-1,5 μήνα, ένα σπάσιμο στη ζάχαρη δηλαδη.Το μαρτύριο της σταγόνας στα υγρά δεν με πολυαφορά, σχεδόν όπως στα πιτόγυρα και στις πίτσες..  :p Και δεν ξέρω πόσο απασχολεί κάποιον ένα ριβιου του αρώματος, ενός ry, τονισμένου και υπέργλυκου, προσωπικά μια χονδρική εκτίμηση το έκανα όπως και το ήθελα, αν και των ry oi groupies, είμαστε πολλοί!! ;)


Ετσι όπως το περιγράφεις είναι σαν να περιέγραφα RY4 εγώ ;D
Στον 1 μήνα το απλό, ειναι σαν να ανοίγεις μόλις το RY4 Double
Στον 1 μήνα το double είναι σαν μιας εβδομάδας asian
Στον 1-1,5 μήνα το asian είναι για άλλους σαν παστουρμάς με πυραζίνη, για άλλους σαν μπέικον με πυραζίνη και για άλλους ένα ελαφρύ τσιγάρο με μερικά έντονα αρώματα, μια ένταση που κάνει όλα τα άλλα περιττά :sfyrigma:Ενδέχεται αραίωσης.. (σφύριγμα δις)
Ολα τα παραπάνω αποκτούν μερική ακόμα περισσότερη ένταση και ενιαίο σώμα όσο περνάει ο καιρός,
*^Κι αυτά τα έχει η ούρσουλα στις δικές της αναλογίες

**Περι ορέξεων-τραχανάς, δεν το συζητάμε αυτο..
***καπνικό δεν ειναι, ουτε το RY, το τριμπεκα η το μπεμπέκα ούτε και κατα την δική μου άποψη, με την απόλυτη δηλαδή έννοια του καπνου, δεν πρόσεξα τα "κόκκινα" ούτε εγώ (όπως και η περιγραφή του υγρου) στο προηγουμενο ποστ μου, συγνώμη ! Ελαφρυ καπνικό μεσα στα άλλα εννοούσα το "τσιγαράκι" που ειπα εδω
Μπορουν να συνεχίσουν (το επιτρέπω κι εγώ, πωςτολέν; )  τα uprising  να κρατάνε των καπνικών τα ηνία ::) και τα ropcut αφοβα  την άπλα τους στο νήμα τους και τα πάντα ολα τα net κλπ. Παρεξήγησης!  

Να εκτιμηθεί οτι δεν έβαλα διπλο ποστ και τα συγχώνευσα τελικά μόνος :p
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2017, 18:54 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: URSULA A RECIPE BY NTOK 60ml MIX AND VAPE
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 22:53 »
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

Πήρα το Ursula γιατί μου αρέσει το tribeca. Το έχω φτιάξει 6 ημέρες 12mg νικοτίνης 70pg/30vg, 60ml όπως λέει ο κατασκευαστής. Το δοκίμασα μόλις και είναι πολύ έντονο. (Το δοκίμασα τώρα γιατί ξέμεινα από υγρό). Τι αραίωση μπορώ να κάνω για να ατμίζεται πιο εύκολα τώρα..?

Το έβαλα σε Mello με αντίσταση aspire 1.8ohm γιατί είμαι πιο πολύ της τσιγαρίσιας τζούρας και θέλω και χτύπημα..

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110467 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159702 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515254 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146445 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530717 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201449 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801570 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40966 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet