vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, Tazz, camber, gfilip, Doubt, white varadero

Twitter

Digiflavor Siren V2 (22-24mm)

Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:06 »
ίσως να μην έκανα και σωστά την ερώτηση
θεωρητικά ναί ..οι νεότεροι ατμο θα πρέπει να είναι καλύτεροι
αλλα  θα άξιζε να τον πάρω σαν αντικατάσταση-αναβάθμιση από τον subtankmini? ή είμαστε κοντά και πάνω κάτω στα ίδια?

βασικά ρώτησα περισσότερο επειδή είδα χρήστη που είχε εμπειρία και των δυο ατμοποιητων

anyway.. θα πρέπει κάποια στιγμή να δοκιμάσω και το GTA style ατμοποιητών ίσως και μόνο για αυτό να τον πάρω...

ΥΓ. 24μμ μου φαίνεται δύσκολο να βρούμε Ελλάδα... ο 24 vs 22 έχει μεγαλύτερη καμπάνα? καμια διαφορά σε γευση?


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:08 »
Η καμπάνα κ το ντεκ ιδιο είναι. Η χωρητικότητα αλλαζει μόνο. 24αρης δεν έχει ερθει ακόμα Ελλάντα.

Αξίζει με τα χίλια... Μη το σκεφτεσαι καν αν θες τσιγαρίσιο.

Αποσυνδεδεμένος bluegeorge

  • **
  • 214
  • Φύλο: Άντρας
  • There is no substitute for experience
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:11 »
μιας και εισαι χρήστης και των 2..
subtank mini vs siren   πώς θα τους σύγκρινες σε γευση, ποιότητα, ντουμανι, σφιξιμο τζουρας και γενικα ποιον θα προτιμούσες?

Siren δαγκωτό. Αλλά στο subtank (πάντα μιλάμε για το RBA coil) είναι πολύ πνιγμένος ο χώρος μέσα στην καμπάνα και ούτως ή άλλως δεν μπορούν να συγκριθούν. Τέλος, όπως ειπώθηκε και παραπάνω, ο subtank είναι αρχαίος και ακόμη και ο siren v.1 είναι παλιός αφού βγήκε v.2. Το λογικό είναι ο διάδοχος να είναι καλύτερος. Όταν τον πάρω θα επανέλθω. Βέβαια, τώρα με τους 2 hussar που έχω, βλέπω να αργεί να γίνει αυτό.

Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:14 »
ευχαριστώ παιδιά... 24άρη μάλλον δεν θα δούμε Ελλάδα...

θα τον δοκιμάσω δεν θα μου γλυτώσει..κάτσε και θα δείς!

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:19 »
Υπαρχει περιπτωση να τον δουμε στην μαυρη του εκδοση στην Ελλαδα συντομα;;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:27 »
Αυτό περιμένω κι εγώ. Θα σκασει σύντομα λογικά.

Αποσυνδεδεμένος Electron-77

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • If evolution works, why are there so many idiots?
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:27 »
Εεε ψιτ.. Εσείς εδω στο forum τελικά μου ασκείτε κακές επιρροές.. :D

Την Δευτερα ελεγα να παω να τον παρω, τελικά δεν άντεξα και πηγα σημερα και τον πηρα!.
Στο μαγαζι με το που μπηκα τους ειπα οτι πρωτη φορα θα παρω τοσο "άσχημο" ατμοποιητη. :-[
Λοιπόν ας μοιραστώ μαζι σας τα πρώτα συμπεράσματα.

1) Το κουτάκι είναι πολύ ωραίο.. κουκλίστικο θα έλεγα.. Το ανοίγεις όμως και ξεπροβάλει ο Κουασιμόδος από μέσα :)) :))

2) Αφού έκανε το απαραίτητο μπανακι το πρώτο και παρθενικό στήσιμο ήταν σε κανθαλ 24g 10mm 3αρι πυρήνα και 8 σπείρες. Βγήκε 0,6Ω. Το μπαμπάκι το έβαλα αφράτο και αρκετό, βγήκε και κατω απο την καμπάνα (ετσι το ειδα σε ενα video στο youtube). Ατμιζω tobacco one της alter ego (έβαλα το ίδιο που βάζω και στον doggy για να εχω ενα μετρό σύγκρισης). Στα 15W ανέβηκα έπειτα στα 18W μεχρι να γινει λιγο χλιαρός ο ατμός ο siren μου εδωσε πολυ ωραια γεύση ενω με τις τρύπες μπορεί να γινει απο πολυ πολυ σφυχτος, μεχρι αρκετα αερατος.

Θετικά:
1) Σχέση ποιότητας - τιμής
2) Εύκολο στήσιμο
3) Γέμισμα από επάνω
4) Βιδώνει πολύ καλά στο Pico 75 και δεν αφήνει κενό παρόλο που πετάει από κάτω ο πόλος του.
5) Ωραία συσκευασία και ανταλλακτικά ο-rings.
6) Το δαχτυλίδι του αέρα γυρίζει εύκολα και κάθετε στην θέση του. Πόλη καλή ρύθμιση αέρα όπως το θέλει ο χρήστης (από πολύ σφιχτό ως πολύ αεράτο)
7) Μεγαλος χωρος για την αντίσταση μπορεί να παρει διάφορες διαστάσεις συρμάτων με λιγες η πολλες σπείρες.Ευκολο πιασιμο με τις δυο βιδες.

Αρνητικά:
1) Το dip trip "παίζει" αν βάλετε άλλο ίσως να παίζει πιο πολύ ίσως και λιγότερο (ανάλογα πως θα του κάτσει). Δοκίμασα ένα άλλο και σφύριζε..
2) Άσχημο design. Το λογότυπο του και θα προτιμούσα να ήταν και γυαλιστερό και οχι ματ. :(
3) Πολυ λεπτό o-ring στο κάτω μερος του tank το οποίο σίγουρα θα καταστραφεί γρήγορα.
4) Απουσία μαύρων ο-rings στα ανταλλακτικά του.
5) θέλει κάλο σφίξιμο γιατι στην αρχη αρχισε και μου έτρεχε απο τις τρύπες του αέρα μου τα κανε όλα χάλια

Ακόμα πρώτη βράδια είναι, σίγουρα εχω να πω οτι δίνει πολη ωραία γεύση, απλότητα στησίματος και αναλόγως την διαθεση μπορεί να βγάλει ντουμάνια η να είναι καθαρά τσιγαρισιος ατμοποιητης.

Αν διαπιστώσω κάτι αλλο θα επανέλθω.

ΥΓ. Το πρωτο σχολιο ειναι πλάκα, μην παρεξηγηθεί κανένας.

Απο αυτο το forum μπήκα άσχετος και τωρα εχω μαθει πολλά με την βοήθεια όλων εσας!. Να είστε καλά και καλή Κυριακή να μας ξημερώσει. :bye: :bye:




« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2017, 22:38 από Electron-77 »

Αποσυνδεδεμένος Electron-77

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • If evolution works, why are there so many idiots?
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 13:28 »
Λοιπόν τι διαπίστωσα.

Ο ατμοποιητης εχει σοβαρο θεμα με το γέμισμα.

Οταν ανοίξεις την πάνω τάπα, μπαίνει αερας μεσα στο τανκ, κατεβαίνει η στάθμη υγρού και ποτίζει πιο πολύ το μπαμπάκι.

Οταν βάλεις το υγρο και πας να το κλείσεις ο αερας πιέζει το υγρό. Μέτα απο λιγο αρχίζει και τρέχει απο το airflow. Το κάνει προσωρινά άλλα βγάζει αρκετό υγρό.

Όποτε εκει θελει χαρτοπετσέτα, και μερικα φυξηματα για προς τα μεσα για να καθαρίσει.Δεδομένου του μικρού tank σε ml ειναι πρόβλημα αυτο για το αν εισαι εξω και θες να το γεμίσεις πρέπει να εχεις χαρτι.

Γενικά μετα παει καλα αλλα στην αρχή μετα απο το γεμισμα παντα τρεχει.Αν το γεμίσεις και το βαλεις στο τσαντάκι σου θα στα κανει ολα χαλια.  :(

Για να δω μήπως κάνω κατι λαθος στο στήσιμο και μου τρεχει το ξανα έστησα αλλά κανει παλι τα ίδια

> Το κανει αυτο σε κανέναν απο εσας? :confused1:




Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 14:29 »
Θέλει καλό σφίξιμο όταν βιδωσεις την αντίσταση αλλιώς θα έχεις το σύμπτωμα που αναφέρεις

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 14:43 »
Δεν παίζει. Δε μου το έχει κάνει ΠΟΤΕ. Και στους 2 που χρησιμοποιώ. Κάτι κάνεις λάθος. Μήπως βάζεις λίγο μπαμπάκι;

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Η διάμετρος του πυρήνα που χρησιμοποιείς ποιά είναι; Αν δεν είναι 3χιλ κάνε μια τέτοια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2017, 09:09 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 15:27 »
Έχω δύο V1 και ο V2 που περιμένω από την "άπω Ασία" μάλλον δεν θα ρθει ποτέ έτσι που έγιναν τα πράγματα,
Στον V1 συμβαίνει κάποιες φορές το εξής: όταν το βαμβάκι είναι ταλαιπωρημένο (τριών ημερών ας πούμε) στο άνοιγμα του καπακιού τραβάει αέρα αλλά και το ίδιο το βαμβάκι από το ντέκ προς το τανκ. Αποτέλεσμα να δημιουργείται κενό και να μην σφραγίζουν πια οι τρύπες τροφοδοσίας ενώ ταυτόχρονα το πάνω μέρος της αντίστασης χάνει επαφή από το τεντωμένο βαμβάκι και αρχίζει να δίνει υποψία γεύσης ζεστού μετάλλου. Όταν ξαναβιδώνεις το υγρό πιέζεται και ανεβαίνει στο ντεκ οπότε να η πλημμύρα. Όσο πιό πηκτά υγρά ή πιο σκληρό είδος βαμβακιού τόσο πιο έντονο το φαινόμενο.
Η μόνη λύση είναι συχνή αντικατάσταση με αφράτο βαμβάκι και κυρίως μην γεμίζεις αν δεν αδειάσει το τανκ ή τουλάχιστον να πέσει η στάθμη του υγρού κάτω από το επίπεδο του ντεκ.
Υπέθετα ότι το νέο καπάκι θα είναι καλύτερο σε αυτόν τον τομέα.
Βέβαια μπορεί απλά να μην βάζεις την σωστή ποσότητα βαμβακιού.


Εκτός θέματος αν παραγγείλω τώρα ατμοποιητή από UK πιστεύεται θα παραλάβω;

Αποσυνδεδεμένος pfso

  • **
  • 184
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 15:36 »
Electron δοκίμασε να στήσεις αρχικά με τις αντιστάσεις πού έχει μέσα, βάλε βαμβάκι  αφράτο και κόψτο λιγο μεγαλύτερο απο την βάση, έτσι ώστε όταν το γυρίζεις σχεδόν να ακουμπάει στον πατώ. Εμένα που δεν είμαι και κανένας expert σε όλους τους ατμοποιητες που είχα μου δάκρυζαν στην αρχή μέχρι να μάθω τα χούγια τους, με τον siren δεν είχα το παραμικρό θέμα και σημειωτέο οτι τον βάζω σε τσέπη κάθομαι- σηκώνομαι και αυτός ουτε κιχ .

Αποσυνδεδεμένος vasilis.nik91

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 16:48 »
Καλησπέρα. Τον εχει βρει κανενας Ελλαδα; Γιατί ψαχνω σε διάφορα σιτε και δεν.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 16:52 »
Στην ecig φίλε!

Αποσυνδεδεμένος Electron-77

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • If evolution works, why are there so many idiots?
Απ: Digiflavor Siren V2 (22-24mm)
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 22, 2017, 19:02 »

Η διάμετρος του πυρήνα που χρησιμοποιείς ποιά είναι; Αν δεν είναι 3χιλ κάνε μια τέτοια.
Stepeha
είναι 3χιλ, και οι 2 αντιστάσεις που του έφτιαξα. Το μπαμπάκι ειναι cotton Bacon. Βαζω πολύ και αφράτο αλλα δεν ξερω τι γινεται μόνο κατά το γέμισμα τρέχει :hmmm:

Παιζει ρολο το υψος της αντιστασης?. Την βαζω ψηλα οπως και στον Doggy, επανω απο τις τρυπες του airflow

https://ibb.co/h8E31R
https://ibb.co/gsXO1R
https://ibb.co/ka9LgR
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2017, 19:35 από Electron-77 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135761 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos