vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 3 χρήστες
Lazy Dog, SuperSayian, Doubt

Twitter

Kayfun Prime by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 583
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #660 στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 14:22 »
Αν βαλεις το εξτενσιον στον Prime κανει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #661 στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 14:24 »
 nikosallos
στον κλώνο (με την προέκταση για 4ml) ,έβαλα αυτό από τον γνήσιο που έχω
https://www.fabvape.gr/svoemesto-kayfun-5-steel-tank-rounded.html
κουμπώνει μια χαρά,οπότε μάλλον και το τζάμι θα είναι οκ

*με πρόλαβε ο
Ηρακλης :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #662 στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 14:27 »
Αν μιλάμε για τον γνήσιο, το site του SvoeMesto αναφέρει πως τα ανταλλακτικά τους είναι κοινά & ανταλλάξιμα (εφόσον φορεθεί στον Prime το 4.5ml kit). Ομως....
Αν μιλάμε για κλώνο, πειραματίστηκα στον κλώνο μου με κλωνοτανκάκι του V5, αλλά δεν ταίριαξε στο πάχος των τοιχωμάτων. Η εξωτερική διάμετρος είναι ΟΚ, αλλά η εσωτερική, όχι, το τζαμάκι είναι πιό χοντρό & δεν χωράει να καθήσει στα λούκια του ντεκ.  
*** Τελικά & εγώ κατάληξα στο μεταλλικό βαρελάκι που φαίνεται παραπάνω, που μου αρέσουν οι κούρμπες & τα σχέδιά του & που τον αυξάνουν σε 6 ml χωρητικότητα. :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2019, 14:53 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #663 στις: Ιανουαρίου 14, 2019, 14:36 »
Ευχαριστώ πολύ παιδια, είστε απίθανοι

Tapatalk user


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #664 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 11:32 »
Πέρασα από ένα κατάστημα σήμερα, ο πραιμ από θέμα oring μου είπαν είναι κομπλέ κάτι κάνω λάθος με το στήσιμο ή και αυτό που συμβαίνει μπορεί να είναι υγρασία τι να πω, να ανοίγω τόσο τα υγρα; Μόλις δω μπουρμπουλήθρα σταματάω να γυρνάω...αυτο που με εκνευρίζει είναι ότι δεν είναι γαργάρα αλλά κάτι σαν μπούκωμα σαν να στάζει στο airflow

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #665 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 11:41 »
Δεν παρακολούθησα το νήμα, αλλά να ρωτήσω πόσες στροφές ανοίγεις τα υγρά; Εφόσον όλα είναι κομπλέ, 2 μισές περιστροφές (έχε σαν ένδειξη το λογότυπο στην καμπάνα), είναι ΟΚ. Αντε να χρειάζεται άλλη μία μισή αν τα βαμβάκια είναι σφιχτά ή το υγρό πηχτό.
Θα σου έλεγα μόλις τον γεμίσεις να τραβήξεις 3-4 τζούρες. Μετά να ανοίξεις μισή στροφή. Μόλις νοιώσεις αλλαγή στην γεύση ή την ποσότητα του ατμού, δώσε μισή στροφή ακόμα (& τσεκάρησε αν ανεβαίνουν & φυσαλλίδες). Κάπου θα τα βρείτε (εφόσον στήσιμο & ο-rings είναι Οκ.

EDIT
Αν τα αγγλικά σου είναι καλά, ρίξε μία ματιά σε αυτήν την διατριβή (σεντονάκι όμως). Το στήσιμο αρχίζει μετά το 30.00. Δίνει και αρκετές συμβουλές, troubleshooting & παρατηρήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2019, 11:50 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #666 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 12:05 »
Πέρασα από ένα κατάστημα σήμερα, ο πραιμ από θέμα oring μου είπαν είναι κομπλέ κάτι κάνω λάθος με το στήσιμο ή και αυτό που συμβαίνει μπορεί να είναι υγρασία τι να πω, να ανοίγω τόσο τα υγρα; Μόλις δω μπουρμπουλήθρα σταματάω να γυρνάω...αυτο που με εκνευρίζει είναι ότι δεν είναι γαργάρα αλλά κάτι σαν μπούκωμα σαν να στάζει στο airflow
φιλε μου βλεπω οτι το προβλημα σε ταλαιπωρει εδω και πολυ καιρο,μιας και εισαι αθηνα γιατι δεν πας σε μια ατμοσυναντηση,να στο στησει ενα παλικαρι που δεν εχει προβληματα με τον prime?για να δεις τελικα τι κανεις λαθος.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #667 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 12:08 »
50/50 είναι τα υγρά και ανοίγω μια στροφή, με βάση το βίντεο του μπουσαρντου κάνω ότι κανω

Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click

Δυστυχώς εδώ και αρκετό καιρό έχω κάποια τρεξίματα λίγο τα ωράρια στην δουλειά δεν έχει κάτσει αυτό που λες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2019, 13:15 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #668 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 13:31 »
Aμαν αυτο το overengineering του SvoeMestου! Τις μηχανολογικες τους ανησυχιες εγω θα τις πληρωνω; Δεν μπορει να βαλει ενα απλο genesis στυλ ντεκ με ενα απλο airlfow ring και χωρις juice flow control? Με ιδιο μεγεθος και στυλ airflow, καμιναδας και καμπανας.
Ανοιξε-κλεισε τα υγρα, τραβα τζουρες πριν γεμισεις, μιση στροφη, μια στροφη, μια και 3/27 της στροφης..  :indifferent: SvoeMestε, να ατμισω θελω, οχι να λυνω γριφους..
Ζαχαρωνω τον true ή τον Berserker mini τωρα και θα παει για αποστρατευση ο Prime μου φαινεται.

υ.γ. Εχει ομως γευσαρα..  ::)

υ.γ. 2. Και δεν ειναι οτι δεν ξερω να στηνω, εχουν περασει παρα πολλοι επισκευασιμοι απο τα χερια μου και μονο με αυτον και τον Fodi ειχα θεματα.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #669 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 14:33 »
  Οταν ειναι να πουλησεις στειλε π.μ. ;D

Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #670 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 14:54 »
υ.γ. 2. Και δεν ειναι οτι δεν ξερω να στηνω, εχουν περασει παρα πολλοι επισκευασιμοι απο τα χερια μου και μονο με αυτον και τον Fodi ειχα θεματα.
Τελικά είναι στον άνθρωπο. Εγώ με τον Prime, από το πρώτο στήσιμο δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα, αλλά που να μου βάλεις το πιστόλι στον κρόταφο, τον Subtank και τον Bellus δεν κατάφερα να τους στήσω ποτέ.  :))

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #671 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 14:57 »
Εγώ που τον γουστάρω τέρμα αλλά έχω βαρεθεί αυτή την κατασταση; πφφφ

Αποσυνδεδεμένος apva

  • **
  • 383
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #672 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 15:56 »
Aμαν αυτο το overengineering του SvoeMestου! Τις μηχανολογικες τους ανησυχιες εγω θα τις πληρωνω; Δεν μπορει να βαλει ενα απλο genesis στυλ ντεκ με ενα απλο airlfow ring και χωρις juice flow control? Με ιδιο μεγεθος και στυλ airflow, καμιναδας και καμπανας.
Ανοιξε-κλεισε τα υγρα, τραβα τζουρες πριν γεμισεις, μιση στροφη, μια στροφη, μια και 3/27 της στροφης..  :indifferent: SvoeMestε, να ατμισω θελω, οχι να λυνω γριφους..
Ζαχαρωνω τον true ή τον Berserker mini τωρα και θα παει για αποστρατευση ο Prime μου φαινεται.

υ.γ. Εχει ομως γευσαρα..  ::)
Είναι γεγονός ότι τα ντεκ τύπου genesis, αν στηθούν στοιχειωδώς σωστά, συνήθως έχουν άψογη τροφοδοσία χωρίς διαρροές.

Όσον αφορά τον Prime και τη γευσάρα, θεωρώ πως με τα σημερινά δεδομένα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, απλά δίνει τη "δική" του γεύση σε ορισμένα υγρά και αυτό σε κάποιους αρέσει.
Πιστεύω πως αν κυκλοφορούσε σήμερα με άλλο όνομα από κάποια κινεζοεταιρία κανένας δε θα του έδινε σημασία, αλλά το ότι είναι Kayfun με ότι αυτό συνεπάγεται τον βοηθάει να έχει ακόμα φανατικούς οπαδούς.

Υ.Γ. Μην πέσετε να με φάτε, προσωπική άποψη εκφράζω :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2019, 17:08 από apva »

Αποσυνδεδεμένος Mahd Soi

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #673 στις: Ιανουαρίου 15, 2019, 16:20 »
 Οταν ειναι να πουλησεις στειλε π.μ. ;D
Δεν θελω να τον δωσω τον ατιμο! Θα τον εχω για φασεις μεσα στο σπιτι που εχω ορεξη να ασχοληθω βαθυτερα με το ατμιζειν!  :))
Είναι γεγονός ότι τα νετκ τύπου genesis, αν στηθούν στοιχειωδώς σωστά, συνήθως έχουν άψογη τροφοδοσία χωρίς διαρροές.

Όσον αφορά τον Prime και τη γευσάρα, θεωρώ πως με τα σημερινά δεδομένα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, απλά δίνει τη "δική" του γεύση σε ορισμένα υγρά και αυτό σε κάποιους αρέσει.
Πιστεύω πως αν κυκλοφορούσε σήμερα με άλλο όνομα από κάποια κινεζοεταιρία κανένας δε θα του έδινε σημασία, αλλά το ότι είναι Kayfun με ότι αυτό συνεπάγεται τον βοηθάει να έχει ακόμα φανατικούς οπαδούς.

Υ.Γ. Μην πέσετε να με φάτε, προσωπική άποψη εκφράζω :)

Δεν ειναι μονο η πολυ καλη αποδοση της γευσης. Αυτο που μου αρεσει περισσοτερο ειναι η ποιοτητα της τζουρας του. Μου δινει την εντυπωση οτι με τον τροπο που σχεδιαστηκε ολο το airflow, απο την οπη μεχρι το driptip, ο εισερχομενος αερας διατηρει την ταχυτητα του, χτυπαει την αντισταση σωστα, δεν κανει περιδινησεις πουθενα, δεν "μπουκωνει", ερχεται στο στομα "ενιαιος" οπως μπαινει απο την οπη, δεν ξερω πως να το εξηγησω ακριβως αλλα, οπως καταλαβατε, μ'αρεσει η τζουρα του.  :))
Δεν με ενδιεφερε οτι ειναι Κayfun, δεν ειχα ποτε καποια ιδιαιτερη συμπαθεια στην εταιρια, υστερα απο τυχαια δοκιμη απο φιλο, κατα την οποια με ενθουσιασε, τον αγορασα.

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #674 στις: Ιανουαρίου 17, 2019, 11:23 »
Ερωτευσιμος  :_love_heart:  Kayfun Prime Nite DLC


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236888 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 394 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35170 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy