vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, john67, Jorge, autogsoate, Milarepa

Twitter

The Vandy Vape Berserker MTL RTA

Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #735 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 21:06 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Απλό SS 26ga έλεγα να δοκιμάσω. Σε superfine λέω για αρχή να δοκιμάσω το έτοιμο Ni80 που έχει η συσκευασία.

Το ότι το ύψωμα της αντίστασης από την εισαγωγή του αέρα αυξάνει το χτύπημα ισχύει (γενικώς αλλά και ειδικώς για αυτόν τον ατμοποιητή);
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2018, 21:16 από Buliwyf »

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #736 στις: Δεκεμβρίου 04, 2018, 22:02 »
Δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά χτυπήματος απο θέμα ύψους . Η μεγαλύτερη διαφορά όπως σου έγραψα και πριν ήταν με το σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος mmottekk

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #737 στις: Δεκεμβρίου 05, 2018, 15:34 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θα δοκιμάσω τα διάφορα σύρματα και θα επανέλθω με εντυπώσεις (προς το παρόν σα να συνήθισα με το Kanthal και είμαι ικανοποιημένος).

Αποσυνδεδεμένος harisde1

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #738 στις: Μαρτίου 07, 2019, 23:48 »
θα ήθελα να ρωτήσω τους πιο παλιούς χρήστες αν έχουν παρατηρήσει διαφορά σε απόδοση-αίσθηση τζούρας-γεύση ανάμεσα στο τανκ των 2 ή 4,5 ml. 

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #739 στις: Μαρτίου 08, 2019, 08:42 »
Καμία απολύτως, απλά  στο τανκ με τα 4,5ml δεν χτένιζα σχεδόν καθόλου τις άκρες για να είναι λίγο πιο πλούσιο το βαμβάκι, καθώς λόγο μεγαλύτερου ''βάρους'' μερικές φορές στα πρωινά ξεκινήματα είχα υπερτροφοδοσία.
Βέβαια έχει περάσει αρκετός καιρός, καθώς δουλεύω με το τανκ των 2ml πολύ καιρό τώρα, και δεν είμαι σίγουρος για το τι σόι στησίματα έκανα τότε και απλά να λέω αρλούμπες.

Αποσυνδεδεμένος Neopard

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #740 στις: Απριλίου 10, 2019, 14:57 »
Γράφω πρώτη φορά αλλα παρακολουθώ καιρό.
Ευχαριστώ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες.
Ιδιόρρυθμος αλλά καλός ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος EvD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #741 στις: Απριλίου 12, 2019, 12:05 »
Γειά σας.. 

Έχει κάποιος την εμπειρία να συγκρίνει τον Vandy Vape Berserker με τον Crius 2 RTA by OBS;;

Είμαι εντελώς νέος στο "άθλημα" και ψάχνω για κάποιον επισκευάσιμο και μου έχουν πει καλά λόγια και για τους δύο.

Για τον Crius συγκεκριμένα ότι έχει και καλή γεύση αλλά και ότι είναι απροβλημάτιστος.

Αποσυνδεδεμένος EvD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #742 στις: Απριλίου 15, 2019, 10:46 »
Στο άκυρο αν τρως διαρροές έχεις στήσει λάθος.

Στο γέμισμα αν δεν γυρίσεις ανάποδα να κλείσεις, ναι, έχεις διαρροή που και αυτή μπορείς να την αποφύγεις αν έχει στεγνώσει καλά το βαμβάκι.

Όλοι οι επισκευάσιμοι ατμοποιητές έχουν τις ιδιαιτερότητές τους, αυτές που ανέφερα πριν είναι του berserker.

Αν σου φαίνεται κουραστικό αυτό μπορείς να πάρεις έναν zenith, αλλάζεις αντίσταση και τελείωσες ;).
Καλημέρες. Τελικά αγόρασα τον Berseker Mini.


Καμία Σχέση με τον ZENITH!

Σαν :neos: στο άθλημα δεν ξέρω αν το ότι είναι σφιχτός τον κάνει και τόσο πλούσιο σε γεύση..αλλά από την εμπειρία μου και με τους δύο τους, ο Berseker είναι ανώτερος κατά πολύ.
Όντως ζεσταίνεται πολύ.

Σε κάθε γέμισμα το πρώτο απόγευμα τον άνοιγα και άλλαζα βαμβάκι (δοκίμαζα όλα τα υγρά που είχα)..και δεν είχα κανένα πρόβλημα υπερχείλισης...
Το επόμενο πρωί πάω να τον γεμίσω...τον γεμίζω...και ξεκινάνε τα ζουμιά (υπερχείλιση) και όντως αυτό συμβαίνει 9 στις 10 όποτε γεμίζω.

Θα δοκιμάσω το κόλπο με το αναποδογυριστό κλείσιμο.

:respect:    :thumpup:     :respect:

Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #743 στις: Απριλίου 15, 2019, 11:36 »
Αν πιάνουν τα χέρια σου ανοίγεις διάμετρο στο drip tip ή το αλλάζεις για το θέμα της θερμοκρασίας.

Φυσικά και είναι ανώτερος απο τον Zenith o οποίος είναι πολύ καλός αν όχι ο καλύτερος ατμό με έτοιμη αντίσταση.

Αν συνεχίσει να σου κάνει διαρροές ακόμα και οταν τον γεμίζεις ανάποδα σταμάτα να ''χτενίζεις'' το βαμβάκι. Περνάς απο την αντίσταση κόβεις και κατευθείαν τοποθετείς μέσα στα λούκια.
Αυτό βέβαια θα το μάθεις μόνος σου με τον καιρό καθώς παίζει ρόλο το ποσοστό της PG στα υγρά σου και επίσης η θερμοκρασία που έχουμε έξω.

Αποσυνδεδεμένος Ulaire

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #744 στις: Απριλίου 15, 2019, 20:18 »
Καλημέρες. Τελικά αγόρασα τον Berseker Mini.


Καμία Σχέση με τον ZENITH!

Σαν :neos: στο άθλημα δεν ξέρω αν το ότι είναι σφιχτός τον κάνει και τόσο πλούσιο σε γεύση..αλλά από την εμπειρία μου και με τους δύο τους, ο Berseker είναι ανώτερος κατά πολύ.
Όντως ζεσταίνεται πολύ.

Σε κάθε γέμισμα το πρώτο απόγευμα τον άνοιγα και άλλαζα βαμβάκι (δοκίμαζα όλα τα υγρά που είχα)..και δεν είχα κανένα πρόβλημα υπερχείλισης...
Το επόμενο πρωί πάω να τον γεμίσω...τον γεμίζω...και ξεκινάνε τα ζουμιά (υπερχείλιση) και όντως αυτό συμβαίνει 9 στις 10 όποτε γεμίζω.

Θα δοκιμάσω το κόλπο με το αναποδογυριστό κλείσιμο.

:respect:    :thumpup:     :respect:
Δυστυχώς έχει θέμα ο berserker με διαρροές από την φύση του :/ αλλά σαν τζούρα είναι πολύ ωραίος!!!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rascal

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #745 στις: Απριλίου 15, 2019, 20:22 »
Εγώ πάντως εδώ και ένα μήνα που τον χρησιμοποιώ δεν είχα θέμα καθόλου με διαρροές και από γεύση και τζούρα πολύ καλός

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vapinboiii

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #746 στις: Αυγούστου 13, 2019, 22:16 »
Παιδες καλησπερα , εχασα σημερα το κατω o ring που μπαινει αναμεσα στην βαση και στο τζαμακι του ατμοποιητη. Εχω ψαξει ολο το διαδυκτιο αλλα δεν εχω βρει ανταλακτικα πουθενα για τον berserker. Το θεμα ειναι οτι δεν θελω να δοκιμασω στρογγυλα o ring που βρηκα σετακι απο κινα γιατι το δικο του εχει σχημα L το οποίο το κανει περιεργο. Διαβασα οτι ειναι συμβατα τα o ring απο τον kylin της vandy vape.... ισχυει ? Επισης υπαρχει καποια σελιδα με ανταλακτικα για τον ατμοποιητη που δεν πετυχα (ημουν ετοιμος να παραγγειλω το σακουλακι με τα ανταλλακτικα απο Ιταλια αλλα δεν εστελναν εξωτερικο)

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vandy Vape Berserker MTL RTA
« Απάντηση #747 στις: Ιανουαρίου 07, 2020, 02:21 »
Καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος που να μην χρειάζεται το μαύρο drip tip; Μου αρέσει και δεν μπορώ να το βρω πουθενά. Εννοείται για αγορά. Ευχαριστώ!

Πρόβλημα με berseker mtl
« Απάντηση #748 στις: Μαρτίου 09, 2020, 17:27 »
Γεια σας
Εχω τα τελευταία 2 χρόνια τον berseker και πραγματικά
είναι ο, τι καλύτερο για μενα.
Σήμερα ξεκίνησαν τα παρατράγουδα. Στήνω κανονικά 7 σπειρες σε 2.5 πυρηνα 1 ωμ και κατι. Η ένδειξη που παίρνω είναι 0.15ωμ. Ξαναστηνω, τα ιδια αλλα καθε φορα δείχνει κάτι άλλο. Αλλαζω μοντ, τα ιδια.
Έχετε καμία ιδέα; 
Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος cohones

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με berseker mtl
« Απάντηση #749 στις: Μαρτίου 09, 2020, 17:49 »
Εγώ θα ξεκίναγα από το να τον λύσω εντελώς και να κάνω ένα πολύ καλό καθάρισμα. Ιδανικά με μπανάκι υπερήχων. Αλλιώς ένα δυο μπανάκια με corega και καλό τρίψιμο με μια παλιά οδοντόβουρτσα. Πολύ καλό ξέπλυμα και στέγνωμα.

:)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13670 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 163 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR