vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 8 χρήστες
Βασίλης1966, ZoeM, Parolos, filikos4, manoslykos, trabaman, Jorge, Doubt

Twitter

Kayfun Prime by SvoëMesto

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #615 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 13:09 »
  Ntinlanden  πάρε ένα τηλέφωνο  στο e-smoker μήπως έχουν βρήκα καμπάνα εκεί πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά

Αποσυνδεδεμένος Gianniss123

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #616 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 13:17 »
Καλησπέρα, αλλαξα σήμερα σήμερα στήσιμο και ξαφνικα εξαφανίστηκε η γευση σα να ατμιζω βαση στο ιδιο υγρό που εκανα. Mtl superfine clapton 2,5 πυρήνα 5 σπειρες και υγρο steampunk goofes juice. Εκανα ακριβώς οτι και στο προηγούμενο στησιμο, τι μπορει να φταιει;

Αποσυνδεδεμένος ΣΩΤΗΡΗΣ Σ

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #617 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 14:18 »
Πως έστηνες πρίν?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 01, 2018, 00:32 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #618 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 14:29 »
Μπορεί να έχεις βάλει περισσότερο βαμβάκι και να υποτροφοδοτεί. Μπορεί επίσης να είναι λίγο στραβή η αντίσταση και να μην την χτυπάει καλά ο αέρας. Μπορεί να συνήθισες το υγρό και να πρέπει να κάνεις καμιά αλλαγή.

Κατά τα άλλα γεύεσαι κανονικά π.χ. τον καφέ σου; Ρωτάω γιατί μπορεί να είναι άλλη η αιτία απώλειας της γεύσης και όχι στον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #619 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 14:51 »
 Ntinlanden  πάρε ένα τηλέφωνο  στο e-smoker μήπως έχουν βρήκα καμπάνα εκεί πολύ εξυπηρετικά τα παιδιά
Παρήγγειλα στο fabvape, μου ειπαν τα παιδιά θα το φέρουν στην επόμενη παραγγελία απο εξω.
Εβαλα και κατι αλλα κοκοκοψαρακια στο καλάθι και αναμονή.
Δεν το καίγομαι οποτε έρθει, μια χαρα τον δουλευω και οπως ειναι, αισθητικό ειναι το θεμα, εχει σημαδια.



Ο prime δεν είναι ο ατμοποιητής για τρελές γευσεις.Γενικά στρογγυλεύει τα πάντα(αν και με το nozzle kit είναι καλύτερος).Αυτό όμως για πολλούς από μας είναι καλό για all day vaping αφού δύσκολα θα σε μπουχτίσει ένα υγρό.Αν προσθέσεις και το γεγονός ότι έχει σφιχτή τζούρα,μικρή κατανάλωση,πανεύκολο στήσιμο και δεν σε προδίδει με διαρροές,τον κάνει ιδανικό για να τον έχεις όλη τη μέρα μαζί σου για να καλύπτει τις βασικές σου ανάγκες για άτμισμα.Όταν γυρίσεις σπίτι μπορείς να απολαύσεις με ένα πιό γευσάτο ατμοποιητη τα υγρά που σου αρέσουν.

Δεν γίνεται να συμφωνήσω και να ταυτίζομαι περισσότερο νομίζω με αλλη γνώμη!
Ακριβώς τα ίδια θα έλεγα και εγω για τον prime και για το κλείσιμο της ημερας στο σπίτι με "γευστικους rda" στη δικη μου περίπτωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2018, 14:59 από Ntinlanden »

Αποσυνδεδεμένος Gianniss123

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #620 στις: Νοεμβρίου 30, 2018, 15:00 »
Μπορεί να έχεις βάλει περισσότερο βαμβάκι και να υποτροφοδοτεί. Μπορεί επίσης να είναι λίγο στραβή η αντίσταση και να μην την χτυπάει καλά ο αέρας. Μπορεί να συνήθισες το υγρό και να πρέπει να κάνεις καμιά αλλαγή.

Κατά τα άλλα γεύεσαι κανονικά π.χ. τον καφέ σου; Ρωτάω γιατί μπορεί να είναι άλλη η αιτία απώλειας της γεύσης και όχι στον ατμοποιητή.
εστησα 3-4 φορες την αντισταση και το βαμβακι ακριβως οσο εβαζα και πριν και ηταν κομπλε. το υγρο μεχρι χθες το βραδυ μου το βγαζε πολυ καλα. και ναι δεν εχω θεμα με την γευση μου... Καπως καλυτερα ειναι τωρα θα περιμενω μηπως στρωσει πριν ξαναπροσπαθησω...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #621 στις: Δεκεμβρίου 01, 2018, 00:35 »
Δεν μου άρεσε η γεύση του κλώνου Prime που έχω. Και σαν μέτρο σύγκρισης πάντα ρίχνω τριμπεκοϊδή στις δοκιμές. Δεν μου άρεσε.
Κανένας KF δεν συμφώνησε ποτέ με κάποιο τριμπεκοειδές της προκοπής. Κανένας!
Η μεγαλύτερη απογοήτευση που έχω ζήσει στις αρχές της ατμιστικής μου καριέρας, ήταν όταν ανακάλυψα ότι το παλιό καλό Τριμπέκα έπαιζε πολλές σκάλες καλύτερα σε έναν ταπεινό Τ3 παρά σε KF3.1ES...

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #622 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 16:57 »
 Εχω θεμα μη σταθερης αντιστασης στον original Kayfun Prime.Με απλο συρματακι kanthal 26αρη σε 2αρη πυρηνα ,καλα βιδωμενο η αντισταση κανει βολτες. Το ιδιο μου εκανε και με fuzed clapton 5 σπυρες σε 2.5,οταν μετα απο μια μερα στο 0.64 εφαγα τρελο καψουλι αφου ξαφνικα την διαβασε 1.75! Τι κανουμε;

Αποσυνδεδεμένος Geoslay

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #623 στις: Δεκεμβρίου 12, 2018, 17:52 »
Καλησπέρα, κοίταξε αν ο 510 πόλος είναι λίγο λάσκα, αν ναι σφίξε, αν όχι ξεβίδωσε τον 510,  και δες αν το εσωτερικό που δένει το θετικό πόλο είναι και αυτό λάσκα. Είχα αντίστοιχα θέματα όταν προσπαθούσα να τον κάνω να λειτουργήσει σε έλεγχο θερμοκρασίας. 

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #624 στις: Δεκεμβρίου 13, 2018, 18:04 »
  Εσφιξα τον πολο και δοξα τον Θεο δεν παρουσιαστηκε αλλο προβλημα,αλλα κρατω μικρο καλαθι.
 
 Επισης εβαλα και το extension και τον εκανα 4μλ. Περιμενα το αντιθετο,αλλα η γευση εγινε πολυ καλυτερη! Σημερινο στησιμο Coilology Staple 6 σπυρες σε 2 αρη.
 
 Ισως θα πρεπει να το γραψω στο τοπικ του κλωνου, αλλα οι διαφορες με αυτον της Sxk ειναι πολυ πολυ μεγαλες. Ο γνησιος ειναι απιστευτα smooth, ο μαιμου εχει πολυ τραχη χαρακτηρα. Λυπαμαι που μου αρεσε τοσο, φοβαμαι πως θα το πληρωσω ακριβα στο μελλον ;D

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #625 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 19:23 »
Σήμερα δυστυχώς ο αγαπημένος μου kayfun μπήκε αγγελία, πάντα ωραία γεύση αλλά πάντα στην τζούρα έκανε τακτικά γαργάρες, να δω τώρα που θα ξαναβρώ τέτοια τζούρα.  

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #626 στις: Δεκεμβρίου 14, 2018, 23:28 »
 Δες το βαμβακι σου. Το εκανε και σε εμενα, στο πρωτο στησιμο που μου εκαναν στον μαγαζι. Διαπιστωσα πως με ελαφρως ανοιχτες σπυρες και αρκετο βαμβακι(ναι,γνωμη μου πως θελει) σε σχημα Π ειναι αθορυβος και δινει και καλυτερη γευση

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #627 στις: Δεκεμβρίου 19, 2018, 21:18 »
Εδώ και λίγες μέρες έκανα το στήσιμο που είπες και όντως τα πράγματα έφτιαξαν τώρα πρέπει μάλλον να κατεβάσω ποιο χαμηλά την αντίσταση γιατί έχω επιστροφή υγρού. Πάντως όταν κλείνω τα υγρά ή τζούρα είναι κομπλέ μόλις ανοίγω τότε κάνει νερα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2018, 16:04 από Eternal »

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #628 στις: Δεκεμβρίου 24, 2018, 10:52 »
 Mε τι συρμα στηνεις; Τα clapton δεν ειναι απαραιτητα για να παρεις γευση και το κανθαλακι μια χαρα την κανει την δουλεια του. Παρατηρησα παντως πως ο Kayfun αγαπα τις ανοιχτες σπυρες. Πραγματικα τον απογειωνει.
 Γενικα θα σου ελεγα, μην τον πουλας, παλεψε τον. Ειναι πολυ αξιολογος ατμοποιητης,απλα ειναι δυσκολο να τον λατρεψεις εξ αρχης. Θελει να βρεις τα χουγια του.
  Χθες ας πουμε εστυσα με το ιδιο υγρο, μετα απο καιρο τον Siren που τον θεωρω τον καλυτερο φθηνο mtl. Γελασα. Kayfun δεν βρισκεις ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun Prime by SvoëMesto
« Απάντηση #629 στις: Δεκεμβρίου 24, 2018, 19:26 »
Έχω 28αρι και σήμερα πήρα και ένα 26αρι, βασικά δεν ξέρω τι συμβαίνει και εκεί που κάνω τζούρα φαίνεται ότι περνάει υγρό μάλλον από την αντίσταση, από γεύση εμφάνιση και λοιπά μου αρέσει, αν δεις προηγούμενα ποστ μου και δεις πόσο καιρό τον παλεύω θα γελάς. Κάνω 50-50 και δεν ξέρω τελικά αν πρέπει να είναι σφιχτά στην αντίσταση ή να βάζω ποιο λίγο εχω ακούσει πολλές αποψεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110742 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159957 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515419 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146497 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530840 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801673 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet