vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Tazz, tony1976, Jorge, manoslykos, Milarepa, tibolaso, Alexander20

Twitter

The Vandy Vape Berserker MTL RTA

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 12:58 »
Στην επιλογή του 1.2 η τζούρα είναι ικανοποιητική, στο 0.8 κάνεις γυμναστική στα μάγουλα οκ...Τον έχω από το Σάββατο , μια χαρά είναι ο μικρός, τίμια αγορά, καλύτερος απο doggy για μένα, και σε γεύση και σε ποιότητα ατμού και οκ και καλύτερος λειτουργικά (άνοιξε , κλείσε , γέμισε κτλ).Διαρροές καθόλου , απλά αν ξεχάσεις και γεμίσεις χωρίς να κλείσεις αέρα έχεις λίγη υγρασία , δεν θα το έλεγα διαρροή.Συμφωνώ πως δεν είναι ο ιδανικός για πολλά βατ (μέχρι 16-17 παίζω εγώ). Αλλά............sky δεν είναι... ;D
...δευτερωνω τα της Αννας.
διαρροη? δεν... κ ξαπλα κ αρκετη ωρα παρκαριΖμενος δεν δακρυσε.
τιμια αγορα.. σφιχτη τζουρα, λιγα βατ (μου αρεσει) !
οντως... sky δεν ειναι. ;)

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 14:16 »
sky δεν ειναι απο γευση ή απο γκαμα ρυθμισεων?
απο χτυπημα πως παει ρε παιδια?

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 14:18 »
Σε όλα θα έλεγα υπερτερεί ο sky...προσωπικά το σημείο που μου φάνηκε αισθητή η διαφορά είναι το χτύπημα, γιατί για ανάλυση γεύσης δεν μπορώ να σας πω πολλά (βάση κυρίως και πολύ αραιωμένα τα υπόλοιπα καπνικά μου...)

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 14:28 »
[member=17286]annastas[/member] στο προηγουμενο ποστ που εγραψες καλυτερος απο doggy εννοουσες και χτυπημα? γιατι εγω απο το doggy με 12αρα παιρνω καλο χτυπημα, φαντασου εδωσα τον hussar γιατι ενω επαιρνα καλη γευση δεν ειχα καθολου χτυπημα.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 14:32 »
σε χτύπημα στο ίδιο επίπεδο θα τους έβαζα...απλά έχω συνηθίσει και τόσο καιρό με sky και ήταν αισθητή η διαφορά...

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 17:11 »
Παντος είναι πολύ διαφορετικό το ατμισμα του Σκάι έναντι του vandy αλλά ρε παιδιά νομίζω ότι περνώ καλύτερη γεύση από τον δεύτερο.τωρα από χτύπημα θα συμφωνησω με σας είναι ο σκαι.και το λέω αυτό χρησιμοποιώντας και τους δύο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 17:55 »
Kατά την προσωπική μου εκτίμηση νομίζω ή μάλλον έχω τη βεβαιότητα ότι ο doggy δίνει καλύτερο χτύπημα σε σχέση με τον Berserker. Με τον δεύτερο έχω την αίσθηση ότι μου λείπει νικοτίνη. Είναι εντελώς διαφορετική η αίσθηση της τζούρας μεταξύ των δύο ατμοποιητών.

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 18:58 »
Σωστός ο tem.και πιο αθόρυβος ό berserker.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 04, 2017, 23:36 »
Τον πήρα λίγες μέρες πριν την επίσημη παρουσίαση του Kayfun Prime, έψαχνα έναν καλό τσιγαρίσιο κι ήμουν έτοιμος για kfl+ να θυμηθώ τα παλιά τα όμορφα. Τελικά ήρθε ο Berserker στα χέρια μου και γλύτωσα χρήμα, λίγο αν πήγαινα στον kfl+ όμως αρκετό αν επέλεγα τον Prime. Φυσικά τον τελευταίο δεν τον έχω δοκιμάσει άρα δεν μπορώ και να συγκρίνω. Αυτό που μπορώ με σιγουριά να πω είναι ότι ο Berserker ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα όταν άρχισα την αναζήτηση τσιγαρίσιου και μέχρι στιγμής με καλύπτει απόλυτα, με άφησε άφωνο η Vandy vape με αυτή τη δημιουργία!

Ένα μειονέκτημα, αν περάσουν μέρες χωρίς να γίνει αναπλήρωση (ας πούμε ότι μπαίνει σε παύση ο ατμοποιητής για λίγο ) το καπάκι πάνω σφίγγει (στέγνωμα του oring πιθανότατα ) και θέλει μεγάλο ζόρι να ξεβιδώσει. Έχει εγκοπές μεν, δύσκολα να τις πιάσεις σωστά και σταθερά όμως. Είναι κι η γωνία που κάνει το καπάκι εκεί..

Και μια ακόμα παρατήρηση. Με το κοντό τανκ η υπερτροφοδοσία είναι ορατή μετά την αναπλήρωση. Αντίθετα με το μεγάλο το γυάλινο δεν την συνάντησα στιγμή. Μεγαλύτερη πίεση στο μικρό τανκ σε σύγκριση με το μεγάλο όταν βιδώνει το καπάκι προφανώς.


Πανέξυπνη εταιρία, μπήκε με απίστευτη "δύναμη" στο παιχνίδι και σχεδόν ότι έκανε το έκανε καλά! Και κάλυψε τους πάντες. Με τον Berserker σε ακόμα μεγαλύτερο ποσοστό όσους αναζητούσαν έναν καλό και οικονομικό "τσιγαρίσιο" ατμοποιητή. Κίνηση ματ! Το καπέλο έχει ήδη βγει από μένα.. :)

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 10:41 »
Πολύ καλή παρουσίαση και τα μαύρα oring τον κάνουν πιο όμορφο,να πω δεν μαυρίζει το υγρό στον τάνκ ούτε το βαμβάκι εως 20ml περίπου που έχω φτάσει να κάνω πριν αλλάξω γεύση υγρού,έρχεται με clapton αντιστασεις οπότε δοκίμασα και με n80 fused clapton 3*30 +38 2,5mm 17watt δούλεψε μια χαρά και μου έδωσε παρα πολύ έντονη γεύση,το γυαλί του φαίνεται πολύ ανθεκτικό αλλα θα επρεπε να βάλουν άλλο ένα,η ποιότητα κατασκευής του είναι πάρα πολύ καλή,δεν θα πώ αν είναι καλύτερος απο κάποιον άλλο rta, ο καθενας έχει τα θετικά και τα αρνητικά του, αλλά όποιος θέλει έναν rta με πραγματικά σφιχτή τσιγαρίσια τζούρα απλό με λίγα κομμάτια χωρις pin reducers κλπ πάει για berserker. 

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 11:58 »
Λιτή κ μεστή παρουσίαση! :thumpup: :thumpup:

.. ψήνομαι ... Το μόνο που με κρατάει πίσω και εμένα είναι ο αρκετά περιορισμένος του αέρας, συν οτι έχω κορυφαία αντίστοιχα εργαλεία για να ατμίσω, που δεν προμηνύεται οτι ο Berserker θα τα ξεπεράσει.

Καλοάτμιστος για τους νέους ιδιοκτήτες!  




[Edit] Ψήνομαι όμως διότι δείχνει κανονικά προσεγμένη δουλειά και παρ'ότι κατασκευασμένος στην Κίνα (;)ή κάτι ανάλογο που να δικαιολογεί τη φθηνή συγκριτικά τιμολόγηση), πρόκειται για σοβαρή επώνυμη κατασκευή, που πιθανά να έχει κ κανονικό after sales support.
Και έχει και ενδιαφερουσα provari like εμφάνιιση. Αυτά τα 24mm που θα τα βάλω ο χαμηλόβατος δεν ξέρω ακόμα ...  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2017, 13:50 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος hlias bax

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 18:10 »
τον εχω 2 μερες, πιστευω οτι ειναι η καλυτερη, ποιοτηκα, δουλεια που εχει γινει σε ατμοποιητη σφιχτης τζουρας.ειχα και καυφουν,αλλα πιστευω οτι ειναι καλυτερος. διαροες μηδεν,ευκολο στησιμο,ωραια γευση,ομορφο ντιζαιν. με δυσκολεψε στο ξεδιδωμα απο καινουργιος. ηταν πολλη σφιχτη η καμπανα για αλλαγη, και το τανκ για να ανοιξη. με προσοχη λοιπον σε οποιον του τυχη.μετα λοιπον απο τοσους ντουμανατους, θα ξαναγυρισουμε στα παλια ομορφα νορμαλ ατμισματα.θα εβαζα 9/10. μια τιμια ,πολλη καλη αγορα ατμο.για σφιχτη τζουρα, και νορμαλ. η καλυτερη επιλογη

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 23:22 »
Πολύ ωραίο άτμισμα κάνει,γλυκό και αθόρυβο..
Ήρθε για να μείνει..χτύπημα δεν έχει αλλά βγάζει καλή γεύση
και σε αποζημιώνει η αίσθηση της τζούρας!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 05, 2017, 23:51 »
Έχει και χτύπημα αλλά χρειάζεται κάποια προσαρμογή στην πιο σφιχτή τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 06, 2017, 09:06 »
Λογικό, δεν μπορείς να περιμένεις το 6άρι υγρό που βάζεις σε ημιπνευμονικούς να σε ικανοποιήσει σε έναν MTL. H νικοτίνη πρέπει να είναι πιο ψηλά σε τέτοιους ατμοποιητές, και μην ανησυχείτε, δεν είναι κακό. Είναι λιγότερη η συνολική κατανάλωση.
Υ.Γ. : Αυτά για τους νεότερους, οι παλαιότεροι τα ξέρουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159766 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515288 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146451 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303228 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530737 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet